Treść opublikowana przez bogi124
-
wymiana oleju prosze o pomoc bmw 530i
he..he.., :D tobie polecam olej z oliwek,jest rzadszy,droższy,i więcej ci wejdzie,tylko nie lej do silnika :mad2:
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Witam,moja rada dla ciebie-zanim zmienisz olej sprawdź ciśnienie sprężania w cylindrach(to nie wiele roboty i koszt nie wielki),po wymianie na ful syntetyk też zmierz ciśnienie,jak ciśnienie znacznie nie spadnie to znaczy że masz silnik w dobrym stanie i śmiało możesz jeździć na syntetyku.A propos stosowania półsyntetyku to ja jeżdżę na 10w40 i nie mam problemów ani w upały ani w mrozy,chodzi cicho i pali pięknie w 20st. mrozy,mam przejechane 290tysięcy,a na tym oleju od 150tkm i od wymiany do wymiany nic nie dolewam.Mój kuzyn,528i jeżdźił pół roku na półsyntetyku i coś go skusiło żeby wymienić na 5w50,pojechał do Hamburga i po drodze dolał 2litry oleju :mad2: ,jak wrócił do Polski,z powrotem wrócił na 10w 40.Nie jest to oczywiście regułą,ale zdarzyć się może.Tobie życzę jak najlepiej.Pozdrawiam.
-
jak sprawdzic uszczelke pod glowica
Tego proszku można użyć tylko raz,po wielokrotnym użytku zakleisz nagrzewnicę i chłodnicę to dopiero mogą zacząć się problemy,(przegrzanie silnika) :duh: radzę lepiej znaleźć wyciek i usunąć.W miejscu wycieku powinien być niebieskawy lub zielonkawy nalot,chyba że masz płyn chrzczony to wtedy po prostu ci paruje przez odpowietrznik w zbiorniczku.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Nikt cię nie zapewni że po wlaniu syntetyku coś się nie stanie,natomiast po wlaniu półsyntetyku na pewno nic się nie stanie,(stało by się gdybyś zalał do nowego auta bo nie było by smarowania, dla tego producent zaleca ful syntetyk) Zresztą sam masz już doświadczenie(twierdzisz ze poprzednio było wszystko ok a teraz są problemy)Kieruj się chłopie własnym rozumem.Znam osobiście przypadki zatarcia silnika po zmianie oleju z semi na ful,natomiast nie znam przypadku żeby półsyntetyk zaszkodził silnikowi z przebiegiem pow.100tys.Wszystko zależy od stanu silnika.Olej syntetyczny wymyślono do silników nowej generacji idealnie spasowanych, bo tradycyjny mineralny po prostu nie przeniknął by do łożysk,panewek itd,nie znaczy to jednak że można na nim jeżdzić bez końca,bo wiadomo że części się z czasem zużywają i syntetyk się wtedy przelewa w silniku jak woda.
-
530d sedan woda w kabinie
W progach to raczej kanalików nie ma, bo niby skąd tam woda,ale odprowadzenie(otwory) wody jest pod wycieraczką z przodu i z tyłu.Skoro miałeś wodę pod wycieraczką to może masz zatkane te kanaliki,nie zmienia to faktu że musisz znależć przyczynę skąd ta woda się dostaje.Sprawdż dokładnie uszczelki w dziwiach.
-
wymiana oleju prosze o pomoc bmw 530i
Wygląda na to że olej jest za rzadki,być może jeździł już na półsyntetyku.Zmierz ciśnienie sprężania to powinno naświetlić ci w jakim stanie jest silnik,ewentualnie zalej 10w40 bo podejrzewam że na takim jeździł.Wiem że zaraz znajdzie się 10 kolegów co napisze że to herezja i producent zaleca ful syntetyk,ale praktyka pokazuje że na fulsynt. nie zawsze da się jeździć. :cool2:
-
wymiana oleju prosze o pomoc bmw 530i
Na jakim oleju wcześniej jeździłeś?,i czy też głośno chodził?, czy tylko teraz zaczął głośno chodzić,może te auto niedawno kupiłeś?
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Skoro jeździsz na 10w 40 półsyntetyk, to powinieneś zmieniać co10tkm,(nawet w instrukcji tak pisze)tym bardziej w dieslu ,w benzynie i na pełnym syntetyku można zmieniać co 15 a nawet co20tkm.Ja zmieniam co10tkm olej,filtr paliwa i powietrza,co 30tkm filtr kabinowy.Tobie po przyjacielsku też tak radzę,bo o Bunie trzeba przecież dbać to nas nie zawiedzie :cool2:
-
[E39] 528i skrzynia automatyczna, czy warto??
Prawdziwą przyjemność z jazdy BMW odczujesz na manualu :D ,automat jest dla emerytów i leniuchów :cool2:
-
NIE ODPALI !!!!!!!!!!! BMW E34 525 TDS
Chodzi chyba o 90 000,bo i 9 i 900tkm to mało prawdopodobne,chociaż widziałem tdsa z 750tkm :lol:
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Kurcze :shock: ,co to jest ten dwusiarczek molibdenu i do czego?
-
olej do e39 523i
A ci doradcy co polecają 10Wx do nowszych samochodów (założę się, że średnia wieku dawno przekroczyła 60 lat i prawko od wielu lat) zapewne nie mieli jeszcze okazji użytkować auta lepszego niż Tavria, Zastawa, Łada czy Fiat 125p* i przekonać się, że nie jest prawdą, iż :clap: PZDR! :hand: * Fiat 125p jest pięknym klasykiem i nic do niego nie mam, wręcz przeciwnie. Wiele bym dał za taki kredens w wersji DeLux... No dobra..dobra.. nie wkurzaj się :lol: , lej se co chcesz,ale do 60tki to mi jeszcze sporo brakuje, chociaż oprócz fiata125 to przegoniłem trochę tych aut.A propos pięknych klasyków to trafił mi się nie dawno fiat 126 z 1977r, wziąłem bez zastanowienia,prawie nówka, 6tys na liczniku,jaszcze folia na siedzeniach,garażowany od 30tu lat nie śmigany, wszystkie części org. nawet opony he.. he..Szkoda będzie się go pozbyć :cry2:
-
528i wskaźnik temperatury
Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem żeby czujnik temperatury znajdował się w chłodnicy a nie w bloku, w chłodnicy masz pewnie czujnik od załączania wentylatora,ale na100% nie jestem pewny.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Popieram, nie ma co ryzykować z pełnym syntetykiem,skoro auto wcześniej jeździło na semi.Dani,czy ja dobrze zrozumiałem,wymieniasz olej półsyntetyczny co 18,19tkm, :shock: chyba za rzadko
-
olej do e39 523i
Na zdrowie! :D :cool2:
-
olej do e39 523i
Moja rada to nie lej pełnego syntetyku,możesz se biedy na robić, zalej 10W 40 ob. jakiej firmy np Mobil,wymieniaj co 10tkm i jak silnik masz dobry to będziesz śmigał bez problemu.Samochód masz 13letni a ten przebieg to pobożne życzenie,zakładając nawet że jest oryginalny to i tak nie wiesz na jakim oleju jeździł.Pełny syntetyk leje się przeważnie do 100tkm przebiegu i wymienia co15 albo20tkm jak jest jeden właściciel i wie jak dba o auto to może lać go dłużej.Ci doradcy co polecają 0wX do starych samochodów,(założę się że średnia wieku nie przekracza 25lat i prawko od kilku lat)zapewne nie mieli jeszcze okazji przekonać się jakie szkodliwe skutki mogą być po wlaniu pełnego syntetyku do wysłużonego już nieco silnika. :mad2:(chyba lepsze samopoczucie że się ma super olej w super samochodzie). Pamiętaj że w A.S.O zaproponują ci wszystko co najdroższe i w nosie mają że silnik ci się się zaraz zepsuje,najwyżej szybciej do nich wrócisz :mrgreen:
-
e39 stuki w zawieszeniu przód
OK. przeguby na wahaczach też mogą dostać luzów i stukać,(w tym przypadku trzeba wymienić wahacz), tak samo jak przeguby na drążkach kierowniczych.Tak jak pisałem wyżej, przyczyn stukania może być wiele.
-
E39 530d - scina tylne opony od srodka - pomocy!
Manolito i CiHY obrazowo to naświetlili,nasuwa się jeden wniosek, że opony są za szerokie :( i trudno ustawić geometrię,tym bardziej gdyby dodatkowo były jakieś nawet nie wielkie luzy w zawieszeniu.
-
e39 naprawa hamulec ręczny linki czy szczęki?
- e39 stuki w zawieszeniu przód
Gdyby stuki pochodziły ze sworzni to tulei praktycznie by już nie było,oznaka wyrobionych tulei w wahaczach to najpierw stuki w zawieszeniu a jak ktoś tak długo jeździ to wtedy może zacząć szarpać przy hamowaniu.Co do wymiany tulei to wiadomo, jak kogoś stać to najlepiej wymienić całe wahacze.- końcówki drążka kierowniczego
jak masz zamiar wymienić obie to kup jedną lewą,jedną prawą -mają odwrotne gwinty i na pewno nie pomylisz stron bo po prostu inaczej nie przykręcisz.- e39 520i telepie na zimnym
Wtryski sam nie sprawdzisz musisz jechać na diagnostykę,co do poduch to nie mówię że są bezpośrednią przyczyną telepania silnika,tylko jak silnik nie chodzi równo to przy walniętych poduchach drgania są bardziej odczuwalne w budzie, zarówno na wolnych obrotach jak też podczas jazdy.- e39 stuki w zawieszeniu przód
Nie ma sensu wymieniać całych wahaczy,wystarczy zmienić tuleje,ale dobrej firmy np.lemforder- e39 stuki w zawieszeniu przód
W mojej stukał łącznik stabilizatora,wymieniłem z obu stron bo koszt nie duży i roboty nie wiele,gdyby to nie pomogło to wtedy przyczyny szukał bym w wahaczach.Sprawdź jeszcze czy nie ma luzów w maglownicy.W e39 nie zawsze na szarpaku wychodzą luzy w zawieszeniu,nie raz trzeba wymieniać w ciemno :mad2: często też luz można wyczuć szarpiąc i pukając ręką.- e39 520i telepie na zimnym
WITAM. Jak świece nowe to sprawdź jeszcze wtryski, a skoro tak telepie to wymień poduchy pod silnikiem.Pozdrawiam. - e39 stuki w zawieszeniu przód
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.