Treść opublikowana przez Shadow69
-
[530d]Odcina moc,długo kręci na ciepłym
Zastanowił bym się jeszcze nad zrobieniem próby przelewowej, jeśli ogranicznik masz nowy, a pompa jest na pewno sprawna.
-
falujące obroty po założeniu gazu 520i E39 2001r.
W Rzeszowie mam dobrego gaziarza, odezwij się na PW to dam ci namiar jak chcesz.
-
[530d]Odcina moc,długo kręci na ciepłym
No to pisałeś że pompa jest nowa :roll: To jak to w końcu, nowa czy 4 letnia?
-
[520i] Wymiana łożysk przód.
No ja bym na łożyskach nie oszczędzał, dużo dziur u nas, kiepskie drogi, auto ciężkie, więc tanie łożyska długo nie wytrzymają.
-
wymiana linki maski BMW za 7,50 PLN
Ale tutaj jednak zrobił genialny patent, i taki to nawet ja uważam za dobry :cool2: Masz punkcik ode mnie :wink:
-
e39 zderzak przód
Wtyczki kupisz w każdym sklepie z częściami samochodowymi, ja chyba 4pln płaciłem za sztukę, one są już z kabelkami, więc tylko zostaje je przelutować w miejsce starych. Dolne części nadkoli w zamienniku (po 35pln sztuka) jeszcze jakoś idzie zamontować, trochę cięcia, nawiercania, drutowania, ale osłona to tragedia, kupiłem taką za 90pln, bo moja ori się połamała, po czym 2 godziny walczyłem żeby ją założyć. Nie udało się, jest krzywa, jak ją dociskam do mocowań, to środkiem się odkształca, tragedia po prostu. Dałem swoją ori do pospawania, znacznie lepsza opcja, dlatego lepiej szukaj używanych oryginalnych. Doloty do hamulców plastik, po 35 pln za sztukę widziałem nie dawno na allegro. Jakby coś, to żeby auto głupio nie wyglądało, polecam jeszcze pomyśleć nad tylnik m-pakiem :cool2:
-
e39 zderzak przód
Zderzak, osłona pod silnik, dolne części nadkoli. inne są wtyczki do halogenów, inne kanały powietrzne. Z zamienników lepiej nie brać, lipa pod względem jakości i spasowania, lepiej używane ori.
-
[520i] Wymiana łożysk przód.
Ode mnie też fag. Możesz ew założyć koyo, są to japońskie łożyska, też są bardzo dobrze. Jak kupisz ruville to w środku będziesz miał właśnie albo koyo albo faga.
-
[523i] brak prądu w pompce spryskiwaczy reflektorów
Nie dobijaj mnie :mrgreen: Wykręć go po prostu, 5 minut roboty, a nawet i mniej :mrgreen: Osłonę pod schowkiem wyciągasz do siebie, tylko na zatrzaskach siedzi, a pod schowkiem są 2 śrubki, po odkręceniu i otwarciu schowka zostaje ci w rękach. I masz widok na wszystko za schowkiem.
-
kontrolka abs/asc i czerwony wykrzyknik
A wiesz co się dzieje przy wypadku kiedy zadziała czołowa poduszka, a nie zadziała napinacz? Napinacz przytrzymuje cie w fotelu na tyle daleko od poduszki, aby ta mogła się rozłożyć, nie miażdżąc ci twarzy podczas detonacji.
-
[523i] brak prądu w pompce spryskiwaczy reflektorów
Sprawdź najpierw czy zadziała ze światłami. I nie drutuj już na krótko, zrób tak jak ma być w oryginale. Napisałem wyżej, ruszy ze światłami to dobrze, nie, to obadaj czy przekaźnik jest, jak jest, to sprawdź czy po kabelku z przekaźnika do pompki jest przejście, oraz czy z drugiego kabelka jest przejście do masy, czy przekaźnik ma zasilanie i masę. Jak tak, to zostaje ci do wymiany przekaźnik, koszt ok 10-20pln na allegro. Momentem uruchomienia spryskiwacza świateł decyduje moduł GM, dlatego z niego masz wyprowadzenie na ten właśnie przekaźnik.
-
problem z nawiewem i kontrolą trakcji
Jak świeci kontrolka od trakcji, to ona nie działa właśnie, więc nie wiem co chcesz wyłączać. Tyrkotający nawiew, to albo zdychający jeż, albo pada sama dmuchawa. A jak śmierdzi sprzęgło, to może go tam już nie ma? Albo docisk słaby? I popraw sobie temat, bo Cichy pod dywan zamiecie :mrgreen:
-
Pukanie, podczas jazdy E39 530D
Kolego, na stację diagnostyczną i sprawdzić czy w zawieszeniu nie ma luzów, jak hamujesz, to koło przestaje się bezwładnie toczyć, tuleje i sworznie się napinają, stukanie ustaje.
-
[523i] brak prądu w pompce spryskiwaczy reflektorów
Manetka nic nie ma do rzeczy. Jak działa sprysk przedniej szyby, to manetka jest sprawna, bo z tego sprysku jest brany sygnał do uruchamiania spryskiwacza świateł. Żeby odezwał się sprysk świateł, muszą być światła włączone, to chyba wiesz. Pryska pierwszy raz po ich włączeniu, a potem co 5, ale musi pomiędzy pryśnięciami ileś tam czasu upłynąć. Pompka spryskiwacza świateł jest sterowana poprzez taki przekaźnik: http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/38/72/30/05/3872300520 Jak masz intensywne zmywanie, to pompka intensywnego też idzie przez ten przekaźnik. Powinien być gdzieś za schowkiem. Do niego idą przewody: plus, minus, wyjście na pompkę, i jeden albo 2 do moduły GM. Jak masz intensywne, to jest jeszcze wyjście na 2 pompkę, i jeszcze jakiś tam kabelek do GM. Więc musisz sobie go wyjąć, i obadać, możliwe że po prostu się uszkodził, lub nie ma go wcale. Jak dostaniesz się do jego kostki, to sprawdzisz czy jest przejście na kablach do pompki spryskiwacza.
-
520d jak wyczyścić podsufitkę, kanapa to katastrofa..
Kiedyś jak jeszcze śmigałem skuterkiem, to był tam taki śmieszny filtr powietrza z gąbki, który trzeba było czyścić. No i wyczyściłem go. Rozpuszczalnikiem. Nitro. :mad2: Potem ta gąbka to urosła ze dwa razy, i za nic nie mogłem jej upchać do obudowy :mrgreen: Można to zastosować przed sprzedażą auta jak ktoś ma wypierdziane fotele, na pewno wszystkie zagniecenia "wstaną". :mrgreen:
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Sokol, przecież pytałeś już o podobny olej wcześniej, nie ma sensu, wlej coś dobrego typu 5W40. Ja się przymierzam do 0W40 motula, popytałem trochę i mówią że to dobry olej :cool2:
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Daj spokój z tym półsyntetykiem, ja przy swoim przebiegu to chyba powinienem się za minerałem rozglądać, jakieś 15w? :roll: Cieknący, czy zarżnięty silnik się naprawia/wymienia, a nie wlewa gęstszy olej.
-
530d Przekładka z automatu na manual, warto?
Albo oszukać ten przełącznik przy lewarku i ustawić na N, wtedy odpalisz, ale nie będzie chodził tak jak powinien., błędy ABS, ASC,i masę innych. Można przekodować sterownik silnika na manual, i wywalić całą wiązkę od sterownika skrzyni.
-
E39 Wentylator klimatyzacji chodzi przy wyłączonym silniku
Nie możesz się nigdzie wpiąć, bo te wentylatory mają cyfrowe sterowanie, nigdzie nie znajdziesz takiego sygnału. Albo podłączasz pod generator, albo odpalasz z inpy, inaczej się nie da.
-
530D skrzynia automatyczna - nie można przełączyć/wrzucić
No ale akurat w e39 to raczej nie widzę potrzeby, a nawet możliwości odblokowywania skrzyni w ten sposób. Klucz do stacyjki i przełączasz na N, więc informacje co do tego modelu to są błędne.
-
M52b20 instalacja halogenów
Bez jaj, to przednie przeciwmgielne nie były w standardzie? :shock:
-
E39 M57 zmiana skrzyni automatycznej na manualną.
No temat jest o M57, a tutaj dyfer w automacie ma inne przełożenie, ale czasem zostawiają stary, wtedy auto jest wolniejsze. Tutaj prawdopodobnie też będzie ta różnica pomiędzy automatem a manualem. Benzynka 2.0 też ma dwumas, chodzi o to, czy jest tam sprawne koło, czy jakiś rzęch który wibruje i dzwoni. Jednomasa odradzam, choćby dlatego że wszystkie drgania z silnika będą sobie lecieć na skrzynie i dalej, a to nic dobrego nie wróży. Tak w ogólne to na pewno chcesz 2.0? Trochę słaba będzie, lepiej 523, 525, 528.
-
520d jak wyczyścić podsufitkę, kanapa to katastrofa..
Czyściłem nitrem siedzenie w motorze, i niestety ale nie przetrwało próby. Tu gdzie nitro miało kontakt z materiałem zostały odbarwienia, a sam materiał zaczął się ścierać przy pocieraniu dłonią, takie małe wałki schodziły, jakby ktoś brud ze skóry ścierał. Zdecydowanie NIE polecam.
-
530da 2002r
Wiem że nie ma problemów z przełożeniem manuala 6b z e60, ale automat? Dziwne...
-
Programowanie pilota webasto e39 lift
Ten na dole z lewej strony miałem w dwóch piecach i oba te sterowniki były niestety cyfrowe. Tak wygląda ori cyfra z e39. Albo ktoś się machnął i wrzucił inne zdjęcie, albo są 2 identycznie wyglądające sterowniki, ale jeden cyfra drugi analog.