Treść opublikowana przez madseason
-
Montaż oryginalnego radia. Pomocy!!!!
Duża kwadratowa wtyczka wchodzi do radia (górna część) Mała prostokątna wchodzi do dolnego modułu (Wyświetlacz, BC) Pewnie brakuje Ci dolnego kabla, bo nie jest potrzebny przy nieoryginalnym radiu. Poszukaj we wnęce, powinien być tam gdzieś schowany. O ile dobrze pamiętam to z dołu wychodzi, zza klimatronika.
-
montaz aux in e60
W e39 w radiu Alpine CD53 z 2003r udąło mi się to zrobić kosztem 2m kabla 3.5mm jack + kostka za 50gr :)
-
Problem z rozruchem oraz odpalanie bez jednego cylindra
Może cewkę na 5 i 6 masz walniętą, możliwe, że łapie wilgoć po odstaniu i nie daje iskry. Zamień cewki i zobacz czy nagar po zmianie pojawia się na innych świecach, jak tak to do wymiany. A poza tym to świece kiedy wymieniałeś? Może to one już dokonały swojego żywota?
-
Stan licznika
Ja wymieniłem licznik u siebie po zakupie, cały BC był posiekany, a liczniki i temperaturę było widać tylko pod mocne światło. Miałem na starym około 140kkm bez kropki, teraz mam 240kkm z kropką. Chyba muszę sobie cofnąć licznik do danych z innych modułów bo zapomniałem przy ilu wstawiłem nowy, a olej czas wymiany oleju jakoś niedługo dobija :P
-
Wzmacniacz sygnału AUX
Witajcie, Podłączyłem CD53 do e39 i wszystko gra super poza siłą sygnału AUX. Gra na jakieś 50% mocy i przy przełączeniu na Radio jest mocna różnica, daje mocno po uszach. Dodatkowo na AUX czuć, że nie jest to max możliwości - przy graniu dość głośno radio po pewnym czasie nie wyrabia i automatycznie zmnijsza głośność. Znalazłem pewne rozwiązanie: http://www.amazon.com/PIE-Adjustable-Pre-Amp-Driver-Subsonic/dp/B001AB7HXG Pomóżcie proszę znaleźć odpowiednik na Polskę, z allegro, czy innego sklepu. Szukałem, ale takiego z regulacją coś nie mogę znaleźć. Dzięki,
-
530 E39 GŁOŚNO W KABINIE
Sprawdź poziom płynu w zbiorniku wspomagania, może jeździsz na sucho.
-
Zmiana kaseciaka na CD
Tak się wyciąga radio. CICHY, jest tam też pokazane pod które wejście podpiąć emulator.
-
BMW AUX Mode nagle zniknęło.
U nie AUX załącza się tylko jak mam wpięty kabel pod komórkę.
-
[e39] Pomoc w wyborze radia
Jak chcesz to mam na zbyciu Sony MEX-BT3900, Bluetooth, aux. USB, pilot, wyjście na subwoofer itp, na gwarancji, półroczne. Ale cena około 380 mnie interesuje, 550 dałem.
-
problem radiem CD53 alpine - okablowanie
Witajcie, Mam nowe radio - CD53 z USA. Podłączyłem przejściówką (okrągłe piny - ISO - płaskie piny) kupioną na allego. Sprawdzałem rozpiskę pinów, sprawdzałem kable i wszystko niby gra. Jak podłączyłem inne radio pod wyjście ISO nie było żadnych problemów, więc możliwe, że coś jest źle na kablach ISO -> płaskie piny, ale nie jestem elektrykiem. Objawy najlepiej widać na filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=YrbweeMgl5U 1. Podświtlenie CD działa nawet na wyjętym kluczyku. 2. Dźwięk z radia idzie dopiero po włączeniu świateł. Domyślam się, że zamieniony jest kabel podświetlenia z innym kable, tylko którym, 13-amplifier remote, czy 15-+12V, czy innym? http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/BMW-Car-Radio-Wiring-Connector.htm Czy może zamiast wyjścia na "after 2000", mam wyjście na "after 2004"? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
-
e39 520i, problem z nowym radiem CD53 alpine
Tylko które powinienem przepiąć?
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Chyba parę stron wcześniej ktoś prosił o opinie o tym samochodzie, poszukaj, też jestem pewien, że widziałem go.
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
To też podrzucę przykład znajomego, który jest w kwestii temperatury silnika totalnym hardcorem. Zimą jeśli używa wogóle nadmuchu to ustawia temp na zimne powietrze, ponieważ twierdzi, że zimą silnik się wychładza od ogrzewania co jest dla niego niekorzystne. Co lepsze, latem dmucha gorącym i jeździ z otwartymi szybami, twierdzi, że dodatkowe chłodzenie silnika jest potrzebne. :mad2:
-
523i Ocena wyglądu świec
Jeszcze dałyby radę, wyglądają w miare ok, ważne, że nie okopcone, mieszanka ok. W moim po zakupie wyciągnęłem świece które już nie miały rdzenia, tak był wyjarany, że chował się w obudowie. Nie wiem jak to możliwe, że jeszcze działały.. do tego całe okopcone były.
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Z tym nawiewem na szybe na max to się nie zgodzę. Jakby nie było utrudniasz silnikowi rozgrzanie się. Ja zostawiam go na chodzie w trybie auto, jak podskoczy poza niebieski, to klimatronik automatycznie zwiększa nawiew, dmuchanie zimnym na zimne i tak za bardzo się nie sprawdza, jak mam lód albo snieg to wole ręcznie odgarnąć, parowanie na szczęście nawet w mrozy mi się nie zdarzyło do tej pory. A co do sedna tematu, na jesieni wrzuciłem nowy aku, odpala z pierwszego kopa nawet przy -13', dokładnie jak i przy +20' :D
-
e39 520i, problem z nowym radiem CD53 alpine
Witajcie, Mam nowe radio - CD53 z USA. Podłączyłem przejściówką (okrągłe piny - ISO - płaskie piny) kupioną na allego. Sprawdzałem rozpiskę pinów, sprawdzałem kable i wszystko niby gra. Jak podłączyłem inne radio pod wyjście ISO nie było żadnych problemów, więc możliwe, że coś jest źle na kablach ISO -> płaskie piny, ale nie jestem elektrykiem. Objawy najlepiej widać na filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=YrbweeMgl5U 1. Podświtlenie CD działa nawet na wyjętym kluczyku. 2. Dźwięk z radia idzie dopiero po włączeniu świateł. Domyślam się, że zamieniony jest kabel podświetlenia z innym kable, tylko którym, 13-amplifier remote, czy 15-+12V, czy innym? http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/BMW-Car-Radio-Wiring-Connector.htm Czy może zamiast wyjścia na "after 2000", mam wyjście na "after 2004"? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
-
Zmiana kaseciaka na CD
A opcja 'random' też jest?
-
Zmiana kaseciaka na CD
Dodałbym jeszcze Iron Maiden i Depeche mode, ale to nie zmienia faktu, że w jakości CD dużo większa przyjemność dla ucha. :D
-
Wyjąłem akumulator - bagażnik się zatrzasnął! POMOCY
Wydaje mi się, że w sedanach powinna być pod tylnym siedzeniem linka do awaryjnego otwierania bagażnika, pod prawym siedziskiem. Obiło mi się o oczy jak oglądałem totoriale na youtube. Nie pomyl tylko z awaryjnym odłączaniem akumulatora ;) Albo rada z innego forum: "You have to really force the key left to pop the trunk. As in, "man, any harder and I'm going to twist this key off" and then it pops open. You're using the key to manually turn the entire latch mechanism so it takes a fair bit of force."
-
Zmiana kaseciaka na CD
bogi, no ile można słuchać jednej czy kilku płyt? Jak się nudzą to trzeba kupować nowe, albo wypalać coś w audio, czyli około 20 utworów na płytę, bo mp3 przecież nie czyta żadna wersja oryginału oprócz jakichś mega wypasionych i drogich wersji (około $500 za sztukę). A jak jesteś fanem kaseciaka to faktycznie lepiej Ci będzie zostawić to co jest a dorzucić emulator zmieniarki CD. Wrzucasz sobie na kartę pamięci mp3 w ilościach utworów o wiele większych niż jest w stanie pomieścić zmieniarka i cały czas masz kaseciaka do hiciorów z lat '80. :)
-
E39 sedan po wymianie spręzyn tył stoi wyżej
Dokładnie to samo chciałem zasugerować :mrgreen:
-
Zmiana kaseciaka na CD
Więcej niż podpięcie pod wtyczkę playera, lub telefonu i puszczenie mp3, lub radia internetowego ;)
-
E39 528i 98r.
Jak mi się niebieskie samochody nie bardzo podobają, tak ten robi bardzo dobre wrażenie, nawet z pomarańczowymi kierunkami. Zazdroszczę silnika, takiego szukałem, ewentualnie 2.5, niestety skończyłem na 2.0. Pozostaje swap po dobiciu obecniego ;)
-
Zmiana kaseciaka na CD
Tak, tylko, że emulator zmieniarki też sporo kosztuje i ma ograniczenia (konieczność tworzenia katalogów z ograniczoną ilością plików). Dodatkowo trzeba mieć aktywne wyjście na zmieniarkę, u mnie w kaseciaku niestety nie działa.. Natomiast CD53 alpine wyprodukowane od 2003r obsługuje wyjście AUX, czyli bez emulacji czy innych urządzeń, kabel w radio i bezpośrednio do nośnika dźwięku. I dodatkowo jak ktoś słucha oryginalnych płyt - super jakość dźwięku z CD jako bonus ;)
-
Parrot 3200LS - podłączenie
Fajny bajer, A ma to jakieś funkcje oprócz prowadzenia rozmów? Puszczanie muzy przez BT działa?