Skocz do zawartości

GRUBER

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez GRUBER

  1. GRUBER odpowiedział(a) na MateuszCHUDY temat w E39
    Aż sprawdziłem na mojej fakturze: dokładnie rok temu w Inchcape Motor w Warszawie dałem za lewy tył (nr: 34526756376) 363,00 zł. Więc nieco taniej :mrgreen:
  2. GRUBER odpowiedział(a) na MateuszCHUDY temat w E39
    Tylko nie kupuj już zamiennika, ale oryginał lub VDO Siemens. Z zamiennikami jest loteria i zazwyczaj nie działają. Czujnik w lewym tylnym kole odpowiada też za wskazania licznika, więc wygląda na to że znalazłeś winowajcę. Co do hamowania przy określonej prędkości, to też tak miałem gdy czujnik padał, ale u mnie to było przy ok. 35 km/h - odłączenie ASC rozwiązywało problem. Pomogła oczywiście wymiana czujnika na nowy.
  3. Trzeba wyjąć cały, ale to żadna filozofia. Odpinasz 3 wtyczki, odkręcasz 4 śruby i reflektor masz w rękach.
  4. U mnie po wymianie też było czuć większe wibracje, ale mój tłumikarz od razu sprawdził cały układ i tu podgiął, tam podspawał i jest git. Oczywiście mówię o samych mocowaniach i podporach, a nie gięciu i spawaniu samych rur. Kolego Pedros radzę podjechać do tłumikarzy, żeby zerknęli na układ i trochę przy nim pogrzebali. Może tak jak u mnie, wystarczy podgiąć któreś mocowanie o 5mm i będzie ok.
  5. Kickdown zmienia bieg na taki, na którym masz przy danej prędkości najwyższą moc/moment obrotowy. Wciskasz i trzymasz tyle, ile chcesz akurat dać w piz..ę. Działa zarówno na D i na S, bez różnicy kiedy wdepniesz. Tylko na S prawdopodobnie dociągnie do odcinki, a na D może wcześniej zmienić bieg.
  6. GRUBER odpowiedział(a) na stanek90 temat w E39
    Raczej wszystko jest ok. "Chłodzenie" nie działa cały czas, tylko wtedy kiedy musi zbić temperaturę, więc kiedy nie jest zbyt gorąco, to będzie się włączało z przerwami, a pewnie jak nastawisz na 16 st. w upalny dzień to będzie chodziło cały czas.
  7. No to robi Ci się gdzieś zwarcie. Możesz skombinować rozpiskę bezpieczników i wyciągać je kolejno mierząc przy tym pobór prądu. Skoro zapala się światło, to może być coś z drzwiami albo bagażnikiem (chociaż wtedy powinno się wyświetlić na kompie). Ewentualnie możesz mieć zalewany moduł LCM i to on świruje. Zerknij w link z ostatniego postu: viewtopic.php?f=72&t=147687&p=1098367&hilit=lcm#p1098367 Są jeszcze jakieś inne objawy?
  8. To jest wina czujnika - mam tak samo ze zdychającym czujnikiem z przodu: po skasowaniu błędu ten czujnik daje złe odczyty i ASC muli samochód. Po wyłączeniu ASC auto jedzie normalnie, a po włączeniu znowu muli. Wszystko świruje dopóki nie wywali błędu i nie odetnie ASC. Podłącz się pod inpę i na live data obserwuj prędkości poszczególnych kół podczas jazdy, bo prawdopodobnie twój nowy czujnik będzie oszukiwał. Wymieniać radzę na VDO Siemens albo oryginał z serwisu, bo inne nie koniecznie będą działać.
  9. GRUBER odpowiedział(a) na Ibrachim temat w E39
    Pewien jesteś że nie było modułu? W oryginale moduł jest powiedzmy zintegrowany z silnikiem i wszystko jest upchnięte w tej "puszce" silnika wentylatora.
  10. GRUBER odpowiedział(a) na Ibrachim temat w E39
    Z tym sprawdzaniem na Realoem bym się tak nie rozpędzał w przypadku wentylatora klimy, bo widziałem już tutaj kilku Kolegów, którzy tak właśnie kupili wentylator a później musieli wymieniać, bo nie pasował. Do mojej też oczywiście pokazuje inny niż jest w rzeczywistości. Nawet w serwisie nie są w stanie ustalić na 100% czy ten pokazywany przez system będzie pasował - sprawdziłem w dówch serwisach, gdzie usłyszałem: "Panie, zamówimy, a jak nie będzie pasował, to się wymieni na inny". Problem w tym, że po podaniu im dokładnego numeru części stwierdzili, że akurat takiego jak mój nie ma w produkcji i w ogóle w PL nie był nigdy dostępny. Więc radzę sprawdzić konkretny numer wentylatora w samochodzie i albo szukać używki z tym samym numerem, albo znaleźć inną i podłączyć na próbę przed kupnem.
  11. Z lewej strony silnika jest turbo, więc może po prostu masz pęknięty wąż od niego, albo spadł. Musisz tam zerknąć - najlepiej widać jak się zdemontuje rurę doprowadzającą powietrze do dolotu.
  12. Dlatego też założyłem oryginał, ale z benzyniaka. Wcześniej poczytałem trochę o jakości tego badziewia z allegro i zrezygnowałem z zamiennika. Nawet pytałem tamtego sprzedającego z aukcji, którą wrzucił dddpawel i powiedział, że bez kombinacji się nie obędzie i nie daje gwarancji, że wentylator będzie prawidłowo działał.
  13. Ja mam zroioną taką przekładkę z benzyniaka z 2003 roku i działa. Obudowa oczywiście nie pasuje i będziesz musiał obydwie lekko połamać, żeby przełożyć kable, ale jest to jak najbardziej wykonalne.
  14. GRUBER odpowiedział(a) na wolun temat w E39
    Jak patrzysz na górną ramkę drzwi od wewnątrz, to na skraju ramki jest taki pasek który wygląda jak uszczelka, ale w rzeczywistości to "czujnik" anty-przycięciowy :D Jak szyba się zamyka, to po dotknięciu tego czujnika powinna się zatrzymać i cofnąć o kilka cm w dół. Kabli musisz szukać pod tapicerką, bo na wierzchu nic nie widać.
  15. GRUBER odpowiedział(a) na carlos76 temat w E39
    Przekaźniki są w bagażniku nad akumulatorem. Są trzy zielone kostki (identyczne) a pompą steruje pierwszy od lewej, czyli od przodu auta. Przekaźnik może się zacinać, ale pompa wtryskowa powinna wytworzyć podciśnienie na tyle duże, żeby zassać paliwo z układu i silnik nie powinien zgasnąć (tylko się zamulić). Przekaźniki możesz spróbować zamienić miejscami i pojeździć.
  16. GRUBER odpowiedział(a) na dobione temat w E39
    Jeśli to mają być felgi dedykowane do E60, to będziesz musiał roztoczyć otwór centrujący na piastę, bo E39 ma inną średnicę.
  17. GRUBER odpowiedział(a) na darekb69 temat w E39
    To widocznie zaciął się rygiel. Otwórz bagażnik i zerknij do schowka po prawej nad akumulatorem. Tam jest taki zielony drut - służy do awaryjnego otwierania siłownika przy klapce wlewu paliwa.
  18. GRUBER odpowiedział(a) na ice331 temat w E39
    Sprawdź jeszcze kolego przekaźnik sterujący pompą progową. Też miałem identyczne objawy jak ty i to właśnie przekaźnik się zawieszał, przez co pompa nie startowała. Pomagało właśnie przekręcenie kluczyka drugi raz, po kilku miesiącach musiałem przekręcać kilka razy, aż werszcie całkiem padł. W bagażniku, po prawej stronie nad akumulatorem masz 3 zielone kostki - to przekaźniki. Pierwszy od lewej (od przodu auta) jest od pompy progowej. Zamień go miejscami z pozostałymi (wszystkie są identyczne) i jeśli auto będzie odpalało, to masz winowajcę. Nowy w serwisie 38zł.
  19. GRUBER odpowiedział(a) na Piszczałka temat w E39
    Przekaźnik pompy progowej jest w schowku nad akumulatorem. Zielona kostka (są trzy identyczne), pierwsza od lewej, czyli od strony przodu auta.
  20. GRUBER odpowiedział(a) na Sebidini temat w E39
    Też miałem problem z pompą progową która się czasami nie włączała przy próbie odpalenia silnika. Po wymianie dwóch pomp i braku poprawy wreszcie nie odpaliła wcale. Wymieniłem przekaźnik od pompy (w bagażniku, nad akumulatorem, zielona kostka, pierwszy od strony przodu auta) i teraz odpala 100/100 prób. Jak nie chcesz wymieniać od razu na nówkę (38zł w serwisie), to możesz zamienić go miejscami z pozostałymi dwoma - są takie same. Mój padnięty przekaźnik lekko brzęczał w środku gdy się nim mocniej trząchnęło, a w pozostałych nic nie brzęczało.
  21. GRUBER odpowiedział(a) na gradu_85 temat w E39
    Na końcu lampy, przy kierunkowskazach masz takie gumowe nakładki, a w nich powinna być gąbka. Pełnią rolę odpowietrzników i powinny być drożne, ale nie puste w środku.
  22. GRUBER odpowiedział(a) na Devil_Jin temat w E39
    A skąd pewność że to właśnie EWS? Jak przekręcasz zapłon to kręci, czy w ogóle nie startuje?
  23. Nie wiem jak u Was, ale jak mój kluczyk nie miał komunikacji z immo, to po przekręceniu zapalały się normalnie kontrolki, ale gdy przekręcałem dalej na zapłon, to nie było żadnej reakcji - moim zdaniem to nie wina immo. Podłącz się kolego pod kompa i powiedz co wyszło, bo inaczej nic nie zdziałamy.
  24. To tylko plastik - ładnie wygląda i wygłusza.
  25. Oczywiście że można, tylko najlepiej od razu podłączyć drugi, bo jak w międzyczasie np. zamkniesz bagażnik, to już się z pilota nie otworzy, a kluczykiem czasami nie da się otworzyć.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.