Skocz do zawartości

danielxc717

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez danielxc717

  1. U mnie co prawdę auto było malowane, ale jest sprawne robione na porządnych zamiennikach wszystko na czas i więcej niż 9tus bym nie wystawił a pewnie za ok 8tys bym oddal. Sam bym nie dał teraz więcej za ten rocznik i taki motor niż 10tys. Śmieszą mnie teksty tych ludzi co wiedzą że trzeba dołożyć na start 2x tyle co kosztuje
  2. Czemu drugie tyle? Zobacz na rocznik i wyposażenie. Ja mam 520i i więcej niż 6-8tys się za 2.0 nie dostanie. W dodatku wnętrze nie jest oryginał bo ulep. Boczki ciemne a fotele inne
  3. Może się okazać kiepska chłodnica.
  4. Jak za nowy to tragedii nie ma z ceną. Może u nas to wygląda inaczej, ale jak zarabia się w euro to i nie jest to takie dotkliwe :mrgreen:
  5. A co ma wisko do tego? Przy tych prędkościach może jechać nawet bez wiatraka i ma trzymać temp poniżej 100st. Podmuch powietrza jest tak duży że wisko nie spina się wogole. Ono przy sprawnym układzie działa TYLKO w korkach i przy niskiej prędkości. Albo termostat się nie otwiera do końca albo pompa wody nie jest wydajna albo chłodnica niskiej jakości. Te tanie maja problemy z oddawaniem ciepła. Już w dziale e39 i e36 były takie przypadki polecane zamienniki to nissens
  6. danielxc717 odpowiedział(a) na kolo_j temat w E39
    Te spawy to jest rzeczywiście tragedia
  7. danielxc717 odpowiedział(a) na ..Tony.. temat w E46
    Od wieku od lat posiadanego prawa jazdy, czasami od wieku dzieci, od regionu od marki czasami koloru. Jest tyle zmiennych że nie można powiedzieć tylko o pojemności. Ja płacę 490zl za 2.0 i auto które ma 18 lat. A za to jest też się więcej płaci za oc
  8. No to od górnego stanu trzymaj 0.7l - 0.8l więcej i będzie ok. Jak masz górny stan (dobrze by było spuścic tyle oleju) wlać 0.8 l i zaznaczyć na bagnecie taki stan i go utrzymywac. Sprawdzanie na włączonym silniku stanu jak są różne pojemności układu mija się z celem
  9. Masz jakieś zawory w chłodnicy? Czy olej z niej spływa po zgaszeniu?
  10. danielxc717 odpowiedział(a) na Sosna91 temat w E39
    U mnie jak padł czujnik wałka też błędu nie było. Wymieniłem w ciemno na vdo i mala moc i problemy z dlawieniem ustąpiły
  11. Czyli musisz lać 800ml wiecej oleju i tyle.
  12. A jaką masz chłodnice dokładnie? Ile pojemności ? Jaka firma i model?
  13. Ja na 2 wahaczach też mam. Zrobiłem dopiero 20tys ale nic nie trzeszczy. Montowane na ten żel co jest dołączony do tulei
  14. Musisz wiedzieć ile chłodnica wraz z przewodami ma pojemności. Dwa te same silniki po tylu latach mogą mieć różny poziom płynu na pracującym silniku. Az tak potrzebujesz chłodnicy do oleju silnikowego? Używasz auta na torze? Z tego co wiem v8 nie ma problemów z przegrzewaniem się oleju bo układ czy to w r6 czy v8 jest dość pojemny i nie mam w e39 z tym problemu. Niektóre szlifierki japońskie maja układy po 4l i nawet przy "upalaniu nie mają problemu z temp oleju z wyjątkiem jakies marki która ma poniżej 4l. Tam zaleca się chłodnice lub wymianę miski na większą. Ale bmw ma 2x większy układ smarowania więc wymiana ciepła jest o wiele większa. Jeśli masz możliwość odczytania nr chłodnicy albo sam przerabiales to możesz się w firmie dowiedzieć o pojemności chłodnicy. Na pewno kilka mm powyżej stanu musisz lać.
  15. Zobacz nr części na realoem i jeśli są takie same to będą pasowały
  16. Może czujnik wału. Musisz podłączyć komputer isprawdzic czy coś pokaże
  17. danielxc717 odpowiedział(a) na komar87 temat w E39
    Skąd na, czujniku wału korbowego miałeś olej? Tam jest a raczej powinno być sucho
  18. danielxc717 odpowiedział(a) na krispo231 temat w E39
    Po może uszczelka pod głowica? Możesz zdjąć kierownicę powietrza i wisko wtedy o wiele więcej widać
  19. Strasznie kopci, gęsta mgła i sądza na wydechu jak opisałes w 1 poście nie jest normalne. Dymek z rana ciągły normalna rzecz. Dziś jechałem 150km i w korkach cały czas leci para bo taki dzisiaj dzień. Dużo wilgoci w powietrzu i jest para. Test wszystko powie. Ubywa płynu? Jak tak to ile?
  20. Jak śmierdzi rzeczywiście borygo to czapka do zdjęcia. Oczywiście poprzedzona testem na obecność spalin.
  21. No masz problemy z uszczelka, lub głowica. Zacznie ci ubywac płynu, może Ci pekac chłodnica, węże itd bo ciśnienie z komory spalania będzie iść w uklad. Zrób test na obecność co2
  22. Czym śmierdzi dym? Niesaplonym paliwem? Spalonym olejem? Ma slodkawy zapach? Takie rzeczy musisz określić o dokładnie kolor dymu
  23. Podłączyć pod inpe. To w końcu dymi czy nie? Ile od wymiany do wymiany oleju ubywa i co ile wymieniasz olej i jaki masz zalany
  24. No jak masz sadze to raczej woda to nie jest. Pewnie przy obciążeniu coś masz nie tak z dawkami paliwa. Trzeba to sprawdzić na kompie. Zrób może film.
  25. Czemu? Jak się kupuje używany to warto chociaż sprawdzić w jakim jest stanie w środku. Bo może wystarczy za kilkadziesiąt zł wymienić szczotki. Mogą być zużyte w 18latnim alternatorze.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.