Skocz do zawartości

danielxc717

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez danielxc717

  1. Nieszczelność bardzo łatwo wyłapać. Wystarczy plakiem psiknąć na odpalonym silniku i słuchać czy się nie zmienia praca silnika. Po rozgrzaniu możliwe, że metal się rozpręża i się uszczelnia dolot
  2. To popraw tytuł :wink:
  3. To nikt Ci nie odpisze :mrgreen: No może po za Cichym on CI na pewno pomoże ale w innej kwestii :cool2:
  4. Tęskniliśmy :mrgreen: Popraw tytuł na coś po naszemu :D
  5. danielxc717 odpowiedział(a) na BMW e39 temat w E39
    No to rzeczywiście pokręcone. Jak czytałem kiedyś to zapamiętałem to inaczej i od egr-u był można powiedzieć całkowitym ogniwem układu (ale nie do końca) I stosując moją metodę można było określić który temostat jest walnięty. To napisz koledze jak sprawdzić na 100% który termostat jest walnięty i będzie wszystko jasne. :cool2:
  6. Jeśli jest w takim stanie jak wygląda to bym nie powiedział, że wysoka. Fajny silnik, kolor i wyposażenie. Inni powiedzą że biedne, ale brak skór jest dla mnie plusem. Sądząc po kierownicy przebieg może sięgać 300tys, ale dla tego silnika to żadne wyzwanie i zrobi jeszcze raz tyle o ile był dobrze eksploatowany. trzeba jechać i go prześwietlić i koniecznie podłączyć pod kompa. Tylne klapy rdzewieją, ale zgnitą maskę jeszcze w e39 nie widziałem
  7. danielxc717 odpowiedział(a) na BMW e39 temat w E39
    chyba nie wiesz jak jest zbudowany układ chłodzenia w 530d tak główny termostat jak i egr będzie przepuszczał płyn na chłodnicę niepotrzebnie jak jest uszkodzony dużo częściej pada egr można go sprawdzić przez dmuchnięcie w niego jak przepuszcza ostro powietrze to padnięty Ale jeśli od głównego termostatu dotknie wąż co idzie na chłodnicę to chyba da się sprawdzić prawda? Tak czy inaczej padnięty masz termostat
  8. danielxc717 odpowiedział(a) na norbi_1221 temat w E32
    Letni płyn to może być w zbiorniku od sprysków a nie w chłodnicy :) Myślałem że do takiego ogromnego pieca więcej się upcha chłodziwa
  9. danielxc717 odpowiedział(a) na BMW e39 temat w E39
    A wąż idący do chłodnicy? Ten co idzie w dół? Jeśli letni/ciepły a nie zimny to masz do wymiany główny termostat bo lekko puszcza na duży obieg. Chłodnica cieczy też będzie ciepła w takim wypadku. Obudowa może być ciepła, bo niesie się temp po niej.
  10. danielxc717 odpowiedział(a) na BMW e39 temat w E39
    Po co wymieniać w ciemno? Jak masz te 30-50st to wyjdź z auta otwórz maskę i sprawdź chłodnicę. Jak jest ciepła/letnia to masz do wymiany na 100% główny. To tak na początek. Jak dalej będzie spadać temp dopiero wymień od EGR
  11. Pewnie w sklepie motoryzacyjnym bądź na allegro i innych portalach. albo http://czescidobmw.pl/
  12. Czyli wymieniałeś 2x prawy tył? Najczęściej odpowiedzialny jest za te problemy czujnik lewy tył. Jaki kupiłeś czujnik? Często przy demontażu mechanicy psują piastę gdzie jest to całe ustrojstwo magnetyczne z którego felerny czujnik sczytuje impulsy. Jak sprawdziłeś sterownik ABS, że jest sprawny?
  13. powąchaj olej czy nie śmierdzi benzyną. Sam zmieniałeś olej? Przybyło go nagle czy po wymianie nie sprawdzałeś?
  14. Jedno jest pewne. Jest bezpieczniejsze od e39. I od większości aut poruszających się na naszych drogach
  15. danielxc717 odpowiedział(a) na mttj temat w E38
    Do auta przydaje się hak. Niestety trzeba mieć zderzak do tego dostosowany aby go zamontować (chyba że masz) I wtedy bagażnik. Można też zamontować bagażnik dachowy. Ja mam MTB 26" rama 21" i po złożeniu siedzeń daję radę upchnąć go do e39. Ale to raz mi się zdarzyło bo na szybkiego musiałem się pozbierać z trasy. W innych sytuacjach używam bagażnik na hak
  16. danielxc717 odpowiedział(a) na w_a_p temat w E39
    Można bez obudowy, ale są delikatne i może pęknąć jak to stary plastik. Skąd wiesz, że termostat jest do wymiany? Jak to sprawdziłeś?
  17. To dyszka przy takich pracach musiała pęknąć :) Teraz nie możesz jej sprzedać po takich inwestycjach tylko trzymać i trzymać :)
  18. To zacznij od podpięcia pod dobrego kompa. Bo to może być masa rzeczy które można liczyć w tysiącach zł. A komp prawdę powie i na 90% będzie jakiś błąd. Jedź do kogoś kto jest ogarnięty w bmw
  19. Jak u ciebie wygląda spalanie? Nie wzrosło od tej pory? Kolego w e39 nie ma kabli WN
  20. danielxc717 odpowiedział(a) na Adam94 temat w E39
    gdyby się przegonił może nalot zniknie :) No ale to trzeba puścić hamulce :mrgreen:
  21. danielxc717 odpowiedział(a) na Adam94 temat w E39
    wiem wiem o czym mówisz :D o tym co zwykle :mrgreen: Oj tam turbo. Mów że silnik będzie ciekawie :cool2:
  22. danielxc717 odpowiedział(a) na Adam94 temat w E39
    Ciekawe jakie ma wydechy od przodu :duh: Tak dbał dbał, że zajechał silnik :)
  23. Tak jak by zawór napierdzielał
  24. a po co Ci od kombi? Idź do sklepu i kup do sedana i nie musisz kombinować. Te stuki to wejdź w kanał i poszarp trochę przeniesienie napędu i sprawdź luzy.
  25. danielxc717 odpowiedział(a) na Adam94 temat w E39
    Adam prawdopodobnie masz silnik na wykończeniu. Czarna smoła to oznaka przepalania oleju silnikowego. Jeśli nie widzisz ubytków to znak, że ropa przedostaje się do oleju silnikowego. Niestety to często przyczyna w 2.0d. Musisz remontować. Koszt to ok 3tys zł :cry:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.