Skocz do zawartości

K9Darek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez K9Darek

  1. K9Darek odpowiedział(a) na Belzegorg temat w E34
    Normalnie gaz włącza się przy około 40st.C. żeby gaz miał lepszą temp zapłonu. W pewnych warunkach jak np. ostre mrozy + spokojna jazda, może się włączyć i po 10km gdyż najpierw musi się zagrzać silnik, ten ogrzewa płyn chłodniczy a ten z kolei dopiero mikser więc to troszkę musi potrwać. Nie jest to nic niepokojącego. Falowanie może być spowodowane błędach w komputerze czy od sondy.
  2. Oto przykład nienawiści do auta i trwałości BMW. :mad2:
  3. K9Darek odpowiedział(a) na elektrowuz22 temat w E34
    1.8 miały tylko sondę lambda. Tej drugiej już nie. Ta druga to chyba czujnik temp. spalin. Nie sądzę aby dało się je odwrotnie podłączyć bo mają inną budowę.
  4. K9Darek odpowiedział(a) na electrox_e34 temat w E34
    Temperatura skraplacza jest zależna od temp. płynu chłodniczego bo z niego pobiera ciepło. Jeśli temp. płynu wynosi ok. 50 st.C to skraplacz powinien już mieć odpowiednią temp. i można włączyć gaz.
  5. K9Darek odpowiedział(a) na electrox_e34 temat w E34
    Też bym stawiał na czujnik ale nie na 100%. Sekwencyjna instalacja powinna się włączyć w momencie gdy skraplacz osiągnie optymalną temp. pracy 40st.C
  6. Temat kół typu ET już jest i był poruszany całkiem niedawno :wink: . Więc ==>> :search: Pozdrawiam
  7. K9Darek odpowiedział(a) na Pawlok1987 temat w E34
    Ja mam Hella i nie mam im nic do zarzucenia choć są usyfione i zamierzam się dopiero zabrać do ich czyszczenia.
  8. W tego typu jednostce napędowej nie ma to sensu. Moc początkowa jest za mała a gdybyś dolał paliwa np. z modeli autek to silnik,o ile by przeżył do końca, byłby do wywalenia albo kapitalki.
  9. K9Darek odpowiedział(a) na Pawlok1987 temat w E34
    Przy lampach nieoryginalnych głównym problemem jest ich wykonanie. Lampa może być tak zbudowana że ciężko jest ją zamontować na swoim miejscu bo jakiś element znajduje się o 3mm nie tam gdzie powinien itp. Jeśli montaż nie będzie problemowy a światło będzie właściwe to możesz podać firmę producenta do wiadomości innych forumowiczów że produkt nadaje się do użytku. Jeśli nie to opisz problemy i daj ocenę.
  10. K9Darek odpowiedział(a) na elektrowuz22 temat w E34
    Sonda lambda kontroluje ilość tlenu w spalinach a zawartość tlenu jest zależna od składu mieszanki paliwowo-powietrznej spalanej w silniku. Sonda podaje informację czy jest go za dużo czy za mało do modułu sterującego wtryskiem paliwa a ten ustala właściwą ilość podawanego paliwa. Krótko mówiąc, bez sondy silnik nie wie ile podać paliwa i mieszanka może być za "bogata" lub zbyt "biedna". W komputerze można spróbować ustawić jakąś wartość stałą. Jednak proponowałbym wyrwać z jakiegoś dawcy katalizator z sondą choć ja zawsze proponuję nie kombinować i robić tak jak fabryka zrobiła :mrgreen:
  11. To znaczy że każdy olej inaczej się zachowuje w zależności od eksploatacji a przy ostrym traktowaniu gęsty olej wytwarza duże ciśnienie. Jeśli zmienisz na półsyntetyk to na pewno lepiej to dla silnika niż mineralka. Gęstszy silnik wymaga od silnika większego wysiłku do pracy i wytwarza większe ciśnienia ale zbyt rzadki może rozszczelnić silnik czy film ochronny będzie za cienki i silnik będzie gorzej chroniony. Dobierz optymalnie i najlepiej półsyntetyk. Czy mineralka wyrządziła jakieś szkody to może się okazać później.
  12. To z tymi slickami to był żart :D . A zwrot PAN na forum jest formą nieużywaną jak na CB :wink: . 185-ki na '15-kach?? Większych nie było? '13-ki na 155 czy 165 to by był piękny bączek a tak.. Naoliwienie? Uważałbym na takie pomysły bo jak się hamulce zachlapie to może być groźnie. Pewną pomocą mogą być preparaty do nabłyszczania gumy czy tapicerki. Jest to tanie i w spray'u co pozwala na kontrolowane dozowanie. Poślizg na pewno lepszy ale na jak długi czas czy całkiem nie wyjdzie szklanka to nie wiem bo może być że nawet nie ruszy z miejsca jak się film mocny wytworzy.
  13. K9Darek odpowiedział(a) na rafal735r temat w E34
    Kwestia buta, stanu technicznego, typu instalacji i ustawień. Różnice na pewno jakieś będą. Spalanie 2 i 2,5 jest podobne.
  14. K9Darek odpowiedział(a) na K9Darek temat w E34
    Manetka migacza w dół i wyciągnięcie z przekręceniem kierownicy poszło lekko. Dzięki :cool2:
  15. KJS Ładą.. :mrgreen: buah ha ha Oki, było wesoło ale poważnie to.. Załóż węższe opony - zmniejszą opór tarcia. Mniejsza średnica kół - zmniejszy siłę wymaganą do ich rozkręcenia. Zimówki - gorsza przyczepność gdy jest cieplej. Opony z protektorem - mniejsza powierzchnia tarcia. Nie wiem czy wiesz ale opony typu slick służą właśnie do zwiększenia przyczepności.
  16. K9Darek odpowiedział(a) na rafal735r temat w E34
    Kolego, :search: bo temat był poruszany już kilkukrotnie :norty:
  17. K9Darek odpowiedział(a) na Pawlok1987 temat w E34
    Z innej? E34 i E32 maja chyba takie same lampy jeśli o to pytasz. Te z aukcji wyglądają ładnie. Wybrać musisz sam. Obudowa mocująca lamp jest jednym elementem.
  18. Chyba żadne auto w wieku 10+ nie jest przystosowane do mineralek.. Wycieki to prędzej na mineralnym by powstały. Jeśli ktoś się ich obawia czy ma już ich początki to może zastosować np. Valvoline Max Life lub Castrol GTX High Mileage które na jakiś czas przywracają elastyczność elementom uszczelniającym. Płyn hamulcowy powinien móc sprawdzić każdy mechanik małym, banalnym urządzonkiem i zajmuje to kilka sekund. Chyba ze takiego nie ma. Jak nie ma a nie wiesz kiedy był wymieniany to zrób to natychmiast. DOT-4 chyba nie jest drogi?
  19. K9Darek odpowiedział(a) na Pawlok1987 temat w E34
    Po co kombinujesz? Źle świecą? To wyczyść i daj nowe żarówki i będzie na pewno dobrze. A tak powycinasz cuda na kiju i cholera wie jak i gdzie to będzie świeci. Sam sobie narobisz problemów.
  20. Prędkość wycieraczek w czasie jazdy jest dodatkowo regulowana prędkością poruszania się samochodu. Jeśli wbijesz np. i bieg wycieraczek to w czasie jazdy będą pracować np. co 3 sek. Gdy staniesz to przerwa może być np. 10 sek. Sprawdź na początek bezpieczniki dla obu problemów.
  21. Konstrukcja tych silników produkowanych w tamtym czasie ma swoje wymagania i oleje mineralne SĄ DLA NICH SZKODLIWE.
  22. K9Darek odpowiedział(a) na Gapcio temat w E34
    Te śrubki są do regulacji lamp :) Tak podejrzewałem ale nie musiałem tego nigdy dotykać to nie byłem pewien :wink:
  23. K9Darek odpowiedział(a) na Gapcio temat w E34
    Między lampą drogową a mijania(w dolnej części malutkiego grilla) są dwa otworki. W środku są śrubki na śrubokręt krzyżakowy. Prawdopodobnie to będzie to.
  24. K9Darek odpowiedział(a) na NormanWeed temat w E34
    Panowie.. klepiecie off top a nawet wulgarny :mad2:
  25. K9Darek odpowiedział(a) na DeXo temat w E34
    Możesz spróbować zresetować komunikaty.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.