Treść opublikowana przez danielxc717
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
U mnie co prawdę auto było malowane, ale jest sprawne robione na porządnych zamiennikach wszystko na czas i więcej niż 9tus bym nie wystawił a pewnie za ok 8tys bym oddal. Sam bym nie dał teraz więcej za ten rocznik i taki motor niż 10tys. Śmieszą mnie teksty tych ludzi co wiedzą że trzeba dołożyć na start 2x tyle co kosztuje
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Czemu drugie tyle? Zobacz na rocznik i wyposażenie. Ja mam 520i i więcej niż 6-8tys się za 2.0 nie dostanie. W dodatku wnętrze nie jest oryginał bo ulep. Boczki ciemne a fotele inne
-
528i wysoka temperatura przy dużych predkościach
Może się okazać kiepska chłodnica.
-
E39 520i, Brak ładowania akumulatora po wymianie alternatora
Jak za nowy to tragedii nie ma z ceną. Może u nas to wygląda inaczej, ale jak zarabia się w euro to i nie jest to takie dotkliwe :mrgreen:
-
528i wysoka temperatura przy dużych predkościach
A co ma wisko do tego? Przy tych prędkościach może jechać nawet bez wiatraka i ma trzymać temp poniżej 100st. Podmuch powietrza jest tak duży że wisko nie spina się wogole. Ono przy sprawnym układzie działa TYLKO w korkach i przy niskiej prędkości. Albo termostat się nie otwiera do końca albo pompa wody nie jest wydajna albo chłodnica niskiej jakości. Te tanie maja problemy z oddawaniem ciepła. Już w dziale e39 i e36 były takie przypadki polecane zamienniki to nissens
-
5XX regeneracja wahaczy
Te spawy to jest rzeczywiście tragedia
-
OC 2 razy droższe xD [318]
Od wieku od lat posiadanego prawa jazdy, czasami od wieku dzieci, od regionu od marki czasami koloru. Jest tyle zmiennych że nie można powiedzieć tylko o pojemności. Ja płacę 490zl za 2.0 i auto które ma 18 lat. A za to jest też się więcej płaci za oc
-
poziom oleju + dodatkowa duża chłodnica oleju m62b44
No to od górnego stanu trzymaj 0.7l - 0.8l więcej i będzie ok. Jak masz górny stan (dobrze by było spuścic tyle oleju) wlać 0.8 l i zaznaczyć na bagnecie taki stan i go utrzymywac. Sprawdzanie na włączonym silniku stanu jak są różne pojemności układu mija się z celem
-
poziom oleju + dodatkowa duża chłodnica oleju m62b44
Masz jakieś zawory w chłodnicy? Czy olej z niej spływa po zgaszeniu?
-
[520i] 03r - brak mocy
U mnie jak padł czujnik wałka też błędu nie było. Wymieniłem w ciemno na vdo i mala moc i problemy z dlawieniem ustąpiły
-
poziom oleju + dodatkowa duża chłodnica oleju m62b44
Czyli musisz lać 800ml wiecej oleju i tyle.
-
poziom oleju + dodatkowa duża chłodnica oleju m62b44
A jaką masz chłodnice dokładnie? Ile pojemności ? Jaka firma i model?
-
320d Elementy poliuretanowe zawieszenia firmy Deuter
Ja na 2 wahaczach też mam. Zrobiłem dopiero 20tys ale nic nie trzeszczy. Montowane na ten żel co jest dołączony do tulei
-
poziom oleju + dodatkowa duża chłodnica oleju m62b44
Musisz wiedzieć ile chłodnica wraz z przewodami ma pojemności. Dwa te same silniki po tylu latach mogą mieć różny poziom płynu na pracującym silniku. Az tak potrzebujesz chłodnicy do oleju silnikowego? Używasz auta na torze? Z tego co wiem v8 nie ma problemów z przegrzewaniem się oleju bo układ czy to w r6 czy v8 jest dość pojemny i nie mam w e39 z tym problemu. Niektóre szlifierki japońskie maja układy po 4l i nawet przy "upalaniu nie mają problemu z temp oleju z wyjątkiem jakies marki która ma poniżej 4l. Tam zaleca się chłodnice lub wymianę miski na większą. Ale bmw ma 2x większy układ smarowania więc wymiana ciepła jest o wiele większa. Jeśli masz możliwość odczytania nr chłodnicy albo sam przerabiales to możesz się w firmie dowiedzieć o pojemności chłodnicy. Na pewno kilka mm powyżej stanu musisz lać.
-
Pompa wspomagania diesel a benzyna
Zobacz nr części na realoem i jeśli są takie same to będą pasowały
-
Na ciepłym ciężko pali, a na zimnym bez problemu BMW 530d
Może czujnik wału. Musisz podłączyć komputer isprawdzic czy coś pokaże
-
E39 m54b22 kreci,nie odpala
Skąd na, czujniku wału korbowego miałeś olej? Tam jest a raczej powinno być sucho
-
Wyciek m54b25
Po może uszczelka pod głowica? Możesz zdjąć kierownicę powietrza i wisko wtedy o wiele więcej widać
-
Dymienie w upał przy klimatyzacji e39 523
Strasznie kopci, gęsta mgła i sądza na wydechu jak opisałes w 1 poście nie jest normalne. Dymek z rana ciągły normalna rzecz. Dziś jechałem 150km i w korkach cały czas leci para bo taki dzisiaj dzień. Dużo wilgoci w powietrzu i jest para. Test wszystko powie. Ubywa płynu? Jak tak to ile?
-
Dymienie w upał przy klimatyzacji e39 523
Jak śmierdzi rzeczywiście borygo to czapka do zdjęcia. Oczywiście poprzedzona testem na obecność spalin.
-
Dymienie w upał przy klimatyzacji e39 523
No masz problemy z uszczelka, lub głowica. Zacznie ci ubywac płynu, może Ci pekac chłodnica, węże itd bo ciśnienie z komory spalania będzie iść w uklad. Zrób test na obecność co2
-
Dymienie w upał przy klimatyzacji e39 523
Czym śmierdzi dym? Niesaplonym paliwem? Spalonym olejem? Ma slodkawy zapach? Takie rzeczy musisz określić o dokładnie kolor dymu
-
Dymienie w upał przy klimatyzacji e39 523
Podłączyć pod inpe. To w końcu dymi czy nie? Ile od wymiany do wymiany oleju ubywa i co ile wymieniasz olej i jaki masz zalany
-
Dymienie w upał przy klimatyzacji e39 523
No jak masz sadze to raczej woda to nie jest. Pewnie przy obciążeniu coś masz nie tak z dawkami paliwa. Trzeba to sprawdzić na kompie. Zrób może film.
-
E39 520i, Brak ładowania akumulatora po wymianie alternatora
Czemu? Jak się kupuje używany to warto chociaż sprawdzić w jakim jest stanie w środku. Bo może wystarczy za kilkadziesiąt zł wymienić szczotki. Mogą być zużyte w 18latnim alternatorze.