Treść opublikowana przez Shadow69
-
Czujnik/sterownik abs
Przód jeszcze nie sprawia problemów, no może poza urywającymi się śrubkami mocującymi, ale tył to racja, bywa z tym kłopot. Ja zalewałem jakimś niemieckim odpowiednikiem wd40, to udało się powyciągać, chociaż raz byłem zmuszony do rozwiercenia.
-
Jak powinno wylatywać paliwo z filtra BMW 530d
Może być, chociaż bardziej na zmiany temperatury reagują czujniki położenia wałka, czyli np na zimnym pali, na ciepłym nie. Ale i tak polecam sprawdzenie kompem co jest nie tak, czasem taka diagnostyka potrafi jednomyślnie określić usterkę.
-
Czujnik/sterownik abs
Nie, jak wyjmiesz czujnik, to będziesz miał do niej dojście. Sprawdzisz ja pod względem czystości, jak i uszkodzeń mechanicznych. Z tyłu musisz na czuja palcem, ew pożyczyć od swojej kobiety tampon (wiem, to dziwne :roll: ) namoczyć w ekstrakcji, włożyć w dziurkę po czujniku i kręcić kołem, wtedy koronka magnetyczna ładnie się umyje ze wszelkich syfów. Z przodu można zobaczyć więcej, także czyszczenie jest prostsze. :cool2:
-
[523i] swiatła przeciwmgłowe przód mpakiet.
Ale do M-pak halogenów, żarówka jest jakby razem z oprawką, wtyczkę wpinasz prosto w żarówkę. Na niej jest też oring uszczelniający.
-
Jak powinno wylatywać paliwo z filtra BMW 530d
Jak odepniesz ten wężyk wychodzący z filtra, to zanim włączysz zapłon, zatkaj go palcem, wtedy powinno paliwo lecieć jednostajnie.
-
e39 530d dźwignia zmiany biegów(zatrzask)
Jak nie znalazłeś na nie odpowiedzi, to załóż nowy temat.
-
Czujnik/sterownik abs
Z tego co wiem, to kodować trzeba jak jest różnica w skrzyni biegów manual/automat. Ale sam ABS powinien ruszyć bez problemów :wink:
-
Czujnik/sterownik abs
Tak się będzie działo, servotronik działa na podstawie odczytu prędkości kół, jeśli coś szwankuje, to układ domyślnie wyłącza się (0V na zawór servo, to najsłabsze wspomaganie, 12V to pełne wspomaganie).
-
[E39] NIE DZIALAJA NAWIEWY!
A spróbuj tak, zdejmij tą zakrzywioną rurę która idzie od filtra kabinowego do środka auta, i będziesz widział łopatki dmuchawy. Jak masz małe dłonie, to powinieneś ich dosięgnąć, i sprawdzić czy kręci się luźno, czy z oporem :wink:
-
e39 523i m52 Spala olej
Nie tak szybko :) Świece wiadomo - wyciągasz. Nafty zalewasz pod korek, i zostawiasz (staraj się tak ustawić silnik, żeby wszystkie tłoki stały równo, chodzi o to żeby nie było że jeden cylinder dostał kieliszek nafty, a drugi szklankę), patrzysz czy schodzi, czy stoi, jak schodzi, to łapiesz ręką za wał korbowy, ewentualnie kluczem, i delikatnie kręcisz, lekko w prawo, lekko w lewo, tak żeby pierścienie ruszyły góra-dół. Nie wolno rozrusznikiem. Jak stoi, to zostaw auto na noc, niech nafta posiedzi w silniku. Jak rano ubyło, to dolej, i "pokiwaj" silnikiem prawo-lewo, żeby całość nie stała w miejscu. Jak zlewasz, to kręcisz wałem aż naftę wywali ze wszystkich cylindrów, potem możesz zakręcić rozrusznikiem żeby wywaliło resztę, ale nie za długo, radzę potem poczekać aż pozostałości spokojnie odparują z silnika. Co do oleju w silniku, najlepiej go zlać, i robić to bez oleju, potem nafta ładnie wykapie korkiem z miski (upewnij się czy wszystko ładnie skapało), a po całej operacji wlewasz sporwotem olej do silnika, odpalasz, i pozwalasz silnikowi pochodzić chwile na wolnych, żeby się zagrzał. Nie jeździj, resztki nafty na pewno rozrzedzą olej - smarowanie będzie trochę gorsze. Kolejne to tylko zlanie starego oleju, wymiana filtra i zalanie nowym. Efekty są różne, jednemu pomoże, innemu nie. Zaszkodzić nie ma prawa, jeśli wszystko robisz z głową, czyli np nie wkręcisz świecy gdy nafta jest w cylindrze, i zakręcisz rozrusznikiem. Ja polecam, bo silnik który teoretycznie miał iść na złom odżył, i 4 miesiąc jeździ bez zarzutu. :cool2:
-
e39 523i m52 Spala olej
Jeśli twój silnik miał długi postój, zanim go uruchomiłeś u siebie w aucie, to możliwe że masz zapieczone pierścienie, i oliwa będzie znikać. Może nie ta klasa autka, ale u mojej panny w polo tak się działo, auto długo stało, i się stało :mrgreen: Olej wcinał aż miło, kopcił sporadycznie, zazwyczaj jak trochę się go przegoniło, normalnie przy delikatnej jeździe nie puszczał dyma, ale olej jadł, było go czuć w spalinach. Mechanik starej daty powiedział żeby przelać silnik naftą, bo ma tam jakieś super właściwości, i pierścionki powinny jeszcze odżyć. W sumie to nie bardzo wierzyłem, no ale olej i tak miałem do zmiany, wiec zaryzykowałem. Efekt? W sumie to zadowalający,nawet bardzo, dymić przestał całkiem, zużycie oleju spadło, i to sporo, potrafił przy mojej jeździe zjeść litrę na 1000km, teraz zadowoli się max 200ml. Pomyśl nad tym, ja sporo czytałem, i dużo jest opinii że pomogło. :cool2:
-
e39 523i Zmiana nagłośnienia a kondensator
Ale jakby nie patrzeć, duże dupnięcie basem, to i pobór prądu pójdzie w górę, więc w instalacji lekki spadek napięcia się pojawi. Im krótszy kabel zasilający wzmacniacz i grubsza żyła, tym spadek mniejszy. Ale tez nie ma co przesadzać i wsadzać kabli jak od spawarki. :D Kondensator możesz założyć, ale sądzę że w tym przypadku niewiele od zmieni, w każdym razie nie zaszkodzi :wink:
-
530D M57 Powolne nagrzewanie się silnika/spore spalanie
Tak trochę OT, ale nawet jak zamawiałem części oryginalne u Maćka, i porównywałem z cenami w ASO, to ASO wypada niestety drożej, przynajmniej u mnie w RZE. Termostat wymienisz sam bez większego problemu, tutaj naprawdę jest to prosta sprawa :cool2:
-
[E39] NIE DZIALAJA NAWIEWY!
Powiem ci, że prędzej skończysz komutator silnika, niż szczotki, bo tych jest naprawdę grubo. Wymiana ok, tylko górę deski trzeba zdjąć. 2-3 godzinki i dasz radę.
-
Grzejąca się klema + słabe ładowanie.Opanowane= Małe FAQ.
Klemy ze sprawnym ładunkiem bym nie tykał :roll: Może spróbuj odczyścić to co widać?
-
530d rzuca silnikiem nierowna praca
Może spróbuj sprawdzić błędy i live data, będziesz widział które parametry szaleją podczas rzucania silnikiem, trochę ułatwi to poszukiwania. Moja M47N też tak ma, tyle że tutaj już wtryski się kończą...
-
[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC
Mówisz że kupiłeś czujnik ATE, a co było w pudełku? Powinien byś siemens, jeśli taki jest, to w porządku, to oryginalny czujnik, i taki ma być. Jak masz dostęp do oscyloskopu, to nim sprawdzisz wszystkie czujniki, wpinając się bezpośrednio w kostkę przy sterowniku ABS.
-
Uszkodzony mechanizm wyciagania radia
Próbowałeś demontować te listwy wykończeniowe po bokach radia? Może tamtędy jakoś da radę pod wadzić?
-
e 39 530 tuleje tylnej belki
Jak jedna siadła, to 90% szans, że niedługo siądą pozostałe, więc po co się męczyć 2 razy :wink: Pamiętaj, najlepiej założyć lemfordera, inne tanie badziewie nie wytrzymuje. W sklepie który się reklamuje na górze forum jest komplet lemiego w dobrej cenie :cool2:
-
[e39]Podlaczenie lamp tył led po lifcie
Najgorszym problemem jest to, że przedlift ma 2 żarówki, a tutaj masz tylko jakby jedną (używasz jednego połączenia), więc zostaje ci jedno wolne. Będą mrugać jeśli są wyłączone, to pewne, oraz wywali z tyłu błędy spalonych pozycyjnych. Możesz przekodować LCM pod nowe ledy, wtedy unikniesz błędów i mrugania, ale nie każdy LCM da się zakodować pod ledy, z tego co pamiętam to działa tylko LCM 3 wzwyż. Alternatywnie możesz zamontować 5W oporniki, które będą udawały żarówki, tylko pamiętaj, że te się grzeją, i możesz nimi coś przypalić/stopić. O ile dobrze pamiętam, poliftowa lampa nie wchodzi w miejsce przedliftowej P&P, trzeba coś podcinać w karoserii.
-
e39 530d dźwignia zmiany biegów(zatrzask)
Tak samo brzmiał mój pierwszy temat na forum :mrgreen: Tak ma być, pstryczek nie blokuje pomiędzy D a N, oraz z R --> N też przełączysz bez niego. Do tego działa jeszcze blokada, która puszcza dźwignie niezależnie od pstryczka, i rozłącza się przy naciskaniu hamulca, bo tylko wtedy można przełączać biegi. Mi kiedyś przy ostrzejszej jeździe przeskakiwało z D --> N, i bez hamulca i pstryczka bieg można było ponownie wsadzić, ale tylko przy pewnej prędkości. Nie jest to zdrowe dla skrzyni, ale co zrobisz jak wyprzedasz, jesteś na lewym, i wyskoczy ci bieg :mrgreen:
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
A ja się znowu w serwisie webasto dowiedziałem, że to jest cyfra, i nic z tym nie zrobi. :roll: Ja także taki sterownik miałem, który był opisany jako analog, a wyszło że tylko cyfrowy. Więc teraz to zgłupiałem całkiem :mad2:
-
530D M57 Powolne nagrzewanie się silnika/spore spalanie
Ja mam automat M57 i jest to auto fabrycznie bez termostatu. Nie ma reguły, więc nie mówicie od czego zależy czy termostat EGR jest lub go nie ma :wink:
-
530D M57 Powolne nagrzewanie się silnika/spore spalanie
Termostat EGR masz na rurce którą lecą spaliny z kolektora do zaworu EGR, wygląda tak: http://img832.imageshack.us/img832/4764/dscf028711.jpg Wskazuje go zielona strzałka od góry. Jak go nie masz, to jest sama prosta rurka. Termostat egr sprawdzisz po wyjęciu, jak w niego dmuchasz, to ma trzymać, jak powietrze przelatuje, to znaczy że jest padnięty. Sprawdź jeszcze w teście nr 7 jaką masz temperaturę, bo pion na wskaźniku to przedział od 75-115 stopni. Powinno być w okolicy 92-96.
-
523/96r Pilot nie zamyka auta
Taki objaw jak u mnie, bagażnik i auto otworzysz, a nie zamkniesz. Sporadycznie raz na tydzień zadziała. Na 99% słaba bateria, ew ktoś założył nieodpowiednią. Chyba że uszkodził się mikrostyk w pilocie, i nie kontaktuje.