Treść opublikowana przez DZWILU88
-
[E39] 525 TDS 1998 NAPRAWA PRZEKAŹNIKA WYCIERACZEK PRZEDNICH
Zwłaszcza jak staną podczas ulewy :))))). Polecam jeszcze posmarować styki jakimś specyfikiem do elektroniki typu "contaktspray"
-
[EXX] Mata pasazera-eliminacja przez wlutowanie diody-foto
Jeżeli odetniesz przewody od napinacza u kierowcy i je polutujesz to nie będzie żadnego błędy tym bardziej że tam poduszki ani maty niema. Jeżeli chodzi o mate pasażera to raczej nie zadziała trzeba lutować albo skręcić na kostce ale spróbuj i daj znać czy zlutowanie samych przewodów da efekt.
-
Pieniaca się ropa na stacji bliska
no ale jest różnica nalać 20 litrów piany a 20 litrów ropy
-
Pieniaca się ropa na stacji bliska
co mi to da, a z nimi nie wygrasz ale pani za kasa miała wielkie oczy :))))) a propos próbki co mi to da, jak buzuje się w dystrybutorze, a ropa jest oki jak się ustoi.
-
BMW e39 525d problem z przyspieszeniem
Jak chcesz linki do inpa itp to odezwij sie na priv
-
Pieniaca się ropa na stacji bliska
Witam miałem dziś nie codzieną sytuację, może miał ktoś coś takiego. Pojechałem na stacje "bliską" z prawie pustym bakiem, napewno było mniej niż 15 na wskaźniku. Zaczynam lać i po około 15 litrach zaczyna wybijac pistolet, strzelam, strzelam, wyciągam, żeby odpowietrzyć i nic, stoje tam dobre 5 minut i walcze i nic nie da się nalać bo ciągle wybija, z trudem nalałem 20 litrów , a przeciez bak to ponad 60l !!!. Poszedłem oczywiście do pani w kasie "z twarzą" :) i jak to bywa zazwyczaj pani nic nie wie i pokazała mi jedynie próbke z rannej dostawy . Więc o co kaman? aż takie kijowe mamy paliwo. Ciekawe ile przejade na tych rzekomych dwudziestu litrach.
-
Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...
Niestety nie pomogło nawet ściągnięcie baz od kolegi z chomikuj. Ale zassałem też najnowszą wmware. I zaczęło chyba hulać
-
Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...
thx
-
Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...
to super .)))))))) a moglbym dostac link? Innym tez by sie przydalo ;)
-
Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...
I co tam niby mam znaleźć? przecież mam obraz z bazami
-
Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...
Witam potrzebuje wsparcie. Instalowałem sam dis ale coś nie pykło . Potem przejrzałem filmiki które wrzuciło kolega (bardzo dobra robota) ale jednak wszystko zrobiłem poprawnie a jednak można by powiedzieć ze zatrzymałem się na filmiku numer 10. Instalacja_bazy_DIS i po wgraniu pliku nrg do daemonTool i uruchomieniu play w dis mam czarny ekran z kursorem , zaczyna sie niby wgrywac wmvare ale to przez moment a potem wisi wygląda to tak http://images42.fotosik.pl/551/5697fccb024e533bm.jpg http://images35.fotosik.pl/1591/628f7021b5565113m.jpg WinXP Prof 2002 SP3
-
[E39] Naprawa podnoszenia szyby elektrycznej
Witam ostatnio przestała mi się opuszczać i podnosić szyba tylna więc zabrałem się do rozkręcania oczywiście okazało się ze pękło żeliwne mocowanie i trzeba było coś wykombinować w następujący sposób. Otwieramy drzwi wykręcamy wkręt zza klamki wcześniej wyjmując zaślepkę. Potem odczepiamy boczek zatrzaśnięty na paru uchwytach. Zdejmujemy wygłuszenie i odczepiamy przewody od podświetlenia i sterowania szybą ustawiając szybę na samym dole http://images44.fotosik.pl/340/ff87578f99b5e94dmed.jpg z góry drzwi odchylamy uszczelką i odginamy zaczepy na całej długości listwy tak aby dało się ja zdjąć. http://images40.fotosik.pl/1735/d1f7e470d9bcc525med.jpg Teraz zdejmujemy listwę pozioma z uszczelką i pionową między szynową obydwie są na zatrzaskach. http://images38.fotosik.pl/1733/b75e76f29aafdfcfmed.jpg Wykręcamy 3 wkręty które ukazały się po zdjęciu listwy poziomej http://images48.fotosik.pl/340/f15438adecaf3216med.jpg Po odkręceniu wkrętów z drugiej strony drzwi czyli od zewnątrz można wymontować listwę między szybową którą trzymały wkręty i wyjmujemy całkowicie uszczelkę odkładając ją na bok. http://images47.fotosik.pl/1483/60cb9551c2762f37med.jpg Teraz szyba jest już luźna odkręcamy śrubę która mocuje ją do wózka i delikatni wyjmujemy górą drzwi również odkładamy na bok. Po wyjęci szyby jest dostęp do mocowania prowadnicy odkręcamy dziwaczną śrubę najlepiej kluczem nasadkowym nr 10 i również dziesiątką ale płaską śrubę na dole http://images36.fotosik.pl/226/51e9c3a9d9889ad0med.jpg http://images45.fotosik.pl/1483/f41e586e323ebe4fmed.jpg W miejscu gdzie jest łączona linka jest również mocowany wózek podnoszący szybę u mnie ten żeliwny odlew pękł i niema jednej części tej po lewej stronie miejsca w którym są połączone końce linki. Pozostałość po dawnym mocowaniu nawiercamy w miejscu strzałek przeciągamy miedziany drut przez otwory i zawijamy 2 razy w okół linki bardzo ciasno. http://images38.fotosik.pl/1733/b255a37c864cdc5dmed.jpg całość wygląda tak po ułożeniu drutu litujemy go jeszcze aby nam się nie rozgiął i był sztywny podczas pracy szyby http://images46.fotosik.pl/1700/a6a5cf53064921c9med.jpg Gdy mocno owiniemy drut w okół linki przyciskając ją do resztek starego mocowania całe obciążenie będzie przenoszone na oryginalny wózek a drut miedziany przytrzymuje ją jedynie na miejscu. Warto tez nasmarować cała prowadnice. Składamy wszystko w kolejności odwrotnej i gotowe
-
525 tds 1998 M51 falowanie obrotów po włączeniu klimy
No to szkoda :(
-
525 tds 1998 M51 falowanie obrotów po włączeniu klimy
Da się w inpie sprawdzić poziom czynnika ? szukałem le nie jestem pewien czy to jest to bo wskazuje 58g
-
525 tds 1998 M51 falowanie obrotów po włączeniu klimy
Jak załącza się klima to piszczy pod maską, po kilku chwilach piszczenie ustaje
-
525 tds 1998 M51 falowanie obrotów po włączeniu klimy
Witam jak w tytule, czemu zaczyna mi szarpać autem jak włącze klime. Dziś wymieniałem nastawnik, bo mojego nie dało sie już uratować i po zamontowaniu i ustawieniu dawki na gorącym silniku na 3,5 auto chodzi jak marzenie do momentu, aż nie włącze klimatyzacji wtedy zaczyna szarpać i klekotać a dawka zwiększa się do około 4,7. Klima się zatarła czas na wymiane elektromagnesu?
-
525 TDS Problem z ABS podczas upałów
Wiem że wraca do normy po ponownym odpaleniu auta ale jakim programem diagnozujesz auto bo inpa nie wskazuje jednoznacznie które to koło :((((
-
klema pirotechniczna , jak sprawdzić
Witam , kto mi napisze jak sprawdzić, czy to jest sprawne, bo mam błąd właśnie od tego ładunki pirotechnicznego i nie za bardzo wiem jak to działa. 1 - kabelek z pomarańczową wtyczką (między pinami jest zwarcie) 2 - Gruby czerwony kabel prawdopodobnie zasilanie całego auta 3 - kabel idący do białej puszki ale nie mam pojęcia gdzie z niej idą dalej przewody 4 - żółta wtyczka lub zatrzask z którego wychodzi kabelek z pomarańczową wtyczką (nie udało mi się tego zdjąć nie chciałem czegoś uszkodzić) 5 - zacisk na klemę dodatnią akumulatora http://images43.fotosik.pl/1447/24358f5740c28f19.jpg
-
525 TDS Problem z ABS podczas upałów
A skąd wiesz z eto prawy tył? mi INPA nic nie pokazuje :((((
-
525 TDS Problem z ABS podczas upałów
U mnie też chyba to będzie prawy tył, bo lewy mam nowy, a jakby coś się z nim działo to nie pokazywałby prędkości prawidłowo. Jak będę mieć nieco gotówki na zbyciu to kupie czujnik i zobaczymy czy pomoże na pewno dam znać co i jak.
-
525 TDS Problem z ABS podczas upałów
To jest błąd właściwy , czyli ten co się pojawił po skasowaniu http://images38.fotosik.pl/1695/785e391b583df762med.jpg
-
525 TDS Problem z ABS podczas upałów
Szarpanie ma powiązanie bo dzieje się to tylko w tej określonej sytuacji jak auto samo przyspiesza ,a jak już wyskoczy błąd to auto chodzi jak w zegarku. Moim zdaniem to tempomat bo cyrki zaczynają się dziać jak przekroczę 40 km/h a od 40-ki właśnie działa tempomat, choć nie wykluczam, że któryś czujnik ABS jest dupnięty dziś jak jechałem do pracy oczywiście sytuacja się powtórzyła ale wykasowałem wcześniej błędy i zobaczę wieczorem jaki się pojawił może wskaże mi na któreś koło :)))) A co do tempomatu mógłby ktoś mi wskazać gdzie jest linka, bo czytałem że to najczęściej jest przyczyną ..
-
525 TDS Problem z ABS podczas upałów
Dodam jeszcze że zanim wystąpi błąd na desce rozdzielczej i w momencie gdy już zaczynają szaleć obroty, to przy każdym naciśnięciu pedału hamulca, czuć jak działa ABS, czyli takie stukanie w pedale, mimo że hamulec naciskam prawie że wcale, a o blokowaniu się kół nie ma nawet mowy, a oto błędy. http://images37.fotosik.pl/1662/c922d048b60d6dddmed.jpg
-
525 TDS Problem z ABS podczas upałów
Witam wszystkich mam od jakiegoś czasu a dokładne odkąd temperatura osiągnęła więcej niż 28 stopni problem z CHYBA ABS;em. Objaw jest taki : Jadę wszystko jest oki, mam około 60 na blacie zmieniam bieg wciskam sprzęgło do dechy, a tu nagle obroty skaczą do góry jakby mi ktoś wciskał pedał gazu. Zmieniam bieg puszczam sprzęgło nieco szarpnie chce sam przyspieszać ale jak wcisnę lekko gaz to się uspokaja. Jak mam około właśnie 40 a 80 na blacie i jadę na biegu to też chce sam przyspieszać i szarpie. Całą akcja trwa kilka minut po czym wywala błąd ABA i palą się dwie kontrolki od ABS i TRAKCJI. Co to może być. Idę zaraz do auta i ściągnę błędy.
-
[EXX] Mata pasazera-eliminacja przez wlutowanie diody-foto
a jezeli wlutowałem diode tak jak pokazał to "piotrek1" i dalej nie działa to jak wlutować kondensator?