Treść opublikowana przez scarab
-
Nie działają mi głośniki..
W takim razie masz moduł radia BM54 w bagażniku pod kołem zapasowym. To częsta usterka, ale zazwyczaj najpierw przestaje działać jedna strona głośników, dość dziwny przypadek. Oczywiście ponowne odłączenie na chwilę akumulatora i ponowne podłączenie nic nie daje? Miałaś wcześniej problemy z dźwiękiem czy nagle padło po odpięciu aku?
-
Nie działają mi głośniki..
Są firmy zajmujące się naprawą. Masz nawigację czy samo radio?
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Mnie właśnie czeka robota vanosów i profilaktycznie rozrządu, wymienię też termostat, podobno wszystko pasuje :) 3.0i to R6 M54, w tych silnikach nie występują problemy z rozrządem, możesz spać spokojnie :) Felerne ślizgi są tylko w V8 M62.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Jeśli widać podkład w szczelinach to nie jest to nic dziwnego, E53 tak mają, obstawiam że wynika to z faktu, że były produkowane w USA. U mnie widać biało-szary podkład, między innymi między przednimi błotnikami i drzwiami oraz między klapą a dachem, miejscami wręcz wygląda jakby była niedomalowana :lol:
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
:cool2: Generalnie w tej cenie moim zdaniem powinna lepiej wyglądać :)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Po raz 10 to samo... Pokaż mi jeden element z literą ///M montowany w e53 fabrycznie. Był jedynie pakiet "sport" oraz wersja IS. W internecie można nawet znaleźć wywiad, w którym jeden z ówczesnych szefów BMW mówi, że nigdy nie powstanie coś takiego jak X5 M ponieważ X5 jest suvem i byłoby to niedorzeczne. Oczywiście później go wypieprzyli, kasa wzięła górę i powstało X5 e70 w wersji M... Ta z ogłoszenia ma kierownicę z łopatkami wziętą najprawdopodobniej z M3 e46, fotele comforty więc nie jest to nawet wersja sport oraz jakieś kombinowane dokładki zderzaków i błotników.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
E53 pochodzi jeszcze z czasów gdy ///M dla BMW coś znaczyło, nie było e53 M ani M pakietu. Ta z ogłoszenia nie jest nawet w wersji sport, ma jedynie zmienioną kierownicę i dołożony fragment dokładek z IS.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Kupi się, oczywiście jak to zwykle bywa zakup wymaga trochę cierpliwości i szukania.
-
X5 e53 -jaki klucz do przegubu przedniego
Ja też byłem przerażony wizją walki z wyciskaniem całego przegubu jak zobaczyłem pękniętą osłonę, ale okazało się że da się to dużo szybciej i prościej załatwić :)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Nie bardzo rozumiem sens porównywania pod względem trakcji SUVa z małym sportowym sedanem. To tak jakby napisać że zakup TIRa nie ma sensu bo dostawczak lepiej się od niego prowadzi. To są auta z całkowicie innych segmentów, można je porównać pod względem kosztów eksploatacji, ale które jest dla kogo "lepsze" to kwestia całkowicie indywidualna. Ja mam e46 coupe i e53 i każdym z nich lubię jeździć, każde ma zalety i wady w stosunku do drugiego. X5 daje raność jazdy zimą, a latem... z3 jest bezkonkurencyjna :P
-
X5 e53 -jaki klucz do przegubu przedniego
Tylko po co sobie utrudniać robotę? Żaden klucz 36 nie jest potrzebny: http://www.xoutpost.com/bmw-sav-forums/x5-e53-forum/73878-cv-boot-replaced-30-minutes-8.html
-
Demontaż szkła lusterka bocznego
Chyba MEMORY_SPIEGELABKLAPPEN
-
X5 e53 -jaki klucz do przegubu przedniego
Nie trzeba wyjmować całego przegubu żeby wymienić osłonę, przerabiałem to ostatnio u siebie. Wystarczy odkręcić jedną śrubę od wahacza żeby go uwolnić i naprzeć na półoś żeby wyskoczyła z przegubu. Potrzebujesz jedynie nową zawleczkę, opaski oraz oczywiście osłonę i smar. Ja kupiłem nowy zestaw w ASO, oczywiście na Litwie żeby nie przepłacać naszym złodziejom, wszystko było w komplecie :)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Dziwne pytanie zadajesz na forum X5, gdyby ktoś z nas wolał X3 lub E90 pewnie to nim by jeździł zamiast e53 :D Wszystko zależy co kto lubi, e90 czy x3 wiadomo będzie świeższe - nowsze auto w tej samej cenie. Są to już jednak niestety "jednorazowe" modele z początków epoki plastiku i tandety. Praktycznie każda e53 ma tapicerkę ze skóry naturalnej, w e90 i x3 będzie to badziewny pękający skaj, podobnie ma się reszta użytych materiałów. Co do samej jazdy to x5 do serii 3 raczej nie ma sensu porównywać bo są to auta o zupełnie innym przeznaczeniu, prowadzeniu, rozmiarach itd. Ja za największy minus x5 uważam jej gabaryty podczas parkowania - zawsze trzeba szukać większego miejsca, serią 3 wciśniesz się wszędzie, natomiast e53 to już "czołg", w dodatku widoczność jest marna. Koszty eksploatacji x5 zapewne będą wyższe niż serii 3 i nie chodzi tu o koszt paliwa bo to akurat najmniejsze piwo. Reszta to same zalety. Najlepiej przejedź się każdym i sam dokonaj wyboru :]
-
Demontaż szkła lusterka bocznego
Nie opuszcza się gdy wrzucisz wsteczny niezależnie od pozycji przełącznika wyboru lusterek lewe/prawe? A regulacja Ci działa? Jeśli tak to obstawiam że masz niezakodowaną opcję automatycznego opuszczania prawego lusterka.
-
czujnik zamkniętych drzwi 3.0d 2003
Może masy nie ma
-
czujnik zamkniętych drzwi 3.0d 2003
Ja bym w pierwszej kolejności szukał problemu w wiązce na łączeniu drzwi z resztą budy, przy otwartych drzwiach szyba przecież też powinna działać.
-
e53 gdzie kupić zestaw AUX?
Sprawdź bo ta data nie jest na 100% pewna, może akurat masz. Wystarczy przecież tylko wyjąć monitor/radio, 10 minut roboty :)
-
e53 gdzie kupić zestaw AUX?
Były w nią wyposażone auta produkowane bodajże od 10/2002.
-
Bluetooth BMW X5 2005
Pogrzebałem dziś trochę w bagażniku i zauważyłem, że jeden z przewodów na którym pojawia się dźwięk z bluetootha trafia do białej wtyczki koło modułu radia. Wie ktoś z Was do czego ona jest?
-
Demontaż szkła lusterka bocznego
Dokładnie takie potrzebuję, dzięki wielkie :)
-
Demontaż szkła lusterka bocznego
Będę wdzięczny :) Zapytam sprzedawcę czy jeszcze je ma, bo w tej chwili nie są wystawione.
-
Demontaż szkła lusterka bocznego
Dzięki wielkie :) Wszystko ładnie pasuje i działa? Szkło jest całkiem "białe" czy turkusowe jak oryginał?
-
Demontaż szkła lusterka bocznego
Udało mi się zdjąć obudowę lusterka od strony kierowcy, od strony pasażera mocniej siedzi i trochę boję się szarpać :) Mam pytanie z innej beczki - kupował ktoś z Was zamiennik szkła lusterka? Możecie coś polecić? Mam u siebie szkło płaskie i chciałbym je wymienić na asferyczne bo w płaskim praktycznie nic nie widać.
-
Bluetooth BMW X5 2005
Nie wiem, dodawałem DISem, niby wykrył i zakodował automatycznie. Mogę zobaczyć co pokaże NCS expert :)