Treść opublikowana przez DZWILU88
-
Lokalizacja przekaźnika kierunkowskazów
A kto mi powie gdzie szukać przekaźnika od kierunkowskazów , bo mi raz działają a raz nie więc trzeba pewnie coś wyczyścić :))) tylko nie wiem gdzie łapy wsadzić
-
Korekta spalania - 525d E39 po lifcie
-
Różnice miedzy M52TUB25 i M52TUB28
http://e39.pl/wp-content/uploads/2011/05/528i-M52TUB28.pdf
-
Zmiany konstrukcyjne w silniku 528 pod koniec 1999r
Tu jest wszystko http://www.bts-bmw.pl/forum/printview.php?t=6705&start=0&sid=f395ba54c3802585a76c3d40fa2b0d3d
-
Zmiany konstrukcyjne w silniku 528 pod koniec 1999r
Znalazłem coś takiego Re: Różnice miedzy M52TUB25 i M52TUB28 Postprzez Dawid20 » Czw Maj 24, 2012 6:46 pm Więc tak , blok i glowica są takie same . Inny jest wał , korby i tłoki . Z tym że same tłoki z M52TUB25 sa o jakiś 1mm (dokładnie chyba o 0,95mm) wyższe od tłoków z M52TUB28 . Tłoki z 2,5 można od góry z frezować o 1mm i mamy tłoki z 2.8 . Chciałem też zaznaczyć że tłoki z pojedyńczego Vanosa nie podejda do podwójnego z racji braku odpowiednich wycięć w tłoku na zawory wydechowe . Wałki rozrządu są inne . Przyda się dla potomnych :wink: Pozdrawiam :wink:
-
Różnice miedzy M52TUB25 i M52TUB28
Takiego tematu szukałem :))) ale jeszcze niech ktoś napisze, czy za wyjątkiem rozkodowania VIN jest jakaś inna możliwość sprawdzić na parkingu z jakim silnikiem mamy do czynienia?
-
Zmiany konstrukcyjne w silniku 528 pod koniec 1999r
Witam jak w temacie , słyszałem że miała miejsce modernizacja w tym silniku pod koniec lat 1999 w ostatnim jego kwartale ale nigdzie niemoge znaleźć jaka to zmiana i kiedy dokładnie wprowadzona. Jestem na etapie zmiany e39 tds na e39 528i i chce kupić silnik już po zmianach . Jak odróżnić nowy od starego? Wiem że najpewniej kupic coś z roku 2000:).
-
INPA e46 i kontrolka klocków hamulcowych
INPA nie pokazuje błędu klocków bo to nie błąd , to tylko przerwa w obwodzie jeżeli świeci się kontrolka . Usuniesz przerwę w obwodzie zniknie kontrolka.
-
INPA e46 i kontrolka klocków hamulcowych
Sam jutro będę walczył tym, bo od 3 miechów walczę z głuchym stukaniem zawieszenia wymieniłem wszystkie tarcze klocki szczęki wahacze i drążki, gałki i nwet łożyska amorów i dalej coś stuka przy małych prędkościach NP. kostka brukowa ,progi zwalniające. Dziś robiłem przegląd i nic nie znaleźli. Prawdopodobne jakiś jeb,,.,.,.,. any murzyn jebie mi po blasze.
-
INPA e46 i kontrolka klocków hamulcowych
DLA POTOMNYCH błąd z czujnika klocków czyli pali się kontrolka na desce rozdzielczej od klocków hamulcowych to działa tak jak hamulec ręczny jest styk działa nie ma nie działa czyli jest obwód zamknięty w obwodzie czujników klocków kontrolka gaśnie obwód przerwany , zapala się( masz przerwę w obwodzie uszkodzony kabel zużyty czujnik klocków kontrolka się pali ) Dziś byłem na przeglądzie byłem na szarpaku i coś się poluzowało i muszę popatrzeć gdzie się obwód przerwał bo mi kontrolka się pali
-
sprawdzenie przepływomierza - INPA
Mieszkasz na śląsku podjedź do mnie
-
sprawdzenie przepływomierza - INPA
Ja ma tylko czarno zielone
-
sprawdzenie przepływomierza - INPA
"maniak_m" co to za inpa? , taka kolorowa
-
sprawdzenie przepływomierza - INPA
Zrobiłem ostatnio trochę testów łącznie z myciem przepływomierza w myjce ultradźwiękowej i trochę pomogło, oto wątek http://bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=8494&p=70451#p70451
-
sprawdzenie przepływomierza - INPA
Jeżeli odpiołem PRZEPŁYWOMIERZ przejechałem się i nie ma zadnej zmiany, auto zachowuje się tak samo jak na wpiętym to co ? PRZEPŁYWOMIERZ sprawny czy nie?
-
E39 525 tds 1998 szybko rozładowuje aku
Niestety nic z tych rzeczy pojechałem do kumpla co sprzedaje akumulatory więc mam pewność że nie będzie mi chciał wepchnąć czegoś na siłę :)))) " \Panie ten aku to bo wyjebania..." heheheh a pojechałem kiedyś z nowym tak dla jaj . Okazało się że mój aku padł, z dnia na dzień prąd rozruchowy spadł z 760 na 230 więc od razu go wyjeb... i wziąłem nowy. Varta 325 zł normalnie 550zł jak coś nie dajcie się naciągnąć
-
E39 525 tds 1998 szybko rozładowuje aku
Witam. Zakładam nowy wątek bo wszystkie watki o aku są stare i nie pomogły mi w rozwiązaniu problemu. Sytuacja wygląda tak: -Dzień pierwszy 16:00 naładowałem aku bo jakiś słaby był. -Pojechałem na miasto w sumie odpaliłem 2 razy zrobiłem przy tym kilkanaście kilometrów i zaparkowałem pod domem. -Rano 5:40 ledwie odpalił. Przyjechałem do pracy ale już o 14:00 nie odjechałem musiałem odpalać na kable. Diagnostyka: -Zamknąłem samochód ale bez ryglowania i bez alarmu tak tylko trzasnąć drzwiami i pobiera mi wtedy na początku 280mA a po około 1 min 131mA, w sumie nigdy tak niezostawiań samochodu ale zrobiłem test i wyjmowałem po kolei wszystkie bezpieczniki i pobór prądu spadł chyba na dwóch ale tylko nieznacznie. -drugi test ważniejszy pozamykałem wszystko jak należy włączyłem alarm odczekałem 30 min i na mierniku jest 91mA - Ładowanie mam na poziomie 14,0V 14,1V Więc ręce opadają niby nic nie pobiera a aku po jednej nocy wychechłany do zera :(((( Dodam że mam drugi aku pożyczony i dzieje się to samo :(((( Najważniejsza informacja to że aku ma pół roku
-
E39 525 1998 tds Czy koronki w piaście różnią się?
O to mi chodziło, dzięki
-
E39 525 1998 tds Czy koronki w piaście różnią się?
Z tego co patrzyłem to i przed i po lift są takie same numery ale niejestem pewien no bo jednak są dwa rodzaje czujników.
-
E39 525 1998 tds Czy koronki w piaście różnią się?
Chce wymienić całe zwrotnice które posiadają już zamontowane piasty z łożyskami. Czy wszystkie piasty były takie same? Chodzi mi dokładnie o koronkę która współgra z czujnikiem abs. Bo czujniki na pewno dzielą się na dwa rodzaje, ja mam obecnie z szarą wtyczką, a nowe piasty są z gumową koronką, czy to będzie działać? http://obrazki.elektroda.pl/4228106100_1367856887.jpg
-
E39 525 tds Zapala się kontrolka ze świec zarowych
A powinien być jakiś błąd wtedy a niema nic :(((
-
E39 525 tds Zapala się kontrolka ze świec zarowych
W nastawniku niema się co zepsuć :))) zazwyczaj to drobinki metalu powodują szarpane, a nie będzie to coś z ciśnieniem?
-
E39 525 tds Zapala się kontrolka ze świec zarowych
Raczej nie bo nastawnik był regenerowany rok temu, sam go montowałem i regulowałem, działa jak żyleta, żadnego telepania szarpania na jałowym.
-
E39 525 tds Zapala się kontrolka ze świec zarowych
Witam. Od jakiegoś czasu mam taka wnerwiająca usterkę podczas jazdy zapala mi się kontrolka od świec żarowych w tym samym momencie auto przestaje reagować na pedał gazu. Jedyna metoda żeby auto dalej zachowywało się normalnie to wciśnięcie sprzęgła i od tego momentu jazda odbywa się normalnie. Dodam że sytuacja pojawia się, gdy jadę z jakąś prędkością na 100km/h na chwile puszcze pedał gazu ale wskaźnik spalania chwilowego nie dojdzie jeszcze do zera i w tym momencie wciskam gaz, co powoduje błąd i pomimo że widać że wskaźnik chwilowego spalania się wychyla to auto zwalnia tak jakby nie dostawało palia prawie zawsze jak tak robię generuje się ten błąd Jeżeli jednak puszczam pedał gazu ,a wskaźnik chwilowego spalania dojdzie do zera to po wciśnięci gazu nie ma błędu i auto jedzie normalnie. To samo dotyczy tempomatu jeśli uruchomię tempomat, gdy wskaźnik chwilowego spalania nie zdąży dojść do zera to zapala się kontrolka od świec żarowych i pomimo że widać ze wskaźnik chwilowego spalania się wychyla to auto zwalnia tak jakby nie dostawało palia Podpinałem kompa i nie znalazłem nic czego można było by się czepić :(((( miał ktoś coś takiego?
-
Nie otwiera się szyba w klapie bagażnika
zrób mi zdjęcie wtyczki z bliska to ci napisze bo teraz nie pamiętam