Treść opublikowana przez guzior2
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Płukanka od LM jest dobra tak że możesz ją zastosować. Patrz również na specyfikację BMW LL04 ponieważ ona również jest odpowiednia a nawet przewyższa ll01. Ravenol vmp 5w30 usvo jest bardzo dobry, zobacz czy Total Quartz Ineo LongLife 5W30 lub Fuchs Titan GT1 Pro C-3 5w-30 XTL są dostępne.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jeśli większość po mieście to lepszy będzie olej o mniejszej lepkości (5w30) i niskim ccs np. wspomniany wyżej Texaco i Fuchs, Ravenol jest droższy ale posiada sporo bazy syntetycznej tak że wg. uznania. Jeśli nie wiesz co było wcześniej to przed zmianą zastosuj płukankę postojową Oilem ReleaseTech Power Flush i najważniejsze to skróć interwał olejowy do 8 kkm bo przy takiej jeździe olej szybko traci swoje parametry.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
5w40 to nie najlepszy pomysł jeśli większość to jazda po mieście, lepiej pozostań przy 0w30 lub 5w30 taki jak polecałem wyżej (Ravenol lub Texaco) Edit: Jeśli mieszkasz w uk to to tu masz łatwo dostępny olej FUCHS TITAN GT1 PRO C3 5W30 w dobrej cenie który również wypadł fajnie w analizie laboratoryjnej. Osobiście go stosuję w swoich samochodach i sprawuje się bez zarzutów.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Pierw uporaj się z temperaturą bo filtr nie będzie się wypalał poprawnie.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
LL01 FE charakteryzuje się bardzo niską lepkością w 40 jak i w 100 stopniach zapewne dla zmniejszenia zużycia paliwa co nie koniecznie idzie w parze z ochroną, natomiast LL04 ma ograniczone popioły siarczane, fosfor i siarkę aby ograniczyć zapychanie dpf i nowoczesnych katalizatorów.
-
Moduł Bluetooth
Każda kierownica ma te przyciski tak że na to bym nie patrzył, powinieneś to zrobić tak jak na filmie poniżej.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Płukanka zawsze mile widziana bo pozbędziesz się resztek starego oleju i delikatnych zanieczyszczeń ale jak nie chcesz to nie jest konieczna. Havoline jest tańszy od ravenola ze względu na bazę hc ale w analizie wypadł bardzo dobrze tak że śmiało możesz go stosować w obydwóch samochodach.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Castrol ma wiele złych opinii w sieci ze względu na pozostawianie po sobie zanieczyszczeń w silniku i dość łatwo odparowuje w wysokich temperaturach. Mechanik nagadał ci głupot, wystarczy że zastosujesz płukankę przed zmianą (nie konieczne) i śmiało możesz zmienić na inny, Motul jest średnim olejem i dość często podrabiany, jeśli chcesz dobry olej to mogę zaproponować Ravenol VMP 5w30 USVO, Texaco Havoline ProDS V 5w30.
-
F07 podwyższon wyładowanie akumulatora
Nie wiem czy masz jeszcze inne usterki z elektryką ale wkładając zwykły akumulator kwasowo ołowiowy popełniłeś błąd ponieważ przy systemie odzysku energii z hamowania musi być AGM ponieważ jest odporny na ciągłe oddawanie i przyjmowanie energii o dużym natężeniu prądu z hamowania a zwykły aku jaki masz obecnie jest niszczony przez ten system bo nie jest odporny na takie spadki i wzrosty energii dlatego to jest pierwsze od czego powinieneś zacząć.
-
F07 podwyższon wyładowanie akumulatora
Nowy akumulator jest w technologii AGM ?
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
5W40 posiada większą lepkość w temperaturze 100 stopni niż 5w30 dlatego będą większe opory co przełoży się na większe spalanie.
-
Ograniczenie prędkości
W firmie gdzie robią chip tuning mogą ściągnąć blokadę.
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
To nie jest odpowiedni temat na takie pytania :nienie:
-
Opony całoroczne w X-drive Fxx
Tu opisują pojęcie homologacji jako trochę bardziej złożone: https://www.oponeo.pl/artykul/opony-z-pierwszego-wyposazenia-opony-z-homologacja
-
Błąd Klimatyzacji 8011F9
Na tej stronie odczytasz opis błędu: https://bmwfault.codes Spróbuj skasować błąd i zobaczysz czy powróci.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Kilka razy były już pytania o to np. na stronie 231.
-
[F10]Funkcja pomiaru oleju
Aktualizację sterowników można wgrać w różnych miejscach w PL i nie tylko ASO, z naszego forum robi to np. ten kolega: https://www.bmw-klub.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=18503 https://codemybimmer.pl
-
[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS
Z pewnością aplikacja nie może się równać z fabrycznymi programami bmw ale do podstawowych rzeczy sprawdza się bardzo dobrze, jeśli chodzi o kodowanie to większe możliwości posiada bimmercode ze względu na expert mode, bimmerlink służy do diagnostyki podobnie jak bimmer-tool, carly obsługuje diagnostykę i kodowanie ale każą sobie płacić co rok za dostęp i dodatkowo trzeba kupić ich adapter bo z innym nie działa a to wszystko generuje dość sporą kwotę. Według mnie najlepszym i najtańszym wyborem jest bimmercode do kodowania i bimmer-tool do diagnostyki, obydwie aplikacje mogą działać na jednym adapterze bluetooth.
-
[F10]Funkcja pomiaru oleju
To jest tylko soft multimediów.
-
[F10]Funkcja pomiaru oleju
W 520d przed liftem z fabrycznym oprogramowaniem nie ma pomiaru poziomu oleju elektronicznego, przypuszczam że gdybyś podniósł soft do nowszego to ta funkcja zaczęła by działać ale nie jestem pewny na 100%
-
Jaki interfejs wybrać do bmw e60 przedlift
Do kodowania aplikacja: https://bimmercode.app Do diagnostyki aplikacja na androida: bimmer-tool Do diagnostyki na IOS/android: https://www.bimmerlink.app
-
Problem z układem Chlodzenia.
Nie może pokazywać takiej temperatury, albo nowy czujnik jest nie sprawny albo instalacja elektryczna idąca do niego, trzeba ten problem rozwiązać bo nie będzie działało poprawnie. Ps: czujnik najlepiej oryginalny bo z zamiennikami to loteria.
-
Problem z układem Chlodzenia.
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej pokazuje prawidłowo ?
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
3EED pojawia się kiedy akumulator jest słaby lub kończy powoli swój żywot, ewentualnie problem z inteligentną klemą minusową.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Olej Ravenol a filtry Mann lub Knecht. Pomyśl nad specyfikacją oleju LL04, będzie się mniej sadzy wytwarzać.