Treść opublikowana przez Shadow69
-
530dA touring 2001 drzwi
Auto do ciepłego garażu, i czekać, może puści zamek. e39 ma problematyczne zamki, nie dość że padają linki, to i same mechanizmy też nie grzeszą trwałością. Ja jak kupiłem auto, że tylko drzwi kierowcy chodziło normalnie, pozostałe po otworzeniu nie dały się już zamknąć, a tylne lewe zatrzasnęły się na amen. Musiałem rozebrać wszystkie boczki, wyczyścić wszystkie zamki, od nowa przesmarować, i powymieniać linki, dopiero wtedy zaczęło działać normalnie.
-
520d skoki temperatury płynu
Tak po pierwsze, to nie jeździ się jak wskazówka wychyla się w prawo od pionu, to już ponad 115 stopni, czyli źle. Po drugie, powinieneś zacząć od sprawdzenia podstawowych rzeczy, choćby takich jak poziom płynu chłodniczego. Jak masz poziom, to zagrzej auto i sprawdź czy nie jest zapowietrzony. Termostat może się wieszać w różnych pozycjach, ale najpierw ogarnij to co pisane wyżej. Jak tutaj wszystko będzie okej, to załącz test 7 i jeździj, przy czym patrz co się dzieje. Jak będzie przegrzewał dalej, to termostat główny będzie do wymiany na 99%,
-
M51 525tds98 Diagnoza zaworu podciśnienia sterującego EGR
e46 M47N i M57N też już sypia błędami jak egr zaślepisz. Starsze to tolerują.
-
e39 520d ogrzewanie
No to poczytaj jeszcze o termostacie EGR, on też lubi niedomagać.
-
E39
Nie osiągniesz takiego przepływu i ciśnienia bez obciążenia silnika, żeby olej wypluło. Jak nie wywaliło pod obciążeniem w czasie jazdy, to teraz ani tyle tego nie zrobi.
-
e39 520d ogrzewanie
A który termostat wymieniłeś?
-
dziwne odgłosy z tylu auta
Dziwne odgłosy czyli co? Stukanie, pukanie, terkotanie....? I popraw temat, bo moderator czuwa...
-
320i zabezpieczenie antykradzieżowe
Z tym nadajnikiem to dobry patent, miałem kiedyś takie coś w aucie, a odkryłem to po jakimś czasie, jak wyciągnąłem ze schowka coś jakby pilot ale bez guzika, i zaniosłem do domu :mrgreen:
-
M51 525tds98 Diagnoza zaworu podciśnienia sterującego EGR
Na tym zaworku jak złoto pisze VAC- czyli podciśnienie, to rurka ta najbardziej od brzegu zaworka, i OUT czyli wyjście, w tym przypadku EGR, czy turbo. Nie wiem dlaczego kombinujesz, podłącz tak jak ma być i ma chodzić. Jak nie, to czyszczenie zaworka, lub wymiana na nowy. A jak masz pompę próżniową, to sprawdź sobie czy ci się egr płynnie otwiera i zamyka.
-
Gdzie znajduje sięmoduł NIVO e39 520d 12.2002r.
Ale ten moduł montowali tylko w jednym miejscu, właśnie we wnęce na koło. :roll:
-
[523i] który to wahacz
Felunek masz taki sam jak u mnie :cool2:
-
Czujnik/sterownik abs
Wysyłasz samo to czarne, bez tego metalowego. :norty:
-
[E39] Z nawiewu nie daje ciepła
Do wentylatora trzeba górę deski zdjąć. A nie lepiej odpiąć kostkę od jeża, i podać bezpośrednio na wentylator napięcie? Jak nie ruszy, to masz winowajcę.
-
[523i] który to wahacz
Sosna, czyżby prędkość? :norty:
-
[523i] który to wahacz
No jak niby ta sama drogą? Śrubę ze sworzniem wyrwie? Przecież jakby się wahacz zsuwał w górę ze sworznia, to trzyma zwrotnica czy coś do czego jest przykręcony sworzeń, a w dół trzyma kołnierz sworznia, wahacz po nim nie zejdzie. To że potrafi samą kulkę wydrzeć z gniazda to wiem, bo za młodego we fiacie mi się rozpiął wahacz, i zaznaczam że nie był zregenerowany. No nie żartuj proszę, tak się składa że mechanikę akurat ogarniam, i wiem jak są zbudowane sworznie.
-
[523i] który to wahacz
Bogi, powiedz mi, jak ten sworzeń ma wypaść? http://allegro.pl/sworzen-wahacza-bmw-3-e46-zestaw-4szt-wzmacniane-i3828549148.html No jak dla mnie, to musiał by się najpierw wahacz rozlecieć...
-
[523i] który to wahacz
Przecież sworzeń ma od spodu kołnierz, więc wahacz na dół się nie zsunie, a w górę nie ma gdzie, bo masz mocowanie zakręcone.
-
Bmw e39 M57 Trakcja nie działa.
Ale ten silnik ma być na pompie ABS. Moja teoria jest taka, że masz padniętą tą pompę doładowującą, albo czujnik, i twój sterownik złapał błąd, po czym nawet w innym aucie nie chce zadziałać bez kasowania i kalibracji, tak samo jest z obcymi sterownikami u ciebie.
-
[523i] który to wahacz
Też o tym słyszałem, ale jakby nie było, wolał bym taki zabieg na ori wahaczu, niż najtańszy zamiennik.
-
[e39] poduszka gumowa pytanie dot. przewodu podcisnienia
Jak masz nieszczelności w podciśnieniu to może ci ono po prostu zniknąć, i wtedy będzie problem ze sterowaniem egr, turbo, poduchy silnika, a także możesz mieć problem ze wspomaganiem hamulców, bo serwo też działa na podciśnienie.
-
brak wstecznego swiatla
Zacznij od przeczyszczenia styków, sprawdzenia masy, i poprawienia tematu :!:
-
[523i] który to wahacz
Dajcie spokój, jak ktoś chce, to niech nawet używane zamienniki zakłada, jego wybór. :duh: Nie wy będziecie potem mięsem rzucać, że coś się popsuło/odpadło/urwało. Każdy kto ma bmw powinien być świadomy tego, że utrzymanie auta w dobrej kondycji kosztuje, a drutowanie i patenty tutaj się nie sprawdzają. A jak ktoś sądzi że wszystko można po taniości zrobić, to zostaje życzyć mu czapki pieniędzy i stalowych nerwów. :norty: Btw, mnie też trafia jak widzę że ktoś składa ulepa, ale jego wybór, mi nic do tego, ostrzec o skutkach można, z góry narzucać co ktoś ma kupić/zrobić/wymienić nie jest okej. :!: Ojciec mi zawsze powtarzał: "co tanie to drogie, zrób raz a dobrze", i tego się trzymam. :cool2:
-
problem z alternatorem e39 530d
Zwalasz oba paski, odkręcasz imbusem rolki prowadzące sztuk dwie, odłączasz aku, potem klucz 13, odkręcasz kabel plusowy z alternatora, odpinasz kostkę z 2 przewodami, potem bodajże klucz 17 i 2 śruby od przodu, i masz altka odkręconego. Z wyjęciem jak kto woli, da się dołem i górą, jak górą, to musisz zwalić jeszcze dolot powietrza do chłodnicy paliwa, dołem trzeba wyjąć osłonę silnika. 20 minut i po robocie.
-
Wymian łozyska/mocowania amortyzatora?
Ale łożysko amortyzatora jest łożyskiem oporowym, na nim zawsze będzie jakiś luz, gdy jest odciążone. Auto musi stanąć na kołach, wtedy luz znika.
-
[530d]Ogrzewanie na postoju dmucha zimnym
Sprawdź,czy masz dodatkową pompkę pod elektrozaworami od wody.