Treść opublikowana przez piotreksz4
-
LPG w BMW6
obecnie byłem zmuszony kupić coś w gazie.Kupiłem leganze z sekwencją V generacji firmy BRC i auto jest tak zestrojone że śmiga tak samo na benzynie i gazie.Wystarczy odpowiednio dobrać podzespoły do tego szybkie wtryskiwacze i autko pięknie śmiga
-
318 TDS wymiana oleju
nie wlewaj odrazu całej ilości na początek wlej 4,5 odpal autko niech troche pochodzi i po jakimś czasie znowu sprawdz stan i wtedy ewentualnie dolewaj
-
318i brak kompresji??
jak kręci bardzo swobodnie to pewnie trzasnął rozrząd.
-
318is Problem ze Skrzynią Biegów, brak 2, 4;
zobacz połączenie drązek-skrzynia.Być może coś się gdzieś poluźniło itd
-
dziwne pukanie w tylnim kole
huczenie to raczej opona,możesz mieć opone kierunkową która toczy się w drugą strone niż powinna i wtedy będzie taki problem.Co do stukania to stawiam na wyrobione elementy gumowo-metalowe na zawieszeniu lub na mocowaniu dyfra do budy(tzw sanki lub wózek)
-
316 Żarówki - Ksenon???
Życze Tobie żeby ktoś oślepił Ciebie na zakręcie,i to jeszcze podczas deszczu na drodze nie oświetlonej i po której jedziesz pierwszy raz.Może wtedy nieco zmądrzejesz.
-
dziwne pukanie w tylnim kole
zacznij od zmiany na jednakowe opony na osi i troszke bardziej opisz te stuki.Możesz także unieść tył auta na stojakach,odpalić auto wrzucić bieg i nagle wycisnąć sprzęgło.Wtedy powinieneś zlokalizować usterke
-
e34 m20b20 NIE ODPALA
moim zdaniem masz uwalony przełącznik gaz/benzyna,ewentulnie sterownik LPG
-
320i syczenie z bagnetu, odma
zobacz czy poduszki silnika i skrzyni są cacy.Wymiana odmy to prosta i szybka czynnosć i jeżeli nigdy nie była wymieniana to i tak trzeba to zrobic
-
316 Żarówki - Ksenon???
Temat milion razy poruszany,użyj :search: Po pierwsze ksenon jest montowany jako światło mijania,po drugie mijania i długie są na dwóch osobnych żarówkach,po trzecie ksenon w zwykłej lampie jest nie zgodny z przepisami,po czwarte zabiorą Tobie dowód rejstracyjny,po piąte nie przejdziesz przeglądu i po szóste będziesz oslepiał innych kierowcow,a w razie czołówki nie dostaniesz odszkodowania bo z pewnością ubezpieczyciel zauważy że światła są niezgodne z przepisami i odmówi wypłaty odszkodowania,uzasadniając możliwością oślepienia kierowcy jadącego z przeciwnej strony
-
M60B40 co sprawdzić ???????
zdejmij pokrywy głowic,zobacz stan wałków,łańcucha.Wymień uszczelki,fajki na cewkach.Odkręc miske i dokręć pompe oleju.Wymień kompletne uszczelnienie silnika.Więcej nie ma sensu robić.
-
[E34]Nie odpala na mrozie
moim zdaniem jak ktoś wyżej napisał,zamarzł parownik.Obecnie mam Lanosa w garażu z taką samą usterką.Po ogrzaniu parownika pali od strzała.Postoi noc na mrozie i du..pa
-
Centralny
jeżeli masz nie oryginalny pilot to musisz szukać centralki,i dopiero zakodować na nowo pilota.Na 90% zakodowanie rozwiąże problem.Ewentualnie sprawdz podłączenie centralki pod sterownik zamykania/otwierania
-
Nietypowy problem ;/
sprawdz naciąg paska.Jak jest ok to alternator do roboty
-
niedziałające spryskiwacze lamp
Z tego co pamiętam to na postoju to nie dziala tylko w czasie jazdy chyba i światła mijania muszą być włączone.Kolejna sprawa to weż miernik i sprawdz czy po wypięciu przekażnika dochodzi sygnał z kabiny
-
cortanin - opinie
to nie jest dokładnie środek antykorozyjny,ale powiem że po zabezpieczeniu nadkoli w Toledo Cortaninem przez 4 lata żadnych śladów rdzy więc raczej jest :cool2: :cool2: Zawsze stosuje go na rdze i jeszcze nikt nie narzekał
-
[E34]Nie odpala na mrozie
pytaj o fajki,przewody na cewki :cool2:
-
E34 M20B27 Problem z hamulcami...
tylko wina pompy bo ewidentnie przepuszcza.Innej opcji poza wyciekiem płynu nie ma.Co do ręcznego to wymiana klocków na tyle i tarcz nie ma nic do tego,gdyż to są tarczo bębny i trzeba by zmieniać szczęki ręcznego.Serwo wspomaga tylko hamulce i przy jego awarii pedał będzie twardy.A może zwyczajnie źle odpowietrzony układ jest?
-
Regeneracja Turbo???
Kolego,mam warsztat godny polecenia,ale to u siebie w Lubuskim niestety.Turbinki robią naprawde dobrze i znają się na rzeczy.Jak byłbyś zainteresowany to możesz pisać na PW
-
Zimny jedzie, ciepły już nie
zrób pomiar ciśnienia i będziesz wiedział czy to zawory.A czy jak zmieniałeś przewody to wymieniłeś także impulsator?Zobacz jak auto jedzie bez niego i czy wogóle odpali
-
Soczewki w e34 - xenony da sie z tego zrobic?
wszystkie wyposażone w xenon muszą spełniać wymagania jak napisane wyżej.Kolega też miał w E34 xenon i przechodził normalnie przegląd,ale w świetle prawa jest to nie zgodne z przepisami
-
Gotuje wode
wygląda na padnietą pompe wody.Zacznij od tego.Ewentualnie dolej płynu do chłodnicy
-
Skrzynia automatyczna e34 tds problem
Uwalony sterownik,tak jak kolega pisał.E4 lub E2 oznaczało że był tryb ekonomiczny bieg 4 lub 2,więc raczej coś z elektroniką niż skrzynia.Spróbuj jeszcze odłączyć wiązke wchodzącą do skrzyni i spryskać czymś do stykow,bo może zaśniedziały
-
Soczewki w e34 - xenony da sie z tego zrobic?
po pierwsze xenony musza miec samopoziomowanie a po drugie spryskiwacze.Czyli w razie kontroli leci dowód rejstracyjny,tak samo jak ktoś uderzy Tobie w przod,wystarczy że powie ze oślepiły go xenony z Twojego auta i będzie Twoja wina.Jeżeli kupileś zamienniki to możesz je wyrzucić.Polecam polerke oryginalnych odbłyśnikow oraz soczewek
-
1,7 TDS Remont czy nowy silnik
koniecznie sciagnij wtedy pokrywe zaworów,i dolot od turbiny.Sprawdz wałek i czy turbo nie rzuca olejem