Treść opublikowana przez ttrol
-
BMW 7 E32 - auto kolekcjonerskie
Spokojnie możesz zarejestrować ją w przyszłym roku, zmiana przepisów krążyła na forach jak mantra, po czym wybrałem się do urzędu komunikacji w Łodzi i to dwa razy, ostatnio dwa tygodnie temu i nic o takich zmianach nie słyszeli. Zmiany będą dotyczyć tylko rejestracji taksówek, nic więcej. Jak zwykle Polacy lubią plotkować i wyolbrzymiać. Ja też wrzucam żółte tablice, ale w lutym 2013.
-
Dziwny dym wydobywający się około 2min po odpaleniu
Uszczelniacze to jest normalne zużycie eksploatacyjne, nie od przegrzania. Trudno, żeby guma w tym miejscu wytrzymała długo, zazwyczaj jest to ok 300 tyś. Również przy tym przebiegu lubi zaklepać jakiś popychacz hydrauliczny jak jest zimno. Od przegrzania to pierścienie. Jeżeli mechanik jest dobry, to nie trzeba zrzucać głowicy do wymiany uszczelniaczy. Jeżeli zadymi tylko na zimnym to ja bym zostawił i tak Ci będzie brać olej, jak w każdym BMW.
-
Dziwny dym wydobywający się około 2min po odpaleniu
Hej, nie doczytałem, że to z rury, wychodzi, że uszczelniacze. Nie ma robić z igły widly, każde auto z przebiegiem puszcza na uszczelniaczach zaworowych. Wymienia się i już. Akurat sprzedający nie musiał tego wiedzieć, poza tym jeżeli to jest tylko na zimnym, to w silniku z przebiegiem to jest normalne.
-
Dziwny dym wydobywający się około 2min po odpaleniu
Pewnie jakaś nieszczelność może olej, albo płyn chłodniczy kapie na kolektor. Podjedź do mechanika BMW i znajdzie, trudno, żebyśmy z fusów coś znaleźli.
-
Problem z kompresją m30b35
Zrób tak jak kolega pisał. Generalki się ni robi w silnikach BMW, bo nie da się dobrze już dołu poskładać. Żeby dół przepuszczał to musisz mieć nalatane dużo, widziałem silniki M30 z przebiegiem 500 tyś i luzu na tłokach żadnych o dole nie wspomnę. Te silnika jak tylko mają dobry olej często zmieniany i są bez gazu są wieczne, jedne z najlepszych silników benzynowych w historii motoryzacji. Pewnie będzie to głowica, zrobić zawsze można, a nawet trzeba jak chcesz autem jeździć, koszt nieduży. Jeżeli faktycznie dół będzie kiepski, to lepiej wyremontuj głowicę i wsadź do dobrego dołu, który za kilka stówek kupisz spokojnie. Nie napisałeś czy auto ma gaz. 10 to dobra wartość, natomiast 12-ście to za dużo, zły pomiar.
-
Mechanizm ssania
W silniku M30 z EML nie ma silnika krokowego. Jeżeli masz gaz na lince to tak.
-
Mechanizm ssania
Hej, w tym silniku nie ma ssania. Poczytaj o działaniu Motronica 1.1, ponieważ taki układ zarządzający silnikiem posiadasz.
-
Auto nr 1 w Polsce z silnikiem od 850
Przecież to są te same silniki, czy e32 czy e32. M73 od M70 jest mocniejszy o całe 26 km.
-
Chałasujące nivo
Jest tak jak piszę, pompy z NIVO i bez mają takie samo ciśnienie 130 Barów, czasami ludzie piszą, że jak wyrzuca się NIVO to trzeba pompę zmieniać, ale to bzdury. Pompa tak żadko dopompowuje NIVO, że nie musi mieć większej wydajności. Układ jest bezgłośny, jeżeli coś słychać to tylko wtedy jeżeli jest zapowietrzony. Odpowietrzasz na regulatorze wysokości od NIVO, pod takim gumowym kapturkiem.
-
Idzie zima, bez trakcji!
Przesadzacie chłopaki, ja nie mam trakcji fabrycznie w 750 300km i można się nauczyć jeździć zimą. Podstawa to dobre opony i dociążenie w bagażniku, ale fakt, że każdy gwałtowny manewr kierownicą lub pedałem gazu to latanie bokami, ale czyż nie o to chodzi :), ale tylko wtedy kiedy żąda tego kierowca. Należy pamiętać, że im większe dociążenie w bagażniku tym szybciej tył odlatuje, także nie należy przesadzać.
-
Chałasujące nivo
Hej, to działa tak, że zawór obok dyfra jak potrzeba dopuszcza ciśnienia na gruchy i się zamyka. W Nivo olej nie krąży cały czas. Podobnie, jak obciążenie spadnie to upuszcza ciśnienia i olej wraca powrotem do zbiornika wyrównawczego.
-
Auto nr 1 w Polsce z silnikiem od 850
Silnik może być zarówno z e31 M70 i M73 oraz z e32 m70, jak i e38 M73, także nie musi to być e31. Silnik już jest stary, więc są lepsze silnika do budowania takich aut. Link nie działa, trzeba być zalogowanym.
-
e38 750i takie małe zapytanie??
Dobra podeślij te skany, będziemy myśleć.
-
Problem z Zawieszeniem EDC E38 750i
Źle Ci sprawdzili zawieszenie, przecież coś stuka. Jedź do innych fachowców, polecam zmianę amortyzatorów z EDC na zwykłe lub regeneracja, było o tym na forum.
-
Prosze o pomoc, nietypowa sytuacja!!!
Hej, zupełnie normalna sytuacja podczas zwarcia w instalacji. Jeżeli tak się stało to było ono duże, najprawdopodobniej padł alternator. Jeżeli go odłączysz i nadal nie zapalisz auta, to szukaj popalonej instalacji.
-
e38 750i takie małe zapytanie??
Hej przeanalizuj dokładnie wątki poniżej, jeżeli będziesz miał jeszcze pytania to śmiało, pomożemy: viewtopic.php?f=75&t=144049&hilit=m73+750 viewtopic.php?f=75&t=139455&hilit=+m73 napisz co wyrzuca Ci DIS
-
e38 750i takie małe zapytanie??
Hej, mówiłem, że to nie sondy, a nie chciałeś słuchać. Podpowiem Ci, że masz zły stosunek powietrza do paliwa, a szczegóły były poruszane na forum wiele razy, nawet kiedyś był wątek, w którym walczyliśmy z M73 chyba z dwa tygodnie z takimi objawami jakie masz. Niestety nie mam czasu, żeby wszystko od nowa roztrząsać.
-
wycieraczki szyby przedniej
viewtopic.php?f=72&t=141252
-
[530] Wibracje samochodu.
Mi też się podoba, nie ma to jak mitomiania :)
-
M30- urwane cięgło przepustnicy
chodzi Ci o element numer 6 ?? http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=3421&mospid=47805&btnr=13_0712&hg=13&fg=05 nowy niedostępny, występowało w modelach poniżej: E3: Details on E3 E3 2500 Sedan E3 2800 Sedan E3 2800Bav Sedan E3 3.0S Sedan E3 3.0SBav Sedan E9: Details on E9 E9 2800CS Coupe E9 3.0CS Coupe raczej żadnego na szrocie nie znajdziesz, w e23 są chyba inne gaźniki, bo ten element tam nie występuje
-
E38 728iA z sekwe....a spalanie?
To kolego gratuluje, te auta mają średnie spalanie benzyny na poziomie 14, 15 litrów, mój znajomy ma, a nawet sprawdziłem sobie na autocentrum, średnia z dwunastu próbek to 15,3 l/100. Żebyś miał takie średnie spalanie to w tasie auto musiałoby palić poniżej 10 litrów, a w mieście około 15 stu. Za długo jeżdżę samochodami, żeby taki kit mi ktoś wciskał. Ja mam M70 i trasa 11, 12, miasto 20 do 25 to średnie dla 50/50 wychodzi w najlepszym przypadku 15,5 l/100km, a silnik też ma 300hp, prawie jak u Ciebie. Nie pisz takich głupot, bo jeszcze sobie ktoś pomyśli, że te auta naprawdę tyle palą. 13 litrów gazu średnio to ma mój sąsiad w e46 323.
-
330xd Tylny dyfer, demontaz flanszy atakujacej! porady
Hej, można zalać ten od szpery, ale on jest pełnym syntetykiem i szybciej zacznie lać. Ten 90 można kupić mineralny, wymieniać co dwa lata, ale nigdy nie zacznie lać.
-
E38 vs E90
Hej, 296 tyś przez 24 lata. Auto od nowości w mojej rodzinie. Nakręcone głównie przez pierwsze 10 lat, teraz auto robi maks 1000 km rocznie.
-
320d - maglownica z e36 do e46 - czy pasuje?
Wedle tego co wyrzuca realoem, Twoja maglownica występuje tylko w e46, jej numer to 32136757651. Nawet kształtem jest inna niż w e36, nie mówię jednak, że taki przeszczep jest niemożliwy. Kup regenerowaną do siebie i będziesz miał spokój.
-
750i lambda
W sumie dziwna sprawa, żaden z moich znajomych w e32, e34, e38 i e39 nie jeździ na oryginalnych sondach i jest ok, jednakże musi to byc Bosch, NTK się nie sprawdzają. Możliwe, że jedna z nich padła przez przypadek i daje Ci takie efekty. Jeżeli jednak możesz wydać ponad 3 tyś na oryginalne sondy to nie ma co się bawić w zamienniki.