Skocz do zawartości

K9Darek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez K9Darek

  1. K9Darek odpowiedział(a) na kwk222 temat w E34
    Moja nowa chłodnica też jest ciut mniejsza (nie pamiętam ile) ale normalną temperaturę mam na milimetr w lewo od pionu i dopiero po 35km na autostradzie. croopsky, tak to już tu jest. Niemiec woli dostać numer VIN i inne potrzebne dane w kilkanaście sekund niż potem użerać się nie wiadomo ile. Jak ja kupowałem niedawno dla siebie to też zostałem na początku potraktowany jak amator (kupowałem u fachowca od układów grzejniczych i chłodzących wszelkiego typu) a jak zacząłem mu rzucać wszelkimi numerami i danymi auta z pamięci to się uspokoił. Ordnung muß sein! :mrgreen:
  2. K9Darek odpowiedział(a) na kwk222 temat w E34
    Najważniejsze by to był model do odpowiedniego silnika musi być z klimą a rozmiar nie ma aż takiego znaczenia, po prostu będzie trochę częściej pracował termostat.
  3. Obejrzyj sobie tutaj ==>> viewtopic.php?f=71&t=134559. Jak będziesz jeszcze miał pytania to wal śmiało.
  4. K9Darek odpowiedział(a) na toblar temat w E34
    Kolego mikowie, trzeba się rejestrować itd. tylko żeby zobaczyć Twoją bunię.. :mad2: Mogłeś dać info w odpowiednim dziale forum i rzucić linkiem.
  5. K9Darek odpowiedział(a) na toblar temat w E34
    Odradzam więc brania w ciemno bo możesz się wkopać na całego. Tym bardziej jeśli nie dysponujesz naddatkiem wolnej gotówki. Poczekaj jeszcze troszkę bo tych autek nie brakuje a możesz trafić lepiej. Piotreksz4, też nie doczytałeś chyba właśnie tego fragmentu. Lepiej chyba kupić auto za kwotę o 2tys. większą i na chodzie niż kupić kota w worze i jeszcze do tego wymianę silnika i jeszcze nie wiadomo co dorzucać.
  6. K9Darek odpowiedział(a) na elektrowuz22 temat w E34
    A cewki lub kopułka?
  7. K9Darek odpowiedział(a) na elektrowuz22 temat w E34
    A kable sprawdziłeś?
  8. K9Darek odpowiedział(a) na beta525 temat w E34
    Chcemy tego samego :cool2: tylko przy spotkaniu obu nasze interesy kolidują :mad2: i stają się przeciwne sobie :duh:. Jednak by wszyscy byli zadowoleni powiem że w razie takiego spotkania wszyscy wysiądą ze swoich aut, popatrzą na swoje autka, wypiszą papierki i pojadą dalej bo przecież nic się nie stało :D
  9. K9Darek odpowiedział(a) na colombo1001 temat w E34
    Ujdzie. Nie wiem czemu się tak uparłeś akurat na ten typ ale normalniej by było 10kę wlać.
  10. Może być pompa. Przyjrzyj się od razu czy nie masz walniętej chłodnicy. Co do odpowietrzania to poradniki są na samym początku forum działu e34. Odkręcasz korek i odpowietrznik. Odpalasz, włączasz nawiew na max ciepło i max dmuchanie, czekasz aż opadnie płyn i dolewasz tak długo aż będzie płyn lecieć odpowietrznikiem. Zamykasz i jedziesz. Po paru km zajrzyj czy nie opadł poziom za bardzo i ewentualnie dolej. To tak w skrócie.
  11. K9Darek odpowiedział(a) na colombo1001 temat w E34
    5W50 to BMW raczej do diesla były zalecane. A lepkość oleju wpływa również na to jak będzie silnik pracował. W gęstym będzie mu ciężej a w rzadkim "film" ochronny może być za cienki. Dlatego podałem dwa typy które są uniwersalnym rozwiązaniem. Nie sądzę żeby wszyscy zmieniali olej zima-lato bo 10W40 lepszy jest na zimę(nawet ostrą) a 15W40 na resztę roku. Trzeba pamiętać że nieodpowiedni olej przy zbyt niskiej temperaturze się krystalizuje a to źle.
  12. K9Darek odpowiedział(a) na colombo1001 temat w E34
    O Staszewskim nigdy w życiu nie słyszałem a Zasada to legenda sportu :norty: ale jego warsztaty optymalizacyjno-tuningowe są uważane za najlepsze w Polsce. Koniec off-top'u z mojej strony. Pozdrawiam.
  13. K9Darek odpowiedział(a) na colombo1001 temat w E34
    Nie żebym się czepiał kierunku wykształcenia, poziomu itp., ale wykształcenie nie ma najmniejszego związku ze znajomością tematu, choć życzę jak najlepiej na drodze zawodowej. Zapytaj kolego jakich fachowców na Sobiesław Zasada w swoim warsztacie ale mechaników tam nie znajdziesz :mrgreen: a tylko pasjonatów których (jak to sam określa) dosłownie oderwano od pługa a do niego jeżdżą ludzie z całego kraju na szlify aut. Olej z beczki może być ale tylko u zaufanego mechanika który sam by go używał (bo niekoniecznie musi - może stosuje syntetyki bo ma nowe auto) i może śmiało polecić .
  14. K9Darek odpowiedział(a) na Mały1112 temat w E34
    Woda się raczej gotuje :wink: A po rozgrzaniu silnika to dolny wąż (ten obok zbiorniczka spryskiwacza) w masz kolego ciepły czy zimny?
  15. K9Darek odpowiedział(a) na colombo1001 temat w E34
    No i przy tym możesz pozostać. Najważniejsze by nie był za rzadki bo w tych silnikach potrafią być ładne ciśnienia i wyplułoby uszczelkę spod głowicy. 10W-40 temp. zew. od -30 do +15 15W-40 temp. zew. od -20 do +30 I te dwa powinny wystarczyć.
  16. K9Darek odpowiedział(a) na beta525 temat w E34
    Napisałem: "Z tego co mi wiadomo..". Swoją wiedzę na temat dokładnej konstrukcji opieram na tym co przeczytam lub poznam w praktyce. Swojej buni jeszcze(odpukać)nie testowałem i nie wiem co ma w drzwiach. Poza tym, jeśli wzmocnienia były od np. 1980-go do 1995-go to nie skłamię mówiąc że wiem iż były od 1992-go bo już wtedy były :mrgreen:
  17. K9Darek odpowiedział(a) na beta525 temat w E34
    Z tego co mi wiadomo to wzmocnienie drzwi było od '92-go a roczniki '93 miewały już strefy zgniotu.
  18. No to jeśli nikt nie poratuje to pozostaje rozwiązanie jak w tamtym temacie: mechanik z komputerem lub jednorazowy zakup resetera. Sam też może na tym później zarobisz :norty:
  19. Bertiebsanleitung radzi abyś się odniósł do instrukcji obsługi w przypadku takich spraw jak dolewki płynu do spryskiwaczy czy chłodnicy gdybyś miał problem z lokalizacją. Co do Webasto to nie nie pomogę bo tego nie mam i się z tym nie spotkałem ale jakoś logicznie wydaje mi się że jako grzanie postojowe to powinno mieć jakąś nagrzewnicę czy cuś. Instalację warto by było sprawdzić. Bezpiecznik może czy szarpnięty kabelek..
  20. Eh.. Na przeglądzie się nie doczepią bo to starsze auto i swoje musi nasmrodzić :norty: a poza tym nie mów że masz takich służbistów na warsztatach :mrgreen:
  21. :search: Jest już taki temat i to całkiem świeży i bardziej rozwinięty tutaj ==>> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=71&t=144949 :search:
  22. Niektórzy by zaoszczędzić na wymianie katalizatora po prostu wysypują resztki i wstawiają rurę w obudowę. Głośność zmienia się trochę.
  23. K9Darek odpowiedział(a) na davido188 temat w E34
    Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Cieszę się że pomogłem :wink: P.S. Pomóc może też porządne odkurzenie auta. Też nawet ze 2 razy.
  24. He He Jeśli mówisz o nawiewach pośrodku kokpitu nad sterowaniem klimą, to ja na samym początku po prostu nie zauważyłem że one mają swój suwak niezależnie od ustawienia klimy. Może Ty również tego nie zauważyłeś?
  25. K9Darek odpowiedział(a) na celyna temat w E34
    kwk222, ja nie mam możliwości zakupu na polskich portalach handlowych. Ale widzę że cena jest mniej-więcej taka sama. Nie wiem tylko jak z jakością wykonania i efektywnością działania. Zamierzam zakupić reseter w najbliższym czasie to coś będę mógł więcej powiedzieć.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.