Treść opublikowana przez jceel
-
Emblemat "4,8 Xdrive"
www.realoem.com, znajdujesz numer części i zamawiasz w ASO. ew. możesz po prostu zapytać w ASO nie znając numeru, powinni ci znaleźć i zamówić.
-
320D 150ps CHIP - ja zrezygnowałem (prawda o chipach?)
sorry, że leciutko OT, ale czy są tu jacyś użytkownicy zaczipowanych 330d? szczególnie mnie interesuje wersja 184KM czyli M57. ile mocy można zyskać bez wzrostu dymienia? (mam na myśli jakiś taki bardzo lajtowy program).
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
A masz pomysl jak to wsadzic pod maske E46 bo na 2250 koni to ja reflektuje :norty: A ile niutonow ?? trzeba by przyczepke zmontować i na niej wieźć :norty: co do Nm nie udało mi się znaleźć nic na ten temat w internecie :P
-
320d galka zmiany biegow
http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=ER91&mospid=47642&btnr=25_0347&hg=25&fg=10 zwykła $72 (216zł), drewniana $104 (312zł)
-
320D 150ps CHIP - ja zrezygnowałem (prawda o chipach?)
no właśnie, tak myślałem, wydało mi się nieprawdopodobne żeby serwis Boscha robił jakieś cziptuningi...
-
320D 150ps CHIP - ja zrezygnowałem (prawda o chipach?)
hm... możesz dać jakieś namiary na to miejsce gdzie robiłeś chipa? i wkleić wykres z hamowni, jeśli masz go jeszcze gdzieś?
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Na 5 wygrasz :wink: na 2 Stawiam na GR :cool2: Dlaczego diesle sa zle: [...] jak już jesteśmy przy silnikach kolejowych, to można sobie w ramach ciekawostki poczytać: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolejowy_silnik_spalinowy :) w najpopularniejszej na polskich torach SU46 mamy 2250KM przy 1500rpm z pojemności 95,6 litra w 12 garach. :mrgreen: i ten stopień sprężania 11,3 :mrgreen: planowany upgrade tego silnika do 16 cylindrów, 128l pojemności skokowej i 3000KM się nie udał, bo ukręcały się wały korbowe :) spalanie też jest ciekawe, np. 14D40 z ST44 spala ok. 1000 litrów ropy na godzinę pracy - ale to jednostka napędowa której korzenie sięgają lat 30-tych XX w, przy niej M21 to cud techniki.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
niezły bajkopisarz z ciebie, albo nie masz pojęcia o czym mówisz, a najpewniej jedno i drugie, bo powszechnie wiadomo że M57TUD30 montowany w E46 ma lekkie naddatki mocy i na hamowni wychodzi zwykle między 210 a 218KM. (btw: ponoć 3.0d 204KM w E46 i 3.0d 218KM w E60 nie różnią się fizycznie nawet jedną śrubką, a jedynie zawartością pamięci flash w ECU. czy ktoś mógłby to potwierdzić lub zaprzeczyć?)
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Dla Was śmichy-chichy a dla Modów dodatkowa robota :roll: to może by tak oddzielny wątek mple vs. Rado_!, potem łatwo usunąć :P
-
330D zatarty silnik
wielkie dzięki :cool2:
-
318i Wentylator ,czy można jeździć ?
myślę że można jeździć - na pewno ci się silnik od tego nie przegrzeje :mrgreen:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Kolego musisz czasem wyjechać gdzieś po za swoją "metropolię" bo za duzo Ci się "wydaje. Kup sobie najpierw Fiata lub KIA pojeździj trochę, potem kup BMW porównaj i dopiero sie wypowiadaj. Zrobiles sobie moda na 201 koni i nagle WYDAJE ci sie że jesteś najszybszy w "we wsi". Być może leczysz golfy III czy vectry B ale o równaniu się z 330d możesz pomarzyć. Jak byś podkręcił auto na 203KM to pewnie nawet 330i by wymiękały :mrgreen: :mrgreen: duża naklejka "PIONEER" na tylnej szybie powinna załatwić sprawę.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Powinieneś porozmawiać z kolegą Rado!, bo to jedyny osobnik z którym można porównać Twój poziom dyskusji. kurcze, ja tak właśnie sobie pomyślałem niedawno, jakby tak im zrobić jeden wątek wydzielony i ich nasłać na siebie, mogłoby być ciekawie :8)
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Ale za to zaoszczędzę na DPF'ie :mrgreen: akurat DPF-a to można zwykłym karcherem umyć (oczywiście nie licząc wbudowanego przepalania), co opisywał już tutaj kolega ROGER-NYSA...
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Dobra, 3500 zł pod warunkiem oddania starej, zarżniętej turbiny :mrgreen: może 3500, ale rubli :mrgreen: ale dobrze że się interesujesz tematem, przyda ci się jak kupisz 335i :cool2:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
no nie, nie 4000zł. strzelaj dalej.
-
325ci - Obniżanie zawieszenia
musisz mieć dobre drogi w okolicy :roll:
-
316i odcięcie zapłonu przy 4.500obr/m
no nie, to na pewno nie jest normalne, chyba że ktoś przypadkiem wepchnął ci diesla :8)
-
318ci - radio nie ma pamieci
raczej woltów :)
-
E46, czy E39
i buda już wygląda dość staro, design E46 jest jednak nieco świeższy.
-
330d Test 7.0 - jaka temperatura?
jeśli wskaźnik temperatury stoi w pionie i jest sprawny (patrz: test zegarów) to nie ma powodów do niepokoju. pamiętaj, że a) układ chłodzenia pracuje pod ciśnieniem i b) nie lejesz do niego wody tylko płyn chłodniczy, więc temperatura wrzenia jest wyższa niż 100 stopni C.
-
320d - brak mocy, problemy z przysp. ADAPTACJA PRZEPŁYWKI!
podczas upałów (temp. powyzej 30 stopni) kazdy doładowany silnik będzie słabszy - powietrze jest bardziej rozrzedzone i przy równej objętości, mniejsza masa powietrza jest doprowadzona do cylindrów przez turbinę.
-
320d Ciezka zmiana biegow z 1 na 2
Chyba takie jest działanie synchronizatora że nie dopuszcza do zmiany zazębienia jak obroty kół są nie wyrównane. [...] Proponuje na poczatek sprawdzic poziom oleju / wymienic olej [...] Jasne ,że najlepiej zacząć od najprostszych czynności i mam nadzieję, że zmiana oleju pomoże. Tylko czy przy zużytym oleju nie byłoby problemu ze zmianą bez względu na wybierane przełożenie ? ktoś tutaj pisał niedawno, że identyczne objawy ustąpiły u niego po wymianie tłumika drgań skrętnych (koła pasowego)...
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
to wychodzi ze oplaca sie benzyniaka kupowac tylko w automacie, zeby sie nie owachlowac biegami jak glupi... i myslisz ze 318i 143KM przyspieszaloby lepiej niz porownywalny diesel czyli 320d 150KM? bardzo nie sadze :norty:
-
330D zatarty silnik
tak, to pewnie przez te szaleńcze prędkości obrotowe które rozwija... (ok, ktoś wymyśli jeszcze bardziej bezsensowny powód?)