Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Płukanka od LM jest dobra tak że możesz ją zastosować. Patrz również na specyfikację BMW LL04 ponieważ ona również jest odpowiednia a nawet przewyższa ll01. Ravenol vmp 5w30 usvo jest bardzo dobry, zobacz czy Total Quartz Ineo LongLife 5W30 lub Fuchs Titan GT1 Pro C-3 5w-30 XTL są dostępne.
  2. Jeśli większość po mieście to lepszy będzie olej o mniejszej lepkości (5w30) i niskim ccs np. wspomniany wyżej Texaco i Fuchs, Ravenol jest droższy ale posiada sporo bazy syntetycznej tak że wg. uznania. Jeśli nie wiesz co było wcześniej to przed zmianą zastosuj płukankę postojową Oilem ReleaseTech Power Flush i najważniejsze to skróć interwał olejowy do 8 kkm bo przy takiej jeździe olej szybko traci swoje parametry.
  3. 5w40 to nie najlepszy pomysł jeśli większość to jazda po mieście, lepiej pozostań przy 0w30 lub 5w30 taki jak polecałem wyżej (Ravenol lub Texaco) Edit: Jeśli mieszkasz w uk to to tu masz łatwo dostępny olej FUCHS TITAN GT1 PRO C3 5W30 w dobrej cenie który również wypadł fajnie w analizie laboratoryjnej. Osobiście go stosuję w swoich samochodach i sprawuje się bez zarzutów.
  4. Pierw uporaj się z temperaturą bo filtr nie będzie się wypalał poprawnie.
  5. LL01 FE charakteryzuje się bardzo niską lepkością w 40 jak i w 100 stopniach zapewne dla zmniejszenia zużycia paliwa co nie koniecznie idzie w parze z ochroną, natomiast LL04 ma ograniczone popioły siarczane, fosfor i siarkę aby ograniczyć zapychanie dpf i nowoczesnych katalizatorów.
  6. guzior2 odpowiedział(a) na MarcinSm temat w F30, F31, F34, F80
    Każda kierownica ma te przyciski tak że na to bym nie patrzył, powinieneś to zrobić tak jak na filmie poniżej.
  7. Płukanka zawsze mile widziana bo pozbędziesz się resztek starego oleju i delikatnych zanieczyszczeń ale jak nie chcesz to nie jest konieczna. Havoline jest tańszy od ravenola ze względu na bazę hc ale w analizie wypadł bardzo dobrze tak że śmiało możesz go stosować w obydwóch samochodach.
  8. Castrol ma wiele złych opinii w sieci ze względu na pozostawianie po sobie zanieczyszczeń w silniku i dość łatwo odparowuje w wysokich temperaturach. Mechanik nagadał ci głupot, wystarczy że zastosujesz płukankę przed zmianą (nie konieczne) i śmiało możesz zmienić na inny, Motul jest średnim olejem i dość często podrabiany, jeśli chcesz dobry olej to mogę zaproponować Ravenol VMP 5w30 USVO, Texaco Havoline ProDS V 5w30.
  9. Nie wiem czy masz jeszcze inne usterki z elektryką ale wkładając zwykły akumulator kwasowo ołowiowy popełniłeś błąd ponieważ przy systemie odzysku energii z hamowania musi być AGM ponieważ jest odporny na ciągłe oddawanie i przyjmowanie energii o dużym natężeniu prądu z hamowania a zwykły aku jaki masz obecnie jest niszczony przez ten system bo nie jest odporny na takie spadki i wzrosty energii dlatego to jest pierwsze od czego powinieneś zacząć.
  10. Nowy akumulator jest w technologii AGM ?
  11. 5W40 posiada większą lepkość w temperaturze 100 stopni niż 5w30 dlatego będą większe opory co przełoży się na większe spalanie.
  12. guzior2 odpowiedział(a) na Przemas23 temat w F10, F11
    W firmie gdzie robią chip tuning mogą ściągnąć blokadę.
  13. To nie jest odpowiedni temat na takie pytania :nienie:
  14. Tu opisują pojęcie homologacji jako trochę bardziej złożone: https://www.oponeo.pl/artykul/opony-z-pierwszego-wyposazenia-opony-z-homologacja
  15. Na tej stronie odczytasz opis błędu: https://bmwfault.codes Spróbuj skasować błąd i zobaczysz czy powróci.
  16. Kilka razy były już pytania o to np. na stronie 231.
  17. Aktualizację sterowników można wgrać w różnych miejscach w PL i nie tylko ASO, z naszego forum robi to np. ten kolega: https://www.bmw-klub.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=18503 https://codemybimmer.pl
  18. Z pewnością aplikacja nie może się równać z fabrycznymi programami bmw ale do podstawowych rzeczy sprawdza się bardzo dobrze, jeśli chodzi o kodowanie to większe możliwości posiada bimmercode ze względu na expert mode, bimmerlink służy do diagnostyki podobnie jak bimmer-tool, carly obsługuje diagnostykę i kodowanie ale każą sobie płacić co rok za dostęp i dodatkowo trzeba kupić ich adapter bo z innym nie działa a to wszystko generuje dość sporą kwotę. Według mnie najlepszym i najtańszym wyborem jest bimmercode do kodowania i bimmer-tool do diagnostyki, obydwie aplikacje mogą działać na jednym adapterze bluetooth.
  19. To jest tylko soft multimediów.
  20. W 520d przed liftem z fabrycznym oprogramowaniem nie ma pomiaru poziomu oleju elektronicznego, przypuszczam że gdybyś podniósł soft do nowszego to ta funkcja zaczęła by działać ale nie jestem pewny na 100%
  21. Do kodowania aplikacja: https://bimmercode.app Do diagnostyki aplikacja na androida: bimmer-tool Do diagnostyki na IOS/android: https://www.bimmerlink.app
  22. Nie może pokazywać takiej temperatury, albo nowy czujnik jest nie sprawny albo instalacja elektryczna idąca do niego, trzeba ten problem rozwiązać bo nie będzie działało poprawnie. Ps: czujnik najlepiej oryginalny bo z zamiennikami to loteria.
  23. Czujnik temperatury cieczy chłodzącej pokazuje prawidłowo ?
  24. 3EED pojawia się kiedy akumulator jest słaby lub kończy powoli swój żywot, ewentualnie problem z inteligentną klemą minusową.
  25. Olej Ravenol a filtry Mann lub Knecht. Pomyśl nad specyfikacją oleju LL04, będzie się mniej sadzy wytwarzać.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.