Treść opublikowana przez K9Darek
-
Temperatura silnika
O to to. Dobrze kolega dodał.
-
Głośnik w desce rozdzielczej, średnica, głębokość.
Masz na myśli te które znajdują się przy samej szybie w rogach?
-
zerwany wydech - jakie koszta naprawy.
Eh.. to nawet nie musi być "tłumikarz". Urwało Ci wygodnie na rurach więc każdy kto ma szlifierkę i spawarkę i potrafi ich dobrze użyć zrobi to w kilkanaście minut. Co do ceny to się zgodzę.
-
E34 Wymiana wybieraka co i jak ?
Aaa.. To jest ramię przełączające osadzone na dźwigni z gumową osłoną i wodzikiem widełek, bla bla bla.. Jak ściągniesz sam mieszek z dźwigni zmiany biegów albo nawet płytkę w której jest osadzona to znajdziesz to czego szukasz. Daj znać jak poszło szukanie i wymiana.
-
E34 Wymiana wybieraka co i jak ?
Kurde, a możesz to nazwać jakoś po ludzku? Co to jest? Wolę technomowę w takich momentach..
-
problem z tylną kanapą
Pytanie: Odpowiedź: Jeśli po bokach w miejscu styku siedziska z oparciem masz "uszy" do pociągnięcia za nie to masz taką możliwość. Jeśli ich brak to następnym razem kup lepiej kombi :mrgreen: Kuferek o jeść nie woła a się zawsze przyda :cool2:
-
520i Termostat ?
Nie wymieniaj na zapas tylko sprawdź w czajniku czy pracuje normalnie.
-
jaki najlepszy dyfer do e34 2.0 24v
Najlepiej wsadzić w 2.0 24v chyba oryginał 3,46. A ten 4,27 chcesz wsadzić w TDSa? W dieslu normalnie jest 2,65 więc.. chyba byłaby porażka z przełożeniami tak jak masz teraz w benzynie.
-
Temperatura silnika
Jak zawsze na początku ten sam schemat i kolejność jeśli poprzedni pomysł nie przyniósł rozwiązania: odpowietrzenie - kontrola termostatu - kontrola pompy wody.
-
520i Termostat ?
Najprawdopodobniej Twoje przypuszczenia są słuszne. Odpowietrz najpierw układ a jak nie pomoże to termostat może być ciągle otwarty. Powolne nagrzewanie się to żaden objaw. Ja niedawno wymieniłem chłodnicę, pompę wody i termostat i mi nagrzewa się do pionu dopiero po 10-15 km.
-
[e34] Niedziala OBC
No jest tylko odpowiada też za inne elementy. Lista jest długa więc sobie zajrzyj tu ==> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=71&t=129146
-
cuda z chłodnicą
Edytuj zamiast tworzyć nowy post :wink: Jak STAG to sekwens. Na początek go odpal i na postoju trzymaj na wyższych obrotach (2-2,5 tys) i kukaj skąd dokładnie cieknie. Może być chłodnica, może uszczelka, ring albo wężyk.
-
Problem z centralnym! BMW e34 91r
Ten trzeci jest tylko od drzwi i zapłonu. Nie powinien pasować ani do bagażnika ani schowka.] P.S. Właściwie to powinny być 4 klucze. Główny, zapas, gryf(bez uchwytu) i awaryjny(do drzwi i zapłonu).
-
[e34] Niedziala OBC
Samo OBC może być trefne ale spróbuj najpierw skontrolować wiązkę. Może gdzieś się odpiął kabelek.
-
cuda z chłodnicą
Nie całkiem jest tak, że jak dziurka to musi uciekać non stop. Skoro jesteś pewien że to z chłodnicy a nie gdzieś po drodze to prawdopodobnie jest dziurka tylko mikroskopijna i płyn ucieka dopiero gdy się zagrzeje mocniej i wytworzy się ciśnienie.
-
bmw 520 M20b20 remont!
A masz może tę książkę jako eBook?? :norty:
-
Co tam trzeszczy :-)
Skrzyneczka elektrozaworów jest przy samym podszybiu właśnie. Wkleję jakąś starą fotkę tylko sobie znak zapytania usuńcie :mrgreen: http://img214.imageshack.us/img214/5170/c24402475xx8.jpg
-
Jak naprawić podłokietnik
Jakby co to temacik był obrabiany w tym wątku ==>> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=71&t=130300
- Co tam trzeszczy :-)
-
[34] 520 12 V Jaka prędkość przy jakich biegach ?
Zgadza się. 4.44 to właściwa wartość przekładni dla tego silnika. Co do danych z jazdy to nie pomogę bo mam 24v.
-
Problem z ogrzewaniem w aucie
Nie upierałbym się tak przy tych elektrozaworach. Na początku proponuję sprawdzić stan pompy wody gdyż szwankująca też daje właśnie takie objawy jakie opisałeś, m.in. trzeszczenie elektrozaworów i problemy z ciepłym powietrzem.
-
M20B20 na M50B25 - co potrzebuję
Ah, sorki - moja wina. Nie doczytałem dokładnie o jakie modele w swapie chodzi :duh:
-
[34] 520 12 V Jaka prędkość przy jakich biegach ?
Mi wyszłoby chyba coś koło 3-3,5 tys. obrotów. Jak wyskoczę na autostradę to i do zamknięcia licznika mogę podać :mrgreen: P.S. Wklep sobie w wyszukiwarkę YouTube'a swój model i szukaj filników o rozpędzaniu do 100kmh czy do zamknięcia licznika. Jak jednak nie będziesz zadowolony to daj znać.
-
M20B20 na M50B25 - co potrzebuję
Jeśli chcesz aby swap nie był widoczny gołym okiem i niekoniecznie w papierach to możesz śmiało wymieniać na B25. Co do gazu to byłyby potrzebne zmiany bo instalacje do 2l nie całkiem pasują do większych silników(np.wtryski mogą być za słabe a swego czasu były dzielone na kategorie: do 2l poj. silnika, 2+ do 3l i 3l+). Co do różnicy w osiągach B25 a B35. Może to tylko kilkanaście KM różnicy ale w momencie obrotowym jest duża. Wszystko zależy od tego, co zamierzasz osiągnąć i czy będziesz rzeczywiście potrzebował tak mocnego silnika na codzień.
-
K9Darek gdzie jest? Nie ma Darka nie znajdę odmy.
Witam. Miło mi choć nie mam pojęcia czemu akurat do mnie skierowałeś to pytanie. Moja wiedza jest głównie teoretyczną a w mniejszości organoleptyczną gdyż ze swoja bunią nie mam właściwie problemów(odpukać). W TeDim to zwykle jest to wina przepuszczania oleju przez turbinkę. W powielonym poście napisałeś że turbinka byłą wymieniona ale jak sądzę to nie na nową więc też może być felerna. Olej może się też dostawać przez wywalone pierścienie. To tylko moje uwagi i sugestie. Jeśli ktoś może się wypowiedzieć(a na forum są ludzie którzy silniki i osprzęt mają w jednym paluchu)i sprostować jeśli walnąłem gafę to na pewno mogą więcej pomóc. Pozdrawiam