Treść opublikowana przez danielxc717
-
jaka przepustnica do e39 2.0 ?
Nieszczelność bardzo łatwo wyłapać. Wystarczy plakiem psiknąć na odpalonym silniku i słuchać czy się nie zmienia praca silnika. Po rozgrzaniu możliwe, że metal się rozpręża i się uszczelnia dolot
-
Przebieg adoptacji przepływomierza numer softu do e39 520d
To popraw tytuł :wink:
-
Przebieg adoptacji przepływomierza numer softu do e39 520d
To nikt Ci nie odpisze :mrgreen: No może po za Cichym on CI na pewno pomoże ale w innej kwestii :cool2:
-
Przebieg adoptacji przepływomierza numer softu do e39 520d
Tęskniliśmy :mrgreen: Popraw tytuł na coś po naszemu :D
-
opada temperatura 3.0d
No to rzeczywiście pokręcone. Jak czytałem kiedyś to zapamiętałem to inaczej i od egr-u był można powiedzieć całkowitym ogniwem układu (ale nie do końca) I stosując moją metodę można było określić który temostat jest walnięty. To napisz koledze jak sprawdzić na 100% który termostat jest walnięty i będzie wszystko jasne. :cool2:
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Jeśli jest w takim stanie jak wygląda to bym nie powiedział, że wysoka. Fajny silnik, kolor i wyposażenie. Inni powiedzą że biedne, ale brak skór jest dla mnie plusem. Sądząc po kierownicy przebieg może sięgać 300tys, ale dla tego silnika to żadne wyzwanie i zrobi jeszcze raz tyle o ile był dobrze eksploatowany. trzeba jechać i go prześwietlić i koniecznie podłączyć pod kompa. Tylne klapy rdzewieją, ale zgnitą maskę jeszcze w e39 nie widziałem
-
opada temperatura 3.0d
chyba nie wiesz jak jest zbudowany układ chłodzenia w 530d tak główny termostat jak i egr będzie przepuszczał płyn na chłodnicę niepotrzebnie jak jest uszkodzony dużo częściej pada egr można go sprawdzić przez dmuchnięcie w niego jak przepuszcza ostro powietrze to padnięty Ale jeśli od głównego termostatu dotknie wąż co idzie na chłodnicę to chyba da się sprawdzić prawda? Tak czy inaczej padnięty masz termostat
-
Płyn chłodzący 750
Letni płyn to może być w zbiorniku od sprysków a nie w chłodnicy :) Myślałem że do takiego ogromnego pieca więcej się upcha chłodziwa
-
opada temperatura 3.0d
A wąż idący do chłodnicy? Ten co idzie w dół? Jeśli letni/ciepły a nie zimny to masz do wymiany główny termostat bo lekko puszcza na duży obieg. Chłodnica cieczy też będzie ciepła w takim wypadku. Obudowa może być ciepła, bo niesie się temp po niej.
-
opada temperatura 3.0d
Po co wymieniać w ciemno? Jak masz te 30-50st to wyjdź z auta otwórz maskę i sprawdź chłodnicę. Jak jest ciepła/letnia to masz do wymiany na 100% główny. To tak na początek. Jak dalej będzie spadać temp dopiero wymień od EGR
-
[530d]Jak dobrać odpowiednie sprężyny(m-tec)
Pewnie w sklepie motoryzacyjnym bądź na allegro i innych portalach. albo http://czescidobmw.pl/
-
e39 520i M52 1999r Problem na którym poległo 3 mechaników.
Czyli wymieniałeś 2x prawy tył? Najczęściej odpowiedzialny jest za te problemy czujnik lewy tył. Jaki kupiłeś czujnik? Często przy demontażu mechanicy psują piastę gdzie jest to całe ustrojstwo magnetyczne z którego felerny czujnik sczytuje impulsy. Jak sprawdziłeś sterownik ABS, że jest sprawny?
-
E39 528 Wiecej oleju jak to mozliwe?
powąchaj olej czy nie śmierdzi benzyną. Sam zmieniałeś olej? Przybyło go nagle czy po wymianie nie sprawdzałeś?
-
E38 Crash Test ? ile ma gwiazdek ?
Jedno jest pewne. Jest bezpieczniejsze od e39. I od większości aut poruszających się na naszych drogach
-
Jak wozicie rower w E38 ?
Do auta przydaje się hak. Niestety trzeba mieć zderzak do tego dostosowany aby go zamontować (chyba że masz) I wtedy bagażnik. Można też zamontować bagażnik dachowy. Ja mam MTB 26" rama 21" i po złożeniu siedzeń daję radę upchnąć go do e39. Ale to raz mi się zdarzyło bo na szybkiego musiałem się pozbierać z trasy. W innych sytuacjach używam bagażnik na hak
-
e39, termostat do M52 B25TU
Można bez obudowy, ale są delikatne i może pęknąć jak to stary plastik. Skąd wiesz, że termostat jest do wymiany? Jak to sprawdziłeś?
-
marop86 --->540iA <--- Progress foty
To dyszka przy takich pracach musiała pęknąć :) Teraz nie możesz jej sprzedać po takich inwestycjach tylko trzymać i trzymać :)
-
[520i] Samochód czasem "kopie" i traci moc.
To zacznij od podpięcia pod dobrego kompa. Bo to może być masa rzeczy które można liczyć w tysiącach zł. A komp prawdę powie i na 90% będzie jakiś błąd. Jedź do kogoś kto jest ogarnięty w bmw
-
[520i] Samochód czasem "kopie" i traci moc.
Jak u ciebie wygląda spalanie? Nie wzrosło od tej pory? Kolego w e39 nie ma kabli WN
-
bmw e39 520d Płyn chłodnicy
gdyby się przegonił może nalot zniknie :) No ale to trzeba puścić hamulce :mrgreen:
-
bmw e39 520d Płyn chłodnicy
wiem wiem o czym mówisz :D o tym co zwykle :mrgreen: Oj tam turbo. Mów że silnik będzie ciekawie :cool2:
-
bmw e39 520d Płyn chłodnicy
Ciekawe jakie ma wydechy od przodu :duh: Tak dbał dbał, że zajechał silnik :)
-
e34 m50b25 vanos - klekotanie
Tak jak by zawór napierdzielał
-
Nowy posiadacz e34 520, problemy.
a po co Ci od kombi? Idź do sklepu i kup do sedana i nie musisz kombinować. Te stuki to wejdź w kanał i poszarp trochę przeniesienie napędu i sprawdź luzy.
-
bmw e39 520d Płyn chłodnicy
Adam prawdopodobnie masz silnik na wykończeniu. Czarna smoła to oznaka przepalania oleju silnikowego. Jeśli nie widzisz ubytków to znak, że ropa przedostaje się do oleju silnikowego. Niestety to często przyczyna w 2.0d. Musisz remontować. Koszt to ok 3tys zł :cry: