Treść opublikowana przez Shadow69
-
Ciezko pali na zimnym 530d, 1999 ?
O masakra, to jest właśnie ogranicznik, jak gość mógł takiego druta zrobić? :mad2: Przecież w taki sposób zarżniesz nawet nową pompe progową... Nowa pompa progowa nabija sporo wyższe ciśnienie niż 4 bary, dlatego masz ten ogranicznik. Jak ciśnienie wstępne jest za niskie, to zaciska się wężyk za nim, żeby stwierdzić czy on przepuszcza za wcześnie czy pompa jest za słaba. Jak po zaciśnięciu ciśnienie wzrośnie, to pompa dobra, ogranicznik zły, a jak nic się nie stanie, to pompa zła, ogranicznik raczej ok, choć zdarza się że oba elementy nie domagają. Twój ogranicznik wygląda jak totalna rzeźba, więc lepiej podłącz to tak jak fabryka przykazała, i załóż nowy ogranicznik. Jakby coś, to inpa robi odczyt z ciśnienia wstępnego, i tam można wszystko ładnie posprawdzać. EDIT: Stukanie takie raz szybciej, raz wolniej itp to pompa od webasto, jest to pompa impulsowa, tak właśnie cyka delikatnie, ale jest to odczuwalne pod nogami.
-
regeneracja reflektorów
Ja oddawałem same odbłyśniki do napylenia ale do innej firmy (rozważałem też oddanie całych lamp) i pan mi powiedział że dużo samochodów ma klejone klosze, których nie da się zdjąć, więc lampy są rozcinane na obudowie, naprawianie, po czym ponownie sklejane/spawane. Więc praktycznie dla dobrego zakładu nie stanowi to problemu :wink:
-
BMW e39 dużo usterek. Wejdź i mi doradź.
Czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, czy ty chcesz się nas poradzić przyszykować do sprzedania ruinę? :roll: Nie licz że ktoś ci powie co zrobić, a co zostawić, i jak zamaskować usterki, to nie forum druciarzy, tylko miłośników, pasjonatów, fanatyków. Sorry, ale takich wałków się nie robi :nienie: Robisz silnik, zawiechę, i inne usterki po kolei, nadwozie jak nie gnije, to można na drugi plan odłożyć. Albo sprzedajesz jakie jest, bez maskowania usterek.
-
Twardy pedał hamulca 530D
Możliwe że tak, u mnie przy połowie już koła blokuje. Nie żałuj tej 0,5l płynu, przelej jeszcze raz układ. Chyba że pompa już taka słaba i puszcza :roll:
-
[520i]Pilot centalnego-kodowanie
A kolega ma 2002 i trzeba. Moje 99 i 00 też trzeba.
-
[39] Problemy z cisnieniem oleju
Zagrzej silnik, wepnij manometr i sprawdzaj, a jak trzeba to dogrzej i sprawdź znowu. Weź przestań drutować, bo aż się prosisz o ochrzan :roll: Kontrolka ciśnienia gaśnie jak się pojawia ciśnienie w układzie, ale to nie znak, że jest one odpowiednie dla silnika, ona gaśnie przy absolutnym minimum. Jest ciepło, można jechać MPK, rowerem, iść pieszo, ale nie jeździj tym autem w takim stanie, bo na prawdę zajedziesz silnik. :mad2:
-
Kompletny remont zawieszenia przód BMW 5 2.5 TDS
Głownie przez to, że nie ma znaczka BMW.
-
E39 523 Touring pompa wspomagania, wachacze, amortyzatory
Z dołożeniem servo jest pewien problem, mianowicie jest dość mało tych przekładni, a i kosztują sporo. W dodatku nie wiadomo w jakim stanie są. Kolejny to taki, że prawdopodobnie trzeba wymienić moduł GM na HIGH, gdyż niższe nie obsługują servo. Jak masz kase na wywaleniu, to ok, a tak to szkoda zachodu. Przemyślał bym taką sprawę, gdyby np moja przekładna zwykła była na padnięciu, w innym przypadku nie widzę sensu. e38 z tego co pamiętam, miało mocniejsze pompy wspomagania, to może taką ewentualnie?
-
E39 - Wymiana kierownicy na M-Pakiet
Kierownica pasuje, na wieloklin siada bez problemów, a ile masz naboi, to ci nie powiem, bo po prostu nie pamiętam w którym roku była zmiana. Możliwe że 2 naboje weszły wiosną 98, ale pewny nie jestem.
-
[39] Problemy z cisnieniem oleju
Ktoś mi kiedyś powiedział, że jak się gówn... usmarujesz, to trzeba umyć/wyprać, a nie perfumować. :roll: Więc zmiany oleju na coś o konsystencji budyniu, to tylko tuszowanie problemu. Trafiłeś na padline, więc zdiagnozuj co padło, i albo remont, albo inny silnik.
-
[520i]Pilot centalnego-kodowanie
Może to być głupie pytanie, ale nie każdy o tym pamięta, mianowicie, zakodowałeś pilot po wymianie baterii? Dlaczego podejrzewasz wzmacniacz, radio odbiera gorzej? Czy tylko ze względu na pilot?
-
[39] Problemy z cisnieniem oleju
Nic nie da zmiana na 5W, to skala zimowa, więc określa gęstość oleju w niskich temperaturach. M54 miewa problemy z olejem, i bardzo prawdopodobne jest, że panewki nie trzymają. Pompa też może być słaba, i będziesz widział to po zagrzaniu, bo gęsty (zimny) olej lepiej uszczelnia, więc i ciśnienie zrobi. Ciśnienie zmierz jak najszybciej, i nie jeździj autem jak nie musisz, bo więcej stracisz jak silnik zajedziesz, jak na ten test ciśnienia. Mówisz że spłukałeś się z kasy, kolego, e39 jest drogie w utrzymaniu, ono zawsze będzie ci wyjadać z portfela :mrgreen: Tak z ciekawości, który rok, jaki "przebieg" i ile wyrzuciłeś na nią kasy? :wink:
-
E39 523 Touring pompa wspomagania, wachacze, amortyzatory
Co do wspomagania, to po pierwsze, powiedz czy masz servotronik? Jak tak, to do sprawdzenia zawór na przekładni, a jak nie, to już loteria, może być przekładnia wyrobiona, może być pompa padnięta. Co do pomp, to może zregenerujesz swoją? Chinole są nic nie warte, szkoda na nie kasy... Jeśli chodzi o sprężyny, to w poprzednim aucie przejechałem się na kayabach, niby wszystko okej, ale auto stało jak koza, prześwit sporo większy jak fabryka dała. Jako ciekawostkę powiem, że pozbyłem się go ponad 3 lata temu, a niedawno widziałem go na tablicy, i po zdjęciach widać że wcale nie siadł niżej, jak było tak jest :mrgreen:
-
E39 - Wymiana kierownicy na M-Pakiet
W 3er obszywałem kierownicę i pogrubiałem, wyszło super, ok 300pln taka przyjemność. Tu gdzie robiłem, można nawet zamówić te "zgrubienia" pod kciuki, jeśli fabrycznie nie było :wink: Ogólnie przełożyć kierownicę możesz, ale musisz zachować zgodność poduszek, tzn starsze są jedno nabojowe, nowsze dwu nabojowe. Przy przekładaniu ilość musi się zgadzać.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
No ale to nie jest BMW serii M, więc i taki olej jest zbędny. Jakbyś szalał, katował auto i praktycznie ciągle kręcił go do granic możliwości, to możesz zalać, w innym przypadku sensu nie ma. W dodatku on w zimie będzie gęsty, będziesz to odczuwał przy zimowych rozruchach. Wlej dobre 5W40 i będzie git :roll:
-
e-39 530d nie dmucha ciepłym powietrzem
Tzn jak nie dmucha wcale, to pewnie coś od strony jeża, dmuchawy, panelu, a jak dmucha a nie grzeje, to albo zaworki, albo zapowietrzony układ.
-
3.0D Automat 5L40E, nie jedzie, nie ma błędów. WTF!?
Uszkodzenia czujników wyrzuca jako błędy, nawet jak tylko pomiar wychodzi poza zakres. Trzeba było zerknąć jeszcze w live data, może tam będzie widać co nie domaga.
-
Kompletny remont zawieszenia przód BMW 5 2.5 TDS
Ale jakby nie było, jest zamiennikiem, nie jest ori, bo nie ma znaczka BMW. :mrgreen:
-
e-39 530d nie dmucha ciepłym powietrzem
Napisałem wyżej, delikatnie popukaj w zaworki, powinny się odblokować. One bez prądu są cały czas otwarte, więc możesz nawet na zgaszonym się bawić.
-
PROBLEM ZE SPALANIEM E39 520I 150KM
Od 75 do 115 jakby coś :wink:
-
528- cieknie "borygo"- "Wąż odpływu"
Może korek w zbiorniczku masz padnięty i nie upuszcza ciśnienia, tylko wywala uszczelkami?
-
wentylator klimy e39 530 2000 r
Zdemontować możesz, ale lepiej napraw przed latem, bo będziesz odkładał do czasu aż przyjdą upały, a klima bez dmuchawy nie wydoli :mrgreen:
-
E39 523i niedrożne spryskiwacze
Jak masz kompresor, to otwórz maskę, odchyl wygłuszenie, zdejmij wężyk od spryskiwacza, i dmuchnij do niego, u mnie pomaga na bardzo długo. Tylko nie dmuchaj od strony dysz, bo spryski mają w sobie zaworki zwrotne, i nie dość że nie puszczą, to jeszcze możesz je uszkodzić.
-
525 sedan jak zdemontować górną częśc kokpitu
No to delikatnie podważaj, tylko nie ciąg całości na raz, bo może pęknąć.
-
Kompletny remont zawieszenia przód BMW 5 2.5 TDS
Okej, do zarobków jak najbardziej, praska i ogień, ale samemu dla siebie jest wystarczająco dobry sprzęt. Do tulei tylnych sanek jest inny ściągasz. A tym ściągaczem możesz też "wciągnąć" nową tuleję jakby co.