Skocz do zawartości

K9Darek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez K9Darek

  1. K9Darek odpowiedział(a) na Pawlok1987 temat w E34
    O to to. Dobrze kolega dodał.
  2. Masz na myśli te które znajdują się przy samej szybie w rogach?
  3. Eh.. to nawet nie musi być "tłumikarz". Urwało Ci wygodnie na rurach więc każdy kto ma szlifierkę i spawarkę i potrafi ich dobrze użyć zrobi to w kilkanaście minut. Co do ceny to się zgodzę.
  4. Aaa.. To jest ramię przełączające osadzone na dźwigni z gumową osłoną i wodzikiem widełek, bla bla bla.. Jak ściągniesz sam mieszek z dźwigni zmiany biegów albo nawet płytkę w której jest osadzona to znajdziesz to czego szukasz. Daj znać jak poszło szukanie i wymiana.
  5. Kurde, a możesz to nazwać jakoś po ludzku? Co to jest? Wolę technomowę w takich momentach..
  6. K9Darek odpowiedział(a) na Gapcio temat w E34
    Pytanie: Odpowiedź: Jeśli po bokach w miejscu styku siedziska z oparciem masz "uszy" do pociągnięcia za nie to masz taką możliwość. Jeśli ich brak to następnym razem kup lepiej kombi :mrgreen: Kuferek o jeść nie woła a się zawsze przyda :cool2:
  7. K9Darek odpowiedział(a) na zlyzet temat w E34
    Nie wymieniaj na zapas tylko sprawdź w czajniku czy pracuje normalnie.
  8. Najlepiej wsadzić w 2.0 24v chyba oryginał 3,46. A ten 4,27 chcesz wsadzić w TDSa? W dieslu normalnie jest 2,65 więc.. chyba byłaby porażka z przełożeniami tak jak masz teraz w benzynie.
  9. K9Darek odpowiedział(a) na Pawlok1987 temat w E34
    Jak zawsze na początku ten sam schemat i kolejność jeśli poprzedni pomysł nie przyniósł rozwiązania: odpowietrzenie - kontrola termostatu - kontrola pompy wody.
  10. K9Darek odpowiedział(a) na zlyzet temat w E34
    Najprawdopodobniej Twoje przypuszczenia są słuszne. Odpowietrz najpierw układ a jak nie pomoże to termostat może być ciągle otwarty. Powolne nagrzewanie się to żaden objaw. Ja niedawno wymieniłem chłodnicę, pompę wody i termostat i mi nagrzewa się do pionu dopiero po 10-15 km.
  11. K9Darek odpowiedział(a) na czeski1811 temat w E34
    No jest tylko odpowiada też za inne elementy. Lista jest długa więc sobie zajrzyj tu ==> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=71&t=129146
  12. K9Darek odpowiedział(a) na marecki8201 temat w E34
    Edytuj zamiast tworzyć nowy post :wink: Jak STAG to sekwens. Na początek go odpal i na postoju trzymaj na wyższych obrotach (2-2,5 tys) i kukaj skąd dokładnie cieknie. Może być chłodnica, może uszczelka, ring albo wężyk.
  13. Ten trzeci jest tylko od drzwi i zapłonu. Nie powinien pasować ani do bagażnika ani schowka.] P.S. Właściwie to powinny być 4 klucze. Główny, zapas, gryf(bez uchwytu) i awaryjny(do drzwi i zapłonu).
  14. K9Darek odpowiedział(a) na czeski1811 temat w E34
    Samo OBC może być trefne ale spróbuj najpierw skontrolować wiązkę. Może gdzieś się odpiął kabelek.
  15. K9Darek odpowiedział(a) na marecki8201 temat w E34
    Nie całkiem jest tak, że jak dziurka to musi uciekać non stop. Skoro jesteś pewien że to z chłodnicy a nie gdzieś po drodze to prawdopodobnie jest dziurka tylko mikroskopijna i płyn ucieka dopiero gdy się zagrzeje mocniej i wytworzy się ciśnienie.
  16. K9Darek odpowiedział(a) na Mały1112 temat w E34
    A masz może tę książkę jako eBook?? :norty:
  17. K9Darek odpowiedział(a) na pawelkra5 temat w E34
    Skrzyneczka elektrozaworów jest przy samym podszybiu właśnie. Wkleję jakąś starą fotkę tylko sobie znak zapytania usuńcie :mrgreen: http://img214.imageshack.us/img214/5170/c24402475xx8.jpg
  18. K9Darek odpowiedział(a) na Robson12 temat w E34
    Jakby co to temacik był obrabiany w tym wątku ==>> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=71&t=130300
  19. K9Darek odpowiedział(a) na pawelkra5 temat w E34
    Elektrozawory
  20. Zgadza się. 4.44 to właściwa wartość przekładni dla tego silnika. Co do danych z jazdy to nie pomogę bo mam 24v.
  21. K9Darek odpowiedział(a) na dejok temat w E34
    Nie upierałbym się tak przy tych elektrozaworach. Na początku proponuję sprawdzić stan pompy wody gdyż szwankująca też daje właśnie takie objawy jakie opisałeś, m.in. trzeszczenie elektrozaworów i problemy z ciepłym powietrzem.
  22. Ah, sorki - moja wina. Nie doczytałem dokładnie o jakie modele w swapie chodzi :duh:
  23. Mi wyszłoby chyba coś koło 3-3,5 tys. obrotów. Jak wyskoczę na autostradę to i do zamknięcia licznika mogę podać :mrgreen: P.S. Wklep sobie w wyszukiwarkę YouTube'a swój model i szukaj filników o rozpędzaniu do 100kmh czy do zamknięcia licznika. Jak jednak nie będziesz zadowolony to daj znać.
  24. Jeśli chcesz aby swap nie był widoczny gołym okiem i niekoniecznie w papierach to możesz śmiało wymieniać na B25. Co do gazu to byłyby potrzebne zmiany bo instalacje do 2l nie całkiem pasują do większych silników(np.wtryski mogą być za słabe a swego czasu były dzielone na kategorie: do 2l poj. silnika, 2+ do 3l i 3l+). Co do różnicy w osiągach B25 a B35. Może to tylko kilkanaście KM różnicy ale w momencie obrotowym jest duża. Wszystko zależy od tego, co zamierzasz osiągnąć i czy będziesz rzeczywiście potrzebował tak mocnego silnika na codzień.
  25. Witam. Miło mi choć nie mam pojęcia czemu akurat do mnie skierowałeś to pytanie. Moja wiedza jest głównie teoretyczną a w mniejszości organoleptyczną gdyż ze swoja bunią nie mam właściwie problemów(odpukać). W TeDim to zwykle jest to wina przepuszczania oleju przez turbinkę. W powielonym poście napisałeś że turbinka byłą wymieniona ale jak sądzę to nie na nową więc też może być felerna. Olej może się też dostawać przez wywalone pierścienie. To tylko moje uwagi i sugestie. Jeśli ktoś może się wypowiedzieć(a na forum są ludzie którzy silniki i osprzęt mają w jednym paluchu)i sprostować jeśli walnąłem gafę to na pewno mogą więcej pomóc. Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.