Treść opublikowana przez scarab
-
e53 4.4 maly wyciek oleju
Tak, myślałem o tych uszczelkach. Jeśli leci z przodu to patrząc od góry masz: - uszczelki pokryw zaworów - uszczelki pokryw vanosów - uszczelki czujników wałków - uszczelki nastawników - uszczelniacz wału korbowego - uszczelkę pokrywy rozrządu Wyczyść/umyj i badaj z jakiej wysokości leci. Jeśli na wysokości rolek to może być to uszczelniacz wału, zresztą jest to chyba dość częste miejsce wycieku.
-
e53 4.4 maly wyciek oleju
A pod nastawnikami vanosów sucho?
-
bmw x5 e53 4.4 m62 czy napinacz...
Grzechotanie 2-3s po odpaleniu może też być spowodowane zaworkami zwrotnymi przy nastawnikach vanosów.
-
Demontaż lampki centralnej - szyberdach
:cool2: Dzięki i wzajemnie :) U mnie też jeden był inaczej wygięty, myślałem że wygiął się od mojego szarpania, ale widocznie po prostu taki jest :]
-
Demontaż lampki centralnej - szyberdach
No właśnie nie pamiętam od której strony są te zatrzaski, dlatego mówiłem żebyś poszukał fotki
-
Demontaż lampki centralnej - szyberdach
Tak, najpierw to zaznaczone na żółto, nic więcej nie musisz demonotować.
-
Demontaż lampki centralnej - szyberdach
Najpierw wujmuje się samą lampkę, ramka-maskownica jest na torxach które są pod lampką. Poszukaj jakiejś fotki samej lampki na allegro to zobaczysz w których dokładnie miejscach są blaszki :]
-
E53 3,0i problemy przeniesienia napedu.
Otóż są tacy, i to niedaleko, znajdą conajmniej 10 powodów dlaczego nie działa. Wystarczy, że wrzucisz foto zrobione z okna zapalniczką i oczywiście podasz VIN bo bez tego ani rusz :lol: :lol: :lol: Tu są: viewforum.php?f=44 MSPANC :D
-
Automatyczne otwieranie klapy.
Dlatego pisałem w którymś temacie że rozwiązanie ze sprężynami to kompletny bubel, ale nikt nie chciał mnie słuchać. Testowałem w e46 i było podobnie jak piszesz, sprężyny ostatecznie wylądowały w koszu, a w klapie nowe siłowniki.
-
e53 3,0i manual problem z przeniesieniem napedu...
Dokładnie, tak sądzę, ale ja mam przedlifta ze stałym napędem więc wiem tylko tyle ile obiło mi się o uszy na forach, niech ktoś bardziej doświadczony w tym temacie potwierdzi :)
-
e53 3,0i manual problem z przeniesieniem napedu...
Tak myślałem że polift, nie jest to więc czasem wina zębatki od xdrive?
-
e53 3,0i manual problem z przeniesieniem napedu...
Masz E53 po lifcie czy przed?
-
BMW X5 E53 4.4i - Engine failsafe prog
Tak, brak grzałki termostatu będzie powodował błąd w INPIE. Tak jak pisałem wyżej też go mam i nic z tego powodu się nie dzieje. Nie wiem jaką w ogóle funkcję ma spełniać ta grzałka, wiele osób jeździ bez niej, zresztą w starszych wersjach silników M62 w ogóle jej nie było.
-
BMW X5 E53 4.4i - Engine failsafe prog
Powinna być gdzieś opcja clear albo reset, używam angielskiej wersji, nie wiem jak dokładnie nazywa się w niemieckiej.
-
BMW X5 E53 4.4i - Engine failsafe prog
Próbowałeś skasować adaptacje? Zajrzyj do skrzynki z DME, jeśli tam nie ma bezpieczników to moim zdaniem nigdzie więcej nie ma. Bez grzałki powinien pracować normalnie, sam jej nie mam po wymianie termostatu z fabrycznego na 85 stopni i wszystko jest OK.
-
3.0d Rezonans/buczenie pomiedzy 2100 a 2700rpm
Osobiście tam nie zaglądałem więc nie mam pewności, ale kojarzę z tematów które czytałem na amerykańskich forach, że do wanny nie ma jako takiej typowej uszczelki, tylko jest tam po prostu najzwyklejszy silikon.
-
3.0d Rezonans/buczenie pomiedzy 2100 a 2700rpm
Na paczkę czeka się mniej więcej około tygodnia, max dwa. Teraz widzę że podnieśli koszty dostawy, kiedyś była darmowa powyżej jakiejś kwoty rzędu 350 czy 400 zł. W każdym razie sklep jest sprawdzony i pewny. Większość części jest tańsza niż w PL, aczkolwiek zdarzają się wyjątki, dlatego lepiej sprawdzać tu i tu. Na rozrządzie zaoszczędziłem grubych parę stów. A co do uszczelki wanny to poczytaj bo z tego co wiem jest to zwykły silikon i nie ma sensu jej kupować ;)
-
3.0d Rezonans/buczenie pomiedzy 2100 a 2700rpm
Mniej więcej wygląda to tak jak poniżej. Może tu jeszcze czegoś brakować bo potem dokupowałem. Razem około 2200, a do tego trzeba doliczyć jeszcze uszczelki pokryw zaworów jeśli nie były jeszcze wymieniane. Profilaktycznie warto też wymienić pompę wody. Ceny sprzed roku w bmwautoparts.net czyli taniej niż w u nas. Nie wiem jakiej jakości zamienniki są więc za 1100, ale osobiście wolałbym nie oszczędzać na rozrządzie który jest krytyczny i jeśli się posypie to jest pozamiatane :roll: No. Część, akcesoria Cena Zniżka Konieczna ilośc Suma 1 Uszczelka 11 14 1 741 128 50,57 zł - 1 50,57 zł 2 Guma uszczelniająca 11 12 1 437 395 2,73 zł - 16 43,68 zł 3 Uszczelka 11 14 1 741 127 50,57 zł - 1 50,57 zł 4 Kołnierz uszczelniający 11 14 1 435 023 20,14 zł - 2 40,28 zł 5 Zawór zwrotny 11 12 1 706 921 64,02 zł - 2 128,04 zł 6 Uszczelka metalowa 11 36 1 705 578 25,65 zł - 1 25,65 zł 7 Uszczelka metalowa 11 36 1 705 579 25,65 zł - 1 25,65 zł 8 Element ślizgowy 11 31 1 435 028 13,70 zł - 4 54,80 zł 9 Pierścień uszczelniający 11 31 1 705 512 31,50 zł 10% 6 170,04 zł 10 Pierścień uszczelniający 11 14 1 736 758 8,79 zł - 1 8,79 zł 11 Pierścień uszczelniający 07 11 9 963 355 2,13 zł 10% 1 1,92 zł 12 Pierścień uszczelniający 07 11 9 963 225 1,84 zł 10% 1 1,66 zł 13 Szyna napinająca 11 31 1 741 236 322,35 zł - 1 322,35 zł 14 Szyna prowadząca 11 31 1 745 406 85,36 zł - 1 85,36 zł 15 Szyna zwrotna 11 31 1 741 777 303,70 zł - 1 303,70 zł 16 Zestaw uszczelek skrzyni łańc. rozrz. 11 14 1 436 978 51,68 zł - 1 51,68 zł 17 Pierścień uszczelniający 11 14 1 275 466 75,67 zł - 1 75,67 zł 18 Uszczelka metalowa 11 13 7 500 261 44,04 zł - 1 44,04 zł 19 Guma uszczelniająca 11 12 1 721 879 3,50 zł - 6 21,00 zł 21 Pierścień uszczelniający 11 51 1 705 408 7,94 zł - 2 15,88 zł 29 Uszczelka 11 51 1 731 372 8,45 zł - 1 8,45 zł 30 Łańcuch rozdządu 11 31 1 741 746 318,30 zł - 1 318,30 zł 2 Napinacz łańcucha 11 31 7 531 813 258,74 zł - 1 258,74 zł
-
3.0d Rezonans/buczenie pomiedzy 2100 a 2700rpm
Mnie części do rozrządu kosztowały jakieś 2,5-3 tys. Z tym, że robiłem wszystko na oryginałach, łącznie z łańcuchem, napinaczem, zaworkami zwrotnymi, komplet uszczelek itd. Przy okazji warto zmienić termostat na starszą wersję, u mnie teraz silnik utrzymuje 90-93 stopnie, nie więcej.
-
3.0d Rezonans/buczenie pomiedzy 2100 a 2700rpm
U mnie jest podobnie, ale tylko po dłuższej jeździe i nie za każdym razem, też nie znam przyczyny.
-
3.0d Rezonans/buczenie pomiedzy 2100 a 2700rpm
Szarpie np przy zatrzymywaniu na światłach gdy redukuje do jedynki?
-
3.0d Rezonans/buczenie pomiedzy 2100 a 2700rpm
To jest właśnie to o czym mówię, ciągle sypiące się niby drobiazgi, z e38 masz farta, po części pewnie też dlatego że masz golasa i z prostym silnikiem. Początek produkcji e38? Do ciągle sypiących się pierdół wystarczy dołożyć kilka niespodzianek na drodze, pojawiających się znikąd, bez żadnych wcześniejszych objawów, ale za to zakończonych holowaniem, typu pęknięta linka gazu, nagły foch EWSa, rozsypana pompa wody i mamy pełny wk... A jeśli pomnoży się przez 3 auta tak jak np. u mnie to jest już mały koszmar, po prostu ciągle coś :duh:
-
3.0d Rezonans/buczenie pomiedzy 2100 a 2700rpm
Niestety nie masz racji i obstawiam, że nie masz zbyt dużego doświadczenia z marką BMW :D To nie są ani bezproblemowe, ani bezawaryjne samochody, a niemiecka solidność to w tym przypadku od wielu lat fikcja. Owszem, eksploatacja eksploatacją, ale regularne serwisowanie i wymiana części eksploatacyjnych oraz bezwypadkowa przeszłość nie uchroni przed awaryjną elektroniką, padającymi notorycznie czujnikami, modułami, zamkami przestającymi się otwierać, szybami przestającymi się opuszczać, padającymi vanosami, sranosami, mnóstwem wad fabrycznych które powtarzają się w niemal każdym egzemplarzu itd. I nie mówię tu nawet konkretnie o e53, tylko generalnie o beemkach i to tych sprzed lat, uznawanych jeszcze za "porządne". Obecnie produkowane wyroby samochodopodobne całkowicie pomijam bo to dramat.
-
Spinki zderzaka Tylnego.
Możesz wyszukiwać w tych sklepach zaprawki po prostu po numerze części (51910302045) ;) Na czescidobmw.pl jest o kilka zł tańsza niż w sklepie w którym znalazłeś. Możesz też po prostu zamówić ją w ASO jeśli masz jakieś w pobliżu.
-
3.0d Rezonans/buczenie pomiedzy 2100 a 2700rpm
Zdecydowanie najbardziej bezstresowy, bo po prostu taki nie istnieje :lol: :D