Treść opublikowana przez piotreksz4
-
Czy nastawniki pomp wtryskowych sa takie same w 2,4 td i ...
no nastawnik odpowiada za prace silnika na zimnym silniku i na wolnych obrotach.W tygodniu będe miał sprawny wtrysk sterujący więc jak będziesz miał chwile czasu to możesz podjechać i można zmienić na próbe
-
NIERÓWNO CHODZI !!!
a czy zmieniłeś także czujnik impulsów?Sprawdz szczelność układu dolotowego
-
320i M50V stukanie pod deklem łańcucha rozrządu
wygląda na luźny łancuch i przyciera o obudowe.
-
325i Uszczelka pod glowica????
a takie małe pytanie,nie wymieniałeś chłodnicy na używke??Bo ostatnio miałe sytuacje ze zmieniłem znajomemu chłodnice i przyjechał przerażony że ma olej i tłuste plamy-okazało się że auto z którego pochodziła chłodnica miało uwaloną uszczelke Zobacz czy nie ma bąbelków powietrza,czy auto się nie grzeje,czy po 20 minutach jazdy nadal wydobywa sie biały obłok,czy nadal ubywa lub przybywa płyn i to samo z olejem.Czy autko cieżej odpala
-
[e34] zatarty silnik?
moim zdaniem pękł korbowód bo pogięty zawór nie blokuje silnika.Pewnie silnik do wymiany niestety
-
[E34] oznaczenie silnika po przekładce ?
wrzuć foto silnika to podpowiemy Tobie model a co do rocznika to na kadłubie silnika jak i głowicy jest data produkcja jednostki
-
[E34] Wymiana łożyska koła tylnego
Wybijasz łożysko i wprasowujesz nowe
-
[E34] Zatarte wtryski przez gaz ?
do 525 napewno nie podejdzie od Poldka(za słaba wydajność).Chociaż nie powiem Bo w E34 miałem pompke z Peugeota 405 i hulała,z tym że autka były tej samej mocy bo jedno i drugie ma po 150 KM
-
Swap 1,7 tds na 1,8 benzyna
powiem Tobie że 2,5 pali niewiele więcej a jest o wiele bardziej żwawy i jak ma zdrowe turbo to wciska w fotel :norty:
-
Swap 1,7 tds na 1,8 benzyna
kolego podstawa.Na czym Tobie zależy.Czy liczy się aby auto było ekonomiczne czy jeszcze coś innego??Jak chcesz to mam silnik 2,5 TDS przebieg nieco ponad 220 tys.Silnik jest w aucie(można odpalić itd) i współpracował z automatyczną skrzynia biegów czyli nie był tyrany
-
Czy nastawniki pomp wtryskowych sa takie same w 2,4 td i ...
nastawnik nie pasuje z tego silnika do 2.5 TDS,musisz szukać takiego jak masz u siebie.Jesteś pewien że to nastawnik?Podjedz na kompa i zczytaj wszystko co potrzeba do diagnostyki problemu w aucie.A jak odpala na zimnym?
-
Olej - polecany/stosowany w 6er
jeżeli masz silnik N62N to miarka znajduje sie(stojąc przodzem do auta) po prawej stronie(prawa głowica pokrywa bez wlewu oleju),stosunkowo blisko ściany przednie.Wystaje nieco ponad głowice w jej najwyższym punkcie.
-
LPG w BMW6
Kolego widać że jesteś zielony co do LPG.W sumie trafiłem na ten wątek przypadkiem,ale wtrące swoje 3 grosze.Co do butli to spokojnie można zmieścić w bagażniku w miejsce koła i to dość sporą.Co do smarowania to obecnie stosuje się dodatkowe smarowanie w gazie V generacji.Jeżeli ktoś ma problem z katalizatorem i check to ewidentnie ma źle ustawiony gaz.Obecnie na LPG można osiągnąć takie same rezultaty jak na benzynie,beż żadnych problemow.Jedyny warunek to dobre i szybkie wtryskiwacze oraz odpowiednio dobrany parownik do pojemności i mocy auta.Można montować gaz BRC lub włoskich firm i gwarantuje ze auto bedzie śmigać aż miło
-
Re: 320 klosze reflektorow...
montuj śmiało,także zmieniałem na takie i polecam :cool2: :cool2:
-
318is jedno światło przygasa po włączeniu świateł mijania
ewentualnie zamień przetwornice lewą z prawą
-
318is jedno światło przygasa po włączeniu świateł mijania
z tego co piszesz to masz xenony tak??Musisz miernikiem sprawdzić jakie jest napięcie przed przetwornica(przed jej wpieciem) oraz za przetwornicą.Sprawdz tak tez w tej lampie co działa prawidlowo zebys wiedział jakie mają być wartości.Myśle że to wina przetwornicy PS uważaj na niebieskich bo zeby mieć legalny xenon to musisz mieć samopoziomowanie świateł i spryskiwacze
-
Klimatronik e36
wszystko sie da kwestia kasy i chęci.Jedyne co zostaje ze starej klimy to chłodnica,reszta do wymiany
-
Rozładowuje się akumulator 525TDS
najlepiej wyciągnij bezpiecznik i sprawdz w bagażniku co nie działa.Jak nie wiem o co chodzi to zawsze tak robie i znajduje problem :cool2:
-
Czy jest to mozliwe , ze po wymianie pompy wtryskowej...
jedz sprawdź kąt wtrysku,ewentualnie wtrysk sterujący i nastawnik
-
Pasek alternatora, a dmuchawa.
no więc dla przykładu dajmy nas to że kiedy pasek się nie ślizga obroty alternatora to 1000 a kiedy zacznie się slizgać to spada do 600 a co za tym idzie jest mniejsze ładowanie a im słabsze ładowanie tym siła nadmuchu będzie mniejsza.Kiedy dodajesz gazu,zwiekszają się obroty alternatora znowu do 1000 i zwieksza sie ładowanie zatem siła nadmuchu zwiększa się.Już jaśniej nie można i o to chodzilo w poście wyżej
-
Czujnik klocków e34 530 M60
komunikat sam zgaśnie jeżeli jest wszystko ok
-
Pasek alternatora, a dmuchawa.
ewidentnie pasek.Jeżeli ślizga się na alternatorze to jest mniejsze ładowanie a jak dodasz gazu to wraca do normy bo obroty alternatora zwiększają się a co za tym idzie ładowanie
-
3XX klopot z centralnym zamkiem
klapa i krańcówki to na pierwszy ogień :cool2:
-
318is Strasznie kopci - czy to wina wydechu?
zwyczajnie wypala się woda z wydechu,która zebrała się przez noc itp.Zimą jest większa wilgotność i to jest normalne. I jak koledzy radzą nie męcz tak na dopiero odpalonym silniku,bo nie ma jeszcze takiego smarowania jakie powinno być
-
316i instalacja modułu komfortu (1996) w aucie z 1992
ZVM centralny+szyby i szyberdach ZKE-to co wyżej+alarm