Treść opublikowana przez jceel
-
330xd Ile powinno spalać paliwa ??
moje 330d 184KM rozgrzewa się od zera do pionu na dystansie ok. 5-6 kilometrów spokojnej jazdy przy aktualnych temperaturach. warto sprawdzić jeszcze elektryczny podgrzewacz płynu chłodzącego.
-
320d jaki to nr części ? osłony zimowe na nerki
każde ASO BMW, zamawiasz jednego dnia i na drugi dzień odbierasz...
-
Opony letnie R18
będzie się gorzej prowadził.
-
320d 150KM chip
kolego, skrzynia 5 czy 6? bo to ma znaczenie :)
-
bmw e46 328 jaki byl by koszt zalozenia kompresora
chyba się trochę zapędziliście... zestaw G-Powera dla M54 to jest plug&play kit praktycznie, montuje się to szybko i można dalej normalnie jeździć po bułki do sklepu i do pracy - tylko trochę szybciej. a takim wyrzeźbionym M52 z turbo to chyba raczej ciężko normalnie i bezawaryjnie jeździć :roll:
-
320D: Czy z padniętym turbo można jechać?
Popieram kolegę yoshimura01 - piszczenie spod maski to raczej na pewno nie jest turbo...
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
to jeden z najbardziej trwałych i bezawaryjnych silników BMW, więc chyba twój znajomy po prostu kupił jakiegoś sztrucla.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
wszystkie :8) 2.2 170KM albo 2.5 192KM powinno się dać kupić w rozsądnych pieniądzach
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
ogólnie warto kupić 320d 150KM po lifcie, ale jeśli masz mniej niż te 27-28 tysięcy to lepiej kup w lepszym stanie a przedliftowy...
-
320d - lift i 136KM możliwe??
przekładany przód albo to 318d...
-
3XX - Anglik-- Przekładka
za 25 tys nie kupisz nic z silnikiem 3.0
-
320d - Harman Kardon + Navi 16:9
navi 16:9 z robocizną to cie wyjdzie z 6000zł a nie 2500...
-
wybór producenta instalacji
nie ma silnika M52 o pojemności 3.0
-
320d Sworznie MAYLE HD w wachacz LEMFORDER?
mojemu ojcu w 320d wprasowywali nowe sworznie do ori wahaczy u pierwszego z brzegu mechanika w Częstochowie, więc to nie może być jakieś trudne :)
-
320d 150km- (olej - wymiana) jaki olej do skrzyni??
ja tylko wspomnę, że jeżeli na naklejce mamy napisany olej MTF-LT-1 to można bez problemu zalać MTF-LT-2 :mrgreen: cena w ASO 107zł/litr.
-
3XX - Tylnie lampy poliftingowe
był zdaje się retrofit do tego (nie pamiętam czy oryginalny też, czy tylko zamienniki). update: jest: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AM31&mospid=47638&btnr=63_0728&hg=63&fg=95
-
320D -zamiana panelu klimatronic
przecież chyba nie było w ogóle E46 bez klimatyzacji. były wersje z manualną klimą, ale najważniejsza rzecz (tj. sprężarka klimatyzacji) jest w każdym E46! (poprawcie mnie jeśli się mylę...)
-
318i - Sprzeglo albo skrzynia. Prosze o rade!
wymiana oleju w skrzyni manualnej jest banalna. olej najlepiej kupić w ASO - koszt nie powinien przekroczyć 200zł. a potem tylko odkręcić jedną śrubę, spuścić, zakręcić, odkręcić drugą i strzykawką wlać nowy olej... do tego wystarczą dwie lewe ręce
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
318i 143KM ma miec 9.3s do 100km/h, a 320i 150KM 9.9s - wiec jednak nieco zwawszy.
-
318d wskazania ekonomizera
kurcze... a mój bez trudu osiąga 20l na 5 biegu :8)
-
Skrzynie Switchtronic
hej, szukam informacji na temat skrzyń automatycznych Switchtronic montowanych w Alpinach. czy to jest zwykły automat ZF z funkcją ręcznej zmiany biegów, czyli właśnie zwykły steptronic z podłączoną zmianą biegów na kierownicy, czy może jakaś bardziej zaawansowana konstrukcja? interesuje mnie to o tyle, że w danych technicznych Alpiny D10 Biturbo przyspieszenie 0-100km/h jest mniejsze dla automatu :roll: czy to możliwe, że ta skrzynia pracuje znacznie szybciej niż zwykły steptronic?
-
330XD - gdzie oddac automat do regeneracji
Co do zmiany z automatu na manuala - na pewno da się zrobić, rozmawiałem w Krakowie z gościem (swoją drogą forumowiczem, ale nie pamiętam już jego nicka) który zmieniał w 320d skrzynię z 5b na 6b. Musiał zmienić do tego całe sprzęgło i wał ale dał radę i nie załamał się kosztami :)
-
330Ci - Sprzedaż Kupno BMW - ile doinwestowaliście w auto
mnie tylko denerwuje wyciąganie wniosków na podstawie obserwacji które są z nimi kompletnie nieskorelowane.
-
330XD - gdzie oddac automat do regeneracji
hmm... uzywana skrzynia manualna + nowy kpl sprzęgła + nowe koło dwumasowe + pedał sprzęgła do kabiny i parę drobiazgów... ciekawe ile to wyjdzie.
-
330Ci - Sprzedaż Kupno BMW - ile doinwestowaliście w auto
ale z takimi mądrościami to może lepiej się powstrzymaj...