Treść opublikowana przez danielxc717
-
[E39] 2.5 benzyna problem z wisko i ogrzewaniem
Zacznij się martwić jak będzie miał powyżej 100st Przyjedz się autem 10km i obserwuj temp na teście nr 7. Wisko nadal wyje?
-
[E39] 2.5 benzyna problem z wisko i ogrzewaniem
Zawsze coś paruje przy takich temp. Sprawdź ten przelew . Temp masz normalne i wahania również
-
[E39] 2.5 benzyna problem z wisko i ogrzewaniem
Wydaje mi się ze jest ok. Sprawdziles ten przelew?
-
(e39) 2.5 benzyna dziwny dzwiek
Zdejmij pasek i odpal. Jak, będzie cisza to szukaj w osprzecie
-
[E39] 2.5 benzyna problem z wisko i ogrzewaniem
Teraz są takie temp że lekkie otwarcie termostatu wystarczy by s błądzić silnik i za, bardzo na chłodnicy i weź tego nie czuć. A temp rośnie i spada kilka st bo termostat reguluje temperaturę. Ile auto chodziło? Jak, byś się przejechał po mieście kilka, km i zostawił auto na wolnych obrotach to by w końcu ten wąż z lewej się nagrzal. Ale one po kilku km powinny być twarde.
-
[E39] 2.5 benzyna problem z wisko i ogrzewaniem
Test 7.0 to temp silnika. Masz temp 95st. Masz uszkodzony licznik tak to właśnie z twojego opisu wyglądało Pion powinieneś mieć od 75st aż do 115st. Ty masz coś ie tak z licznikiem. Tutaj ci nie pomogę bo nigdy nie rozbieralem go. Jeśli chcesz sprawdzać temp to zawsze używaj testu 7.0. Przy 95 st powinieneś mieć lekko letnią chłodnice. Wąż to jakimś, czasie powinien zrobić się ciepły bo termostat otwiera się Przy tych temp lekko i zaraz zamyka. Musisz porządnie rozgrzać auto i nie musisz, na full ogrzewaniu. Przelew jest w zbiorniczku. To ta górna dziurka. Jak Odkręcisz korek zbiornika na pracującym (chłodnym żeby mocno rozgrzany nie byl) silniku i dodać, trochę gazu powinien być widoczny przelew płynu. Powinien iść z tej, dziurki jednostajny bez przerw przelew
-
[E39] 2.5 benzyna problem z wisko i ogrzewaniem
Zrób test nr 7 i zobacz jaka jest temp albo test zegarów czy wskazówka jest sprawna. I odpisz na wszystkie pytania
-
[E39] 2.5 benzyna problem z wisko i ogrzewaniem
Termostat się otwiera? Wąż górny jaka ma temp? Jest gorący? Strumień przelewowy jest? Słabo szukałeś viewtopic.php?f=72&t=295961&p=2202020&hilit=Odpowietrzniki#p2202020 viewtopic.php?f=72&t=275722&p=2066882&hilit=Odpowietrzniki#p2066882 Jeszcze jest kilka. To są z pierwszej strony. To dmuchane w zbiorniczek też dobry sposób sam tak robiłem jak nie chciał się odpowietrzyc
-
[E39] 2.5 benzyna problem z wisko i ogrzewaniem
Tak. Ogrzewanie na 32 i 1 kreska nadmuchu. Szukałeś info na forum? Na tym forum?
-
[E39] 2.5 benzyna problem z wisko i ogrzewaniem
Odpowietrza się na zgaszonym silniku. Poszukaj trochę na forum bo jest masa postów
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Możesz dać link?
-
[E39] 2.5 benzyna problem z wisko i ogrzewaniem
Napisz dokładnie krok po korku jak odpowietrzasz
-
Usunięcie znaczka 525tds na klapie bagażnika - kilka pytań
Ja mając taki znaczek i mając rzeczywiście taki silnik pod maską bym tego nie sciagal bo po co. Co innego jak klapa od innej wersji silnikowej to żeby się nie gryzło to bym odklejał. Najlepiej jak będziesz zmywac np w garażu wtedy będzie Ci łatwiej przy obecnych temp
-
e39 523i benzyna 1997 sedan Bardzo ciezko odpala
Jutro sprawdzę jaki jest do niego dostęp. Widzę w sieci że jest on gdzieś pod odlotem. Kupię coś do przepustnicy i przy okazji ja wyczyszcze
-
e39 523i benzyna 1997 sedan Bardzo ciezko odpala
Ok dzięki sprawdzę. Nie pomyślałem o nim. Najlepiej go myć benzyną? Jak odpali to dosłownie sekundę kuleje, ale dalej normalnie. No i tak będzie coś jeszcze bo nie ma pełnej mocy na benzynie
-
e39 523i benzyna 1997 sedan Bardzo ciezko odpala
Próbowałem. Też ciężko pali. Wypadł mi wyjazd i w tym tyg i tak nie sprawdzę ciśnienia
-
BMW E39 523i 97r WBADD31060BU28839
danielxc717 odpowiedział(a) na kejuw temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPolecam sprawdzić tyl tej e39. Ogólnie źle nie wygląda. Często handlarze jak nie po wypadkach to kupują z zajechana skrzynia czy silnikiem a słupki kupują za grosze.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Przebieg podejrzewam że praktycznie ponad 90 procent handlarzy i innych sprzedających kręci. Zobaczyć można po legendarnym w124. Każdy ma po 200-300tys a każdy się chwali że robia one po mln km a przebiegi ponad 500tus praktycznie na portalach nie ma. 530d niektóre tak wyglądają że albo ktoś używał go jak woła roboczego albo mają grubo ponad 500tys. Nie mając historii w ASO nigdy się nikt nie dowie jaki jest prawdziwy przebieg. 300-500tus to mają e60 i tez trzeba uważać żeby nie było więcej a każda e39 nigdy nie dobija w ogłoszeniach do 400tys. Dziwne...
-
Instalacja lpg w e90 2.5i 2005
Dlaczego źle wpiety? Na autostradzie zamarza to może nie wyrabia termicznie bo wybrali zły reduktor do tego silnika.
-
e39 523i benzyna 1997 sedan Bardzo ciezko odpala
140tys mniej więcej
-
M54 2.5 czujnik temp powietrza zasysanego
Tyle ile jest stopni mniej więcej. U nas dolot nie jest połączony z kolektorem wydechowy jak niektóre auta więc wartości powinny być zbliżone
-
M54 2.5 czujnik temp powietrza zasysanego
No to masz odpowiedź. Wymień czujnik
-
M54 2.5 czujnik temp powietrza zasysanego
Zobacz na, kompie jaka temperaturę, powietrza pokazuje.
-
BMW E39 - led w miejsce H7 - reflektory Depo
Polecam wypróbować tungsram +90. Oświetlenie przed autem i doswietlenie pobocza jest zupełnie inne o wiele lepsze. Oczywiście xsenon będzie lepszy zawsze o ile nie jest to chińczyk ale jak na h7 nie ma lepszego rozwiązania. Ledy to jak narazie Agro i nie ma nic wspólnego z lepszą jakością światła.
-
e39 523i benzyna 1997 sedan Bardzo ciezko odpala
Też to robilem. Jeździłem kilka dni ok 300km na samej benzynie z zakręcona butla i tez ciężko pali