Treść opublikowana przez jceel
-
BMW e46 coupe 2.0D 2004 rok pomoc przy zakupie!!!
nie po lifcie tylko w modelach wyprodukowanych w połowie 2003 roku dopiero... u mnie: 330d po lifcie z 2001 - nie świeci się 320d po lifcie z 2002 - nie świeci się
-
BMW e46 coupe 2.0D 2004 rok pomoc przy zakupie!!!
check engine się świeci nie w modelach po lifcie, tylko gdzieś od połowy 2003 roku czy nawet od 2004 roku.
-
320D Drgania Foteli, poduszki do wymiany??
za tą cenę to na pewno jakieś fatalne podróby które ci się rozlecą za miesiąc... polecam kupić w ASO albo na allegro komplet Lemfordera (za ok. 320zł da sie wyrwać).
-
e46 nowy dyfer
super, tylko po takim czymś auto już się nie nadaje do normalnej jazdy.
-
320d Problemy z drganiami silnika, jestem załamany
daruj sobie takie teksty...
-
330d Zamulenie po redukcji biegu
zdecydowanie nie normalne, u mnie przy redukcji na 3 bieg momentalnie wyrywa się do przodu.
-
320d - Ile więcej spali automat od manuala?
a jak długo już wisi ogłoszenie sprzedaży na allegro?
-
320D Drgania Foteli, poduszki do wymiany??
Poduszki do wymiany, nie są drogie (197zł w ASO za jedną).
-
330d napinacz paska skacze, wymienić ?
w 320d drgania pedału sprzęgła są mocniejsze niż w 330d. w jednym i w drugim są normalne w granicach rozsądku.
-
330xd Ile powinno spalać paliwa ??
w normie. u mnie jest identycznie, kiedy mam wyłączony climatronic. jeśli jest włączony, to przy temperaturze -10 obroty spadają dopiero jak się nagrzeje do temp roboczej (czyli wskazówka stanie w połowie).
-
Hamulec ręczny / postojowy. Słabe działanie.
tarcze hamulcowe nie mają nic wspólnego z ręcznym.
-
3XX - Coupe 4x4. Puśćcie wodze fantazji :)
do 330ci oraz 330cd nie da rady takich cieniutkich założyć.
-
330Ci - zgasł i nie daje się uruchomić
ile to jest "krótkie przebiegi", mniej niż 20km na raz?
-
odstające zderzaki
wymiana ślizgów zderzaka. koszt ok. 20zł za sztukę, stary zmęczony ślizg należy wyjąć (trochę roboty i dłubania, ja musiałem odkręcić jedną ze śrub trzymającą błotnik żeby wyszło). wygląda to coś tak: http://moto.allegro.pl/bmw-e46-01-05-mocowanie-zderzaka-slizg-i1457184734.html
-
330 xd problem ze sterownikiem silnika
niestety, nie działa :)
-
330 xd problem ze sterownikiem silnika
a wiesz skąd wziąć "invitation code"? wysłałem do nich maila w tej sprawie z rok temu i cisza...
-
330d m57n Stukanie przy gaszeniu + ...
prawdopodobnie sterownik świec żarowych. sprawdź, czy nie ma błędu na kompie.
-
ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo
ja widze tyle, że z tych zdjęć aż bije photoshopem...
-
3XX - błotniki czy pasuja?
od M3 nie pasują do niczego.
-
318Ci 2.0B 143KM- czy konieczny remont silnika?
ja też jestem fanem budy E46 :mrgreen: E90 jest niezłe, natomiast E60 mi się kompletnie nie podoba...
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
tak, kolego, żebyś miał rozeznanie w cenach: * ja kupiłem 330d 184KM sedan manual z końca 2001 roku (po liftingu) w czerwcu 2010 roku, wyniosło mnie ok. 35 tys. zł. * mój ojciec kupił w marcu 2010 320d 150KM sedan manual z końca 2002 roku za ok. 33 tys zł. od zakupu zrobiłem ponad 20 tys km i wymieniłem: * klocki i tarcze hamulcowe z przodu (800zł) * klocki hamulcowe z tyłu - (chyba ok. 300zł wyszło, nie pamiętam dokładnie) * elektryczny podgrzewacz płynu chłodniczego (250zł z allegro) * tuleje wahacza z przodu (nie pamiętam już kosztu) * olej i filtry zaraz po zakupie * kupiłem zimowe opony 205/50/R17 ze stalowymi felgami (1000zł, używane z bieżnikiem 6,5mm) * olej w skrzyni biegów (214zł) * płyn od wspomagania (nie pamiętam ile, ale mniej niż 100zł) niektórych z tych rzeczy nie musiałem robić, ba! nie musiałem robić nic z tego i auto by jeździło. ale nie sztuką jest wydać ostatnie pożyczone pieniądze na samochód, tylko go utrzymać :-) to było pół roku temu ponad, więc pewnie ceny poszły troszkę w dół, ale i tak - do jakiegokolwiek 330d (nawet przed liftem) bez 30 tys zł. nie podchodź.
-
330xd Ile powinno spalać paliwa ??
zależy co uważasz za "normalne". w każdym większym mieście jadąc do pracy osiągasz średnią prędkość w porywach 25-30km/h, o jeździe 60km/h = 1km/min można zapomnieć :roll: natomiast jako że aktualnie jestem u rodziców na wsi :8) sprawdziłem rozgrzewanie się silnika w takich właśnie warunkach czystej drogi i jazdy niezmąconej zatrzymywaniem się. pion pojawił się dokładnie po 9 kilometrach albo 8 minutach jazdy z prędkością dochodzącą do 80km/h.
-
330xd Ile powinno spalać paliwa ??
nie 5-7 min a 5-7 kilometrów! przejechanie tej trasy w Krakowie zajmuje mi conajmniej 15-20 minut...
-
320d - lift i 136KM możliwe??
3.0d za 17 tysiecy? nawet najbardziej upodlone trupy z allegro do których strach wsiadać nie są takie tanie :lol:
-
330xd Ile powinno spalać paliwa ??
sprawdź termostaty, bo to zdecydowanie nie jest w normie. co do mojego stylu jazdy - od zimnego startu do osiągnięcia pierwszej białej kreski na wskazówce temperatury nie przekraczam 2000rpm, kiedy już przekroczy rozpoczynam normalną jazdę. w 320d 150KM mam identycznie, więc to nie kwestia silnika.