Treść opublikowana przez Shadow69
-
Ciezko pali na zimnym 530d, 1999 ?
Czyżby chodziło o ogranicznik ciśnienia za pompą progową?
-
Brak połączenia z airbagiem e39
Tylko jak podmieniasz, to lepiej żeby się numery sterowników zgadzały, inaczej możesz narobić biedy. Mój mechanior, któremu zleciłem naprawę poduszek, powiedział że sterowniki o innych numerach, a takiej samej wtyczce mogą mieć inaczej wyprowadzenia, czyli np zamieniony będzie pin zasilania z pinem np od napinacza. Do mojej pasował sterownik ze starego X5, ale i tak wymaga przekodowania, bo x5 miało 10 poduch, a ja mam tylko 6, więc pozostałe trzeba wyłączyć. Ogólnie masakra z tymi poduchami, w e46 przechodziłem z tym mękę, teraz i w mojej się zaczęło.
-
bmw e39, motor 2.0, 150km
Ale co tu chipować? Więcej mocy = więcej paliwa + więcej powietrza. Jeśli z paliwem problemów nie ma, to jak chcesz dopchać do silnika więcej powietrza?
-
bmw e39 525d 2001 problem z elektryką
A sprawdź sobie kostkę stacyjki, nie jeden miał już takie problemy i wychodziło że to ona była winna.
-
E39 - Wymiana kierownicy na M-Pakiet
Będzie otwierał jubilera :mrgreen: Albo mu uszczelki przymarzają :norty:
-
530D webasto
Ale bezpiecznik do webasta jest w bagażniku pod pozycją 47 :roll: EDIT: I jego wartość to 20A
-
[E39 520i] Błąd P0140 oraz P0141
Podaj pełne nazwy błędów. BMW e39 praktycznie nie ma przekaźników, jest ich zaledwie kilka w całym aucie, ciężko cokolwiek powiedzieć. Grzałki w jakim sensie? Te od sond?
-
530D webasto
Co do webasto, to najlepiej zdiagnozować go inpą, wtedy będzie wiadomo czy reszta auta ma z nim komunikację. Tutaj mamy większość błędów zapisanych, i można rozkminiać co jest nie tak. Weźcie pod uwagę, że piec może być zablokowany, po 3 nieudanych próbach odpalenia blokuję się. Odblokowanie polega na odłączeniu akumulatora na jakiś czas, 10-15 minut powinno wystarczyć, albo z poziomu inpy wykasować błędy. Dla zaawansowanych polecam ThermoTest, program do diagnostyki webasta. Do podstawowych zabaw inpa wystarczy.
-
520d przy ruszaniu dźwięk metaliczny [film]
Wał kupić? A niby dlaczego? Podpora jest wymienna, ale ona gdy jest oberwana nie wydaje takich dźwięków. Wymieniałem w e39 jak robiłem zawieche z tyłu, a żadnych podobnych hałasów nie było. Sprawdź ten łącznik elastyczny, na 99% to. Co dalej, to wejdź pod auto (kanał, abo coś) i ruszaj wałem (przekręcaj) powinieneś widzieć wszystkie możliwe luzy. U mnie kiedyś stukało metalicznie jak był przegub uwalony, ale to wszystko łatwo można sprawdzić od spodu. :wink:
-
520d przy ruszaniu dźwięk metaliczny [film]
Ważna, więc lepiej sprawdź czym prędzej.
-
Wymiana napinacza E46 320d problem
Nie potrzebnie wyciągałeś samą rolkę, ona wychodzi z dźwignią. http://www.qservices.pl/miniaturki/6022.jpg Za przednią obudową silnika, pod pompą CR masz napinacz przykręcony, dźwignia rolki przechodzi przez niego na wylot, i na jej końcu masz śrubkę. Po jej odkręceniu, rolkę z dźwignią wysuwasz do przodu, a napinacz zostaje.
-
Re: [530i]Osłona skrzyni-czy M-pak posiada?
Osłona skrzyni jest taka sama w mpaku i bez, więc łatwo będzie znaleźć używkę. Zamienniki odpuść, są tragicznej jakości, nie spasujesz tego, a tym bardziej przy uderzeniu rozlatuje się na strzępy.
-
E39 - Wymiana kierownicy na M-Pakiet
Też mam takie wrażenie... :roll:
-
Brak połączenia z airbagiem e39
Airbag nie jest samodiagnozowalny, musisz błędy kasować ręcznie. Sterownik masz zaraz za tylną kratką nawiewu, jak ją wyciągniesz to będziesz go widział. Wprawa ręka i jesteś w stanie wyjąć go bez odkręcania tunelu. :wink:
-
320d dwa pytania o wyposażenie.
Możesz powiedzieć coś więcej o tym? Wiem że RDC sprawdza ciśnienie w oponach, ale o w/w opcji nie słyszałem :roll:
-
komputer nie chce polaczyc sie z poduszkami
Ja aktualnie z tym walczę w e39, byłem u najlepszego speca jakiego znam, wyszło że nie dochodzi zasilanie do sterownika poduszek, po podaniu bezpośrednio dalej kaplica, więc wyszło że 2 problemy. Podmieniłem sterownik, i po podaniu bezpośrednio zasilania jest z nim komunikacja (stary uwalony). Ale sam problem zagubionego plusa pozostał nadal. We wtorek dalsza walka.
-
E39 touring- Kamera cofania - któredy przewody
Jak oszukasz kompa żarówką, to problemu nie będzie :wink: Ja też mam podstawowe BC, ale mi nie wyświetla błędu spalonego podświetlenia rejestracji, w e46 tak samo, mimo że tam obie żarówki padły :roll:
-
E39 Touring - ogrzewanie/ burczenie
Zamienniki sobie odpuść, bo są guzik warte, serio. Tom, zapraszam :mrgreen:
-
opadły wskazówki zegarów
Też mi się ta kilka razy zdarzało, ale zazwyczaj po ponownym odpaleniu wszystko chodziło okej. Problem przestał występować po tym jak rozbierałem deskę, i wyciągałem zegary, więc może po prostu coś tam nie łączyło.
-
E39 Touring - ogrzewanie/ burczenie
Górę deski to wiadomo, ale trzeba też zdjąć słupki, zegary wywalić, no i ja wyciągałem też spodnią część deski tu od strony schowka, ale to na prawdę nie jest straszne, inne auta mają o wiele bardziej przekombinowane deski. :wink:
-
Czujnik/sterownik abs
Mi też nie odbiegało, a jak sprawdzałem czujniki oscyloskopem to uszkodzony kreślił EKG na wyświetlaczu :mrgreen:
-
Programowanie DDE dla nowego przepływomierza
Uderz najlepiej z zapytaniem do tego Kolegi Roger-Nysa, masz go w tym linku z forum bmw sport, on te sprawy ogarnia, myślę że da rady pomóc.
-
Programowanie DDE dla nowego przepływomierza
Adaś, cytuję kolegę: Czyli twoje auto powinno posiadać już soft pod nowy przepływomierz, gdyż wg opisu jest z 2002r. :wink:
-
E39 Touring - ogrzewanie/ burczenie
Wymiana lajt, tylko trzeba na spokojnie, tam nic się nie robi na siłę, jak coś nie chce wyjść, to znaczy że zapomnieliśmy czegoś odkręcić :mrgreen: Wspornika pod deską ruszać nie trzeba, więc zostają same plastiki do zdjęcia. Mi po wymianie nawet deska nie skrzypi :mrgreen:
-
E39 Touring - ogrzewanie/ burczenie
O ile dobrze pamiętam, coś około 770pln... :roll: