Skocz do zawartości

K9Darek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez K9Darek

  1. K9Darek odpowiedział(a) na NormanWeed temat w E34
    Na cokolwiek by nie wypadł wybór, nie cena jest ważna a stan techniczny. Możesz kupić za 3000 i trafić perełkę lub totalny złom do którego trzeba będzie wsadzić przynajmniej drugie tyle ale też możesz kupić za 8000, i tak samo trafić na zadbany egzemplarz wart tej ceny lub totalną padlinę w która trzeba ładować kasę. Jeśli nie wiesz za dużo o autach to weź kogoś kto go obejrzy. Przede wszystkim stan techniczny a cena potem.
  2. KONTROLA ZEGARÓW 520 24v!! Ustawiamy klucz w stacyjce na pozycji I. Wciskamy przycisk z zegarów (trzymamy wciśnięty) i lekko popychamy klucz w kierunku pozycji II (można go nawet przekręcić do pozycji II). Voila! Można wszystko puścić. Czytałem różne sposoby ale żaden nie pasował więc próbowałem sam :mrgreen: Co do pompki diesla i benzyniaka to się różnią budową więc bym nie kombinował.
  3. K9Darek odpowiedział(a) na NormanWeed temat w E34
    Poniżej 4000 chyba nie ma nawet co patrzeć. Za 6-8 tys. już można trafić ładne sztuki. Ale niezależnie od ceny oględziny BEZWZGLĘDNIE muszą być.
  4. K9Darek odpowiedział(a) na DeXo temat w E34
    Na początek możesz wyjąć zegary i sprawdzić czy nie ma gdzieś przetarć itp.
  5. K9Darek odpowiedział(a) na DeXo temat w E34
    Możliwe że jest uszkodzenie na listwie przy zegarach. Któreś kabelki lub wtyczka.
  6. Zegary na filmiku są np. w modelu 518 i 520 (co ciekawe, u mnie nie ma możliwości kontroli zegarów). Ty masz 525.
  7. Która pompka? Paliwa? Wody? Wspomagania?
  8. K9Darek odpowiedział(a) na marecki8201 temat w E34
    Najpierw przeprowadź odpowietrzenie układ a jak to nic nie da to sprawdź termostat.
  9. A rusza się igła na wskaźniku? Jeśli nie chcesz rozbierać zegarów to weź paliwo do kanistra i jeźdź do oporu. Jeśli się nie zapala to może być żarówka lub czujnik albo gubi impuls po drodze. Zapalać się powinno gdy zostaje około 8l paliwa.
  10. K9Darek odpowiedział(a) na electrox_e34 temat w E34
    Ceny części możesz sobie sprawdzić sam np. na Allegro czy innych tego typu stronach. A o kosztach wymiany pogadaj z mechanikami bp to zależne od nich ile wezmą. Jednak będziesz już miał jakieś pojęcie o całości kosztów.
  11. K9Darek odpowiedział(a) na elektrowuz22 temat w E34
    Powiem że na 100%. Ten sam typ był robiony zawsze. Dopiero w 93-94 były chyba jakieś tam drobne zmiany w listwach.
  12. K9Darek odpowiedział(a) na pepe1608 temat w E34
    Że to może być problem z czujnikiem
  13. K9Darek odpowiedział(a) na elektrowuz22 temat w E34
    Podejdzie. Różnic brak.
  14. K9Darek odpowiedział(a) na dejok temat w E34
    Napisałem że nie będzie ciepłego powietrza jak pompka padnie a nie jak jej nie będzie. Padnie, znaczy że zdechnie i nie będzie pompować i zablokuje przepływ :mrgreen: P.S. Współczuję następnemu właścicielowi tego auta. Z pompą też tak zrobiłeś? :mad2: :mad2: :mad2: I co jeszcze?
  15. K9Darek odpowiedział(a) na dejok temat w E34
    Bo ta pompka wspomagająca czyli tzw. elektrozawory ma takie samo zadanie jak pompa wody, czyli wymuszenie obiegu wody, z tym że odpowiada za temperaturę nawiewu. Regulacja polega na wykorzystaniu obiegu ciepłego płynu aby uzyskać ciepły nawiew a zimne zasysa z zewnątrz. Jeśli pompka wspomagająca padnie to nie ma obiegu wewnątrz i nie będzie ciepłego powietrza. To ona odpowiada za osiągalną ilość ciepła dostarczanego przez nawiew. Nie jestem w stanie tego tak dobrze opisać by to można było łatwo zrozumieć :duh: a długi esej tylko mógłby pogorszyć sprawę.
  16. K9Darek odpowiedział(a) na pepe1608 temat w E34
    Raczej wskazuje raczej na zbyt niski stan płynu chłodniczego i ma w normalnych warunkach informować o konieczności dolewki.
  17. K9Darek odpowiedział(a) na Glaca temat w E34
    Zgadza się. na 100% jest to od M60B30 bo ma garba. M50B25 jest płaski i trochę szerszy.
  18. K9Darek odpowiedział(a) na marecki8201 temat w E34
    To jest termorozszerzalność płynu a trochę tych litrów tego jest. Zobacz czy jutro będzie taki sam poziom na zimnym i ciepłym.
  19. K9Darek odpowiedział(a) na sebo_runner temat w E34
    A masz ciepłe powietrze w środku?
  20. K9Darek odpowiedział(a) na baczek619 temat w E34
    A czy po wyschnięciu jest lepki?
  21. K9Darek odpowiedział(a) na Glaca temat w E34
    Też mi się tak wydaje.
  22. K9Darek odpowiedział(a) na baczek619 temat w E34
    Jeśli nie olej to np. płyn ze wspomagania. P.S. Niepotrzebnie ruszałeś auto. Byłoby łatwiej zlokalizować źródło.
  23. K9Darek odpowiedział(a) na dejok temat w E34
    Działa tak samo tylko reguluje przepływ płynu chłodniczego przez układ ogrzewania wnętrza. P.S. Jak idzie regulacja temp. w środku?
  24. K9Darek odpowiedział(a) na dejok temat w E34
    Brew pozorowi, pompa wodna to serce układu chłodzenia! Odpowiada za krążenie płynu chłodzącego poprzez silnik, chłodnicę i nagrzewnicę. Płyn chłodzący odbiera ciepło z silnika krążąc wokół cylindrów, przepływa też przez głowice i cylindry wokół bardzo gorącej komory zapłonowej. Ponieważ silnik pracuje optymalnie w określonym zakresie temperatur, termostat zapobiega wypływowi płynu chłodzącego z silnika do chłodnicy zanim nie osiągnie minimalnej temperatury(aby nie był ani za zimny ani za ciepły). Gdy termostat się otwiera płyn chłodzący przepływa do chłodnicy gdzie oddaje ciepło na zewnątrz. Praca chłodnicy zależy od przepływu powietrza przez nią co pozwala na odprowadzenie nagromadzonego ciepła. Po oddaniu ciepła płyn chłodzący wraca do silnika i cały proces zaczyna się od nowa. To tak wygląda językiem trochę naukowym.
  25. K9Darek odpowiedział(a) na krychubmwe34 temat w E34
    Posadź kogoś z tyłu kto nie myli lewej strony z prawą i po przejażdżce powinien wiedzieć która to strona.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.