Treść opublikowana przez CICHY525
-
Forum przekopane czy ta metoda na sprawdz. VISCO
Już kiedyś to pisałem. Ważne żeby w pionie stało :norty: . Da się i zagrzac na postoju,ale zajmuje to dośc długo. Jak nie masz wychyłów wskaźnika w prawo to znaczy,że ok. jest.
-
TRACI MOC PRZY GORACYM SILNIKU D0 50%
A nie przegrzewają się wam autka?
-
Forum przekopane czy ta metoda na sprawdz. VISCO
Ja mam sporo takich i się nie psują. Od czasu do czasu odkurzam je.Tyle że są w skali 1:18 :mrgreen:
-
Forum przekopane czy ta metoda na sprawdz. VISCO
A no fakt. Jak kolega chce sobie poczytac to proszę viewtopic.php?p=306594
-
525 Tds- łożysko...
Lożysko łożysku nie równe. :mrgreen:
-
Zamiana na E34...
Wszystkie silniki w E 39 są na łańcuchu rozrządu :D .Co do zakupu E39 to robią się też już stare i znaleźć odpowiedni egzemplarz,którym można jeszcze pohulać to też trzeba zapłacić.Nie żyłuj się do ostatniego grosza na auto bo jak przyjdzie coś wymienić to .............. :cry2: zapłaczesz.Musisz uwzględnić pewien margines/sumę pieniędzy,którą trzeba będzie przeznaczyć na naprawy.Jeżeli trafisz na wymęczony egzemplarz to będziesz naprawiał bez końca i znienawidzisz E 39 i prawdo podobnie tą markę.Nie oszukujmy się ale aut z 180-200 tyś km nie ma jak i okazji też.Co do E39 to eksploatacja nie zabija,ale do najtańszych też nie należy.Zawieszenie jest dość drogie w naprawie za dobry wahacz trzeba zapłacić ok.200-300 zł/szt (tańsze nie sprawdzają się,auto jest ciężkie),a parę ich jest.Całość to ok 2000-3000zł czyli sporo dodam,że zawiecha czasami jest nieodgadniona jak pogoda czy kobieta(wygląda na ok,a nie jest) i towarzyszą temu nieprzyjemne skutki uboczne(bicia,drgania itd.).Piętą achillesową E39 jest elektryka/elektronika jest równie nieodgadniona czasami dzieją się dosłownie cuda,nie toleruje również nie oryginalnych czujników jak i niektórych rzeczy które chcemy dołożyć np. xenon.Awaryjne są skrzynie biegów w Dieslach produkcji GM,w benzynach są ZF które mają pozytywne opinie.Co do manuali sprawują się dobrze,sprzęgła są trwałe jeżeli zajdzie potrzeba wymiany w zależności od modelu 2000-3000zł razem z dwu-masą,bez to w granicach 700 zł.W porównaniu do E34 jest większy komfort wewnątrz auta,dzieli je naprawdę spora różnica. Mam nadzieję,że nie zniechęciłem jednak do modelu.Zapraszam na nasze forum E 39 gdzie jest dużo tematów na temat silników(diesel,benzyna,benzyna+LPG),skrzyni(automat,manual) i ogólnie czyli "dla każdego coś dobrego" Pozdrawiam :cool2:
-
BMW E39 530D Rusza i skrzynia biegów się blokuję(automat)
Normalny handlarski przebieg.Dziwię się,że się zdziwiłeś :mrgreen: Co do problemu to myślę,że ciężko będzie pomóc w takiej sprawie. Tak jak ktoś pisał: 1.Komputer 2.Dobry fachowiec od ASB Jeżeli to nie będzie problem w sterowaniu i elektryce,to remont skrzyni będzie nieunikniony. I znowu sławetny GM.
-
Odklejająca się listwa na progu-czym to przykleić?
Te odrywające się gumowe otoczki listew to raczej normalne jest,u mnie też się urwało.Przykleiłem spowrotem do listwy najzwyklejszym klejem "Kropelka" i już z rok się nic nie dzieje.
-
530 D nie działa tempomat
Kolega ma 3.0 w Dieslu.Tam nie ma przepustnicy ani żadnych linek.
-
520d głośno pracuje, drgania na sprzęgle!!
A dlaczego mnie nie słuchasz jak Ci dobrze radzę,tylko walisz się w koszty?
- Automat czy Manual
-
530d Jak tym jezdzić ekonomicznie
BMW zawsze paliło,pali i będzie paliło dużo.Po co się spierac o szczegóły ekonomie miejmy głęboko w d..... a cieszmy się z jazdą jaką lubimy(szczególnie jak jest na pokładzie ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
[E39] Różnica w zawieszeniu tył a przód-pytanie
To prawda ale jeżeli maska była robiona to na 100% tej naklejki nie będzie. Widziałem,że kolega ma już rozkodowany VIN i będzie wszystko wiedział.Kolory mamy jednak inne.Pozdro.
-
E39 520d 2000r dynamika silnika
To odnosi się nie do samego silnika tylko do całokształtu.I wcale nie bądź zdziwiony jak jednak to przysłowie w Ciebie trafi,bo w większości przypadków to jednak mniej lub bardziej ale dopada.Fakt spalanie malutkie ale przedstawiłeś raczej jazdę emerycką nawet nie normalną,kiedyś jak jechałem jw.to wyprzedziła mnie Ibiza 1.4,ale to nie było najgorsze,najgorsze było Tico z prędkością 120 :shock: .Ale się odwdzięczyłem wyprzedzaniem którego oni pewnie dobrze nie dostrzegli :D . Poza tym znów schodzimy na temat spalania a myślę,że nie o to w tym chodzi przynajmniej nie w tym temacie. 2.0 ma osiągi porównywalne z TDS i zapewniam Cię że 143 KM to mało,u Ciebie 136KM,myślę że na razie jesteś zauroczony całokształtem auta,ale jak auto stanie się dla Ciebie takie "zwyczajne"to zauważysz wszystkie jego minusy i niestety ale brak mocy. Jednak życzę Ci radosnej,ekonomicznej i bezawaryjnej jazdy twoim nowym nabytkiem :cool2:
-
520i ile spali na 1/h?
Wisko przy wolnych obrotach również kręci się wolno nie zapominajmy o tym i w sytuacji krytycznej nie schłodzi ,poza tym praca silnika na wolnych obrotach nie jest wskazana chociażby ze względu na ciśnienie oleju w silniku(małe). Już widziałem stojąc w korku na zlot dziesiątki E30 i E 34 z podniesionymi maskami w przedniej części żeby więcej powietrza było(tam otwiera się odwrotnie).I dziesiątki całej reszty zarówno nowsze i starsze modele z kałużami płynu pod spodem. Kolego ttrol jak coś robiłeś przy aucie to ile silnik pracował?Pół godziny czy godzinę???(na pewno max) Zresztą "róbta co chceta"(J Owsiak).Jak dla mnie szkoda samochodu i za duże ryzyko. PS.Kolego dani3011 widzę,że wstąpiłeś do BMW-KLUB POLSKA :cool2:
-
[E39] Różnica w zawieszeniu tył a przód-pytanie
To jest normalne.Też tak mam, może aż nie tak mocno z tyłu.Ale zdjęcia przekłamują i w realu jest zawsze inaczej.Zależy jeszcze na jakiej powierzchni postawi się auto. Czy to kolor Aspensilber Metalic(339)?Bo chyba mamy identyczny kolor.
-
520i ile spali na 1/h?
Uważam tak jak kol. wyżej. Nie szkoda ci auta???????Kilka godzin na wolnych obrotach!!!!!!!!!!! Taniej to na pewno będzie pośpiewać.Kup sobie o 0,7 więcej i wypij a będzie ci wszystko jedno.
-
Powietrze w układzie paliwowym 530d
Jak pojeździsz ze 2 tyg. to też się nic nie stanie.Wyjeździj trochę wachy i dopiero sobie zrób.
-
Powietrze w układzie paliwowym 530d
Ściągnij przewód paliwa na wejściu do filtra paliwa i przekręc kluczyk w pozycję zapłonu.Jak poleci waha to znaczy,że pompa ok. Organoleptycznie się nie da.Wiem,że byś chciał polizać, ale ..........w innym miejscu,i w nie u tej sztuki :norty: :norty: :norty: :mrgreen:
-
[INPA] 530d Ub operating hours
Nie mam programu do podpięcia.Ale analizując twoje wyniki i biorąc pod uwagę jak ja jeżdżę do pracy i z wychodzi mi średnio ok 60-70 km/h(polskie warunki),wychodzi na to,że przebieg powinien wahać się w granicach 294-343 tk(nie biorąc pod uwagę pracy silnika na postoju,korki itd).Myślę, że twój przebieg może byc jak najbardziej poprawny/prawdziwy.
-
E39 520d 2000r dynamika silnika
No a jak.W Polsce nazywa się to OKAZJA LUB PROMOCJA :mrgreen:
-
525 Tds - odpalenie silnika :)
Nastawnik pompy wtryskowej paliwa lub sama pompa,rozumiem że mówimy o 2,5 TDS.Niektórzy zakładają patenty z allegro które powodują grzanie świec żarowych również na gorącym silniku lecz nie na długo to pomaga i tak remont pompy jest nieunikniony.Na ciepłym powinien palic jak na zimnym,skoro masz już problem z odpalaniem to jeszcze z czasem Ci się to pogłębi. Poczytaj trochę było o tym i popraw tytuł bo Mod. Ci go zamknie nie tytułujemy tak tematów(pomoc).
-
E39 520d 2000r dynamika silnika
Seat Toledo 1,9D trasa 4,2(rekord) miasto 5,5-6,fakt że silnik miał dynamikę zerową.Eh to były czasy :wink:
-
[E39] 528i - Co i jak z klimą i wentylatorem?
Ale ty to masz naprawdę pecha.Już dawno radziłem sprzedac to w ....diabły,a nie tylko kasę pakujesz i nic z tego nie masz i gdzie tu przyjemność z jazdy? To chyba ten sen musiał by byc bardzo,bardzo długi,a co do zaufania do tego auta to ja na miejscu kolegi już dawno bym stracił po takich przejściach. A już cieszył się w którymś poście,że przejeździł dwa tygodnie bez awarii i przejedzie jeszcze kolejne dwa,no cóż nie udało się.
-
gotuje sie plyn chlodzacy i cisnienie w ukladzie
A jak wygląda chłodnica płynu,nie jest czasami zapchana?Jak termostat otworzy na dobre i pompa wody nie ma gdzie pchac i wywala płyn(tylko głośno myślę).