Treść opublikowana przez jceel
-
318i xenon - mogę założyć?
a wiesz, ze to wydatek rzędu 3000zł?
-
320d dławi, dusi się
co ile wymieniasz?
-
330d wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów
a jaki olej, też MTF-LT-2? Dokladnie ten olej. a pamiętasz może oznaczenie oleju do mostu? do wszystkich E46 jest ten sam, czy też trzeba szukać po naklejkach?
-
330d wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów
a jaki olej, też MTF-LT-2? ogólnie po wymianie: biegi wchodzą płynniej :cool2: bez lekkiego "haczenia" jak przed wymianą. dwójka wchodzi troszkę lżej (albo mi się wydaje). weszło trochę więcej niż 1,6l - z dwóch litrów zostało może z 200ml. ogólnie polecam temu kto jeszcze tego nigdy nie robił :8)
-
E46, gazowanie silnika
No dobra, a tak na przyszlosc zeby wiedziec to przy ktorych jednostkach problem z gazowaniem moze wystapic? w E90 nie radze gazowac zadnej, w E46 lepiej dac sobie spokoj z N42 (316i 115 i 318i 143KM)
-
320d Na co patrzec przy kupnie automatu
to zależy od egzemplarza prawdopodobnie. u mnie 330d nie przekłamuje (albo bardzo minimalnie), natomiast 320d o jakieś 0,5-0,7 litra. przekłamywanie można naprawić inpą.
-
330d wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów
sorry ze odswieżam stary wątek, ale komuś się może przyda: zakupiłem dzisiaj u Misiaka w Krakowie 2 litry oleju przekładniowego MTF-LT-2 do mojej skrzyni (330d M57 manual, żółta naklejka na skrzyni biegów). koszt - 107zł/litr. wchodzi 1,55 litra więc być może mógłbym kupić 1,5 (sprzedają w ilościach co 0,5 litra), ale pojechałem po bandzie ;) i wziąłem więcej. po południu jadę do mechanika żeby mi to wlał i podzielę się wrażeniami :mrgreen: BTW: w BMCarsie chcieli za ten olej po 147zł/litr :shock: a gdy im powiedziałem przez telefon, że w ASO jest taniej to stwierdzili że to niemożliwe i że coś kręcę :mrgreen:
-
E46, gazowanie silnika
w 330i E46 nie ma: a) bezpośredniego wtrysku b) valvetronica można gazować bez problemu.
-
320d Na co patrzec przy kupnie automatu
jak najbardziej mozliwe, jak jedziesz powiedzmy 100km/h ze stala predkoscia. a te dane o spalaniu ktore podales, to pasuja do mojego 330d manual :)
-
320d Oil Service a wymiana oleju..
a sprawdzałeś? w praktyce różnica jest baaardzo niewielka, rzędu 500-1000km najwyżej (na inspekcji 30 tys zrobisz 29 tys spokojnie)
-
330cd Krzywienie tarcz
no co takiego? i jaki to ma kluczowy wpływ na pracę tarcz?
-
320D Smród spalin !!!!!!
a sam klekot diesla nie jest głośniejszy po wywaleniu monolitu?
-
szybko mrugające kierunki
u mnie kierunek w lewo zaczął mrugać szybciej kiedy przestała działać żarówka światła mijania z tyłu z lewej strony (wtopiony pin). wiem, że brzmi bezsensownie, ale tak było. po naprawieniu kostki ustało.
-
330cd Krzywienie tarcz
jak dla mnie na jedno wychodzi :mrgreen:
-
320d Na co patrzec przy kupnie automatu
wrzuć vina na forum, sprawdzimy.
-
320d Na co patrzec przy kupnie automatu
może być ok, ale przed zakupem wsiądź sam i się przejedź. i zrób te testy o których mówił kolega wyżej.
-
320d E46 zmieniarka czy emulator
być może są jakiejś przejściówki, etc, ale ja mam oryginalną zmieniarkę na 6 CD i złącze do tej zmieniarki jest zupełnie inne niż pokazane na aukcji tego emulatora. musisz sam sprawdzić czy masz w bagażniku kable pozwalające na podpięcie zmieniarki - można to też sprawdzić dekodując VIN (jest opcja wyposażenia brzmiąca w stylu "przygotowanie pod montaż zmieniarki cd")
-
330i Drgania pedału sprzęgła
zawsze jest jakiś element losowości, żaden samochód nie będzie nigdy na 100% przewidywalny. jednym dwumasy w benzyniaku padają po 100k, innym w dyszlu wytrzymują 300k. nigdzie nie ma 100% powtarzalności produkcji i identycznych warunków eksploatacyjnych. w skrócie - to po prostu przypadek.
-
330i Drgania pedału sprzęgła
tak, tylko z kanału. zawsze warto dać obejrzeć mechanikowi i ew. wykluczyć. co do twojego drugiego pytania, to sprzęgło ok. 700-800zł + dwumas ok. 1500zł.
-
330i Drgania pedału sprzęgła
hmm... a tuleje dyfra oglądałeś? może masz tam jakiś luz i stąd szarpanie...
-
330i, Żarówka światła pozycyjnego
przepalony pin na kostce albo przetarte przewody. Masz na myśli skrzynkę bezpieczników, czy to coś innego? Jeśli coś jest przepalone to powinno nie działać cały czas, a żarówka raz świeci dwa tygodnie bez awarii, a raz nie. hmm, nie pamiętam dokładnie jak to wygląda z przodu, ale miałem podobną historię z tyłu. jeden z pinów w kostce tej która wchodziła we wkład lampy się przepalił i wtopił głębiej w kostkę. efekt: działało przez dwa dni, potem nie działało przez jeden dzień, potem znowu działało przez pół dnia, etc...
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
http://otomoto.pl/bmw-330-alpina-b3-C15073396.html :duh:
-
330i, Żarówka światła pozycyjnego
przepalony pin na kostce albo przetarte przewody.
-
320d - Szum przy 120km/h i więcej!
drzwi można na pewno regulować i to chyba nawet we wszystkich płaszczyznach, ale jak to nie mam pojęcia...
-
320d Oil Service a wymiana oleju..
myślę że ustawienie na 15k byłoby optymalne :8)