Treść opublikowana przez K9Darek
-
[E34] Znosi na nierównej nawierzchni
Taa... Aż do wiosny 2013. A potem to samo co wszędzie.
-
Parujące szyby :/
Kaylo, dostosuj się do swoich słów! A dlaczego wg. ciebie są zaparowane szyby? Pewnie z nadmiaru słońca. Zapytaj wuja Google co to jest to to na szybie przy dodatnich temperaturach gdy jest wilgoć. P.S. Mówiąc że nie ma wilgoci w aucie miał pewnie na myśli że nie ma mokrej tapicerki.
-
Odpowietrzenie układu chłodzenia
Pawlok1987. Sam sobie jesteś winien, bo temat temperatury i odpowietrzania jest NAJCZĘSTSZYM tu poruszanym i w 100% opracowanym. :search: <<== to nie boli a jak ci dobrze radzą to walisz teksty z piaskownicy jak smark :nienie: . Pisze się: powinni tępić. Nie życzę żeby twoja BMka się zepsuła, tylko współczuję jej takiego :mad2: właściciela i życzę jej nowego, normalnego.
-
Parujące szyby :/
Koci piasek do kuwet świetnie ciągnie wilgoć. No i porządne odkurzenie auta też pomaga.
-
Parujące szyby :/
Już kiedyś to doradziłem i zrobię to ponownie. Na początek porządnie umyj szyby ze 3 razy. Powinno pomóc przynajmniej doraźnie. Wewnętrzny obieg powoduje zamknięcie dopływu powietrza z zewnątrz i "mieli" to samo powietrze ze środka, tym samym przerzuca wilgotne powietrze w kółko a wilgoć i tłuszcz osiada na szybach.
-
tarcze pełne MIKODA, czy cos innego?
Musisz sam zdecydować. Bylebyś nie miał tak, że za pół roku tarcze jak żyletki a klocki nietknięte bo to na pewno nieopłacalne.
-
M20B20 M20B25 - Kilka pytań
:search: Temat obrabiany wielokrotnie. Poszukaj tematy swap'u :search:
-
Problem z grzaniem się silnika.
No to rada na przyszłość - zawsze najpierw sprawdź termostat. Flansza(obudowa) jest najczęściej plastikowa i lubi pękać przy przykręcaniu śrub. Jak się nie ma pewności co do termostatu to trzeba zaś wyciągać a ryzyko rośnie. Chyba że masz aluminiową obudowę.
-
Problem z grzaniem się silnika.
A nowy termostat sprawdziłeś?
-
Problem z grzaniem się silnika.
Wszystkie przewody są ciepłe??
-
coś stuka co to jest ???
Hmm.. Końcówki drążków albo tulejki na wahaczach bym stawiał ale nie na 100%. Poszukaj jeszcze na forum po tematach o stukach w przednim zawieszeniu. Może zauważysz coś pasującego. Jak nie to zostaje chyba tylko próbować zlokalizować szarpiąc samemu lub na szarpaku.
- PLAMA :(
-
Odklejajca si podsufitka
Radziłbym ostrożnie dobierać kleje. Niewłaściwy może przejść na wylot i zostanie paskudny kleks. Klej do tkanin jaki używa się w krawcowo-podobnych zawodach powinien być OK bo nie ma przeciążeń na materiał.
-
coś stuka co to jest ???
No właśnie. Co sekundę ale przy jakiej prędkości? Przy jeździe na wprost? Podczas skręcania? Na postoju próbowałeś ruszać kierownicą? Szarpać kołem?
-
Chłodnica do e34
Plastik też można skleić ale to już dla fachowców z odpowiednim klejem.
-
waschwasserstand !!! pytanie...
Na to jak wygląda zewnętrznie(ukryta rdza, wycieki oleju itp.), czy wszystko funkcjonuje(wszystkie zamki, klamki, regulacje i pokrętła) jak się zachowuje w trasie(stuki, dziwne dźwięki czy niewłaściwe zachowanie auta). To tak w brutalnym skrócie. Jak przy każdym zakupie auta.
-
[E34 M50B20] Klakson ;-)
Proponowałbym sprawdzić styki w kierownicy i/lub kable. Nie wiem czy masz brzęczyk czy ślimaka i co dokładnie znaczy "ledwo słyszalny" bo może być przyduszony czy gulgoczący. Spróbuj rozebrać sygnalizator. Może jest po prosu zasyfiony w środku albo gdzieś jest przetarcie na kablach.
-
coś stuka co to jest ???
Pojedyncze stuki czy miarowe?
-
[e34] Kolumna kier. regulacja
Racja :duh: Pomyliło mi się. To pierwsze moje auto od dawna z pojedynczą regulacją.
-
Chłodnica do e34
To jest akurat wygodne że te chłodnice pasują do wielu modeli BMW i wielu silników :cool2:
-
520 i - Żarówki podświetlenia zegarów
Tylko zegary podlegają potencjometrowi a ten możliwe że się "ślizga" w jedną stronę, nie dociąga na max lub tak jak mówi elektryk. Reszta to kontrolki i muszą być zawsze widoczne.
-
520 i - Żarówki podświetlenia zegarów
Tak nie pójdzie :P Kierownicą trzeba zakręcić z zegarami żeby wyszło. Robiłem to niedawno i nie da rady przez kierownicę ani max. wyciągniętej.
-
Chłodnica do e34
Modele z silnikami M20, M40 i M50 mają takie same chłodnice. Jeśli masz auto bez klimy to mieści się w normach (około 430x330x30mm). Z klimą powinna mieć wymiary mniej-więcej 520x440x33(40)mm. Linka nie dam chyba że chcesz z niemieckiego eBay'a.
-
[e34] Kolumna kier. regulacja
Z tego co wiem to regulacja jest tylko w pionie.
-
520 i - Żarówki podświetlenia zegarów
Tutaj masz odpowiedź jak wyjąć zegary ==>> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=71&t=149174 Na tacho są W3W.