Treść opublikowana przez K9Darek
-
518i na gazie
Normalnie gaz włącza się przy około 40st.C. żeby gaz miał lepszą temp zapłonu. W pewnych warunkach jak np. ostre mrozy + spokojna jazda, może się włączyć i po 10km gdyż najpierw musi się zagrzać silnik, ten ogrzewa płyn chłodniczy a ten z kolei dopiero mikser więc to troszkę musi potrwać. Nie jest to nic niepokojącego. Falowanie może być spowodowane błędach w komputerze czy od sondy.
-
M50B25 - jak to chodzi na LPG?jaki gaz wybrac?
Oto przykład nienawiści do auta i trwałości BMW. :mad2:
-
sonda lambda e34 pytanko
1.8 miały tylko sondę lambda. Tej drugiej już nie. Ta druga to chyba czujnik temp. spalin. Nie sądzę aby dało się je odwrotnie podłączyć bo mają inną budowę.
-
Temp. i LPG
Temperatura skraplacza jest zależna od temp. płynu chłodniczego bo z niego pobiera ciepło. Jeśli temp. płynu wynosi ok. 50 st.C to skraplacz powinien już mieć odpowiednią temp. i można włączyć gaz.
-
Temp. i LPG
Też bym stawiał na czujnik ale nie na 100%. Sekwencyjna instalacja powinna się włączyć w momencie gdy skraplacz osiągnie optymalną temp. pracy 40st.C
-
Jakie dystanse dobrać do BMW e34 z 1991r przy rozm kół ET40?
Temat kół typu ET już jest i był poruszany całkiem niedawno :wink: . Więc ==>> :search: Pozdrawiam
-
[E34] Lampy Przednie
Ja mam Hella i nie mam im nic do zarzucenia choć są usyfione i zamierzam się dopiero zabrać do ich czyszczenia.
-
jak zmniejszyć przyczepność na osi tylnej ?
W tego typu jednostce napędowej nie ma to sensu. Moc początkowa jest za mała a gdybyś dolał paliwa np. z modeli autek to silnik,o ile by przeżył do końca, byłby do wywalenia albo kapitalki.
-
[E34] Lampy Przednie
Przy lampach nieoryginalnych głównym problemem jest ich wykonanie. Lampa może być tak zbudowana że ciężko jest ją zamontować na swoim miejscu bo jakiś element znajduje się o 3mm nie tam gdzie powinien itp. Jeśli montaż nie będzie problemowy a światło będzie właściwe to możesz podać firmę producenta do wiadomości innych forumowiczów że produkt nadaje się do użytku. Jeśli nie to opisz problemy i daj ocenę.
-
sonda lambda e34 pytanko
Sonda lambda kontroluje ilość tlenu w spalinach a zawartość tlenu jest zależna od składu mieszanki paliwowo-powietrznej spalanej w silniku. Sonda podaje informację czy jest go za dużo czy za mało do modułu sterującego wtryskiem paliwa a ten ustala właściwą ilość podawanego paliwa. Krótko mówiąc, bez sondy silnik nie wie ile podać paliwa i mieszanka może być za "bogata" lub zbyt "biedna". W komputerze można spróbować ustawić jakąś wartość stałą. Jednak proponowałbym wyrwać z jakiegoś dawcy katalizator z sondą choć ja zawsze proponuję nie kombinować i robić tak jak fabryka zrobiła :mrgreen:
-
wymiana filtrów i płynów w e34
To znaczy że każdy olej inaczej się zachowuje w zależności od eksploatacji a przy ostrym traktowaniu gęsty olej wytwarza duże ciśnienie. Jeśli zmienisz na półsyntetyk to na pewno lepiej to dla silnika niż mineralka. Gęstszy silnik wymaga od silnika większego wysiłku do pracy i wytwarza większe ciśnienia ale zbyt rzadki może rozszczelnić silnik czy film ochronny będzie za cienki i silnik będzie gorzej chroniony. Dobierz optymalnie i najlepiej półsyntetyk. Czy mineralka wyrządziła jakieś szkody to może się okazać później.
-
jak zmniejszyć przyczepność na osi tylnej ?
To z tymi slickami to był żart :D . A zwrot PAN na forum jest formą nieużywaną jak na CB :wink: . 185-ki na '15-kach?? Większych nie było? '13-ki na 155 czy 165 to by był piękny bączek a tak.. Naoliwienie? Uważałbym na takie pomysły bo jak się hamulce zachlapie to może być groźnie. Pewną pomocą mogą być preparaty do nabłyszczania gumy czy tapicerki. Jest to tanie i w spray'u co pozwala na kontrolowane dozowanie. Poślizg na pewno lepszy ale na jak długi czas czy całkiem nie wyjdzie szklanka to nie wiem bo może być że nawet nie ruszy z miejsca jak się film mocny wytworzy.
-
Kilka pytan nt. 520 24V
Kwestia buta, stanu technicznego, typu instalacji i ustawień. Różnice na pewno jakieś będą. Spalanie 2 i 2,5 jest podobne.
-
Jak wyjąć zegary?
Manetka migacza w dół i wyciągnięcie z przekręceniem kierownicy poszło lekko. Dzięki :cool2:
-
jak zmniejszyć przyczepność na osi tylnej ?
KJS Ładą.. :mrgreen: buah ha ha Oki, było wesoło ale poważnie to.. Załóż węższe opony - zmniejszą opór tarcia. Mniejsza średnica kół - zmniejszy siłę wymaganą do ich rozkręcenia. Zimówki - gorsza przyczepność gdy jest cieplej. Opony z protektorem - mniejsza powierzchnia tarcia. Nie wiem czy wiesz ale opony typu slick służą właśnie do zwiększenia przyczepności.
-
Kilka pytan nt. 520 24V
Kolego, :search: bo temat był poruszany już kilkukrotnie :norty:
-
[E34] Lampy Przednie
Z innej? E34 i E32 maja chyba takie same lampy jeśli o to pytasz. Te z aukcji wyglądają ładnie. Wybrać musisz sam. Obudowa mocująca lamp jest jednym elementem.
-
wymiana filtrów i płynów w e34
Chyba żadne auto w wieku 10+ nie jest przystosowane do mineralek.. Wycieki to prędzej na mineralnym by powstały. Jeśli ktoś się ich obawia czy ma już ich początki to może zastosować np. Valvoline Max Life lub Castrol GTX High Mileage które na jakiś czas przywracają elastyczność elementom uszczelniającym. Płyn hamulcowy powinien móc sprawdzić każdy mechanik małym, banalnym urządzonkiem i zajmuje to kilka sekund. Chyba ze takiego nie ma. Jak nie ma a nie wiesz kiedy był wymieniany to zrób to natychmiast. DOT-4 chyba nie jest drogi?
-
[E34] Lampy Przednie
Po co kombinujesz? Źle świecą? To wyczyść i daj nowe żarówki i będzie na pewno dobrze. A tak powycinasz cuda na kiju i cholera wie jak i gdzie to będzie świeci. Sam sobie narobisz problemów.
-
Problem z nawiewem przy BMW E34 92r 520
Prędkość wycieraczek w czasie jazdy jest dodatkowo regulowana prędkością poruszania się samochodu. Jeśli wbijesz np. i bieg wycieraczek to w czasie jazdy będą pracować np. co 3 sek. Gdy staniesz to przerwa może być np. 10 sek. Sprawdź na początek bezpieczniki dla obu problemów.
-
wymiana filtrów i płynów w e34
Konstrukcja tych silników produkowanych w tamtym czasie ma swoje wymagania i oleje mineralne SĄ DLA NICH SZKODLIWE.
-
wymiana lamp 520i
Te śrubki są do regulacji lamp :) Tak podejrzewałem ale nie musiałem tego nigdy dotykać to nie byłem pewien :wink:
-
wymiana lamp 520i
Między lampą drogową a mijania(w dolnej części malutkiego grilla) są dwa otworki. W środku są śrubki na śrubokręt krzyżakowy. Prawdopodobnie to będzie to.
-
Realna cena BMW E34
Panowie.. klepiecie off top a nawet wulgarny :mad2:
-
525i problem z elektroniką
Możesz spróbować zresetować komunikaty.