Treść opublikowana przez K9Darek
-
bmw 520i ładowanie
Gdzieś może być zwarcie
-
[E34] Znosi na nierównej nawierzchni
Jak wjechałem do Polski pierwszy raz to też się trochę przestraszyłem :mrgreen: W tym przypadku byłoby czuć bicie od koła.
-
[E34] Znosi na nierównej nawierzchni
Bolączka polskich dróg do której musisz przywyknąć.
-
NIE MOŻNA WYŁĄCZYĆ OGRZEWANIA
Tego chyba nie da się naprawić.. Swoją drogą zastanawiam się ile kosztują w Polsce elektrozawory. Szukałem niedawno dla siebie i nowych nie spotkałem.
-
NIE MOŻNA WYŁĄCZYĆ OGRZEWANIA
Jak widzę to sporo aut nie ma już pokrywy elektrozaworów. Ja mam :norty: i gdybym nie wiedział gdzie są to ich fotki niewiele by mi pomogły bo są zakryte(fotka nie jest moja) :mrgreen:
-
NIE MOŻNA WYŁĄCZYĆ OGRZEWANIA
Żeby pomóc dorzucam fotkę z zaznaczonymi elektrozaworami w kółku. http://img829.imageshack.us/img829/8379/12930463801496976087oka.jpg Ewentualnie usterka może być w panelu kontrolnym ogrzewania. Jeśli padłby np. potencjometr czy rezystor to nie zawsze to widać gołym okiem.
-
wymiana filtrów i płynów w e34
Zalecam dostosowanie się do własnego twierdzenia :cool2:
-
sportowy filtr powietrza
Dokładnie jak piszą koledzy. Po pierwsze to te przeróbki nie są warte efektów które mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Charakterystyka sportowego filtra polega właśnie na większej przepustowości powietrza a co za tym idzie, więcej syfu przechodzi przez niego. Bez kompleksowej zmiany w układzie wydechowym, dolotowym itp. taki filtr nie ma sensu :nienie: . Tak samo magnetyzery które mają rzekomo polepszać właściwości paliwa.. Gdyby tak było to magnetyzer byłby wykorzystywany w sporcie. Jeszcze trochę to będą sprzedawać 100kg kamień filozoficzny do zamontowania na przedniej szybie który będzie powodować że na auto nie będzie wpływać opór powietrza :duh:
-
Filtr pyłkowy
Jeśli szyby szybko i mocno parują i nie chcą wyschnąć to pomóc doraźnie może 2/3-krotne ich umycie. Czasem się wydaje że szyba po umyciu jest czysta ale jednak nie do końca. Spróbuj na początek.
-
Lewa wycieraczka(od kierowcy)
??? To chyba już ktoś manewrował przy niej? Gdybyś obie miał inne to jeszcze na upartego by szło.. Ale jedna??? Skocz na śmietnik samochodowy i poszukaj normalną bo będziesz kombinował do końca posiadania auta.
-
Kilka pytan nt. 520 24V
Dziękuję za doinformowanie :wink:
-
Kilka pytan nt. 520 24V
Twierdzisz że były silniki 2.0 12V bez Vanosa 150KM? Z tego co wiem to 24-zaworówki i Vanos po prostu zostały "zbratane" w mniejszych silnikach. W większych silnikach nie wiem bo nie wiałem styczności i się nie interesowałem specjalnie. To że akurat nie napisałem że jest różnica w ilości zaworów to tak wyszło bo nie jestem żadnym ekspertem żeby prace doktorackie pisać i coś tam ogłem pominąć. A poza tym nie o to było pytanie. Bez Vanos 24-ki miałyby chyba z 10KM więcej a tak jeszcze siłą urosła :P
-
w okolicy lewego podszybia coś tyka na zapłonie
Czego pomka :?: Pompka wspomagająca
-
Nowe Visco, problem z układem pozostał!
Ten typ tak ma :mrgreen: W BMW silniki są świetne ale trzeba bardzo dbać o ich temperaturę pracy.
-
Rozrzad 2.4 td
Jak się rozrząd ustawia czy masz coś dokładnie na myśli?
-
w okolicy lewego podszybia coś tyka na zapłonie
Niekoniecznie jeśli pada już pompka
-
Kilka pytan nt. 520 24V
Poczytałeś i nie było wytłumaczone? Hmm... No to szarpnę się na wykład. Vanos: Variable Nockenwellemsteuerung czyli zmienne fazy rozrządu. Systemem działania jest przestawianie faz rozrządu(momentów otwarcia i zamknięcia zaworów w zależności od obciążenia silnika i jej prędkości obrotowej). Choć jest głównie przystosowany do pracy przy wyższych obrotach to przy niskich nie traci na elastyczności. Różnicę można zobaczyć w danych aut bez systemu Vanos i z nim. Np. silnik 520 bez Vanos osiągał 129 KM a przy jego zastosowaniu już 150 KM. To jest taka prosta alternatywa wzmocnienia silnika bez dodawania turbiny.
-
Lewa wycieraczka(od kierowcy)
Nigdy nie widziałem żeby wycieraczki wyły na odwrót? Tzn. ze czyszczą chmurki?? :duh: Uważaj na tego sprzedawcę bo Ci wciśnie bronę do skrobania szyb w zimie.
- PLAMA :(
-
518 zaciski hamolców
518 Zaciski hamulców Tak powinien być zatytuowany wątek..
-
Nowe Visco, problem z układem pozostał!
Gdyby to była uszczelka to przy dodawaniu gazu naprężałby się wąż górny. Nie trzeszczą Ci elektrozawory?
-
Nowe Visco, problem z układem pozostał!
Napisał że układ odpowietrzał :wink:
-
Nowe Visco, problem z układem pozostał!
No to standardowa kontrola pozostaje póki co: termostat, pompa wody i elektrozawory(nie słychać ich po wyłączeniu silnika?).
-
m50b20 nierowna praca silnika
Czasem winne są banalne rzeczy. Katalizator może się posypał i zatyka wylot. Filtr paliwa może.. Więcej pomysłów na tę porę dnia nie mam :mrgreen:
-
skrzynia biegów
Płyta nośna jest taka sama ale.. W automacie ta belka poprzeczna jest w kształcie litery V a w manualu mocno rozwarte U.