Skocz do zawartości

Kowal

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kowal

  1. Kowal odpowiedział(a) na Szampan temat w E36
    Panowie bez prowizorek, nowa guma kosztuje w ASO 75zł więc po co kombinować. Podjedź sobie do Misiaka albo daj znać wcześniej bo mam rabat to podjedziemy razem a jak już chcesz zaoszczędzić to kupiłem taką gumę dwa miesiące temu i zmieniłem silnik na 2.5 więc mam taką razem ze starym silnikiem w garażu.
  2. Armani: Sonda za katalizatorem jest stosowana w autach nowych z systemem OBD a E32 do takich nie należy, więc sonda ma być przed katalizatorem, lub ewentualnie w obudowie katalizatora ale zawsze przed rdzeniem ceramicznym. Poza tym w nowych autach jesli jest sonda za katalizatorem to zawsze jest też przed a w silnikach o podwójnym wydechu są 4 sondy.
  3. Kowal odpowiedział(a) na bizon_a2t temat w E34
    Olej w skrzyni to jest temat bumerang, a co masz zalane w skrzyni to jest na metce przyklejonej obok korka wlewu. Najczęściej w autach z tamtych lat jest to pomarańczowa naklejka z napisem ATF więc możesz tam wlać wtedy tylko i wyłącznie taki olej a najlepiej ten który zaleca producent, czyli ATF Dextron 2.
  4. Pisałem mój post w tym samym czasie co kolega powyżej tak że nic nowego nie wniosłem ale czy zegary są od twojego auta to możesz sprawdzić robiąc test zegarów i na 4 pozycji masz końcówkę VINu auta (pięć ostatnich cyfr).
  5. Do 260 miały starsze modele i taki był też w 318is.
  6. Kowal odpowiedział(a) na Varrol temat w E36
    Zeby zobaczyć jak auto będzie wyglądało z podniesionym tyłem wystarczy podłożyć podnośnik pod dyfer i podnieść na odpowiednią wysokość.
  7. Kowal odpowiedział(a) na BdawidMW temat w Ogólnie o BMW serii 3
    Powyższy kolega ma jak najbardziej słuszną rację... z tym małym szczegółem, ale najważniejszym, że czarny przewód to sygnał a nie masa. Masa to szary a dwa białe grzanie a zakres pracy tej sondy to 0-1V.
  8. elvis; Gałkę ciągniesz do góry, tylko nią nie kręć bo zetniesz plastikowy ząbek ustalający i będzie potem się kręcić. Uważaj też na swoje ząbki bo gałka może zeskoczyć niespodziawanie.
  9. Kowal odpowiedział(a) na Gerald temat w E36
    Jeśli wszystkie biegi zaczęły ciężej wchodzić i dzieje się to i przy zimnym i gorącym silniku to źle świadczy o sprzęgle a nie o skrzyni. Sprzęgło na początek wystarczy spróbować odpowietrzyć a skrzyni nie zaszkodzi zmienić olej.
  10. Kowal odpowiedział(a) na bizon_a2t temat w E34
    Wytrzymałość napędu rozrządu to przebiegi rzędu kilkuset tysięcy km a można tam zacząć grzebać w przypadku wyraźnej potrzeby, tzn. nadmierna głośność. Co do biegów to może warto przed zimą zmienić olej w skrzyni.
  11. Jak zacząłem czytać ten temat to od razu chciałem napisać o słuchawkach lekarskich bo to dobry sposób, ale widzę po przeczytaniu że sam do tego doszedłeś. Jeszcze lepsze są specjalne słuchawki do osłuchiwania silników, zrobione na bazie lekarskich ale mające inną końcówkę a podobny efekt lokalizacij dźwięków można uzyskać przy pomocy .... kija od szczotki. To wbrew pozorom nie żart tylko bardzo skuteczna metoda. Co do szklanek to zużywają się one w podobny sposób i jest możliwośc że po kilku-kilkudziesięciu tysiącach zaczną stukać następne ale tego ci oczywiście nie życzę.
  12. Kowal odpowiedział(a) na Edi1234567 temat w E36
    Jaki model auta, E..?
  13. Jest możliwość że został zamontowany cały odcinek wydechu od wersji bez katalizatora i sondy i dlatego nie ma gniazda na sondę a zamiast katalizatora jest fabryczny tłumik.
  14. Do nowej sondy musisz dokupić gniazdo do wspawania z gwintem M18x1.5 i wspawujesz je w miejscu gdzie powinna być oryginalna sonda, czyli przed katalizatorem tam, gdzie rury od kolektorów łączą się w jedną rurę. Gniazdo kupisz w punkcie z tłumikami za kilka zł a jeśli nie masz gdzie to można je zrobić z nakrętki o podanym wyżej gwincie z tym, że nakrętka musi być ok. 1cm wysokości żeby sonda wystawała z niej w głąb wydechu. Przed wspawaniem musisz wszystko sobie dokładnie wymierzyć aby sonda nie uderzała w czasie jazdy o podwozie lub inne elementy i najlepiej aby sonda była skierowana pod podobnym kątem w stosunku do wydechu jak było w oryginale.
  15. Kowal odpowiedział(a) na Varrol temat w E36
    To jeszcze lepiej będzie jak zamienimy tylne sprężyny z przednimi miejscami. A jak nie będą pasować to można użyć młotka, spawarki i przecinaka i jakoś to będzie. A powaznie to jeśli kogoś nie stać na porządne zwieszenie albo mu szkoda pieniędzy to lepiej zostawić to zawieszenie w takim stanie jak jest albo kupić auto tansze w utrzymaniu.
  16. Kowal odpowiedział(a) na andrzej524 temat w E34
    A co wtedy dzieje sie z ciśnieniem wytworzonym przez pompę jeśli odcięcie jest przed listwą i paliwo nie może wrócić do baku? Coś mi się nie wydaje aby paliwo odcięte było właśnie w ten sposób, to już lepiej odciąć samą pompę.
  17. Wszystko może wpływać po trochu ale na tych oponach to raczej nie można spodziewać się zachowania jak u gokarta.
  18. Kowal odpowiedział(a) na Varrol temat w E36
    To obniż przód, chociaz to nienajlepszy pomysł przed zimą, bo podniesienie tyłu na pewno nie poprawi ci stabilności.
  19. Kowal odpowiedział(a) na andrzej524 temat w E34
    Albo elektromagnetyzer...:)
  20. Kowal odpowiedział(a) na Varrol temat w E36
    W E36 nadkola sa tak wykrojone że mimo tego że auto stoi równo to wygląda jakby tył był niżej. Jest to złudzenie a najlepiej sprawdzisz to mierząc odległość między progiem przy przednim i tylnym kole.
  21. Kowal odpowiedział(a) na Danny77 temat w E36
    Jest napisane na korku np. ATF i wtedy lejemy Dextron 2. Z innymi nie radzę eksperymentowac bo zaraz okaże się że są wycieki z uszczelnień i połączeń układu.
  22. Można, ale jest to tylko półśrodek, bo jak się domyślam to faluja ci obroty. Z odłączonym silniczkiem będziesz miał nieco wyższe obroty i silnik może nieco wolniej zchodzić z obrotów a poza tym wolne obroty silnika mogą się zmieniać w zależności czy silnik zimny czy ciepły. Potraktuj to jako rozwiązanie tymczasowe i znajdż prawdziwą przyczynę usterki.
  23. W czasie gdy odpisałeś to edytowałem post - patrz wyżej. Noszenie na koleinach to normalna sprawa.
  24. A czy auto dobrze się prowadzi, bo przy luzach na silentblokach występuje z reguły ściąganie lub pływanie auta na boki. Może też być tak jak piszesz sprężyna, która uderza o gniazdo albo pekł np. jeden zwój. Powodów może być wiele i najlepiej jak wejdziesz pod auto lub podniesiesz i odkręcisz koło i wszystko po kolei sprawdzisz z tym że nie skupiaj się tylko na prawej stronie bo odgłosy mogą sie przenosić.
  25. Kiedy słychać ten odgłos, cały czas czy tylko na nierównościach?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.