Treść opublikowana przez szatynwroc
-
E60 525d wzmacniacz antenowy
A jesteś pewien że to wina wzmacniacza a nie akumulatorka w samym kluczyku ? Jak to się u ciebie objawia bo ja mogę zamknąć i otworzyć auto trzymając kluczyk przy tylnym słupku, ale mi wydaje się ze to wina baterii w kluczyku a nie anteny czy wzmacniacza. A kolejne pytanie to gdzie ten wzmacniacz się znajduje ?
-
320d 99r. czujnik temperatury parownika-naprawa termistora
Mateusz a ustaw klimę na 22 stopnie, nie ustawiaj jej na mniej i sprawdź czy tez ci się po czasie wyłączy? No autko zmieniłem, ze sprzedażą jedyny problem to była cena jaką chciałem :), kupił auto ode mnie 56 letni facet i był zaskoczony stanem faktycznym.
-
320d 99r. czujnik temperatury parownika-naprawa termistora
Aż chce się dodać --> Wrażenia z naprawy parownika i układu klimatyzacji BEZCENNE !!!!!!!!!!!
-
[E60]Wymiana filtra powietrza 3.0 Diesel
Niezłe fotostory, tak samo trzeba zadziałać jak chce się odmę wymienić :-)
-
[E60] Aktywacja poduszki pasażera
Mam auto od 3 dni jeszcze ie bawiłem się bo nie było czasu, ale jak tylko sprawdzę to dam znać :-)
-
Zacięta płyta DVD navi profesional e90
No to użyj szukania na forum a się dowiesz :-)
-
[E46] 320d 150KM - Spadek mocy w ustalonym zakresie obrotów
No to stawiam na elektrozaworek sterowania turbiną :-)
-
[E46] 320d 150KM - Spadek mocy w ustalonym zakresie obrotów
Ja pytałem o filtr Paliwa ?
-
[E46] 320d 150KM - Spadek mocy w ustalonym zakresie obrotów
... ale czy w takim przypadku sterownik nie powinien wychwycić błędu kontroli doładowania?? Nawet w pamięci "shadow"?? Może i powinien, ale spotkałem się z przypadkiem że turbina napompowała 3 bary a mimo to nie było błędu za wysokiego ciśnienia a był błąd złej regulacji turbiny. Więc to jaki błąd się pokaże to chyba zależy od tego jaki soft jest w danym aucie. Tak czy inaczej ciśnienie za wysokie ( może uchwycone w szczytowym punkcie ).
-
Zacięta płyta DVD navi profesional e90
Zrób to DISem a będziesz miał problem z głowy. Ja bym nie odłączał akumulatora potem bardzo dużo błędów braku zasilania z rożnych modułów się pojawia. W ASO skasują cię i to bardzo.
-
530i problemy z wypadającymi zapłonami
Zwróć uwagę tez na DISę bo nie wymieniłeś jej wśród zabiegów które dokonałeś.
-
[E46] 320d 150KM - Spadek mocy w ustalonym zakresie obrotów
Ja tutaj widzę dwa problemy z tego co piszesz, pierwszy to brak paliwa a drugi to albo elektrozaworek albo przepływomierz. Trzeba wykonać dobra diagnostykę DISem aby się upewnić. Po pierwsze kiedy wymieniałeś filtr paliwa ? Po drugie masz duże przeładowanie które nie powinno się pokazywać co świadczy o tym że elektrozaworek od turbiny masz do dupy, ale!!! zdarza się tak że padająca przepływka zaniża parametry. Tak więc wykonanie testu DISem da obraz całości.
-
[E60] Błąd po kodowaniu całego auta
Skoro temat rozwiązany to może byście napisali jak tego dokonaliście ?
-
[E60] Błąd po kodowaniu całego auta
Masz zachowany stary plik z konfiguracją ? Musisz wejść NCS w moduł SFZ i posprawdzać co tam masz a czego nie masz, może wcześniej miałeś zablokowane sprawdzanie działania mat zajętości siedzenia albo napinaczy pasów ?
-
[E87] Modyfikacja lamp - światła do jazdy dziennej
Ja mam to obcykane, jeśli ktoś ma ochotę na uaktywnienie DRL u siebie to zapraszam, link w podpisie :-)
-
Kradziez E92 M3 Wroclaw 1-2 lipiec
Współczucia kolego, nieziemsko bym się wnerwił jak bym był na twoim miejscu. Z jednej strony auto rzecz nabyta ale taka sytuacja odbiera radość z jazdy i posiadania super samochodu który się wypatrzyło i wyczekało. Mam nadziej ze się znajdzie w stanie nie naruszonym albo że ktoś kto skradł to się na tym aucie przejedzie i to nie ziemsko.
-
e46 330CD 2004, Wrocław WBABV91010PJ89890
szatynwroc odpowiedział(a) na Polus88 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMnie martwi to że auto tak szybko zmienia właściciela. Jest to co najmniej podejrzane. Przebieg nie realny nikt za granicą nie kupuje diesla kto nie jeździ po autostradach. A kilometry lecą. Wszystko jest oczywiście do sprawdzenia ale dobra diagnostykę trzeba wykonać :-)
-
[E60] Zmiana CD na DVD
Po pierwsze co chcesz uzyskać ? Po drugie co masz u siebie ?
-
DIS - testowanie, uruchamianie funkcji serwisowych
No ok, ale czy po takim zabiegu CAS nie straci kluczy którymi się wymienia z DDE ? Co do przekodowania pustym plikiem lub update WinKFP to spoko dzięki za sugestię.
-
E91 320d 177 KM - Buczenie klimy plus spadek mocy
Myślę że trzeba by było podłączyć się kompem i sprawdzić dokładnie parametry pracy silnika z klimą i bez. Do tego przeskanować wszystkie moduły a nie tylko silnik.
-
2.0D 177PS Aut. - Pare pytan
Kolego sprawdź dobrze auto na komputerze, w dziale diagnostyka poszukaj kogoś w swojej okolicy kto się zna na autach i dobrze ci zdiagnozuje auto.
-
E46 320D Za póżno załączająca się turbina gwirzdze nienatura
No to bazuj na tym co pokaże wskazówka spalania chwilowego (4 bieg 100km/h i gaz do dechy) wskazówka powinna dojść do 20 litrów i chwilę się tam utrzymać.
-
E46 320D Za póżno załączająca się turbina gwirzdze nienatura
Yoshi mam jedno ale do twojej wypowiedzi. Chodzi o ta adaptację, z doświadczenia jakie zdobyłem wychodzi że czasem trzeba tą adaptację zrobić. Można ją zrobić tylko DISem bo tylko DIS ma taką opcję i o ile myślałem że nic to nie daje, to się zdziwiłem w specyficznym przypadku. Człowiek miał padnięty przepływomierz ale że nie chciał kupować nowego to zrobił sobie dziurkę i auto powiedzmy ze wróciło do żywych. Po pewnym czasie przyszły pieniądze no i przyszedł nowy przepływomierz, ale nagle okazało się ze na nowym przepływomierzu auto nie jedzie. Powodem były złe wartości odnośnie mas powietrza i w momencie wykonywania adaptacji w DIS i zamiast wartości 0 była ustawiona wartość -300 dla mas powietrza. Jakież było moje zdziwienie jak po adaptacji auto zaczęło normalnie jechać :-)
-
BMW E90/E91 320d 163KM - na co zwrocic uwage przy zakupie?
Jeśli powłoka wynosi poniżej 100um to bardzo prawdopodobne jest to że element był wymieniony na nie oryginalny i polakierowany. Spotkałem się z takim przypadkiem błotników i ogniskami rdzy. Ja osobiście jak sprawdzam to jeśli wynik jest od 100um do 200um to traktuję to jako standard, oczywiście każde odchyłki warto dokładnie sprawdzić, bo jeśli całe auto ma 130um a drzwi nagle mają po 200um to znaczy ze coś było robione. Warto też wziąć pod uwagę to aby dobrze skalibrować miernik przed samym pomiarem no i dokładnie przytknąć miernik do mierzonej powierzchni :-)
-
DIS - testowanie, uruchamianie funkcji serwisowych
Nikt w temacie ?