Treść opublikowana przez wafeltom
-
320 D E91 Brak świateł tylnich
Zawsze tak było czy teraz tak się stało? Pierwsza sprawa zawsze to podłączyć kompa.
-
320 D E91 Brak świateł tylnich
Podepnij pod kompa. W frm jest dwa miejsca gdzie są błędy. Po wymianie modułu trzeba programować, kodować.
-
błąd - run flat indicator
Tak to to samo. Tylko musisz mieć prawidłowe ciśnienie w zależności od opon i tuż po resecie się jedzie aby system sobie zczytał czujniki. Wszystko powinno grać.
-
błąd - run flat indicator
A po zmianie lub pompowaniu kół resetujesz w bc?
-
Halogeny czy ksenony?
Ano to że xenon =bixenon. Każdy ma przesłonę w e90 i każdy jest bixenonem.
- Klapki kolektora
-
Doladowanie (cisnienie) przed i po chipie M47 i M57
Dziękuję. To fajny opis. Czyli jak mi padnie suszarka to tyko szukać takiej samej nowej (mitsu) tj w 122km wersji. Z tym maxem rzeczywiście tak jest. W 122km podaje się że turbo dmucha 1.2bara. Z tego co ja zmierzyłem u siebie w piku było 1,31bara a kolega tuner mi podał że ma być ~1,33-1,35bar. Teraz po modzie jak napisałem w piku jest 1,54bara i rzeczywiście jest przez tylko chwilkę. Ważne jest też to że te wartości które podaję są zmierzone aplikacją Torque. W inpie są one niższe o jakieś 10% i podawane z atmosferą. Mam filmik z "logami dynamicznymi" z przed moda i teraz muszę zrobić jeszcze po -dla porównania ciśnień i przepływu. Roger - dzięki za przybliżenie tematu.
-
[E91] 320D DPF problem
......... i kolegów z forum. Szacun :cool2:
-
Prosba o pomoc, zabawa ncs sie nie udala ;/
Raczej do serii profilem expertmode zamiast pustych manów.
-
chip tuning - wykres
Czym się różnią turbiny mitsu w wersjach 163 i 122?
-
Doladowanie (cisnienie) przed i po chipie M47 i M57
Więc napisz kolego TC ile dmucha mitsu w serii 163km.
-
Doladowanie (cisnienie) przed i po chipie M47 i M57
Tak mniej więcej powinno być. Napisz czym mierzyłeś bo to ważne. Wszelkie torque dashcomandy itp. pokażą co innego niż inpa.
-
E92 325D nie mozna zrobic diagnostyki sterowników
Czym to robisz i dokładałeś coś do auta?
-
ERROR CODES BMW
http://www.bmwforums.info/bmw-electrics-ecus/7745-bmw-fault-codes-their-meaning-bmw-fault-codes-list.html
-
Błąd 2A6F
2a6f error cdkminhub multiple min lift adaptation stop Po angielsku lepiej? 2A6F Valvetronic Minimum Lift Exceeded
-
Doladowanie (cisnienie) przed i po chipie M47 i M57
Ile kucy po programie? U kogo robiles program? Ile CI to kosztowalo? O ile wzroslo spalanie? Dzieki :D Po programie z wykresu 146KM i 366NM. W temacie z wykresami jest też mój -powinieneś znaleźć. Mogę dodać że było robione w ponad 40° upale i intercooler nie wyrabiał w miejscu mimo nawiewu i podlewania wodą -możliwe że jest ciut więcej. Program robiony u Grześka GCS. Koszt -klocek. Spalanie ...... nie wzrosło. Jak się poszaleje to i owszem ale przy spokojnej jeździe nawet mniej spala. Dla przykładu w drodze do polski średnio 5, 6 a z powrotem 5, 2 - 5, 1. Na trasie spadło definitywnie o jakieś 0, 3 a wmieście nie widzę różnicy.
-
e91 2009r 318d TEMP. ZEWN. ZLY ODCZYT !
Zmienia się prawym pokrętłem radia. MENU- CONFIG-prawym pokrętłem idziesz do temp klik pokrętłem wybierasz °C zamiast °F. Clik prawym i masz wybrane.
-
Doladowanie (cisnienie) przed i po chipie M47 i M57
Dla 318d 1,33-1,35bar doładowania. Oczywiście to jest wartość max. Po chipe nie sprawdzałem ale nie dużo brak do 1,5bara -z aplikacji torque. Edit Zrobiłem sobie przejażdżkę. Na trójce w piku 1,54 bara.
-
Doladowanie (cisnienie) przed i po chipie M47 i M57
Jakieś marne te twoje dane. Moje 318d dmucha więcej.
-
Witam prosze o rozszyfrowanie błedów i korekty
Ja też widzę tylko ostatnie zdjęcie. Świece do wymiany. Na live data na wolnych i przy przegazówce możesz sobie tylko popatrzeć i ewentualnie porównać zadane i otrzymane parametry. Aby coś więcej powiedzieć na ten temat trzeba zrobić "logi dynamiczne". Wtedy będziesz widział dokładnie zadane i otrzymane ciśnienie paliwa, ciśnienie w kolektorze (kiedy turbo wstaje i ile max dmucha) i przepływ powietrza (jaki max i jak szybko idzie otrzymane w stosunku do zadanego) - można w ten sposób stwierdzić czy przepływka nie jest zabrudzona i trzyma parametry w całym zakresie obrotów.
-
e91 2009r 318d TEMP. ZEWN. ZLY ODCZYT !
A w jakich stopniach masz ustawione. Jesteś pewny że w °C ? Może to łatwiej niż czujnik
-
320d nierówna praca silnika na b. jałowym - wtryski?
Szczegółów Ci nie podpowiem nie robiłem w e90. Dopuszczalne różnice 20-30%. Najlepiej mieć wyjęte wtryskiwacze i dać je na przyrząd i przy okazji sprawdzić ciśnienie na cylindrach.
-
320d nierówna praca silnika na b. jałowym - wtryski?
Natek -masz jeszcze klapki w kolektorze? Nie chce mi się rozpisywać ale spotkałem się z ciekawym przypadkiem. Kolega Lopico ma rację -korekcje na wtryskach w inpie to nic innego jak pomiar prędkości po każdym suwie pracy z każdego cylindra. Także może być wtryskiwacz, ciśnienie na cylindrze lub .....jakieś jego niedomaganie. Co do tego przypadku -gość miał tak samo na korekcjach. No to różne dodatki poszły w ruch ale to tylko pogorszyło sprawę. W końcu silnik stanął ze zgrzytem. Okazało się że klapka poleciała do silnika. Ale w tym ważne jest to że ona najpiew gdzieś utknęła w kanale dolotowym i blokowała powietrze a sterownik zwiększał dawkę paliwa na tym cylindrze (korekcje). Nie twierdzę że u Ciebie tak jest ale korecje to nie tylko zły wtryskiwacz.
-
[E92] Dziwne odgłosy przy hamowaniu
Wiatrak nagrzewnicy. I słychać go tylko przy określonych obrotach. Jak to występuje to wyłączyć nawiew i nasłuchiwać.
-
Klapki kolektora
Kolego Wiktor wycinając klapki otworzyłeś tylko drugą połowę kolektora. Więc przy gaszeniu i odpalaniu nic się nie zmieniło. Musiałeś coś spie.... przy składaniu kolektora. I puki co to Ty wprowadzasz ludzi w błędne myślenie.