Treść opublikowana przez DZWILU88
-
Błedy INPA E39 525 TDS w silniku???
CZy Regulator przepływu to nastawnik?
-
525 TDS Problem z ABS podczas upałów
JEST PRZEŁOM :))))))))) Korzystając z upałów zacząłem ponownie zabierać się za abs oto błędy jakie się pojawiają przy wysokiej temp. http://obrazki.elektroda.pl/9127203900_1402408041_thumb.jpg Kupiłem od forumowicza to ustrojstwo z pod maski i po zamontowaniu rura na trasę no i od razu się wku...em :)))) bo znowu to samo BŁĄD. Pan zarzekał się ze u niego nie było błędów więc wróciłem na forum i grzebanie opłaciło się. Ktoś podpowiedział żeby zlać wodą koła jak już wystąpi błąd .Tak też zrobiłem (pojechał (pojechałem n myjkę ręczną i solidnie zlałem wszystkie koła) i o dziwo wszystkie objawy zniknęły :))))) Na chwilę oczywiście ale zawsze to coś. Następnie znowu dopuściłem do błędu i polałem tylko lewą stronę i nic się nie polepszyło wróciłem na myjkę i polałem prawą stronę i błąd wraz z objawami nie pojawił się. Tym razem to już na pewniaka pojechałem znów go zagrzać i polałem PT i oczywiści po schłodzeniu wodą błąd i objawy nie wystąpiły przez jakiś czas. Dadam że jak wyłączy sie silnik i włączy ponownie to gdy już wystąpi błąd od temperatury to pojawia się on niemal natychmiast. Teraz już wiem że winowajcą jest PT tylko teraz co . Czujnik, piasta, koronka, wężyk hamulcowy ??????
-
525 TDS Problem z ABS podczas upałów
No to co? hochlik? ja tez czujniki mam nowe no góra roczne to pozostaje sprawa łożysk albo sterownika po stronie pasażera ale pewnie się okaże że jak wszystko wymienię to będzie to samo. Niestety w POLSCE nie ma mechaników tylko WYMIENIACZE. Tak to ja sam sobie potrafię zrobić
-
525 TDS Problem z ABS podczas upałów
Witam problem powrócił więc tym razem zabieram się za naprawę. Podłączyłem kompa oczywiście ten sam błąd co wcześniej. Pojechałem do mechanika oczywiście cudów się nie spodziewałem :))) wymienił mi to coś pod maską nie wiem jak się to nazywa sterownik czy pompa. To coś z sześcioma króćcami i wtyczką. Niestety nie pomogło. Błąd ABS pojawił się znowu przy temp 36C otoczenia. Podpoiłem a raczej przylepiłem do obudowy tej wymienionej części termometr i trochę pojeździłem. Okazało się ze temperatura na dudowie na tej czarnej części gdzie wtyczka jest około 81C temp otoczenia 33C i oczywiście błąd. Następnego dnia jakby się uspokoiło .Wracając z pracy na odcinku 10km Temp otoczenia 32C temp. na obudowie 54C i nic żadnego błędu Jednak gdy samochód trochę postał na parkingu to się nagrzało wszystko. Pojechałem w trasę, temperatura na obudowie części pod maską była tylko 54C, a otoczenia 25C no ale po przejechaniu około 30km pojawił się błąd ABS. No i co teraz?
-
E39 czujnik zużycia klocków
Oki ,dzięki , w takim razie zmierzę czujniki i zobaczę który jest NOK
-
E39 czujnik zużycia klocków
Podepnę się do tematu żeby nie zaśmiecać forum. Wymieniłem dziś pompę ABS i odpowietrzyłem od razu po wymianie układ, czyli zdjęcie wszystkich kół po kolei :) Pt Lt Pp Lp i pompowanie na zapalonym silniku, aż w wężyku doprowadzonym do zbiorniczka z płynem hamulcowym nie będzie powietrza ale ja nie o tym. Oczywiście pompa i abs działa jak nowy :))) lecz ... Zapaliła mi się kontrolka zużycia klocków, czy może się ona palić z powodu za dużej ilości płynu hamulcowego w zbiorniczku? Czy po prostu naderwałem kabelek przy wymianie.
-
jak odczytać dane z VIN
Tak wiem ale jak klikam na wyposażenie to nie ma wzmianki jakie są fotele czy takie czy takie.
-
jak odczytać dane z VIN
Wpisałem numer VIN do przeglądarki wyskoczyły mi opcje wyposażenia ale się nie zgadza albo ja źle czytam. Miałem fotele welurowe zmieniłem na skórzane sterowane elektrycznie ale musiałem pociągnąć wszystkie wiązki sam więc na 100% były welurowe mechaniczne oryginalnie bo nikt raczej by wiązki od fotela nie likwidował. Jednak w necie piszą co innego że niby mają być elektryczne ??? http://obrazki.elektroda.pl/7422020400_1399978854_thumb.jpg Te dwie opcje zaznaczyłem ptaszkami ma być taki i taki w jednym samochodzie?
-
[E39] 525 TDS 1998 NAPRAWA PRZEKAŹNIKA WYCIERACZEK PRZEDNICH
zrób to jeszcze raz i nie pilniczkiem, tylko papieram, a potem wypoleruj, bo za parę tygodni będzie to samo :)))
-
M51 525tds98 Diagnoza zaworu podciśnienia sterującego EGR
Jak zaślepiasz EGR nie ma żadnego błędu po prostu spaliny nie lacą do kolektora i tyle, żaden czujnik tego nie wykrywa, bo niema takiego. EGR mam osobiście zaślepiony i jestem zadowolony, bo nie ma syfu który wprowadzają spaliny do kolektora ssącego. a to że nie spala się do końca i jest to trochę bardziej mniej ekologiczne no trudno wole mieć w silniku czyste powietrze i zimne niż ciepła spaliny i to na dodatek brudne jak to w dieslach bywa. Prosty test czy diesel jeździ lepiej w zimę jak ma zimne powietrze, czy w lato jak jest 30C ? :))))) Jak sie polepszy pogoda to zrobie filmik o tym EGR też zdejmująć rurę .
-
M51 525tds98 Diagnoza zaworu podciśnienia sterującego EGR
Na razie leje :))) sprawdzę na pewno i dam znać. Na zimnym powinno się od razu otworzyć a potem uruchomię test w inpa i będę zamieniał wężyki to się okaże hehehe.
-
sprawdzenie przepływomierza - INPA
wybierSZ MODE e39 WCHODZISZ W silnik - status lesen - status analogwarte2 I MASZ LUFTMASE na wypiętej nic się nie dzieje: http://obrazki.elektroda.pl/7242842600_1390038975_thumb.jpg wpięta i jałowy: http://obrazki.elektroda.pl/6127608800_1390038921_thumb.jpg 1000 obrotów ale na postoju: http://obrazki.elektroda.pl/3648732400_1390039011_thumb.jpg Nie wiem czy moja jest sprawna ale coś się tam zmienia :))))
-
sprawdzenie przepływomierza - INPA
W następnym tygodniu siądę do kompa i auta to dam znać
-
M51 525tds98 Diagnoza zaworu podciśnienia sterującego EGR
CZyli EGR masz cały czas zamknięty :))))
-
M51 525tds98 Diagnoza zaworu podciśnienia sterującego EGR
Witam dziś wziołem pod lupę zaworek jak w temacie Test polegał na tym czy jest sprawny czy nie :))) oto część: http://obrazki.elektroda.pl/9531883000_1389894808_thumb.jpg Podłączamy z lewej strony +12V z prawej -0V jak na rysunku Zaworek nie działa na ciśnienie i nie da sie go w ten sposób sprawdziś po puszcza powietrze w obydwie strony Jedynem rozwiązaniem jeśli ktoś nie ma popmy próżniowej tak jak ja :))) jest otwór gębowy czyli zasysamy powietrze przez wężyk. Filterek może zostawić na miejscu do pozostałych dwuch wystających rurek podłączamy wężyki i zaciągnąć powietrze, a następnie włączać i wyłączaś zasilanie wtedy zaworek powinien się zamykać albo otwierać. Gdy przyłożymy drugą rurkę do ucha nie tą którą akurat mamy w ustach bo będzie również słychać czy powietrze przepływa czy nie, bo nie każdy jest trębaczemi ma mega płuca :))) poniżej złe podłączenie w ten sposób zaworek niedziała gdy zasysamy powietrze z prawej rurki czylli czy jest napięcie czy go nie ma to i tak przepływa powietrze http://obrazki.elektroda.pl/7709962600_1389895199_thumb.jpg Prawidłowe podłączenie lewa rurka to zasysanie (czyli pompa VACUM), a prawa rurka słuchamy czy powietrze jest zasysane (czyli sterowanie EGR) i w takim przypadku, gdy podajemy 12v i wyłączamy czuć, że zaworek się zamyka i nie można wciągnąć więcej powietrza, a analogocznie przestajemy słyszeć powietrze w wężyku z prawej strony http://obrazki.elektroda.pl/4522977000_1389895453_thumb.jpg I tu moje pytanie czemu na schemacie na samej górze posta jest na odwrót czyli podciśnienie z pompy vacum jest podpięte do prawej czyli górnej rurki a sterowanie EGR jest podpięte poniżej czyli do dolnej rurki.
-
[E39] 530d 03' Czujnik poziomowania Xenonu-gdzie zamontowac?
ponad to mam taki błąd http://obrazki.elektroda.pl/6969061400_1387538104_thumb.jpg
-
[E39] 530d 03' Czujnik poziomowania Xenonu-gdzie zamontowac?
U mnie są takie opcje w Body->LWR2A http://obrazki.elektroda.pl/5462062300_1387488936_thumb.jpg a w Read status-> to: http://obrazki.elektroda.pl/5832201300_1387488984_thumb.jpg a w reading coding dara to: http://obrazki.elektroda.pl/5321079700_1387489050_thumb.jpg
-
[E39] 530d 03' Czujnik poziomowania Xenonu-gdzie zamontowac?
Dzieki, ale u mnie niema tego , po południo wrzucę foty co i jak.
-
[E39] 530d 03' Czujnik poziomowania Xenonu-gdzie zamontowac?
plik "xenonu.png" wiem co opisuje, nie wiem jak znaleźć to w mojej inpie :)))
-
[E39] 530d 03' Czujnik poziomowania Xenonu-gdzie zamontowac?
Szukam czegoś takiego http://img825.imageshack.us/img825/7032/xenonu.png bo z tego to niewiele wiem : http://obrazki.elektroda.pl/4447607000_1386257042.png
-
[E39] 530d 03' Czujnik poziomowania Xenonu-gdzie zamontowac?
Trochę uściśle problem zakodowałem jakiś czas temu światła dzienne czyli długie na 18% dawno 2 lata temu Wygląda to tak że xenony świeca dobrze choć nie moge zobaczyć czy się poziomują bo jak przekręcam kluczy to zapalają się od razu długie na 18% i prawa lampa się rusza a lewa nie, świeci do góry :(((( Podpiąłem się dziś do i oto co znalazłem: 4 drive left headlights - światło drogowe lewe 2 fuse interior lights - bezpiecznik oświetlenia wnętrza dziwne bo wszystko działa:))) no i tyle :((((( zrobiłem jeszcze test aczkolwiek nie wiem co to w ogóle jest (jakiś ściemniacz potencjometr? wygląda tak: http://obrazki.elektroda.pl/4447607000_1386257042_thumb.jpg Chciałem jeszcze znaleźć napięcie z czujników na wahaczach ale się nie udało :(((( nie mam tego w LCM albo nie umiem znaleść
-
[E39] 530d 03' Czujnik poziomowania Xenonu-gdzie zamontowac?
Podeptane się do tematu działa mi tylko poziomowanie prawej lampy. Gdzie szukać przyczyny w czujniku na wahaczu, czy gdzie indziej?
-
525 tds rura od turbo
Potrzebuje numer albo rysunek rury od rurbo ale nie tej do intercoolera tylko tą drugą bo nie mogę znaleźć gdzie to idzie :((( http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DG71&mospid=47557&btnr=11_1552&hg=11&fg=40 http://obrazki.elektroda.pl/3766100500_1385974209_thumb.jpg Jest to napewno wylot spalin
-
Regulacja nivo e39 kombi
włącz i zobacz :))))
-
Regulacja nivo e39 kombi
opcja transport podnosi ci zawieszenie żeby można było je mocniej obciążyć