Skocz do zawartości

[E87] kontrolka kluczyka z bateryjką


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co jakiś czas ( raz w miesiącu ) zapala mi się kontrolka przy włożeniu kluczyka do stacyjki ( kluczyk z bateryjką ) w instrukcji napisane jest że należy chwilę pojezdzić na tym kluczyku aby się naładował . Czy tak ma być ( co jakiś czas ) czy kluczyk się sypie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

z tego co się dowiadywałem to w kluczyku jest akumulatorek, i np. każdy kluczyk raz na jakiś czas musi pojeździć w dłuższej trasie.

Ja używam na co dzień jednego klucza, ale jak jadę w trasę, to biorę drugi żeby go podładować. Może też być tak że faktycznie padł już akumulatorek, wszystko ma jakiś okres żywotności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w kluczyku jest akumlatorek który ładuję się gdy kluczyk jest w stacyjce to wiem doskonale :) .

Problem w tym że jeden i drugi kluczyk jest praktycznie tak samo używany , raz udało mi się że włożyłem pierwszy kluczyk wyświetlił się komunkat , wsadziłem drugi ( minutę pózniej ) i komunikat również się pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dziwne ze tylko raz na jakiś czas pokazuje ci sie ten komunikat. Świadczy o tym że jakość akumulatorków jest dobra. A może odcinki są krótkie ? Spróbuj pojeździć troche na jednym pilocie i obserwować czy nadal sie tak robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas oba kluczyki używane są tak samo, objawy pokazały się 2-3 miesiące temu .

Wczoraj robiłem coś w garażu i zapomniałem że kluczyk mam w stacyjce i grało radio jakieś 1,5 godziny , ale dziś jak odpalałem auto to na drugim kluczu i komunikat się pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliza sie rok od czasu jak jezdze na 1 kluczyku :) ostatnio probowalem odpalic autko tym drugim i wszystko jest ok :) takze dziwne ze tobie Kamilu wyskoczyla taka informacja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fred-Flinstones tak się nigdy nie dogadacie :P

 

pytanie nie dotyczy gdzie się ładuje tylko jak to wygląda od strony technicznej bo wiadomo że pilot nie ma żadnego wtyku na ładowanie akumulatorka, stąd pytanie o podczerwień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę to inaczej

Skoro internet jest bezprzewodowy , to w dzisiejszych czasach ładowarki też są :) .

BMW ten system ma bodajże od 2002 roku ( e46 , e39 ) więc nie jest to nowością , lecz właśnie w tych e46 zaczyna się to sypać :) i to często .

Ładowanie kluczyka odbywa się przy włożeniu kluczyka do stacyjki , wtedy kluczyk się ładuję jak i odczytuje informacje ze sterowników ( kiedy - przegląd , olej , itd ) i zapisuje je w kluczu . Mamy do czynienia z elektroniką która ma dużo ciekawości , jak i po okresie gwarancji samochodu swoje wady :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, a podczerwień jest przewodowa? pierwsze słyszę :D

porównujesz do internetu bezprzewodowego ale tam też jest jakaś technologia - wifi, gprs, hspa itd :idea:

wydaje mi się że tsz79 pytał właśnie o takie kwestie a nie o to że wkłada się do stacyjki i się ładauje ale nieważne jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz gdzieś w tym kluczyku podczerwień ? Bo ja nie . BMW kluczyk nie ma nic związanego z podczerwienią . To nie mercedes .

 

Rozbierałem juz nie raz stacyjkę BMW jak i jedynki czy trójki nawet x6 jak i kluczyki ( pomimo że są nie rozbieralne ) i nie ma tam nic ciekawego :) .

 

Trzeba zapytać inżynierów bmw :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz gdzieś w kluczyku internet? :D

 

na poważnie, przecież nie ja pytam o podczerwień i nie ja twierdzę że tam jest żebyś mnie pytał czy ja tam widzę, poczytaj dokładnie, tak jak Ty nie twierdzisz że tam jest modem internetowy co jest dla mnie jasne a powyższe pytanie nie wymaga odpowiedzi, ale podobnie jak tsz79 chiałbym wiedzieć na jakiej zasadzie to działa, a odpowiedzi jakie tu się ukazują nie udzielają tej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jakaś magia ,mimo ,że interesują się trochę elektroniką to nie rozumiem ,jak się może ładować "coś bez czegoś "

Jak dla mnie żeby coś ładowało akumulatorek w pilocie jest potrzebne jakieś tam natężenie prądu z jakimś tam napięciem .Bateryjki mają średnio 3V ,no więc skąd niby to ładowanie ? przecież kluczyk jest plastikowy ,chyba ze wy macie inne ,ja mam zwykły bez żadnych styków itd ,u mnie nie ma możliwości by się ładował pilot ...

 

to tak jakbyś do domu dostarczał prąd znikąd ,lub przynosił w plastikowych wiaderkach :lol:

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t.zn ,że u nas coś wytwarza pole magnetyczne w miejscu gdzie jest kluczyk ?

jeśli tak ,to przyznaję ,że nie spodziewałem się ,ze taka technologia jest u nas w aucie ,tym bardziej jak ktoś wspomniał od 2002 r :shock:

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przeróżne metody "zdalnego" ładowania. Np ogniwa galwaniczne ;) ale w tym wypadku raczej jak ktoś wyżej napisał jest to na zasadzie indukcji. W kluczyku musi znajdować się cewka indukcyjna a gdzieś w okolicy stacyjki generator pól magnetycznych.

Ostatnio popularne są np maty magnetyczne na których kładzie się akumulator np od telefonu i następuje ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.