Treść opublikowana przez bogi124
-
bmw[e39] zwrotnica
Witam.Takich rzeczy nie wolno spawać :nienie: Poszukaj używanej, nie powinno być problemu. :cool2:
-
jak otworzyc bez z rozladowanym akumulatorem
wtedy to może CI się uda :cool2:
-
jak otworzyc bez z rozladowanym akumulatorem
Powiedz kolego jak napęcie przejdzie z lampki podswietlania tablicy?,chyba że włączone są światła bo inaczej nie będzie przejścia.Wątpię żeby ktoś zostawiał auto na światłach :mrgreen:
-
e39 530d pompa paliwa w progu bardzo glosna...
Witam. Moja nowa pompa pierburga ori.ze znaczkiem BMW buczała coraz głośniej aż wczoraj padła po 300km. :mad2: :mad2: Dostałem drugą też pierburga tylko że wyprodukowaną w Polsce,jest cicha i daje 4 bary, poprzednia byla chyba z Hin :duh: Pozdro.
-
zapasowy kluczyk
Witam. Sprawa jest trochę podejrzana,bo autko powinno mieć dwa oryginalne zapasowe kluczyki w tym jeden z pilotem,ciekawe jak poprzedni właściciel tłumaczy ich brak.Być może zostały zgubione ale całkiem możliwe że stacyjka jest już zmieniona i ori. kluczyk może nie pasować,znam taki przypadek w e39.
-
e39 530d pompa paliwa w progu bardzo glosna...
Nie wiem czy zalał ale myślę że powinien o tym wiedzieć,zresztą do tej pory chyba by się odpowietrzyła bo auto kopa ma lepszego jak na starej.a zrobiłem około 70km.Chyba w pon. zareklamuje ta pompę bo wkurza niesamowicie.
-
e39 530d pompa paliwa w progu bardzo glosna...
Witam. Odświeżę temat.Kilka dni temu padła mi pompa paliwa w progu tak poprostu bez żadnego ostrzeżenia, postawiłem bunię na parkingu i po pół godzinie już nie odpaliła,wcześniej przejechałem 50km bez żadnych niepokojących objawów.Stukanie w podłogę nie pomogło(pomaga w przypadku kiedy szczotki się zawieszają),u mnie jedna szczotka się oberwała i zrobiła zwarcie co spowodowało że spalił się bezpiecznik. Wymieniłem pompę na nową pierburga i chodzi bardzo głośno :mad2: ,mechanik powiedział że za jakiś czas się dotrze i nie będzie tak buczeć :shock:Starej pompy wcale nie słyszałem chodziła cichutko,tylko kilka sekund po włączeniu zapłonu było słychać ciche buczenie,teraz nawet podczas jazdy słyszę tą pompę, zresztą nie wiem czy ona powinna chodzić podczas jazdy? Szczerze mówiąc to skołowaciałem i nie wiem czy mam reklamować tą pompę czy tak jeżdzić? Dzięki za wszelkie info. i rady.
-
[e39] Powrót do 5w40
Fachowcy w niemcach wiedzą co robią,zostaw 10w40.Ja mam ponad 300tkm.przebiegu z czego ok.połowa na półsyntetyku a silnik ma się świetnie. :cool2:
-
e39 problem z abs dziwne objawy
Żeby sprawdzić ta bieżnię na łożysku to trzeba zdjąć całą piastę,niestety :cry: Jedź na kąpa,ja obstawiam czujnik prawy tył, najcześciej padają
-
Problem cisnienie oleju e39 2.0 d
Wymieniłeś podstawę filtra i czujnik i nic nie pomogło,wypadało by jeszcze zmierzyć ciśnienie oleju ,mechanicy powinni zdjąć miskę i sprawdzić te panewki skoro stuka na dole,ewentualnie może coś z pompą olejową.Trudno tak bez zdjęcia michy diagnozować.Czytałem gdzieś na forum że komuś jakaś śruba przy pompie olejowej się poluzowała i było słabe ciśnienie i stukało.
-
Problem cisnienie oleju e39 2.0 d
Witam. Jak kontrolka ciśnienia oleju nie gaśnie odrazu po uruchomieniu silnika to przeważnie panewki już się kłaniają i wcale nie muszą stukać.Ludzie kombinują z wymianą zaworków w podstawie filtra,pompy oleju,zmieniają olej na najlepszy i niestety rzadko to pomaga.Jeżeli jeszcze kontrolka zapala się lub żarzy na gorącym silniku to na 99% panewki.
-
Vibruje kierownica
Jedno jest pewne, taką usterkę należy usunąć jak najszybciej bo maglownica mocno dostaje w d..e.
-
nawiew na tylnia szybe
W tigrze mojego sąsiada to jest tak że jak zamyka maskę to automatycznie wyskakują przednie lampy żeby ciśnienie nie zwaliło silnika na glebę. :shock:
-
Zerwanie emblematu
Tak jak pisze guzior tylko zamiast żyłki lepiej jest użyć plecionki,jest o wiele mocniejsza i szorstka,dobrze zedrze klej. Pozdrowienia dla wędkarzy :D :cool2:
-
Odnowienie elementow drewnianych
Teraz doiero przeczytałem yen temat co poda CICHY i się potwierdza :P
-
Odnowienie elementow drewnianych
Witam S438A-WOOD TRIM,Wykończenie w drewnie.Nigdy tego nie rozbierałem ale uważam że BMW nie kłamie.To jest pokryte dosyć grubym laminatem dlatego wygląda jak plastik.Myślę że trudno będzie zlikwidować te rysy.Ja wyjąłbym klapkę i próbowałbym delikatnie zeszlifować ten laminat do drewna, następnie polakierowałbym na nowo lakierem bezbarwnym.Pozdrawiam.
-
530D, problem z elektryką
Witam To są typowe objawy zaśniedziałych klem,trzaśnięcie drzwiami pomaga,poruszanie klemą pomaga i działa dopóki nie zgasisz auta,przy rozruchu pobór prądu jest największy i dlatego gasną kontrolki bo połączenie na klemach jest słabe Może się mylę ale ja tak miałem w kilku autach i to byly zaciski na aku.
-
nawiew na tylnia szybe
To powiedz nam kolego do czego te dwie kratki pod tylną szybą? bo sam jestem ciekaw
-
Odpowietrzenie hamulców
Pąpę odpowietrzasz na samym początku i silnik powinien pracować,jak masz kierownicę z lewej to zaczynasz od PT,LT,PP,LP Powodzonka :cool2:
-
Szum turbiny po wyłączeniu silnika. Jaki olej do 2.0d DPF ?
Co Ty nie widzisz czy wętylator się kręci? JEST TAKA ZASADA ŻE PRZED UROCHOMIENIEM SILNIKA NIE WŁĄCZA SIĘ ŻAADNYCH ODBIORNIKÓW,-A PRZED ZGASZENIEM SILNIKA,WYŁACZA SIĘ WSZYSTKIE ODBIORNIKI.
-
E61 530d 260km/h - jak to możliwe
BMW dobrze wie ile jedzie,niedawno jechałem 170kmh,nawigacja pokazywała 180 ,A RADAR POKAZAŁ195 I 500ZŁ :mad2: :mad2:
-
zdarte opony a kąty
kąty od zdartej opony na pewno się nie przestawią, :wink: natomiast nierówno zużyta opona może świadczyć o źle ustawionych kontach,lub wyważeniu albo zbiezności. Skoro zdarta jest od środka, to albo przyszedł jej koniec :mrgreen: albo powitrza miała za durzo
-
Zegnajcie :)
Fajnie i gratuluje- :clap: :clap: ale możesz przecież zajrzeć do nas od czasu do czasu do czasu. :D
-
CZKAWKA plus DYM
Witam. PRZECZYTAJ REGULAMIN,-popraw tytuł tematu. Jak CI MOŻE KTOŚ POMÓC SKORO NIE WIADOMO JAKI MASZ SILNIK?
-
530D Turbo , robił ktoś już ?
Wiele ludzi różnie radzi i czasem nawet nie wiedzą czemu, 0W od 5W różni się płynnością w niskich temperaturach, np. 0W utrzyma swoją płynność do - 49 stopni a 5W do -39 stopni, w naszym klimacie najbardziej optymalny jest 5W ale większość z nich to nie full syntetyki tylko hydrokrakowane czyli tylko na bazie syntetycznej (gorsze) ale są wyjątki np. Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40 , VALVOLINE SYNPOWER 5W-40, Motul 8100 X-clean C3 5W40 i pewnie inne których nie znam. Dlatego 0W wcale nie przyspieszy zgonu silnika tylko jak coś to go zacznie lepiej smarować i nic złego się nie stanie pod warunkiem że wcześniej nie jezdził na jakimś mineralnym. W wielu rzeczach się zgadzam,ale ktoś już zauważył to nie temat o olejach. :handshake: :cool2: