Treść opublikowana przez wafeltom
-
Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7
Sorki za post pod postem. Kolejne dwie rzeczy: Wpisac w zmiennych srodowiskowych (dodac na koncu path) c:\ediabas\bin i restart kompa po pierwszej instalacji
-
Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7
Powinna dzialac. Ten tutorial jest ok tylko brakuje w nim OBD setup + zmiany w rejestrze. Ja mam win7 x64 home premium i instalowalem inpe na dwoch takich laptopach. Nie dziala tylko NCS i nie zadziala na x64 bit systemie. W Inpa faq.pdf strona 7 i 8 jest opisane jak zmienic wpisy do rejestru (wszystkie musza byc zgodne) jesli kturegos brakuje trzeba go dopisac. Pozdrawiam.
-
E46 330D awaria uszczelki głowicy?
na goracym silniku nie odkreca sie korka wody bo to grozi powaznym poparzeniem a tym bardziej nie dolewa sie wody. Roznica temperatury (gwaltowne ostudzenie ) powoduje pekanie glowicy. Jesli trzeba dolac wody w trasie trzeba to robic powoli "dawkowac" czyli pozwalac malym ilosciom wody sie ogrzac i nigdy nie uruchamiac silnika tuz po dolaniu. Mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku. Pozdrawiam.
-
Inpa ktora opcja
Potrzebujesz nowszej impy np ea90x
-
Długo kręci i nierówna praca silnika
W zwiazku z tym ze nie robi sie takich doswiadczen na codzien dowiedzielismy sie jak zachowuje sie silnik z CR po wymieszaniu diesla z etylinka. Fajnie by bylo jak bys odczytal bledy z computera - czy pozostal jakis slad po tym eksperymecie. Dobrze ze nic sie nie stalo. Pozdrawiam.
-
Długo kręci i nierówna praca silnika
To dodrze ze ten silnik za duzo " verwy" nie dostal :duh:
-
ISID ISSS ICOM EMULATOR
Tuz nad obd jest zaslepka wielkosci mniej wiecej 20/15mm - nie obsadzona. Nie mam navi -318d. Gdzies na forum widzialem fotke zlacza i bylo to nad pedalem hamulca a tam ja u siebie tego nie widze.
-
ISID ISSS ICOM EMULATOR
Nie wiem czy mam MOST, wiem tylko tyle ze jest ono nad pedalami. Pozniej tam poszukam. Tak czy siak za pelna diagnostyke ta cena emu nie jest zla. Lapek mi padl wiec zakup odlozony na po wakacjach. Moze dowiem sie cos wiecej do tego czasu.
-
ISID ISSS ICOM EMULATOR
Czy ktos ma jakies doswiadczenia w programowaniu przy uzyciu emulatora?(dobre/zle).
-
Długo kręci i nierówna praca silnika
Jaki kolor dymu? Jak wyglada korek wlewu oleju?
-
dodatkowa pompa wody, niedogrzany silnik?
Masz termostaty do wymiany. Dodatkowa pompa wody nie ma wplywu na nagrzewanie silnika, sluzy do pompowania "wody" do nagrzewnicy przy malej predkosci obrotowej silnika. Nie sadze by niedogrzany silnik powodowal popiskiwanie skrzyni. A dlaczego wymieniales olej w skrzyni? i czy zalany jest prawidlowy olej i dobry jego stan(ilosc)? Pozdrawiam.
-
ISID ISSS ICOM EMULATOR
Dzieki za zainteresowanie. Ja chce go uzywac w zasadzie do diagnozy. Kolejnym pytaniem jest czy da sie przy jego pomocy zarejstrowac wyminiony aku lub inna czesc. Samochody to e90, jeden przed drugi po lifcie. Nie pracuje jako mechanik to raczej hobby i nie chce zeby jaki kolwiek anglik dotykal moj samochod bo z tego sa tylko problemy. Jesli ktos moze cos podpowiedziec to prosze tutaj lub pw.
-
INPA
Ok. Piwek ma racje. W ediabas/ecu nie ma pliku dde6m47.prg ani nic podobnego. Koncza sie na dde5. Nawet nie wiem jak ten plik ma wygladac bo nie mam go w zadnej impie (na kompie). A jesli chodzi o cene interfejsu to bylo to jakies 180-200 pln w przeliczaniu. Natomiast w obd.ini, inpa.ini nic nie zmienialem tylko sprawdzilem wpisy czy sa prawidlowe. W kazdym razie dziekuje za pomoc.
-
Która INPA dla M47 TU2 DDE 6.0 oprócz EA-90X
A masz taka inpe?
-
INPA
Oba byly kupowane w UK. W sumie nie wyjasnilem wszystkich szczegolow. Inpa laczy sie ze wszystkimi modulami bez problemu tylko nie z silnikiem. Zawsze jest ten blad. Sprawdzalem kilka imp i na 4 laptopach. Teraz mam 64 bit system i wszystko wyglada tak samo - stad wniosek ze to kabelek. A byly one kupowa kupowane rok temu takze raczej juz ich nie zwroce.
-
INPA
Ok. Dziekuje za odpowiedz. Sprawy specjalistyczne pozostawie Specjalistom. Pytam nie dlatego bo chce miec to wszstko tylko dlatego zeby dokopac sie wreszcie do sterownika silnika dde. Przy probie wejscia do ecu wyskakuje mi: IFH-0012 error compiling script file. Wyciagnalem z instalki pliki c:ediabas/ ecu, sgdat, cfgdat - dalej to samo. Wpisy w obd.ini, inpa.ini wszystko Ok. Wychodzi na to ze fejs - kupilem drugi. Dalej to samo. Byc moze oba te fejsy sa do bani. Wiec prosze specjalistow o porade. Z gory dziekuje.
-
INPA
Pytanie do Piwka lub Tomka020: gdzie mozna taka Inpe dostac?
-
ISID ISSS ICOM EMULATOR
Witam. Zamierzam kupic Icom eulator z softem ale nie wiem na co zwrocic uwage. Znalzlem takie cos: http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=251069747860. Co moge zrobic tym softem w E90? Byc moze ktos wie gdzie mozna znalesc cos lepszego/tanszego. Ktore sterowniki sa progeamowane za pomoca MOST? Wszystkim z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.
-
320d wymiana termostatu EGR
Dzisiaj, temperatura 21° silnik nagrzal sie do 90° po 4km (miasto). Tydzien temu 90° po 10km przy 7° na zewnatrz, na autostradzie. Poza tym termostat to walek, sprezynka i kilka blaszek - male roznice moga byc.
-
E90 - dziwne zachowanie wycieraczek
Z tego co widze to w anglii czesci sa nieco tansze. Za przekaznik -£10. Co wazniejsze - awaryjnie mozna podmienic ten przekaznik z ogrzewaniem tylniej szyby.
-
320d wymiana termostatu EGR
Do Radek_r. Tak ma byc. 10-15 km do nagrzania. Ja tez do pracy mam 10km i nigdy nie zdazy sie nagrzac. Pozdrawiam.
-
E90 - dziwne zachowanie wycieraczek
Witam. Ja tez tak mialem. Czasami wogole nie dzialaly. Kupilem w serwisie nowy przelaznik. Serwisant powiedzial ze te niebieskie byly za slabe, czesto padaly i teraz sa czarne mocniejsze. Podczas wymiany okazalo sie ze takie same jak do ogrzewania tylnej szyby (taki sam schemat - zamist diody prostowniczej - opornik).
-
ELM327 Bluetooth + Torque Pro
Witam. Mam takie cos w E90 318d + elm327+ aplikacja torque. U mnie dziala temp. silnika, turbo bust, cisnienie w dolocie, temperatura w dolocie, obciazenie silnika, obroty, predkosc. Teoretycznie ma to dzialac w bezynie po 1996, w BMW po 1998 (OBD2) i w diesel po2004. To jest protokol chyba kwp 2000 i to jest wymog prawa - czli powinno dzialac. Testerem z tym samym protokolem dalo sie odczytac nawet kody bledow silnka w BMW z 2001r. Testowalem takze na Toyocie z 2004r. Pozdrawiam.
-
E90 błąd 787F
Upewnij sie czy to 787F bo na liscie nie ma takiego numeru bledu w inpie.
-
pomocnicza pompa wodna
Witam. Ta pompa pomaga w dogrzewaniu pierwszego obiegu gdy jest zimno na zewnatrz, za pomoca wymiennika ciepla na wydechu (spaliny sa gorace zaraz po uruchomieniu silnika) ten sam wymiennik ciepla schladza spaliny do recyrkulacji jak silnik jest juz nagrzany. Dzieki temu systemowi mamy cieplo w samochodzie po kilku sekundach I sa schladzane spaliny w ukladzie EGR. Pozdrawiam.