Treść opublikowana przez scarab
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Wg mnie było to robione we własnym zakresie i tak jak piszesz wygląda słabo, wręcz beznadziejnie jak na mój gust.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Były dwa diesle w e53, inny przed i inny po lifcie, temat wałkowany wiele razy. Dziwne masz kryterium zakupu :D
-
BMW E53 X5 4.6is LPG w Xsie
Jaką masz pojemność butli? Nivo się zmieści, musisz jedynie wyjąć z fabrycznej obudowy.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Każdy ma swoje zdanie :D Ja mam przeliftowy 4.4i i wg mnie to jedyny słuszny wybór :D
-
BMW E53 X5 4.6is LPG w Xsie
Nie ma żadnego problemu ze zmieszczeniem aku pod butlą, fabrycznie jest on przecież niżej niż koło zapasowe. U mnie właśnie jest pod kołem, mam butlę 80L 720/250. Wg mnie to dobre rozwiązanie :)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Dzięki za info, czyli plusy alu progów to jedynie efekt wizualny oraz ewentualnie podczas mycia/polerowania dachu. Mam 195cm wzrostu więc do wsiadania mi się na pewno nie przydadzą, przy myciu teraz sięgam na styk z ziemi bo nie jestem przyzwyczajony do używania żadnych stołeczków :D Dalej mam zagwozdkę, generalnie handlarze dość mocno przesadzają z cenami tych dokładek :roll:
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Ale mają chyba przy okazji jeden spory plus - wystają poza obrys auta i chronią przed obiciami otwieranych drzwi samochodów parkujących obok. Mam rację?
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Dlaczego uważasz że alu progi przeszkadzają? Pytam bo rozważam ich dołożenie u siebie.
-
Problem z kontrolą i hamulcem zjazdowym
8 razy już miałeś napisane że w zegarach jest kontrolka od DSC, a od kontroli zjazdu jest w przycisku. Kontrolka DSC zaświeca się w momencie reagowania sprawnego systemu na utratę przyczepności (wtedy miga), jego ręcznego wyłączenia przyciskiem (wtedy świeci ciągle) lub awarii (wtedy też świeci ciągle, najczęściej w połączeniu z inną kontrolką, np. ręcznego lub ABSu). Samo się nie naprawi, ani nikt Ci nie wywróży z kart co dokładnie powoduje problem, musisz znaleźć kogoś kto ma pojęcie o diagnostyce komputerowej i tyle.
-
BMW E53 X5 4.6is LPG w Xsie
Ja w to miejsce mam przeniesiony tuner TV, BM54 i pozostałe moduły. Nivo i drewniana podstawka są u Ciebie przykręcone na sztywno bezpośrednio do blachy czy masz jakąś poduszkę lub coś innego amortyzującego drgania?
-
Problem z kontrolą i hamulcem zjazdowym
Tak, ABS do działania wykorzystuje tylko czujniki przy kołach, natomiast DSC potrzebuje jeszcze innych, np. skrętu, przyspieszenia bocznego itd. Z tym, że gdyby był prawidłowo zakodowany, a któryś z elementów miał awarię to świeciłyby się kontrolki, dlatego moim zdaniem problem leży w kodowaniu. Pisałeś jeszcze o zegarach - próbowałeś zrobić test 02 i sprawdzić czy żyją?
-
BMW E53 X5 4.6is LPG w Xsie
Mam też fabryczne wygłuszenie które było w żółwiu z nivo, może z nim uda się coś wykombinować :) A jaki macie patent na koło zapasowe? Trochę mi się nie uśmiecha wozić pełnowymiarowego, z kolei ceny dojazdówek są lekko przegięte. Zestaw naprawczy?
-
Problem z kontrolą i hamulcem zjazdowym
Obstawiam że jednak nie zrobił tego jak należy. Ja bym zaczął od sprawdzenia kompem czy są sygnały z wszystkich czujników odpowiadających za DSC (czy są sygnały, a nie czy są błędy). Co do hamulca zjazdowego to z tego co pamiętam nie ma do niego kontrolki w zegarach, o jego działaniu informuje dioda na przycisku.
-
BMW x5 4.4 2000r WBAFB31030LG95271
scarab odpowiedział(a) na michał0987 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeśli oglądałeś i nie jest walona i jest w dobrym stanie to bierz a nie pytaj pseudo znafcuf-wróżbitów z tego działu o zdanie, chyba że chcesz sobie pluć w brodę jeśli ktoś ją zgarnie. Jak chodzi o przebieg to nawet jeśli ma 2x taki jak w ogłoszeniu to dla tych silników to pryszcz, pomijając oczywisty fakt że przebieg nie jest żadnym wyznacznikiem stanu auta.
-
Problem z kontrolą i hamulcem zjazdowym
Włożyłeś używaną pompę czy nową? Jakie były objawy po wymianie a przed kodowaniem? Czemu uważasz że w ASO zaprogramowali prawidłowo skoro nie dość że nadal nie działa to w dodatku z tego co piszesz spieprzyli kodowaniem działające wcześniej zegary?
-
BMW E53 X5 4.6is LPG w Xsie
Jak po przesiadce z UAZa się nie dziwię, od niego gorszy może być chyba tylko T34, aczkolwiek T34 jest chyba bardziej szczelny niż UAZ :D Palnuję właśnie pokombinować z matą wygłuszającą :)
-
[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS
66,80 EUR z wysyłką. Wpisz przy zamówieniu kod 3XD268 to dostaniesz kilka eur zniżki.
-
[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS
Bez problemu można zamówić na stronie producenta, ostatnio kupiłem, szybko przyszedł z Niemiec.
-
BMW E53 X5 4.6is LPG w Xsie
Ja niedawno założyłem gazownię u Damiana z lpg-forum. Komponenty: Stag Qmax Plus, wtryskiwacze Barracuda, reduktor KME Twin, zbiornik 720/250. Wszystkie moduły (BM54, tuner TV i pozostałe) mam przeniesione do burty, nivo przed butlą, akumulator został pod, wg mnie nie za bardzo jest gdzie go zmieścić przy tej wielkości butli, a mniejszej nie chciałem. Nivo niestety jest mocno słyszalne (oczywiście załącza się praktycznie tylko przy parkowaniu na nierównej nawierzchni). W jaki sposób macie je wyciszone?
-
DashCommand
Używa ktoś z Was apki DashCommand? Warto ją kupić? Będzie działać z oryginalnym interfejsem Wifi Carly? Generalnie szukam aplikacji, która będzie w stanie zmierzyć przyspieszenie 0-100, najlepiej chyba byłoby gdyby łączyła się przez OBD zamiast używać do pomiaru akcelerometru w telefonie.
-
Moduł bluetooth
To ustrojstwo najłatwiej diagnozować komputerowo INPĄ, możliwości może być kilka, może nie być modułu, może być niezakodowany, może się nie chcieć sparować z jakiegoś dziwnego powodu. U mnie np, w ogóle nie chce się parować inaczej niż z kompa, ale ja akurat sam dokładałem całą instalację. Zaczyna w ogóle wyszukiwać jak mu wymusisz parowanie?
-
x5-tylne lampy led pulsują
Moim zdaniem fajnie to wygląda, nie ma wioski a odświeża wygląd auta. Szczególnie jak chodzi o przedlifta gdzie lampy lubią matowieć, Mirki na allegro sprzedają używki poliftowe w chorych cenach więc zmiana starych lamp na poliftowe jest kosztowna.
-
Nie działają mi głośniki..
Tak, na 95% tuner. Jeśli masz fabrycznie dużą navi to BM54, na początku produkcji występował też BM24, ale w połączeniu z navi 4:3
-
Zmiana języka - komputer pokładowy
Obawiam się że mogą być zapisane we wsadzie w budziku, a wtedy już nie tak łatwo się do nich dobrać.
-
Zmiana języka - komputer pokładowy
Aczkolwiek w zegarach można mieć angielski, niemiecki, włoski, jedynie polskiego nie.