Treść opublikowana przez danielxc717
-
520d smarowanie silnika
Radził bym przejść na inną firmę. Castrol odradzam wszystkim. Przereklamowany syf jak dla mnie.
-
Wymiana kloszy e39 - czy się opłaca.
to kup całą lampę używaną bądź nową hella albo depo. To tyle. W klosze się nie baw. A ringi odpuść. Myślę, że temat wyczerpany bo wszystko już wiesz http://moto.allegro.pl/bmw-5-e-39-soczewki-hella-bialy-kierunek-lampy-i2401734060.html
-
Wymiana kloszy e39 - czy się opłaca.
ja bym kupił lampę masz tu np jedną depo- dobry zamiennik http://moto.allegro.pl/bmw-5-e39-95-lampa-lewa-przod-i2339793184.html Cała lampa jak za darmo. Dokup drugą i masz problem z głowy Nie montuj ringów do przedliftowej lampy. Już to pisze x razy a Ty dalej się upierasz żeby zrobić takie coś.
-
Silnik się dławi i przerywa 528i
przecież pisaliśmy. czujnik wtryski Podmień kup nowe daj auto pod porządnego kompa i się dowiesz :)
-
E 39 TOURING 530 D 2001R M57 DZIWNY PROBLEM Z KLIMA
Wisko to to nie jest bo by było słyszalne bez klimy również. Stawiam na kończący się kompresor klimy
-
Wymiana kloszy e39 - czy się opłaca.
Na zgaszonych lampach jeszcze to wygląda a jak zapalisz takie lampy przed liftem to jest tragedia. Rób jak uważasz. Na siłę wsadzanie ringów do lampy przedliftowej albo próbować z niej taką zrobić to najgorsze co może być. Wyjmij lampę sprawdź takie odpoweitrzniki czy są drożne później możesz po czyszczeniu od środka i polerce zewn uszczelnić lampę sylikonem.
-
Wymiana kloszy e39 - czy się opłaca.
do tych lamp nie da się założyć. niektórzy to robili i wygląda to okropnie. Wiedziałem że tu o ringi Ci się rozchodzi. Masz na forum albo w zrób to sam krok po kroku jak polerować lampy. Wystarczy poszukać. Musisz kupić papier wodny. Samą pastą tego nie załatwisz.
-
ZAKUP BMW 520 V6
To zależy. Jeśli jest dziura to sonda może głupień i psuć dawki. Najlepiej obejrzyj jakąś nawet nei zadbaną i zobacz jak to jeździ. Coś w Twojej okolicy się pewnie znajdzie.
-
525i 24v gotuje płyn nie bierze oleju ani płynu
Odkręcasz na zimnym zbiorniczek i przepustnicą dajesz obroty na 1000 i strumień ma lecieć. Jeśli nei to jest zapowietrzony albo pompa do wymiany.
-
Wymiana kloszy e39 - czy się opłaca.
Zrozum że te zamienniki są nic nie warte wyglądają przeokropnie. Zrób tą polerkę na porządnie lub kup ori hella używane w bdb stanie. Zrobisz z auta wiochę. Jak chesz mieć ringi to po taniości tego się nigdy nie zrobi tylko zwieśniaczy auto.
-
520d smarowanie silnika
potwierdzam. Zmiana na bardziej gęsty to niech ludzie stosują u siebie bo wybiło 200tys. Nie wiem po co takie głupie teorię ktoś rozsiewa. Najlepiej to zrób ten zawór bo nie Ty jeden masz taki problem.
-
E39 Zerwana linka od maski
Mi się urwała zaraz przy rączce. Rozebrałem rączkę i otwierałem maskę przez kilka tyg kombinerkami. Wystawały włoski linki z pancerza. Linkę kupiłem używaną za dyszkę. Z rowerowej linki chciałem coś próbować ale tam muszą być 2 końcówki i nie wiedziałem jak to zrobić. pociągnij za rączkę i będziesz widział czy masz linkę czy jest zerwana luźna itd
-
525i 24v gotuje płyn nie bierze oleju ani płynu
Pytasz się czy jest obieg w chłodnicy. Odpowiem Ci, że nie. Ale nie mówię o zbiorniczku chłodnicy a zbiorniczku wyrównawczym do którego wpływa płyn chłodniczy wężykiem przelewowym, a nie do chłodnicy.
-
Problem E39 528i wyrzuca płyn
MAsz do wymiany termostat. Cały czas jest zsamknięty czyli chłodnica zimna. Czyli wisko się nie nagrzeje od temp chłodnicy i się nie zasprzęgli. Kolego nie ma biegów wentylatora. Poczytaj o tym. to jest na zasadzie bimetalu który jak się rozgrzeje to się zasprzęgla. Wentylator napędzany jest pompą wody, a ona z kolei paskiem klinowym. Jeśli bimetal się nie nagrzeje to nie zasprzęgli waiatraka (będzie się kręcił cały czas ale można go ręką zatrzymać) Jak masz mało km do domu to włącz sobie elektroniczne wskazanie temp i nawiew na max temp na 32 ja bym dał nadmuch na tył z przodu pozamykał kratki. I pojechał do domu kupił termostat i wymieniaj. Visko w takim razie masz sprawne. A napewno nie sprawdzisz go przy uszkodzonym zamkniętym termostacie.
-
525i 24v gotuje płyn nie bierze oleju ani płynu
Będzie. To jak Twoim zdaniem krąży płyn w układzie?
-
e34 525 192KM tłusta woda w chłodnicy, wyciek oleju
Masz piękny samochód z świetnym silnikiem to naprawdę warto jak od środka zdrowe auto. Blachy to kosmetyka :) Jak chcesz autkiem jeździć naprawdę długo i chcesz go odrestaurować lub doprowadzić do porządku i by służył Ci na długie lata to podejdź inaczej Wymień zawory z uszczelniaczami, kpl popychaczy, reszta jak pisałem.
-
Problem E39 528i wyrzuca płyn
Ale bez przesady. Visko nie ma żadnego przekaźnika i czujnika działa mechanicznie. Sprawdź czy masz strumień przelewowy. Czyli ogólnie zapraszam dział jak odpowietrzać BMW. Jeśli nie masz go to zacznij od wymiany pompy i sprawdź ręcznie jak chodzi visko. Czy się nie zacina czy nie ma luzu na osi. Bo albo masz visko padnięte albo pompe wody
-
ZAKUP BMW 520 V6
Jeśli 10sek do setki CI wystarczy to ok. ( mi w zupełności wystarcza) R6 jest przy autostradowych prędkościach bardziej zrywna od małych szlifierek R4. To auto też jest o wiele lepiej wyciszone co daje takim osobą w ryczących autach że nie ma kopa. Jak Ci się trafiło na zadbaną sztukę z czym ciężko to kupuj. Ale możesz żałować bo widać, że raczej się nie znasz na marce jak mówisz, że to V6 :)
-
e34 525 192KM tłusta woda w chłodnicy, wyciek oleju
Jak zwalasz głowicę to wymienisz uszczelniacze zaworowe docierasz zawory. Uszczelka pod kolektory głowicę płyn olej jak chcesz dół to szlif wału panewki pierścienie może coś wyskoczyć np tłok się już nie nadawać itd. Ciężko jest ocenić dokłądnie koszta. Musisz zrobić listę części pójść do sklepu i zobaczyć ile Cię skasują bo też co region to inne ceny. Plus do głowicy dolicz sprawdzanie szczelności+ planowanie. Kapitalka R6 do tanich nie nalezy niestety :(
-
Problem E39 528i wyrzuca płyn
Pytasz czy odpowiadasz? Odpowietrz auto. Zagotowałeś motor to raczej logiczne, że mogły powstać bańki powietrza w układzie. Fizyka się kłania :norty:
-
Silnik się dławi i przerywa 528i
Jak kolega jeździ na rezerwie i pewnie zgasła w czasie jazdy to jest taka możliwość nawet przy łańcuchu chyba. Tam przy takim szarpnięciu działają ogromne siły a łańcuch też jest wyciągnięty ileś % bo to nie nowe autko. Zawaliłeś kolego pewnie wtryski bo stało się to po jeździe na pusto.
-
Problem E39 528i wyrzuca płyn
Ty nie dolać płynu tylko najpierw visko wymień a potem baw się w odpowietrzanie :)
-
Wymiana kloszy e39 - czy się opłaca.
Nie opłaca się.
-
520d smarowanie silnika
Tak się wtrącę. Jaki dokładnie chcesz kupić olej? Teraz mam valvoline, ale on właśnie nie ma bazy syntetycznej. Problemu z nim nie mam. Cilnik nie klepie na zimnym chodzi odrazu cichutko, ale jednak chciał bym zalać jeszcze lepszy. Teraz mam 5w40 synpower.
-
525i 24v gotuje płyn nie bierze oleju ani płynu
Jak urwany jest wirnyk to nie ma strumienia przelewowego to od razu można to sprawdzić i nie trzeba rozbierać, a szybko w kilka min sprawdzić :) życie trzeba sobie ułatwiać :)