Treść opublikowana przez wafeltom
-
E91 LCI 320d automatyczne osuszanie tarcz hamulcowych
nie niestety nie robilem. przed chwila przygladalem sie zdjeciom twoich klockow i mam dwa pytania: czy klocki od wewnatrz sa tak samo zuzyte? i moim zdaniem one powinny byc juz wymienione. przy takim zuzyciu tloczek wysuwa sie bardzo daleko i z tego powodu takze beda sie dziac dziwne rzeczy. czy sprawdzales czy ktores z kol grzeje sie bardziej? sorki za pytania ale one pomagaja ustalic kilka spraw
-
320d 163 / 184 kilka pytań o awaryjność
150 kW :D http://img210.imageshack.us/img210/7192/bmwn47p0036718.jpg
-
E90 318d 2007 gasnie podczas jazdy.....
na jakim kompie byles? inpa ISID?
-
E91 LCI 320d automatyczne osuszanie tarcz hamulcowych
sila z jaka tloczek naciska na klocek a on na tarcze ...itd. a na to ma wplyw przekroj przewodu hamulcowego. pisze bo mialem przypadek wadliwego przewodu hamulcowego elastycznego. poprostu byl zmniejszony przekroj (wyplywka gumy lub cos takiego). na suchym bylo czuc lekko a na mokrym tragedia. podobne rzeczy moze powodowac zalamany przewod, jego wada fabryczna, jakis syfek blokujacy przeplyw. jak sie hamowalo delikatnie to nie czulem nic a jak gwaltownie to :duh: . wyciagalem wszystkie przewody z tego kola i dmuchalem sprezarka - wten sposob to znalazlem. i to ma sens bo w tym kole co jest zle nie tylko spada sila hamowania ale i tloczek cofa sie dalej niz w drugim kole. nie wiem czy to jest u ciebie ale mysle ze warto obejrzec wszystko pod tym katem
-
Termostat
ukryte menu temperatura ma byc 90. ale w zimie zawsze bedzie wiecej palil o ok 1 - 1,5 l/100km.
-
[e90] DSC, BREAK, kolejny post
a sprawdzales czujnik skretu kiery? albo jego kable gdzies zwieraja
-
E90 318d 2007 122ps
jak ladna zadbana to bierz :cool2: jezdze taka 3 latka. po za olejami oponami wymienilem termostaty, dodatkowa pompke wody i przekaznik wycieraczek. jak zrobisz program to podziel sie wykresem
-
[E90 N47 177] Doładowanie 10-25 bar??
moge tylko przeprosic za zawracanie glowy. musi byc blad w skrypcie. jak masz dostep do lepszej inpy to skopiuj ja cala + pliki z ediabas ecu. ale z tego co widze masz jeszcze powazniejsze problemy do rozwiazania. zycze powodzenia
-
[E90 N47 177] Doładowanie 10-25 bar??
o to chodzi jak chcesz zeby gralo to trzeba zmienic to recznie w rejestrze. w inpa masz pdf pliki. wchodzisz do regedit i w pliku INPAFAQ.pdf na stronie 7 i 8 jest podana sciezka. zmieniasz wartosc tego wpisu na prawidlowa wtym wypadku z 3 na 1. ponownie obdsetup + dowlny klawisz. i wtedy odczytaj live data w inpa jak wczesniej i napisz czy to pomoglo.
-
[E90 N47 177] Doładowanie 10-25 bar??
i wlasnie dlatego pytalem czy masz dobre wpisy w rejestrze chodzi o wartosci hexadecymalne
-
[E90 N47 177] Doładowanie 10-25 bar??
vakial czy masz prawidlowe wpisy w rejestrze jak klikniesz obdsetup tak jak przy instalacji inpy?
-
[E90 N47 177] Doładowanie 10-25 bar??
blad skryptu. a nie ma tam innych jednostek? ok 1bar atmosferyczne + max twojego turbo ok 1.6bar czyli cisnienie max na tej czujce ok 2.6bar
-
[e91] dziwne stuki n47d20a
znajdz kogos z inpa
-
E90 318d 2007 gasnie podczas jazdy.....
na pewno cos zostalo. jesli nie to podejzenie padnie na czujnik polozenia walu korbowego bo po nim moze nic nie zostac. a ogolnie przygotuj sie na kilka drobnych rzeczy
-
[e91] dziwne stuki n47d20a
zitek jaki olej masz zalany. czy probowales zmiany?
-
E90 318d 2007 gasnie podczas jazdy.....
podepnij pod kompa. co by nie bylo zostalo zarejstrowane
-
[e91] dziwne stuki n47d20a
przez glosnik to inaczej slychac. masz racje z ta panewka i byloby ja glosniej slychac przy przyspieszaniu az by przenosilo na bude i dzwiek bylby nizszy bardziej przytlumiony. obstawiam zawor. kiedys mialem przypadek ze cos niezle walilo w silniku tylko na wstecznym i to jak sie ruszalo dosyc gwaltownie nigdy w innych okolicznosciach. zdjalem pasek wielorowkowy i okazalo sie ze to pompa wody mimo ze nie puscila kropelki wody. ale wszystko jest do sprawdzenia. zdejm pasek posprawdzaj wszystkie kola. da sie takze sprawdzic zawory bez zdejmowania glowicy (niektore rzeczy z tym zwiazane).
-
[e91] dziwne stuki n47d20a
tak jak kolega wyzej. ale panewke byloby slychac glosniej przy przyspieszaniu ( obciazeniu) podczas jazdy. podobny dzwiek wydaje zawor jak jest uszkodzona sprezyna albo samoregulator "lifter". jaki powod wymiany rozrzadu?
-
Błąd ciśnienia w oponach
a nie jest czasem tak ze tego systemu uzywa sie tylko na run flatach?
-
E90 LCI 2011 z USA
mozesz dac fotke tych lamp?
-
Czy mogła uszkodzić się uszczelka pod głowicą?
jak problem z uszczelka to najpierw zobaczysz nalot na korku oleju bagnecie a nastepnie zimne powietrze z nagrzewnicy. puki tego nie masz wszystko w porzadku z uszczelka. puki co jak artuj pisze sprawdz wszystki polaczenia. nagrzewnice tez czy dywaniki z przodu nie sa mokre czasem
-
Wymiana świecy żarowej
i w tym jest pies pogrzebany glwica to nie tuleja czy pierscien
-
Wymiana świecy żarowej
jesli na przyklad wezniesz pierscien cienkoscienny np. z lozyska lub tego ksztaltu to srednica i zewnetrzna i wewnetrzna wzrosnie natomiast jesli jest maly otwor w wiekszym elemencie to kazdy metal sie rozchodzi w kazdym mozliwym kierunku po ogrzaniu. gwint takze rozchodzi sie w kazdym kierunku kolega jceel po czesci ma racje bo jeszcze mamy do czynienia z innym zjawiskiem. stal przy niskich temperaturach robi sie krucha a po ogrzaniu sie uplastycznia czyli przy temp 90 trudniej o pekniecie swiecy ale znowu latwiej ja ukrecic. dlatego jest cala masa teorii na ten temat. na pewno nie polecam tego robic przy -10.
-
Wymiana świecy żarowej
kolego a wiesz co to jest rozszezalnosc cieplna metali :?:
-
wymiana oleju w tylnym moście
tu wlasnie o to chodzi olej jest dostepny bo jesli cos sie naprawia to nie wlejesz tego samego bo bedzie zanieczyszczony. natomiast co do wymiany w pelni dzialajacym dyfrze badz skrzyni ( bez korka) slyszalem wiele ciekawych rzeczy glownie wszystko bylo dobrze do czasu wymiany a po wymianie coraz glosniej. owszem wszystko sie starzeje olej tez. ale to nie jest hipol tylko syntetyczny olej. ja mam jeszcze inna teorie na ten temat ale jak bym napisal to zwolennicy wymian by mnie pogryzli. tak czy siak jest to sprawa indywidualna kazdego uzytkownika i nie pomysl sobie ze ci odradzam. pozdro