Treść opublikowana przez Zbichu
-
LED Mod Lighting, czyli diody w lusterku wstecznym!
Daj spokój. Już po świętach... :duh:
-
Ile Wam pali E32 na tempomacie przy 90 km/h po równym
Sprawdzałeś czy ECU nie wywala błędu po wymianie sondy? Masz sekwencję więc prawdopodobnie zdejmowany był kolektor i np założony na starą uszczelkę, a wtedy o nieszczelność nie trudno. Powietrze może również dostawać się przez np. nieszczelnie zainstalowane dysze wtrysku gazu. Piszesz, że 9.6 do setki ale licznikowe czy z OBC. Pstryknij test 08 na OBC i zobaczysz o ile przekłamuje licznik analogowy :D
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Nie wiem czy nie powinienem tego umieścić w dziale Spalanie & Paliwa alternatywne. To jest dopiero odpowiedź na pytanie ile pali e32 735 :!: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1912884
-
Jakiej mocy zarowki
Tungsram megalight +50 świecą jaśniej od standartowych i taniej :D od osram czy też philips, a tak samo jasno. Nie wiem jak z trwałością. Na osramach silverstar jeździłem rok. Teraz zobaczę czy tungsramy wytrzymają zimę.
-
Chiptuning M50B25, kto ma wsad?
Oferuję wsad ACSchnitzer S7-3.7 w zamian za S5-3.5 lub coś ciekawego do m30b35.
-
Odcięcie paliwa tylko przy niskich obr., EML, przepływomierz
Polecam Ci zdjęcie nr 4 i nr 5 z tego postu:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=40522&highlight= Sprawdź czy szczotki łączą w całym zakresie.
-
zestrojenie pilota centralnego zamka
Allegro. Rozbierają całe wózki więc i pilot opyli.
-
Auto z EML i objawy źle wyregulowanej przepustnicy
Nie. Przy EML jest płynnie podawana wartość położenia przepustnicy. Jest to fabrycznie ustawione i minimalne przestawienie powoduje niezłe zamieszanie w pracy silnika jak i skrzyni ponieważ EML Przesyła dane Zarówno do sterownika wtrysków jak i skrzyni. Jedyne co mogę Ci poradzić to: zdemontuj to urządzenie: http://images1.fotosik.pl/288/ab92d46ae750c9f8med.jpg http://images1.fotosik.pl/288/ce90c2b6f7a0784cmed.jpg Przy okazji wyczyść poszczególne elementy np. komutator http://images4.fotosik.pl/235/267910ab0ecb732fmed.jpg a tu jest taki syzypor :D zaznaczony strzałką http://images3.fotosik.pl/279/b71e9d5ed39dc428med.jpg który jeździ po tym kółeczku http://images2.fotosik.pl/280/567a58b84d8a6b01med.jpg Syzypora :D można przestawić, a bywa i tak, że on sam się przestawia co powoduje kłopoty z obrotami, zapłonem, pracą skrzyni itd. itp. Można to nazwać regulacją ale niestety nie wiem jakie wartości rezystancji powinny występować na pinach 6 i 8 łącza tego urządzenia przy przepustnicy zamkniętej i otwartej.
-
zestrojenie pilota centralnego zamka
Serwis.
-
zestrojenie pilota centralnego zamka
A masz pilot :?:
-
Jak dostać się do czujnika położenia przepustnicy w M30?
Powinieneś mieć.
-
Auto z EML i objawy źle wyregulowanej przepustnicy
Nie ma żadnej linki. Co gorsze, nie ma żadnej regulacji z tego co mi wiadomo. Możesz sprawdzić czujnik położenia pedału przespieszacza sprawdzając napięcie na 20tym pinie konektora diagnozowania eml. Pierwsze gniazdo(wygląda jak diagnostyczne) od podszybia. Pod gumową osłoną niebiesko-brązowy przewód (pin20) przy włączonym zapłonie powinien wskazywać 0,35-0,45V , a przy pedale w dechę 3,7-3,8V.
-
Auto z EML i objawy źle wyregulowanej przepustnicy
Hm.. Gdyby to była wina EML to kontrolka by nie gasła. A jak zmienia biegi? Nie szarpie?
-
Zmiana parametrów w reduktorze gazu
Nawet jeżeli uda Ci się "stuningować" reduktor za pomocą podkładki pod sprężynę i rozwierceniu dyszy to możesz się "przejechać" na tym ponieważ podczas dłuższego użycia mocy wyższej niż oferowana fabrycznie przez reduktor, parownik zamarznie.
-
Im zimniej tym bardziej falują obroty
No tak, ale my tu rozmawiamy o czujniku temp. silnika. Natomiast czujnik IAT znajdujący się w przepływce ma znikomy (czyt. żaden) wpływ na rozruch zimnego silnika w m30b35.
-
Im zimniej tym bardziej falują obroty
Ten właśnie czujnik wysyła sygnał do Motronica i nie ma nic wspólnego ze wskazaniami temperatury na desce. A czy napewno jest zepsuty, to już sam musisz stwierdzić, ja prorokiem nie jestem :D
-
Im zimniej tym bardziej falują obroty
Nr OEM do 735 to 0 280 130 026. W interCars kosztuje ponad 40 punktów firmy bosch ale do 525 idzie ten sam więc jak widać u góry za 16 punktów też działa.
-
Zna ktoś tą 7 ? Proszę o opinie !
Przebieg to rzeczywiście żart, no chyba, że ktoś mieszkał w tym aucie (fotel kierowcy).
-
Im zimniej tym bardziej falują obroty
Wskaźnik na desce nie pobiera informacji od czujnika temp. silnika. który współpracuje z DME. Sprawdź wartości rezystancji czujnika z niebieską wtyczką. Podane są w bentley manual.
-
gażnik do gazu
Tak będzie najlepiej.
-
Silnik nie sekwencyjny z sekwencyjnym gazem :)
Nazwa "wtrysk sekwncyjny gazu" czy "sekwencja" jak to właśnie mówi i pisze się o instalacjach gazowych IV generacji są nazwami obiegowymi i wcale nie znaczy to, iż przezaczone są do samochodów z sekwencyjnym wtryskiem benzyny, bo tak jak koledzy powyżej już napisali zależne to jest od ustawień i możliwości softu. W OMVL DREAM XXI jest możliwość "sekwencji' i "fullgroup". Skoro samochód jedzie na gazie to znaczy, że gaz podawany jest "grupowo".
-
Mikser gazu systemu BLOS
Nie zajmuję się tym zawodowo. Gdybym zajmował się tym zawodowo, to napewno nie poświęciłbym tyle czasu na założenie blosa do jednego samochodu i samochód ten jeździłby "jak popadnie". Tak też jest z większością gazowników. Zakładają instalkę i wio...
-
zestrojenie pilota centralnego zamka
:D Lejesz miód na me serce :D. Trzymam za słowo bo bywam w Olecku. A z tym kwadratowym przyciskiem jest tak jak kolega powyżej napisał. Dodam jeszcze, że u mnie przyciskiem tym można również domykać okna i szyber przez długie przytrzymanie.
-
zestrojenie pilota centralnego zamka
1.Wkładasz kluczyk do stacyjki (nie ten, który będziesz programował) i włączasz zapłon. 2.Przykładasz kluczyk programowany do lampki na nawiewie http://images1.fotosik.pl/262/6000a081bf7ccb6cm.jpg 3.Przyciskasz przycisk nr 1 (ten od otwierania) na około 2 sekundy, aż dioda zacznie migać i gotowe.
-
BMW 735iA i 17 litrów na 100 km/h dobre czy złe spalanie?
Mam inną przepływkę zamontowaną. Od E38 3.0 bez klapy.