Treść opublikowana przez madseason
-
Zmiana kaseciaka na CD
1. Da się wymienić tylko górę, chyba że wersje nierozłączne były. Ja mam taie: http://allegro.pl/bmw-e39-komputer-bc-radio-kaseta-bmw-e39-board-kom-i2804289138.html Spokojnie góra i dół oddzielnie można wymieniać. 2. Da się zmienić region w ustwaieniach,jest wątek na forum.
-
Tył siedzi w E39 '96
Jak na moje oko, tył jest ok, to przód dziwnie wysoko siedzi, chyba, że felgi masz 15' to wtedy przód i tak za wysoko, tył trochę niskawo. Masz zawieszenie m-performance?
-
[e39] zwrotnica audio, business radio
Nawet jeśli nie miałem instalacji telefonicznej w wyposażeniu?
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Kolega z forum ma coś podobnego na handel, tyle, że w automacie. viewtopic.php?f=156&t=149841
-
[e39] zwrotnica audio, business radio
Cześć, Ostatnio wymieniałem głośniki w przednich drzwiach na Hertza (zestaw z gwizdkami i zwrotnicami). Chciałem podpiąć kable w drzwiach pod nową zwrotnicę i do głośników. Ku mojemu zaskoczeniu przejściówka w drzwiach chyba nie jest zwrotnicą, wchodzą do niej 4 kable i 4 wychodzą. Natomiast w radiu, z tego co ze schematów zobaczyłem są wyjścia tylko na poszczególne strony, po 2 kable. Tak więc moje pytanie: gdzie są zwrotnice? Pozdrawiam,
-
Sprzęgło e39 530i
No nie trafiłeś niestety, moja znajoma miała starego accenta i zrobiła 30 000km zanim sprzęgło padło (nie wiem czy kiedyś wcześniej było wymieniane) a ona z reguły jeździ na pół-sprzęgle po mieście... i w trasie też ;)
-
Zakup e39 2.0 / 2.8
Nie mówie że drewno nie jest ok, co kto woli, dla mnie drewno kojarzy się ze starymi merolami którymi za młodu jeździłem. Z drugiej strony nie mam też na myśli jakiegoś wiejskiego tuningu. Na mój gust to wykończenie w czarnych plastikach jest ok, mocno odmładza wnętrze, ale idelnie byłoby włókno węglowe + M pakiet ;)
-
e39 520i czy pasują sprężyny od 2.5 tds (przód)?
Byłem przekonany, że nie, ale w sklepie wygląda na to, że to te same sprężyny są: http://www.czescidobmw.pl/kategorie/Zawieszenie-standardowe,10880.html http://www.czescidobmw.pl/kategorie/Zawieszenie-standardowe,10875.html
-
e39, głośniki HERTZ + wzmacniacz?
Zamontowałem Głośniki z przodu, całkiem nieźle grają. Pytanie odnośnie okablowania: Chciałem podłączyć zwrotnicę od tych głośników jednak oryginalne zwrotnice są dość dziwne. Wchodzą do niej 4 kable. wychodzą również 4 - 2 na tweetery, 2 na basowe. Kto może podpowiedzieć dlaczego są 4 na wejściu? Czy żeby podłączyć zwrotnice wystarczy wykorzystać 2 kable a resztę odizolować, czy sparować i wrzucić na wejście do nowej zwrotnicy? Jeśli to w drzwiach nie jest zwrotnicą to gdzie jest umiejscowiona?
-
Zakup e39 2.0 / 2.8
Pół roku temu szukałem właśnie 2.5 lub 2.8, ale w cenie do 20k nic rozsądnego nie znalazłem. Stanęło na 520i ale tylko dlatego, że był to jedyny, który nie wyglądał na bity, zarżnięty, kręcony, pseudoservisowany no i z niedrewnianym wykończeniem i dobrym wyposażeniem ;) Mocy faktycznie trochę mu brak, ale nadrabia stanem technicznym i wyposażeniem.
-
Zmiana kaseciaka na CD
Ale one się nie rozdziela czasem na dwie części? :roll: Taniej by wyszło. A zmieniarki w bagażniku kolega nie ma? Rozdzielają się, wystarczy kupić tą część z góry, dół może zostać jaki jest z tego co wiem, chyba że ktoś ma DSP, wtedy nie jestem pewien czy oba trzeba wymienić.. BTW, podobno najlepszą jakość dźwięku daje Alpine.
-
Zmiana kaseciaka na CD
Też jestem na etapie zmiany Kaseciaka na CD, naszukałem się sporo, bo chce mieć pod zmieniarką wyjście pod AUX bez emulacji zmieniarki (bezpośrednio podpinasz źródło dźwięku np telefon, czy mp3 wtyczką 3.5mm). Research wykazał, że jedynie Apline CD53 z datą produkcji nie wcześniej niż 2003r się nadają. Za tydzień z USA przylatują do mnie 2 takie radyjka, sprawdzę u siebie czy działają, jedno będę miał na handel jakby ktoś był zainteresowany. A co do przejściówek - do poliftowego radia będziesz potrzebował przejściówki - główną i antenową. Są do nabycia np na allegro.
-
E46 318I jakie swiece do gazu najlepsze
Dużo naczytałem się na ten temat poradziłem różnych osób i wyszło, że do LPG muszą być jednoelektordowe najlepiej z niskonapięciowe ze zmniejszonym odstępem. Koleś od którego kupowałem polecił mi Bosch Platinium, mimo, że chciałem droższe NGK, powiedział, że się na tym zna i nie ma ochoty mnie w bambuko robić, porostu takie lepiej się sprawdzą w 520. Cały wywód poprał doświadczeniem i teorią, której teraz nie jestem w stanie przytoczyć. Wyszło, na to że kupiłem BOSCH PLATINUM PLUS i jestem zadowolony, ostatnio u gazownika byłem, kazałem mu sprawdzić jak wyglądają po 5k km - wszystko ładnie i czysto, bez osadów. Silnik pracuje równo na gazie i na benzynie.
-
Dvd tablet BMW
Pod ipada albo coś uniwersalnego na 7 lub 10 cali z Androidem.
-
Dvd tablet BMW
Jaki konkretnie polecasz model?
-
zmiana koloru podświetlenia panelu klimatronika
http://www.dtmpower.net/forum/attachments/australia/27838d1114436869-custom-interior-led-conversion-blue-3.jpg Jak widać da się zrobić, ale zapewne trzeba po kolei wszystkie diody wywalić i przylutować w nowym kolorze.. masakra, przynajmniej w przypadku zegarów, tam cokolwiek zrobić nie uszkadzając czegoś przy okazji to mistrzostwo.
-
[e39] 520i palący się fotel / welur
Blondyna ze mną na codzień jeździ, kumpel tylko od święta... i do tego mi samochód dewastuje. Kobiecie bym na to nie pozwolił :norty: Ale wracając do tematu, całą matę trzeba wymienić? Takie coś? http://allegro.pl/mata-fotela-lewa-prawa-bmw-e39-2-0-24v-1998-i2793599561.html
-
[e39] 520i palący się fotel / welur
Skoro takie szczegóły są ważne.. to to był kumpel, podjechał w odwiedziny, miał flaszkę, więc warto było :mrgreen:
-
Dvd tablet BMW
Można użyć uniwersala z allegro: http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-na-zaglowek-tablet-gps-dvd-tv-i2809755716.html Lub czegoś podobnego, jak dla mnie na plus, że można zdemontować i używać tableta nie tylko w samochodzie.
-
e39, głośniki HERTZ + wzmacniacz?
Zrobiłem mały research. Wnioski: 1. Głośniki wejdą, podobno bez problemów. Pytanie co ze zwrotnicami? Zostawić te co są oryginalnie, czy montować te z zestawu Hertza? 2. Mam kaseciaka i już wiem, że jest słaby, dlatego zakup planuję Alpine CD53 w wersji poliftowej, czy każdego modelu tego radia można podłączyć AUX pod zmieniarkę? 3. Jak wygląda kwestia wzmacniacza w Alpine CD53? Jest dość słaby? Jeśli chciałbym wpiąć się przez wzmacniaczem i zrobić wyjście RCA na wzmacniacz zewnętrzny, to każdy elektronik da radę to porządnie zrobić, czy możecie kogoś polecić w warszawie?
-
[e39] 520i palący się fotel / welur
Witam, Ostatnio zabrałem pasażera, który stał w deszczu, żeby pomóc osuszyć włączyłem grzanie fotela. Po chwili pojawił się dym i przepalenie w jednym miejscu fotela. Myślałem, że jak wyschnie przejdzie i będzie działał normalnie, ale nadal jak włączam grzanie pojawia się rozżarzenie w dziurze tapicerki, skrzy się. Jak się do dobrać do tego miejsca, trzeba szwy tapicerki rozpruwać? Czy jak już dobiorę się ogniska to da się to naprawić 'na drut' czy cały element grzewczy trzeba wymieniać? Są jakieś schematy, zdjęcia tego elementu? Proszę o pomoc. Pozdrawiam!
-
Ekonomiczne/bezawaryjne silniki w E39
albo jechał z wiatrem :wink: , albo komp ma źle skalibrowany. Takie rzeczy tylko na A4, do Katowic spalanie rośnie, vmax spada, ale powroty do Wrocławia to istna przyjemność, spalanie poniżej normy, i rozpędza się jakoś szybciej ;)
-
540i Touring - niepozorne kombi :P
Wrzuć na otomoto lub allegro, tam trochę większy odzew może być z uwagi na popularność. Furka ogólnie dla kogoś kto zna się na samochodach, bo jak ktoś szuka fury do 15 tysi i znajduje v8 to go koszta utrzymania przerażają ;) Druga sprawa to okres zimy, na rynku moto ogólnie zastój, na wiosnę może być łatwiej. Ogólnie dlaczego sprzedajesz? Dopiero co kupiłeś.. zakup był do końca nieprzemyślany? Ja decydując się na zakup wiedziałem, że tak co najmniej 3 lata będę nim jeździł.
-
Dziwne skrzypienie ...
U mnie dziwne skrzypienie było gdzieś z tyłu na większych wybojach, jak się później okazało w okolicach koła. Na oku miałem sprężynę, jednak po wymianie łączników stabilizatorów umilkło.
-
e39, głośniki HERTZ + wzmacniacz?
Witam, Czy takie głośniki wejdą w przednie drzwi zamiast standardowych głośników i tweeterów? http://allegro.pl/hertz-esk-130-4-polecany-do-audi-a3-a4-bmw-3-5-7-i2825633651.html Hertz 130.4 ze zwrotnicą. Na aukcji polecają też wzmacniacz Hifonics TXi3400. Czy dałoby radę to podłączyć pod standardowe radio? Czy pod taki lub inny wzmacniacz można podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku ?