Treść opublikowana przez Shadow69
-
Kompletny remont zawieszenia przód BMW 5 2.5 TDS
No a co powiesz na takie ściągacze? http://allegro.pl/sciagacz-tulei-wahacza-bmw-e36-z3-e46-bydgoszcz-i3867563514.html
-
PROBLEM ZE SPALANIEM E39 520I 150KM
Nawet żeby odparowywało, to aż tyle nie ucieknie, nie zimą. Musiało by się chyba wylewać, ale to raczej miał byś ślady na aucie. Korek wymień, 10-20pln używka kosztuje. Wydech na spalanie aż takiego wpływu miał nie będzie. Masz gaz? Ogólnie dobrze by zacząć od podłączenia komputera i sprawdzenia błędów w silniku, oraz takich pierdół jak przepływka, sondy, etc.
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
Jak dla mnie, to wystarczy że nie ma przycisku :wink: Ale ogólnie w przedliftach to prawdziwy rarytas spotkać RDC. W poliftach jest częściej, ale nadal mało które to mają, ogólnie ciężko spotykana opcja.
-
Kompletny remont zawieszenia przód BMW 5 2.5 TDS
No niestety, ale w e39 mało kto podejmuje się regeneracji sworzni. Oczywiście mówię o takich rzetelnych firmach. Tuleje to samym ściągaczem w domu na spokojnie można zrobić, nawet nie trzeba całego wahacza wyciągać. Tyle że zazwyczaj właśnie najpierw padają sworznie...
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
S928A REIFENSTEUERUNG Sterowanie opon - to jest jedna z pod funkcji układu ABS, nie ma do tego żadnych przycisków, dodatkowych czujek, nic, ma ją praktycznie każde auto. S265A REIFEN DRUCK CONTROL (RDC) Kontrola ciśnienia w oponach (RDC) - to jest RDC, czyli system mierzący rzeczywiste ciśnienie panujące w oponach, nie na podstawie ABS RDC na już ten wspomniany przycisk: http://www.touring-fan.de/albums/userpics/10001/RDC-Schalter_M5_und_Original_E3921_verkleinert.jpg W każdym wentylu znajduje się taki czujnik: http://www.lueftinger.net/730D/RDCSensoren1.jpg http://medien.markt.de/bilder/2011/08/09/19/02887852/medium_image/0/bmw_rdc_module.jpg Na zegarach mamy aktywną dodatkową kontrolkę: http://testbmw2.bmw.com.au/common_content/technology_glossary/bmw/tyre_pressure_control/TPCunit.jpg A przy kole o ile mnie pamięć nie myli powinna być taka kostka, która zaczytuje dane z czujki przy wentylu: http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/mtnc3QrXYh0spHYSSz4K-eg.jpg Do tego jest jeszcze jeden dodatkowy moduł w aucie. :wink:
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
To akurat działa na podstawie odczytów z czujników ABS, koło z "kapciem" się ugina, więc ma mniejszą średnicę, przez co przy jeździe na wprost, będzie się kręciło szybciej niż pozostałe 3 koła, i system to zauważa. Niestety nie wiem w jaki sposób będzie informował o przebiciu opony, możliwe że zapali kontrolki ABS/ASC. Jak będę odbierał autko od mojego speca, to zapytam, może coś więcej mi powie :mrgreen:
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
Napisz jeszcze ile masz przewodów w tej kostce. EDIT: Chyba mnie olśniło :mrgreen: Masz może kontrolę ciśnienia w oponach? Na tej listwie osdobnej po prawej stronie kierownicy taki przycisk prostokątny: http://www.touring-fan.de/albums/userpics/10001/RDC-Schalter_M5_und_Original_E3921_verkleinert.jpg Jak tak, to stawiam na 99% że ta wtyczka jest właśnie od tego, czujnik ciśnienia masz wewnątrz koła przy wentylu, a gdzieś w nadkolu jest czuja która zbiera od niego informacje. :wink:
-
Remote Key Battery Komunikat
Mój też otwiera, ale nie zamyka. Może to usterka wewnątrz? Chociaż słyszałem, że przy słabej baterii najpierw właśnie przestaje zamykać, a pozostałe przyciski działają.
-
[525tds]Silnik-ubywa olej
Jak leje z prawej, to albo z turba, albo spod pokrywy zaworów. Do turbawki dochodzą 2 węże, dopływ oleju, i odpływ oleju. Obadaj czy są całe i dobrze zamocowane. Jak wali spod pokrywy, to pasuje ją zdjąć i zrobić uszczelkę. Ale znowu piszesz że pod odkręceniu korka oleju wywala olej do góry, to ja bym stawiał na niedrożne odpowietrzenie skrzyni korbowej, przez co w silniku powstaje ciśnienie, i wywala olej uszczelkami, a po zdjęciu korka wywala górą. A co się dzieje jak na zapalonym silniku wyciągniesz bagnet? Też wywala? Nie pamiętam jak tam odma w TDS-ie wygląda, ale może by tak od niej zacząć?
-
WĄTEK SPONSOROWANY BMW E39 520D 530D TDS CHIPTUNING PROMOCJA
TC, a chip na te 210 przy automacie i założenie turba GT2260 ma sens? Marzy mi się żeby auto lepiej "rwało" od samego dołu :wink: Przy aucie z okrągłym wtykiem nie ma problemów z modzeniem w sterowniku silnika?
-
Odczyt danych z Inpy – BMW E39 535
Dostęp do pływaków masz po zdjęciu kanapy. Przepływomierz jaki założyłeś? Sprawdź sobie jeszcze odmę, przez nią potrafi siać multum błędów, i właśnie lubi bujać obrotami.
-
525 sedan jak zdemontować górną częśc kokpitu
Jest na wcisk, podważasz delikatnie od jednej strony, i wyciągasz. Jak nigdy nie zdejmowane, może trochę opornie schodzić.
-
Kompletny remont zawieszenia przód BMW 5 2.5 TDS
Same wahacze lemfordera to ok 1200pln, są to 4 sztuki. Drążki tego samego producenta, razem z końcówkami ok 150 sztuka. Nie opłaca się pchać tanich zamienników, bo są po prostu słabe, szybko padają. Jak masz wybitą maglownicę, to dodatkowe koszta. Przy hamowaniu drgania nadwozia często-gęsto powodują krzywe tarcze hamulcowe, albo tuleje przednich wahaczy. Zakładam że oczywiście felgi i opony są okej, proste i wyważone. I tak w ogóle, to zatytułuj poprawnie temat, bo zaraz poleci do kosza.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Co do motula w motocyklu, to raz się na nim "przejechałem". Wlałem sobie do Aprilki RS właśnie motula, który był zalecany, i niestety, ale nie wiem czemu po dość krótkim czasie zaczęło ślizgać sprzęgło, mimo że było ok. Potem szybka wymiana na jakiś tańszy olejek, chyba "zipp" i po problemie. Ale żeby nie odbiegać od tematu, to nie ma co porównywać silnika moto do samochodu. Mi zależy na opinii kogoś, kto na tym oleju śmigał w aucie, najlepiej właśnie w M57 :wink:
-
Kombi woda w bagażniku i szum/ hałas ???
No to jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, to ta dziurka, którą jest wypuszczona rurka z akumulatora, ale nie pamiętam dokładnie którędy idzie...
-
Kombi woda w bagażniku i szum/ hałas ???
No to kolejna opcja, jak wywalisz koło zapasowe, to wewnątrz zerknij, czy czasem nie powypadały ci gumowe korki, którymi są zaślepiane otwory w karoserii.
-
Kombi woda w bagażniku i szum/ hałas ???
We wnękach bagażnika po prawej i lewej stronie masz takie czarne kratki, którymi wydostaje się powietrze z kabiny. Zobacz czy są na miejscu, i czy zamykają się w nich klapki :wink:
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Panowie, bo was zaraz Cichy pozamiata pod dywan :bokser: :mrgreen: LM jest okej, dużo dobrych opinii słyszałem. W każdym razie na pewno lepszy od castrola i innych syfów od pana kazia z beczki. A mnie nadal ciekawi ten motul x-max, nie wiem czemu się tak na niego uparłem :mrgreen:
-
Programowanie DDE dla nowego przepływomierza
Teraz każdemu w temacie stawiasz piwo :mrgreen:
-
Brak połączenia z airbagiem e39
No w sumie to tak by już było :mrgreen: Zastanawiam się czy to jeszcze pasja, czy już obsesja :mrgreen: Zgadzam się, od wczoraj siedzi nad moimi najlepszy specjalista jakiego znam, i dalej coś nie tak. Poduszek nie chciałem sam robić, bo po pierwsze, to dość delikatny układ, nie było by miło zdetonować którąś poduszkę rozwalając boczek, podsufitkę czy kierownicę. A po drugie, nie przepadam za NSC który jest takim minimum do kodowania sterownika, w dodatku mój jest jakiś niestabilny. Więc to jest 2 raz kiedy mechanik grzebie przy moim aucie :mrgreen: Poprzednio oddałem do wymiany łożysko, bo za cholerę nie chciało wyjść.
-
E39 520i Problem z centralnym zamkiem
Może zalało ci panel do sterowania szybami w drzwiach? Przez niego chyba i centralny idzie, chociaż do końca pewny nie jestem. Spróbuj podmienić od kogoś :wink:
-
Silnik stuka tylko na zimnym e39 3.0d
Olej ma być pełny syntetyk, nie żadne 10W40. I to dobry olej, motul, valvo, millers, po mobilu mam złe wspomnienia. Zimny silnik ma znacznie lepsze ciśnienie oleju niż rozgrzany, więc klepać z tego powodu mógł by, ale po rozgrzaniu, gdy olej się rozrzedza. Sprawdź sobie koło pasowe, w jakim masz stanie, często się zdarza że jest na padnięciu, i sobie postukuje, a po rozgrzaniu cichnie. Ogólnie obadaj czy to nie jest gdzieś od układu pasowego.
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
No ten czujnik to mi nie pasuje za bardzo, z tej strony ma prawo bytu gdyby auto miało NIVO, bo wtedy z tyłu są dwa, jak jest sam ksenon, to z tyłu powinien być po lewej stronie. Skąd się tutaj wziął, nie wiadomo.
-
E39 Touring - amortyzatory tylnej klapy -zamiennik
Moje znowu latem trzymają ładnie, za to na mrozach, to klapa sama spada na głowę. :roll: Zastanawiam się właśnie nad wymianą, i też po przewaleniu neta nic innego nie znalazłem jak wy. Myślałem jeszcze żeby wymienić oba od szyby, i jedną stronę od klapy, a na drugą zarzucić hydraulikę, tak jak to w niektórych wersjach montowali. Tylko kurde to znowu koszta duże :roll: Regenerować to się raczej nie da?
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Koledzy, a co sądzicie o Motulu 8100 x-max 0W40 do 3.0d? Początkowo rozważałem motula 5W30, przy większości jazdy w mieście podobno całkiem dobry, jak i na ranne zimowe rozruchy, oraz motula 5W40 który będzie znowu lepszy na trasy. A ja robię 50/50 miasto/trasa :roll: Więc tak myślałem o tym 0W40. Jeździł ktoś na tym? Jest sporo droższy od 5W30/40, więc zastanawiam się czy jest sens go brać, skoro różnicy może nie być żadnej.