Skocz do zawartości

jceel

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jceel

  1. jceel odpowiedział(a) na biba251 temat w E46
    a wiesz, ze to wydatek rzędu 3000zł?
  2. jceel odpowiedział(a) na neverh00d temat w E46
    co ile wymieniasz?
  3. a jaki olej, też MTF-LT-2? Dokladnie ten olej. a pamiętasz może oznaczenie oleju do mostu? do wszystkich E46 jest ten sam, czy też trzeba szukać po naklejkach?
  4. a jaki olej, też MTF-LT-2? ogólnie po wymianie: biegi wchodzą płynniej :cool2: bez lekkiego "haczenia" jak przed wymianą. dwójka wchodzi troszkę lżej (albo mi się wydaje). weszło trochę więcej niż 1,6l - z dwóch litrów zostało może z 200ml. ogólnie polecam temu kto jeszcze tego nigdy nie robił :8)
  5. No dobra, a tak na przyszlosc zeby wiedziec to przy ktorych jednostkach problem z gazowaniem moze wystapic? w E90 nie radze gazowac zadnej, w E46 lepiej dac sobie spokoj z N42 (316i 115 i 318i 143KM)
  6. to zależy od egzemplarza prawdopodobnie. u mnie 330d nie przekłamuje (albo bardzo minimalnie), natomiast 320d o jakieś 0,5-0,7 litra. przekłamywanie można naprawić inpą.
  7. sorry ze odswieżam stary wątek, ale komuś się może przyda: zakupiłem dzisiaj u Misiaka w Krakowie 2 litry oleju przekładniowego MTF-LT-2 do mojej skrzyni (330d M57 manual, żółta naklejka na skrzyni biegów). koszt - 107zł/litr. wchodzi 1,55 litra więc być może mógłbym kupić 1,5 (sprzedają w ilościach co 0,5 litra), ale pojechałem po bandzie ;) i wziąłem więcej. po południu jadę do mechanika żeby mi to wlał i podzielę się wrażeniami :mrgreen: BTW: w BMCarsie chcieli za ten olej po 147zł/litr :shock: a gdy im powiedziałem przez telefon, że w ASO jest taniej to stwierdzili że to niemożliwe i że coś kręcę :mrgreen:
  8. w 330i E46 nie ma: a) bezpośredniego wtrysku b) valvetronica można gazować bez problemu.
  9. jak najbardziej mozliwe, jak jedziesz powiedzmy 100km/h ze stala predkoscia. a te dane o spalaniu ktore podales, to pasuja do mojego 330d manual :)
  10. jceel odpowiedział(a) na sampras temat w E46
    a sprawdzałeś? w praktyce różnica jest baaardzo niewielka, rzędu 500-1000km najwyżej (na inspekcji 30 tys zrobisz 29 tys spokojnie)
  11. jceel odpowiedział(a) na kqazik temat w E46
    no co takiego? i jaki to ma kluczowy wpływ na pracę tarcz?
  12. jceel odpowiedział(a) na freudall temat w E46
    a sam klekot diesla nie jest głośniejszy po wywaleniu monolitu?
  13. jceel odpowiedział(a) na stawior temat w E46
    u mnie kierunek w lewo zaczął mrugać szybciej kiedy przestała działać żarówka światła mijania z tyłu z lewej strony (wtopiony pin). wiem, że brzmi bezsensownie, ale tak było. po naprawieniu kostki ustało.
  14. jceel odpowiedział(a) na kqazik temat w E46
    jak dla mnie na jedno wychodzi :mrgreen:
  15. wrzuć vina na forum, sprawdzimy.
  16. może być ok, ale przed zakupem wsiądź sam i się przejedź. i zrób te testy o których mówił kolega wyżej.
  17. być może są jakiejś przejściówki, etc, ale ja mam oryginalną zmieniarkę na 6 CD i złącze do tej zmieniarki jest zupełnie inne niż pokazane na aukcji tego emulatora. musisz sam sprawdzić czy masz w bagażniku kable pozwalające na podpięcie zmieniarki - można to też sprawdzić dekodując VIN (jest opcja wyposażenia brzmiąca w stylu "przygotowanie pod montaż zmieniarki cd")
  18. jceel odpowiedział(a) na zent temat w E46
    zawsze jest jakiś element losowości, żaden samochód nie będzie nigdy na 100% przewidywalny. jednym dwumasy w benzyniaku padają po 100k, innym w dyszlu wytrzymują 300k. nigdzie nie ma 100% powtarzalności produkcji i identycznych warunków eksploatacyjnych. w skrócie - to po prostu przypadek.
  19. jceel odpowiedział(a) na zent temat w E46
    tak, tylko z kanału. zawsze warto dać obejrzeć mechanikowi i ew. wykluczyć. co do twojego drugiego pytania, to sprzęgło ok. 700-800zł + dwumas ok. 1500zł.
  20. jceel odpowiedział(a) na zent temat w E46
    hmm... a tuleje dyfra oglądałeś? może masz tam jakiś luz i stąd szarpanie...
  21. jceel odpowiedział(a) na zent temat w E46
    przepalony pin na kostce albo przetarte przewody. Masz na myśli skrzynkę bezpieczników, czy to coś innego? Jeśli coś jest przepalone to powinno nie działać cały czas, a żarówka raz świeci dwa tygodnie bez awarii, a raz nie. hmm, nie pamiętam dokładnie jak to wygląda z przodu, ale miałem podobną historię z tyłu. jeden z pinów w kostce tej która wchodziła we wkład lampy się przepalił i wtopił głębiej w kostkę. efekt: działało przez dwa dni, potem nie działało przez jeden dzień, potem znowu działało przez pół dnia, etc...
  22. http://otomoto.pl/bmw-330-alpina-b3-C15073396.html :duh:
  23. jceel odpowiedział(a) na zent temat w E46
    przepalony pin na kostce albo przetarte przewody.
  24. jceel odpowiedział(a) na kerman temat w E46
    drzwi można na pewno regulować i to chyba nawet we wszystkich płaszczyznach, ale jak to nie mam pojęcia...
  25. jceel odpowiedział(a) na sampras temat w E46
    myślę że ustawienie na 15k byłoby optymalne :8)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.