Skocz do zawartości

madseason

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez madseason

  1. Problem może być również bardziej prozaiczny. Dzieje się to na końcówce gazu w butli, czy na pełnym również? Może być, że podczas hamowania gaz przelewa się na przód butli i z racji złego ustawienia zaworu próbuje zasysać z pustego końca..
  2. madseason odpowiedział(a) na blaca temat w E39
    Tu masz bardziej odpowiedni temat na takie posty: viewforum.php?f=31
  3. Test prędkości zaliczony, aż emblemat z maski wywiało ;)
  4. Zapewne chodzi Ci o Mobil. Jeżeli już tak chcesz tego Mobila to poszukaj z pewnego źródła. 5W40 jak najbardziej i nie wierz w te bzdury,że od jakiegoś przebiegu trzeba lac semi. Znajomy miał 200k km w samochodzie (coprawda daewoo jeśli ma to jakieś znaczenie) i po namowie mechanika na zimę zalał mineralnym, bo przy takim przebiegu to już tak powinno się robić, bo uszczelnia lepiej i tym podobne bzdety. Silnik był całkiem w porządku (jak na markę i przebieg), oleju brał może 0,5L na okres między wymianami, bo całe życie na dobrym pół-syntetyku jeździł (ma go od nowości). Minęło trochę zimy i tak mu mineralny pomógł, że po paru tysiącahc dymi na siwo-błękitno, ma problemy z odpalaniem, nie ma mocy i wciągnął już prawie litr dolewki, a do kolejnej wymiany jeszcze trochę. Tak więc ja w brednie o laniu coraz gorszego oleju do silnika w miarę przebiegu nie wierzę, chyba, że ktoś ma ochotę dorżnąć swoją furę. :P Wystarczy spojrzeć na testy zobaczyć co się dzieje z mineralnymi w ujemnych temperaturach..
  5. No to raczej kabel od zmieniarki, słabo widać na tym zdjęciu.
  6. Dźwięki pojawiają się około 50cm od przeszkody, pikanie z przerwami, im jesteś bliżej przeszkody tym bardziej się zbliza do dźwięku ciągłego, aż około 5 cm od przeszkody dźwięj robi się ciągły. Jeśli na wstecznym cały czas masz ciągły dźwięk, to prawdopodobnie masz walnięty jakiś czujnik.
  7. Pytanie nie było co to jest, tylko czy coś to faktycznie daje...
  8. Ten engine flush to naprawdę coś daje, czy to taki koleny ceramizer, czy inne wynalazki działające co najwyżej dobre samopoczucie właściciela samochodu (na zasadzie: może pomoże, może nie zaszkodzi)?
  9. Cześć, Dzwonie po elektronikach i nikt nie chce się podjąć naprawy mojego CD53. Coś kombinują, że części do tego nie ma, wyświtlacz trzeba podłączyć. Jak dla mnie to głupie wymówki, bo jak ktoś się zna to się zna i na tym. Czy możecie kogoś polecić w Warszawie, albo gdziekolwiek w Polsce - mogę wysłać do diagnozy / naprawy paczką. Problem - zapala się podświtlenie, ale nie daję poza tym żadnego sygnału życia. Dzięki!
  10. Biegnij do Bavaria motors po wyciąg z historii, jak się zgadza to na warsztat i http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9hd5a28Gk1r3k73wo2_500.jpg
  11. A czy sachs to nie jest przypadkiem orygnał w e39?
  12. Przytnij sobie sprężyny :) No dobra, rozwinę trochę moje brednie :P Jak jeszcze nie masz zawieszenia Mperformance (S704A) możesz sprawdzić rozkodowując VIN to możesz pójść w takie. Chyba problemów z dopasowaniem być nie powinno. Jak już masz takie i chcesz jeszcze niżej to już tak jak kolega Daniel pisze - musisz dobrać sprężyny i amory jakiejś marki tunerskiej.
  13. madseason odpowiedział(a) na mass411 temat w E39
    Sam demontaż szyby to sporo roboty, co dopiero instalacja i ustawienie osprzętu: Ciekawe czy instalacje masz pociągniętą, jeśli nie, to kolejy problem. Dodatkowo pewnie panel do sterowania muszisz zmienić, nie wiem, jak wygląda u Ciebie, czy zmieści się terowanie, czy cały panell drzwi do wymiany. Najłatwiej znaleźć dawcę i nauczyć się przy własnoręcznym demontarzu części, mi by się nie chciało, więcej można zepsuć niż naprawić. Dobrze, że u mnie już w fabryce o to zadbali ;)
  14. Spytaj może i napisz jakie konkretnie komponenty Ci oferuje w tych 2500. Cena ceną, ale co będzie siedziało pod maską najważniejsze.
  15. blaca, weź tego mechanika na wizję lokalną, zapłąć mu nawet te kilka stów za fatygę, jak się tak zna na rzeczy to sprawdzi Ci go na miejscu, zajrzy pod maskę, przejedzie się i powie Ci co i jak. Nie żebym Cię spławiam, ale oglądając foty i gdybiąc na forum można dużo powiedzieć, niekoniecznie zgodnego z prawdą..
  16. madseason odpowiedział(a) na krys32 temat w E39
    Co do Ruville to mam złe doświadczenia z poprzedniego samochodu - ciekła po 5k km, podbnie widziałem u jakiegoś kolegi na wątku galeria - założył i ciekło. Co do innych się nie wypowiadam, bo nie mam doświadczenia, ale do siebie bym montował oryginał. W tym przypadku to będzie FEBI czy SKF bo tylko takie znalazłem w czescidobmw.pl?
  17. Blaca, chociażby głupia wymiana oleju gdzie wchodzi 6,5 litra a nie 4, filtry kabinowe, w e39 są 2 sztuki. Jednorazowy koszt będzie większy, ale olej wymienia się co 15k km, a nie co 10 jak w audi. Idąc dalej, w grupie VAG masz masę zamienników, multum części z rozbiórek, przede wszystkim z uwagi na znacznie większą popularność tych samochodów na naszych drogach, tak więc to też będzie taniej niż w BMW, gdzie co jak co, ale większość osób poleca oryginalne, znacznie droższe części stawiając na jakość. Z drugiej jednak strony wydaje mi się, że BMW to jednak lepszy jakościowo produkt, więc naprawy powinny zdarzać się rzadziej niż w takim a3. Ogólnie to jest tak jak z każdym innym tematem - na dwoje babka wróżyła. Sam bałem się kosztów napraw mojej e39, ale po inwestycji na początku, żeby ją doprowadzić do zadowalającego stanu (żeby mieć super przyjemność z jazdy) nie zdarzyły mi się żadne nieprzewidziane wydatki. Przy dobrym sprawdzeniu przed kupnem możesz w większości przypadków przewidzieć co będzie trzeba zrobić w najbliższym półroczu. Ale tak z resztą jest w każdym samochodzie.
  18. Z garażu jakioś 1km, jak z dworu przy -10 to ze 2km. Ogólnie to w momencie kiedy klimatronik zwiększa nawiew, chyba 40' musi być na płynie chłodniczym.
  19. W moim przypadku (R6 2.0 150KM) uznałem, że kupuje bez i montuje zestaw polecany na forach i zatwierdzony przez mojego gazownika, u którego serwisowałem poprzednią furę. Padło na Stag300-premium z wpięciem pod OBD, wtryski hana, butla 66, wlew koło kurka paliwa. Śmiga ponad pół roku bez problemów, 15000km zrobione, filtry wymienione. Poza przedlądem okresowym jest bezobsługowa i niezauważalna - przełącza się bez zwiechy, różnica w osiągach niezauważalna. Koszt 3600pln.
  20. Przy drugiej wymianie zalałem Castrol Edge 0w40. Wcześniej miałem coś co mechanik nazwał Castrol syntetyk 100% 5w30 z beczki. Tym razem miałem zamówiony w opakowaniach 2x4L. W sumie muszę przyznać, że jest różnica rano na zimnym i na wysokich obrotach - po odpaleniu odrazy chodzi równo (a zdarzały mu się delikatne wachania obrotów w pierszej minucie) wchodzi na obroty trochę ciszej i bardziej gładko, że się tak wyrażę.
  21. madseason odpowiedział(a) na arigold7 temat w E39
    Może opony masz lepsze, zawieszenie w dobrym stanie i przez to ciężej jest zgubić przyczepność. ;) W sumie to moim skromnym 2.0 też parę razy próbowałem rzucić tyłem, ale mam zawieszenie m-performance, a w letnich 255 szerokości z tyłu na dobrych gumach, więc bez deszczu nie mam co nawet próbować, ale za to frajda z koszenia zakrętów z zawrotnymi prędkościami jest :)
  22. U mnie Stag 300-Premium z podpięciem pod OBD sprawuje się znakomicie, różnica między gazem a benzyną nieodczuwalna, butla 66 i wlew koło kurka od paliwa, wtryski hana, a reduktor mam AC. Tylko z uwagi na przemiał paliwa polecam wymianę filtrów co 8k zamiast co 10k km. U mnie po takim przebiegu zaczęła wyskakiwać kontrolka od ubogiej mieszanki, kombinowanie w kompie nie pomagało, po wymianie filtrów jak ręką odjął. :)
  23. Kupiłeś samochód na 2 miesiące? Handlujesz czy Ci się nudzi? ;)
  24. Co prawda wcześniej sporadycznie kilka razy jechałem na ksenonach, ale w mojej mam oryginały i jak dla mnie świecą rewelacyjnie, jest jasno jak w żadnym innym samochodzie którym jeździłem.
  25. Próbowałem do mojego kaseciaka podpiąć aux, niestety, tylko do Alpine CD53 produkowanego od 2003r mozna podpiąć, tak żeby rozpoznawał, że ma sygnał. W zwykłym kaseciaku tylko emulator pod wejście zmieniarki lub kaseta z kablem. Można coś próbować lutować, ale dużo z tym zabawy a efekt i tak mizerny.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.