Treść opublikowana przez Kowal
-
Podłokietnik uniwersalny?
Co jest do wszystkiego to jest do niczego.
-
Smierdzi jak cygance z tobołka :)
Chanel N*5
-
Chce zmienić silnik...pomocy!!
Niedawno robiłem u siebie swapa z 1.8is na 2.5 24v więc charakter zmiany trochę inny, ale żeby to zrobic porządnie to koszta idą w grube tysiące a za to na pewno zmienisz swoje auto na dobrego diesla i masz auto oryginalne, niekombinowane i na pewno w waszych stronach będzie ci go potem łatwiej sprzedać niż benzynę z silnikiem diesla, bo wpisu w dowodzie 520i nie zmienisz.
-
Drążek kierowniczy lewy(wymiana)- jakiej firmy!
Jesli chodzi ci o drążek a nie końcówkę drążka to do E36 Lemfordera kosztuje w okolicach 100zł więc do E46 będzie porównywalnie raczej. Co do firmy to polecam tą właśnie gdyż robi ona części do bmw na pierwszy montaż i sam stosuję Lemfordera z powodzeniem od dawna. p.s. Widzę że kolega mnie uprzedził, to ceny już znasz z tym że ja mówiłem o cenie samego drążka.
-
osłona koła dwumasowego
Zagrożenia nie ma większego, leci ci tylko brud i woda z jezdni do sprzęgła a naprawić to możesz w prosty sposób bez rozbierania poprzez docięcie kawałka cienkiej blachy i przewiercenie otworów i przymocowaniu go nitownicą na nitach (nity niezbyt długie). Całość możesz potem zamalować farbą. A co do koła zamachowego to u ciebie jest raczej jednomasowe.
-
Luzy na krzyżakach wału napedowego w e36 coupe
Wiem gdzie jest w Krakowie. Weź sobie auto-bit i poszukaj bo dużo jest takich ogłoszeń, zwłaszcza z regeneracją wałów do cięzarówek i dostawczych, ale robią też osobowe.
-
Tylna belka compact 323ti
Czy belka pasuje to sprawdź sobie po numerach w realoem a z tym sport to wydaje mi sie że chodzi o rodzaj zawieszenia, tzn sport lub standard.
-
Poduszki skrzyni i silnika!!
Przy pomocy podnośnika podnosisz silnik a następnie skrzynię w okolicy poduszek i jeśli są zerwane to rozdzielają się na dwie części. Dość łatwo to zauważyć ale nie podnoś za wysoko bo sam możesz zerwać tym poduszki. Przy zakupie kieruj się poduszkami do twojego silnika i skrzyni, bo do skrzyni występują w różnych rodzajach twardości a do silnika w różnych rodzajach twardości a nawet wysokości. Co do cen to na allegro nowe zamienniki sa po około 80-100zł za szt a używki zależy jak trafisz. Masz jeszcze możliwość kupna w ASO a wszystko zależy od zasobności twojej kieszeni.
-
Luzy na krzyżakach wału napedowego w e36 coupe
Moja rada jest taka że oddaj lepiej wał do zakładu gdzie regenerują wały i tam zrobią ci to profesjonalnie i byćmoże w podobnych pieniądzach jakbyś sam to zrobił. Wiem co mówię, chyba ze jesteś dobry w takich sprawach ale wtedy nie pisałbyś raczej takiego tematu.
-
podlaczenie awaryjnych pod ostre hamowanie
No właśnie, urządzenie to musi być odpowiednio zestrojone aby włączało awaryjne dopiero przy gwałtownym hamowaniu. Gdyby nie wczesne działanie ABSu w zimie to można by awaryjne podpiąć właśnie pod ten system. Wydaje mi się jednak że aby to urządzenie spełniało swoją funkcję bez zarzutu nie może to być chińszczyzna tak jak wyżej napisane ale markowy produkt, a taki raczej nie będzie tani.
-
E36 Msport
Zawieszenie M-technic, bo chyba takie masz na myśli, różni się od standardowego własnie amortyzatorami i sprężynami więc jeśli je zmienisz na standardowe to będziesz miał zawieszenie w pełni standardowe, pomijając nieco grubszy stabilizator (25,5mm) ale on niczemu nie przeszkadza. Reszta w obu zawieszeniach jest taka sama.
-
Redukcja na niższy bieg - z przygazówką czy bez ?
No właśnie, przy zmianie biegu na wyzszy i robieniu międzygazu to mi dopiero wygląda na sztukę dla sztuki bo zwiększenie obrotów utrudnia tylko zmiane biegu.
-
Redukcja na niższy bieg - z przygazówką czy bez ?
Ja stosuję tą technikę zawsze przy redukcji gdyż taki mam nawyk wyrobiony i nawet o tym nie myślę. Sytuację bez międzygazu dobrze opisał Boogie a w zimie zbyt gwałtowna redukcja bez międzygazu łatwo kończy się w rowie. Technika ta oszczędza cały układ napędowy i nie jest tak do końca sztuką dla sztuki bo obecne skrzynie zsynchronizowane pozwalają włączyć nawet dwójkę przy 100km/h. Gdy zrobimy umiejętnie międzygaz to czuc na lewarku że bieg sam wskakuje a nie musimy pchać dźwigni scierając nadmiernie pierścienie synchronizatorów.
-
podlaczenie awaryjnych pod ostre hamowanie
A pamiętacie jak było na poczatku z dodatkowym światłem stopu? Też się milicja czepiała a teraz to standard w wielu autach.
-
Kłopot z odpaleniem
Zamiast przewodów weź pod uwagę czujnik położenia wału i pompę paliwową z tego prostego powodu że przewodów wysokiego napięcia nie masz a świece i cewki też wszystkie na raz nie mogły padnąć.
-
Podświetlenie zegarów - różne typy...?
Rozumiem że miejsce zrobienia przeglądu wybrałeś ty, a nie sprzedający.
-
Gałka zmiany biegów - jak zdjąć?
Jeśli jest to oryginalny lewarek bmw to gałkę ściągasz ciągnąc mocno, ale gałką nie można kręcić bo zetniesz ząbek ustalający wewnątrz i potem gałka będzie się kręcić.
-
Podświetlenie zegarów - różne typy...?
Niekoniecznie coś było grzebane w zegarach. Z tego co opisujesz to zrozumiałem że tarcze są standardowe czarne i jeśli chodzi ci tylko o to że światło tak jakby przez nie przebija, to wszystko jest ok. Dzieje się tak gdy są założone nowe lub za mocne żarówki podświetlające a "usterkę" tą można "usunąc" przez przyciemnienie podświetlenia potencjometrem po lewej stronie kierownicy.
-
jak zdjac zewnetrzne chromy? chce je pomalowac na czarno
Stoję przed podobnym problemem w moim coupe z tą różnicą że u mnie listwy są fabrycznie czarne ale plastikowa matowa powłoka popękała i muszę to jakoś zrobić bo widać goły metal miejscami. Będę to robił raczej na aucie bo te listwy nie wyglądają jak wielokrotnego użytku a później ewentualne wgniecenia po rozbieraniu będzie widać.
-
guma do 318is
Prześlij mi jeszcze raz ten numer tel. na pw bo tutaj coś za długi podałeś.
-
W którym miejscu jest filtr paliwa-BMW 320i E-36 coupe 93'
Dla mnie osobiście ten patent w M50 jest bardzo niewygodny w obsłudze i dlatego mam rozwiązanie z M42, czyli filtr pod nogami kierowcy.
-
W którym miejscu jest filtr paliwa-BMW 320i E-36 coupe 93'
Pod rozrusznikiem.
-
320i grudzień 96r. - jaka skala licznika?
Napisałem to powyżej; na czwartej pozycji testu wyświetla ci się pięć ostatnich cyfr VINu i porównujesz je z VINem twojego auta.
-
KONTROLKA MISKA CIŚNIENIE OLEJ SMOK POMPA PORAŻKA
Może być tak że pompa nie może zassać oleju z miski. Spotkałem się z tym kilka razy i można albo zalać pompę od góry olejem albo wykręcić świece i kręcić rozrusznikiem aż ciśnienie zgaśnie.
-
320i grudzień 96r. - jaka skala licznika?
Dobrze że pytasz o to tutaj a nie zaczynasz nowego tematu. Test zegarów to dla zwykłego kierowcy tylko bajer bo niewiele się z niego dowiesz. A robi się go tak, że wciskasz przycisk do kasowania przebiegu dziennego i przekręcasz kluczyk z zera w pozycję jeden. Jeśli przekręcisz kluczyk na zapłon to skasujesz licznik przebiegu dziennego.