Treść opublikowana przez guzior2
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Bo szkoda silnika męczyć wyższą lepkością przy zimnym starcie, przy twoim stylu eksploatacji lepiej spisze się mniejsza lepkość która szybciej zapewni ochronę silnikowi.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Mniejsza lepkość w 40 st. zapewni lepszą (szybszą) ochronę przy zimnym starcie dlatego śmiało możesz zalać 0w40 lub 5w30.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Ja dodam tylko abyś przed zlaniem tego 10w40 zastosował płukankę silnika np. Liqui Moly lub Archoil.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Pozostań przy lepkości 5w30 ale radzę wymieniać olej co 8 kkm ze względu na mocną degradację oleju w takich warunkach eksploatacji. Mogę polecić ten olej: http://texacopolska.pl/produkty/havoline-prods-m-5w-30/
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
50/50 trasa miasto. Głównie trasy 200- 300km 2x w tygodniu miasto 5-10km codziennie. Cena bez znaczenia. Najlepsza ochrona, najlepszy poślizg, najlepszy film. Ravenol vmp 5w30 usvo lub Amsoil european car formula 5w30
-
olej skrzyni manualnej bmw f30
https://czescidobmw.pl/olej-do-skrzyni-biegow-mtf-lt-5-1l-83222156969--83222156969 Wchodzi 1.2 litra
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Cena tego oleju jest nie adekwatna do jakości, jest tam mieszanina Pao z HC z tym że tego drugiego jet wyraźnie więcej. Jeśli chcesz dobrać odpowiedni olej to musisz podać jak eksploatujesz samochód i jaki jest przedział cenowy.
-
Problem z układem Chlodzenia.
Jeśli po procedurze odpowietrzenia nadal w ukrytym menu będzie błędna temperatura cieczy chłodzącej to stawiał bym na nie sprawny czujnik temperatury. PS: Popraw temat wątku zgodnie z regulaminem bo zostanie zamknięty.
-
Problem z układem Chlodzenia.
Na pewno jest układ zapowietrzony bo tym sposobem którym zrobiłeś nie odpowietrzysz układu z elektryczną pompką. Ps: Wzoruj się bardziej na tym pierwszym filmie bo dotyczy twojego modelu, w laptopie tego gościa masz dokładną instrukcję krok po kroku co trzeba zrobić.
-
Problem z układem Chlodzenia.
Tu nie chodzi o zapłon, tą procedurą którą widzisz na filmie uruchamiasz elektryczną pompkę która sama odpowietrza układ przez ok. 12 minut. Tu masz film po polsku w starszym modelu bmw:
-
Problem z układem Chlodzenia.
Czy układ chłodzenia odpowietrzyłeś zgodnie z instrukcją BMW, tak jak jest pokazane na filmie ?
-
olej skrzyni manualnej bmw f30
Co 100 kkm wypadało by wymienić.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Możesz zalać tańszy ale żeby miał aprobatę lub specyfikację BMW.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jeśli większość po mieście to olej szybko straci swoje parametry dlatego polecam zmieniać co 8kkm, maksymalnie co 10kkm, jeśli chciałbyś w przyszłości coś lepszego to np. Ravenol VMP 5w30 USVO.
-
Koła na zimę
Śruba zabezpieczająca 100NM
-
Silnik B47 opinie
Wczesniej w f10 i teraz w g30 nie ma poboru oleju w silniku B47.
-
Płyn do wspomagania kierownicy
Wspomaganie jest elektryczne a zaznaczone na czerwono to drugi zbiornik wyrównawczy płyny chłodzącego.
-
G31, problem z akumulatorem, błąd 803418
Na rysunku który wrzuciłem wyżej jest wszystko pokazane, jeśli ładujesz bez funkcji Recond to nie działa etap 6 gdzie ładowarka podbija napięcie do 15,8V a natężenie prądu wynosi w tedy 1,8A i jak sama nazwa wskazuje Recond = Recondition. A tak w ogóle to osobiście się przekonałem że ta funkcja działa bo ożywiłem stary akumulator AGM z 2008 r. który przez kilka lat leżał w garażu i był rozładowany, próbowałem go ładować ładowarką Bosch C3 ale nie poradziła sobie, dopiero Ctek dał radę.
-
G31, problem z akumulatorem, błąd 803418
No takie bzdury kompletne wypisują mi w instrukcji obsługi i jeszcze na dodatek ta funkcja działa w mojej ładowarce :duh:
-
G31, problem z akumulatorem, błąd 803418
Akumulatory w technologii AGM są bardziej odporne na zasiarczenie dlatego jest duża szansa uratowania go ale tak jak napisał kolega wyżej potrzebujesz dobrej ładowarki mikroprocesorowej z funkcja Recond takiej jaką oferuje CTEK, ja ostatnio ożywiłem tą ładowarką stary akumulator agm ale musiałem zrobić 3 cykle ładowania wraz z recond (każdy cykl po 24h). Ps: Nie próbuj ładować akumulatora AGM zwykłym prostownikiem bo łatwo go uszkodzić i nie będzie już trzymał swoich parametrów.
-
Uderzenie w sarne f10 lci (maska wystrzeliła do góry)
Zamów w tym sklepie to będziesz miał taniej i otrzymasz fachową pomoc w doborze odpowiednich części: https://czescidobmw.pl
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
https://czescidobmw.pl/katalogi/oleje/0001034374/oleje-silnikowe-motul
-
BMW F10 rozładowany akumulator
Jeśli akumulator jest sprawny, nic nie kradnie prądu, prawidłowe ładowanie to powinno być ok, ewentualne zapisane błędy wystarczy usunąć. Pamiętaj że akumulatory w technologii AGM najlepiej ładować ładowarką mikroprocesorową która nie uszkodzi go podczas ładowania bo ma specjalny tryb do tego, natomiast gdybyś chciał użyć zwykłego prostownika to trzeba wiedzieć jakie parametry ustawić bo AGM łatwo uszkodzić nieprawidłowym ładowaniem.
-
Silnik B47 opinie
W UK też jest to dość popularne bo samemu pod domem można sobie to ustrojstwo założyć i za pomocą przycisków na kierownicy aktywować lub dezaktywować naliczanie przebiegu, a najgorsze że można to kupić bez problemu oficjalnie w sklepie internetowym.
-
Jak dbać o akumlator AGM
U mnie w Mini fabryczny AGM w marcu skończy 10 lat i jak do tej pory żadnych problemów.