Treść opublikowana przez jceel
-
318i żółta kontrolka oleju
a skontrolowałeś stan oleju na bagnecie?
-
320i - jaki rodzaj oleju Motul 5W30
Wydawało mi się że to dużo bo wcześniejsza bawarka miała wymęczony silnik M40 i tam dolewałem około 200ml od wymiany do wymiany. Zalewałem ją olejem Valvoline 10W60. jakbys zalał 0W40 to by brała znacznie więcej :-)
-
320 D problem po wymianie silnika
raczej mało prawdopodobne, chyba byłbyś pierwszym który się spotkał z czymś takim...
-
320d - montaż kierownicy>>>
obszycie na nowo kierownicy to nie są jakieś tragiczne koszty :)
-
320 D problem po wymianie silnika
nie masz co liczyć na zwrot kosztów za przekładkę ! gość daje Ci gwarancje rozruchową i tyle .... nie działa do zwrotu! hmm, a wiadomo na 100% że to silnik bierze olej, a to nie wyciek oleju spoza samego silnika?
-
BMW 320d w 24 Hours Nürburgring w 1998 roku
hej, w 1998 roku w wyścigu 24 Hours Nürburgring wygrało BMW 320d (E36). czy ktoś ma jakieś informacje na temat tego samochodu i silnika? gdzieś znalazłem zdawkowe info że silnik tego samochodu miał zasilanie common-rail, więc raczej nie miał dużo wspólnego z oferowanym wtedy M47, ale żadnych dalszych informacji na ten temat nie udało mi się wygóglać :(
-
320d poszukiwanie samochodu
tak, chociaz to nie jest SMG czy tam DSG, zmienia biegi z zauważalnym opóźnieniem mobile.de na przyklad. i 22k to troszke mało, mimo że to compact. myśle że 25k to rozsądne minimum.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
powiedz mi, jaka jest różnica w odczuciach dotyczących dynamiki jazdy 330d 184KM a 204KM?
-
320d drgania na pedale sprzęgła
prawdopodobnie skrzypi element nr. 5: http://www.realoem.com/bmw/diagrams/s/f/14.png
-
320d sztywne koło zamiast dwumasy w M47.Jakie wady i zalety?
wow, nieźle :D z katalogu wynika, że 2.0d 136KM i 2.5tds 143KM mają dokładnie tyle samo Nm (po 280), więc nie powinno być problemów :cool2:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
myślę że sensowne 330d 204KM bez bogatej historii powypadkowej to wydatek rzędu ok. 40k w tej chwili.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
to bylo 10 lat temu i takie gadżety nie były jeszcze tak popularne :D teraz to już w byle VW Polo dają klimatronic i nawigacje ;) poza tym zawsze znajdą się chętni na "golasa" z silnikiem 1.6 byle to było BMW...
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
możesz trafić takie coś w 320d, w 330d raczej nie. 330d dostępne na rynku wtórnym (allegro/otomoto, itp) zazwyczaj mają znacznie lepsze wyposażenie niż 320d - standard to 4x el. szyby, klimatronic, kierownica z multifunkcją, itp.
-
320d sztywne koło zamiast dwumasy w M47.Jakie wady i zalety?
o tym musisz już sam zdecydować. mnie drgania by przeszkadzały, nie po to kupiłem R6 żeby mi coś trzęsło :)
-
320d sztywne koło zamiast dwumasy w M47.Jakie wady i zalety?
oczywiście z takimi kosztami trzeba się liczyć i mieć jakiś zapas gotówki przy zakupie, ale nie byłbym takim pesymistą - dwumas to nie jest coś co pada co miesiąc... a nawet jeśli byłby do wymiany to wymienisz go na nowy i potem masz spokój praktycznie do końca użytkowania samochodu :cool2:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
jeśli zamierzasz dużo latać z prędkościami pow. 160km/h to 320d z 6-biegową skrzynią będzie pewnie lepsze. ale mnie jakoś 5 biegów nie przeszkadza zupełnie, przełożenia są takie że przy prędkości 160km/h na 5 biegu jest dopiero 3000 obr/min... w poprzednim aucie (Vectra B) 3000 obr/min miałem przy 140km/h :)
-
320d sztywne koło zamiast dwumasy w M47.Jakie wady i zalety?
ja bym zregenerował lub zakupił nowe koło dwumasowe. owszem, dwumas czasem pada, ale nie aż tak często - wytrzymuje spokojnie kolejne 200 tysięcy km (a przy odpowiednim traktowaniu samochodu duuużo więcej jeszcze...). nie słyszałem o nikim, kto wymieniałby dwumas więcej niż raz przez cały okres użytkowania samochodu. sztywne koło zamachowe może się opłacać tylko w przypadku gdy planujemy używać tego samochodu jeszcze przez 10 i więcej lat, albo zrobić nim jeszcze z 300 tys km... bass.tek: na razie nie myśl o takich rzeczach. jeśli kupisz już sprawne 330d to do awarii dwumasa możesz jeździć jeszcze ładnych parę lat. wtedy wymienisz go na nowego i znów możesz mieć z 10 lat spokoju. chyba że zamierzasz robić po 100 tys rocznie, wtedy prawdopodobnie możesz założyć zestaw sztywnego koła zamachowego Valeo taki jak jest do 320d (z tego co wiem 320d po lifcie i 330d mają to samo sprzęgło, więc powinien pasować - jeśli nie, to niech ktoś mnie poprawi).
-
320d sztywne koło zamiast dwumasy w M47.Jakie wady i zalety?
hm, to może być ciekawe. w sumie koło dwumasowe to nie jest jakiś tak skomplikowany/precyzyjny element taki jak np. wtryskiwacz, więc regeneracja powinna być w miarę prosta.
-
320d sztywne koło zamiast dwumasy w M47.Jakie wady i zalety?
no dobra, ale ja nie pytałem o sztywne koło zamachowe, tylko o regeneracje dwumasa. na czym to polega i ile kosztuje?
-
320d sztywne koło zamiast dwumasy w M47.Jakie wady i zalety?
masz na myśli regenerację koła dwumasowego? hm... pierwsze słyszę o czymś takim, możesz napisać coś więcej na ten temat?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
a tego to nie wiem, ale możesz spróbować sprawdzić sobie na stronie http://www.realoem.com.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
jako że na codzień jeżdżę jednym i drugim (320d 150PS i 330d 184PS) to postaram się odpowiedzieć. najpierw spalanie: - długa trasa (1370km) na austriackich i niemieckich autostradach z niskimi prędkościami rzędu 110-120km/h: * 320d - 4.1l/100km * 330d - 6.1l/100km - średnio jazda po mieście: * 320d - 6.0l-7.0l/100km * 330d - 9.0l-10.0l/100km - średnio na trasie (dość ciężka noga): * 320d - 5.0-6.0l/100km * 330d - 6.5-8.0l/100km (wszystkie te wskazania to odczyty z BC, więc przekłamane o ok. 0.5l/100km na niekorzyść spalania) zawieszenie: 330d przez felgi 17" jest twardsze i w mieście czuć dziury "bardziej" niż w 320d, ale nie ma tragedii. na pewno trzeba się nauczyć w miarę omijać większe dziury :mrgreen: opony: do 320d wchodzą na pewno felgi 16", prawdopodobnie mniejsze też (?), natomiast do 330d tylko 17" i większe. to znacznie podnosi koszt zakupu felg i opon... awaryjność: oba silniki są mało awaryjne i to jedne z najlepszych diesli na rynku, oczywiście w obu mogą się trafić awarie typowe dla diesli (turbina, itp). natomiast w 320d 150KM są jeszcze sławne klapki w kolektorze dolotowym, które mogą się urwać i zniszczyć dół silnika - konieczna kontrola stanu klapek w kolektorze co jakiś czas lub kompletne ich wyrwanie. w 330d 184KM 5-manual tego nie ma. osiągi: bez porównania na korzyść 330d :mrgreen: największa różnica jest z dołu, 320d znacznie słabiej zbiera się z bardzo niskich obrotów (poniżej 1800), w 330d można bez problemu przyspieszać na 3 biegu od 30km/h :8) poza tym, praca 6-cylindrowego silnika jest równiejsza i spokojniejsza, nic nie wibruje i nie trzęsie, natomiast spalanie w mieście jest wysokie. ja nie kupiłbym już nic innego niż 6-cylindrowego diesla, ale jeśli bardzo zależy ci na ekonomice to musisz to dobrze przemyśleć :lol:
-
320d problem z wrzuceniem 1 biegu
trochę mi się nie chce wierzyć, 320d po lifcie może mieć najwyżej 8 z hakiem lat, dziwne żeby synchronizator padł tak szybko. to nie jest element który się masowo zużywa tak jak turbiny czy dwumasy...
-
ASO - sprawdzenie historii serwisowej.
i nie jest to nic dziwnego ani niemoralnego. w krajach skandynawskich można sobie obejrzeć zeznanie podatkowe każdego obywatela i jakoś nikt nie protestuje.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
co do dźwięków silnika to mistrzostwem są dla mnie V8 ;)