Treść opublikowana przez CICHY525
-
wymiana paskow.............
Piszczy ci tylko na zimnym,bo na zimnym są większe opory,chociażby obciążenie samego alternatora i pasek wykonuje większą pracę.Dzieje się wtedy tak bo pasek jest niedostatecznie napięty.Rolki przeważnie grzechoczą bo łożyska mają luz lub piszczą jak zacierają się,ale wtedy przeważnie zimny/ciepły występuje ten sam odgłos. Na początek żeby nie robic sobie nadmiernych kosztów zmień pasek i jego napinacz,zobaczysz czy problem ustąpi.Przy wymianie paska sprawdź ręką jak obracają się rolki czy nie mają luzów i obracają się bez oporów.
-
problem z chłodzeniem
Jestem tego zdania jak i koledzy,że termostat za mało otwiera.W większości dni u mnie też górny jest gorący, ale dolny jest tylko ciepły.Ale jak termostat otworzy się więcej to dolny też robi się gorący.Jak miałem zepsuty termostat to też temperatura mi skakała tyle że w drugą stronę czyli silnik schładzał się za mocno.Po wyjęciu termostatu okazało się,że się zaciął w pozycji otwartej wtedy obydwa węże były gorące. Może byc też druga opcja-zatkana chłodnica.Brak dostatecznego przepływu sprawia niedostateczne chłodzenie i obieg płynu na małym obiegu. Ale po pierwsze zmienił bym wisco na sprawne które załącza się kiedy potrzeba i bez wycieków oleju(olej we wisco jest odpowiedzialny za jego właściwą pracę). Przy włączaniu klimy może temperatura spadac bo załącza się wtedy wentylator klimy i schładza chłodnicę.Więc może to tylko wisco.
-
tds gaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyzowania
:cool2:
-
Stano E39 528iA
Ale gleba.
-
E39 Navi TV 4:3 czy coś jeszcze potrzeba ?
A swoją drogą ciekawe czy da się dołożyć tuner/dekoder DVB-T?
-
Wymian wahacza poprzecznego (dolnego) E39 530D
Posadź na przednich teścia i teściową,z tyłu żonę a w bagażniku psa :mrgreen:
-
[E39 - 530d]Temperatura wyświetla się w stopniach Fahrenheit
Zobacz kiedy to było :mrgreen: Już pewnie dawno to odkryli.Pzdr.
-
System DSP-SUKCES
No i gitara :cool2:
-
wymiana klockow i tarczy
To że pylą to akurat najmniejszy problem.Bo te co mam to zachowują się jak by były z drewna więcej ślizgają się niż hamują czasami wręcz mam uczucie takich mało skutecznych hebelków.Fakt że po mieście praktycznie nie jeżdżę,ale przez ok 1,5 roku ubyło ich może z 1 mm,wyglądają praktycznie jak nowe. A co do oryginalnych to właśnie są Jurid-y,tak mi się wydaje(bo ori tarcze ham. to na pewną są Jurid).Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawic.
-
Problem z panelem klimatyzacji po zmianie silnika
Wydaje mi się,że założyłeś już taki temat. Koledzy już ci odpisują w tym temacie. Nie wystarczy?
-
wymiana klockow i tarczy
Ja u siebie też chyba muszę zastanowić się nad klockami.Te co mam ubyło może z 1 mm,ale są jakieś dziwne takie twarde, nie kupię już więcej klocków TRW.Teraz założę Jurid-y ori zobaczymy jak będą się zachowywać.Zakładał ktoś ostatnio,jaka cena?
-
BMW E39 TDS traci moc
A co ma się przebieg do tego,że auto traci moc. Jakby było sfachane to dymiło by,hałasowało tłukło,brało olej itd.Wróćmy do tematu. A może jednak przepływka? Z trakcją to może czujnik któryś.
-
System DSP-SUKCES
Wiem,że to prawda.Ale większość uważa że super jest. Nagłośnienie w BMW nie tylko w E 39 ale i w innych modelach było baaaaaaaaardzo słabe. Dostawcy sprzętu poszli po bandzie,chyba uważali że to niepotrzebny dodatek,bo będą jeździc osoby niesłyszące.
-
Lampka w suficie e39
Ja nie mam ich i mi nie brakuje.W czasie jazdy jak w aucie jest ciemno to jest lepiej.Co do podświetlenia zegarów to ten bursztyn i tak nie jest tak męczący jak czerwień w Seacie,a najlepiej odpowiadała mi zieleń w Skodzie.
-
System DSP-SUKCES
Chociaż Ty jeden kolego to zauważyłeś :D
-
filtry przeciw pyłkowe
Jedź do Arka na Przemysłową "Autko".Ja kupowałem zwykłe(nie węglowe) miał od ręki i kosztowały niewielkie pieniądze.
-
[e39] 525dA 2002r
Wygląd ma bardzo fajny.Dobrze by było odsłuchać bo rozumiem,że nie tylko o wygląd chodzi i żeby się czasami nie zawieść.A za coś co tylko wygląda 1600 to trochę dużo.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Popieram j/w.
-
Problem z Webasto Thermo Top z/c
:search: viewtopic.php?f=72&t=42201&p=1129337&hilit=webasto#p1129337 viewtopic.php?f=72&t=88666&p=1125084&hilit=webasto#p1125084 Widzę,że nie udało się sprzedać.
-
problemy z odpaleniem na malej ilosci paliwa
Nie wiem jaka jest w 3.0 ale do swojej w zeszłym roku kupowałem VDO Siemens za 450 zł.
-
pytanie w sprawie felg
W E39 oryginalnie nie było stalowych.Nawet na zapasie jest alu,wygląd może okazac się mylący.Ale ten profil 65 to balon jak ch....a.
-
525 TDS Touring E39 Kilka problemów
1.Kolega dobrze ci napisał,że ok 15 min.Jak by chodziło całą noc/dzień to zapewniam,że nie odpalił byś auta.Jak zamkniesz auto na kluczyk to po ok 15 min się wyłączy. 2.Z oświetleniem wnętrza jest tak:kiedy skończysz jazdę i wyłączysz światła,zgasisz silnik i wyjmiesz kluczyk to zaświeci się oświetlenie wnętrza.Przy zamknięciu drzwi ale ich nie zaryglowaniu centralnym bądź kluczykiem we wkładce zamka gaśnie po ok. 20 sekundach.Natomiast przy zaryglowaniu drzwi wyłączają się natychmiast tak jak i po przekręceniu stacyjki w poz zapłonu.Natomiast włączają się natychmiast przy odryglowaniu.Czyli ze światłem we wnętrzu masz raczej ok. 3.Kontrolka nie zapiętych pasów tak ma i to jest normalne.Ale jest tego zaleta:jak nie zapnie się pasów to nie mruga i nie wyje jak w niektórych autach. Na moje oko to masz ok.I tylko wydaje ci się że nie jest ok.
-
Emblemat na masce...
Masz rację z tym przyklejaniem.Znaczek najwyżej trzeba będzie kupić następny,a jak maskę czy klapę by porysowali to już naprawdę niefajnie by było.Zwłaszcza że znając chamstwo tych mend to jeszcze zrobili by to celowo i bardzo mocno. Przed chwilką odwiedziłem sklep z częściami w którym przeważnie są wszystkiego rodzaju pierdoły/klamoty.Kupiłem tam obydwa emblematy oczywiście podróby za 40 zł(były w komplecie za 50 zeta,ale dał jeszcze 10 rabatu :D ).Widać że podróby to są, ale za tyle to nie szkoda jak się zniszczą czy ukradną,a jak ktoś niekumaty to i tak się nie pozna. Ważne żeby wsadzić w te puste miejsce i w dwie dziurki :norty: . Pozdrawiam.
-
e 39 528i Skrzypienie sprzegla
Tutaj sobie omawialiśmy ten problem. viewtopic.php?f=72&t=139621&hilit=+skrzypi
-
E39 3l.D Brak mocy powyzej 3500 tys obr .
Lepiej Polskie niż Chińskie.Ogólnie polskie rzeczy są dobre tylko szkoda,że jest ich tak mało.Silniki dla Toyoty też robimy w Polsce.Polska to piękny kraj. A Polska wódka jest najlepsza :cool2: .Polskie dziewczyny też,chociaż niektóre to dopiero po wódce :mrgreen: Sorry za off ale miałem napływ weny twórczej(na trzeźwo :mrgreen: )