Skocz do zawartości

yaz

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez yaz

  1. yaz odpowiedział(a) na tormiromi temat w E39
    2.5 170km to oznaczenie 523, a ten byl produkowany do 2000r włącznie. Sprawdź datę produkcji, bo może jest z końca 2000r, a data pierwszej rejestracji to 2001r i osiołki z WK wpisali to w DR jako datę produkcji.
  2. yaz odpowiedział(a) na piiiotrek temat w E39
    To jest wyjście na zmieniarkę cd.
  3. yaz odpowiedział(a) na Jakub0007 temat w E39
    To się nazywa ADAPTER ISO, jeżeli o taką przejściówkę Ci chodzi.
  4. yaz odpowiedział(a) na hopok temat w E39
    Jak się nie mylę to INPA tego typu wentylator pozwala odpalić na 1syzm biegu. Wchodzisz w moduł klimy-->F6 (ansteuern)-->F3 (digital werte)-->i tu nie pamiętam dokładnie który F, ale będzie Zusatzlufter Stuffe1.
  5. Najlepszą metodą będzie droga eliminacji. Zrób tak jak sugeruje danielxc717. Wytypuj podejrzanego i albo np. odkręć gumę stabilizatora albo ją "nasmaruj". Ja mam obecnie tuleję wahacza do wymiany. Skrzeczy przy skręcaniu. Żeby to zdiagnozować przyłożyłem nawet ucho do wahacza przy tulei i nasłuchiwałem czy aby na pewno to ta tuleja. U Ciebie zlokalizowanie tego popiskiwania powinno pójść znacznie łatwiej. Sprawdź też czy masz dobrze dokręcone wszystkie śruby mocujące wahacze.
  6. To nie masz się co bać o wyciek. Ta śruba usztywnia mocowanie podstawy do bloku, ale bez niej spokojnie wytrzyma.
  7. TUTAJ popatrz. Przy wybranym numerze części kliknij ikonkę "I". Wyświetlą się wtedy modele, w których dana część jest montowana.
  8. W takim razie tuleje wahaczy mogły zostać zerwane i masz pozamiatane. Możesz nagrać film jak to piszczenie "wygląda"?
  9. Wahacze skręcane były na gotowo na opuszczonym czy podniesionym aucie?
  10. Ja również mam co raz mniej siły na szarpanie się z autem, ale wiedziałem na co się piszę kupując je. Na szczęście lista "to do" jest już sporo krótsza. I zgodzę się, do auta (każdego) potrzeba kogoś kto się zna, a ja, powiedzmy, że mam takiego człowieka, ale kłopot w tym, że na codzień jakieś 1200km ode mnie :D Czasem zdarzają się jakieś niespodziewane kwiatki pt. konieczność ponownej wymiany tulei/wahacza, która była zmieniana niedawno czy padnięte czujniki, pompki, etc. Wrzucam to jednak jako wymiany eksploatacyjne, a że lubię czasem pomachać kluczami to czemu nie. EDIT 19.05.2018 Wymieniłem dodatkową pompkę wody i wszystko wróciło do normy. Stara nawet po podłączeniu na krótko nie daje oznak życia. EDIT 26.05.2018 Do trzech razy sztuka, jak to mówią. Tym razem zwycięstwo w starciu z zawiechą. W końcu dałem radę wymienić wahacz. Odpowiedni typ ściągacza i poszło łatwiej niż przypuszczałem. Kupiłem zestaw trzech ściągaczy i największy z nich dał radę. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic404/v2018052615284918883464.jpg Wahacz wymieniony i błoga cisza przy skręcaniu w prawo. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic452/v2018052615284913306709.jpg O dziwo, guma w starej tulei nie wyglądała na pękniętą, ale była mokra, więc podejrzewam, że gdzieś w środku jednak doszło do jej uszkodzenia. Teraz czas na prace malarsko - kosmetyczne. :mrgreen: Dzisiaj wpadł mi w ręce jeszcze taki gadżet - defibrylator do auta :D Na wszelki wypadek, gdyby zaszła potrzeba awaryjnego uruchomienia, lub zwyczajnie podładowania telefonu czy innego badziewia. Ostatnio padl mi aku, szczęściem w garażu i miałem jak i gdzie podłączyć go pod prostownik, ale gdyby taka akcja miała miejsce w szczerym polu to takie ustrojstwo ratuje życie. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic394/v2018052621512630042591.jpg
  11. yaz odpowiedział(a) na danon_d temat w E39
    Lokalizujesz regulator, prawdopodobnie, w twoim aucie, jest przy filtrze paliwa - od spodu auta, po stronie kierowcy, na wysokości przednich drzwi. Ściągasz wężyk podciśnienia z regulatora i wąchasz go w nadziei wyczucia zapachu benzyny, ew. odpalasz auto i patrzysz czy z króćca podiśnieniowego na regulatorze nie leci paliwo. Nie oczekuj strumienia tylko kropelek benzyny co jakiś czas. Przy sprawnym regulatorze nie powinno się tam pojawić nawet zapocenie z benzyny.
  12. yaz odpowiedział(a) na danon_d temat w E39
    Komp x2, ale wstępnie celowałbym w padający/padnięty regulator ciśnienia paliwa.
  13. W końcu zmieniłem świeczki. Stare już były stare...przy okazji zmieniłem olej i filtr. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic401/v2018051716321756310021.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic262/v2018051716321760907629.jpg I wziąłęm się za wymianę elastycznych przewodów hamulcowych, a raczej poległem na wymianie odpowietrznika w pierwszym zacisku. Nie wiem ile czasu minęło od momentu kiedy ostatnio ktoś tam zaglądał, ale idź pan w chooy z taką robotą. Odpowietrzniki rozruszałem przy pomocy lampy lutowniczej, oprócz pierwszego, który urwałem. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic930/v2018051716321835300155.jpg Prewencyjnie założyłem nowe, żeby nie było problemów za dwa lata. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic733/v2018051716321858442462.jpg Urwany odpowietrznik skończył się wymianą zacisku. Kupiłem komplet w dobrej cenie i zmieniłem również z drugiej strony auta. Tak wyglądał ori zacisk po mojej "interwencji" :mrgreen: http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic811/v2018051716321891094625.jpg Finalnie przewody i odpowietrzniki wymienione, nowy płyn i hamulce odzyskały pełną sprawność. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic594/v2018051716332812207478.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic453/v2018051716332859872754.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic986/v2018051716332857194535.jpg Ostatnio zacząłem bawić się w malarza artystę. Narazie zająłem się ramką szyby i klapą, ale plany są szerokie. Mam nalot rdzy na progach z przodu, przy klapie i na tylnich nadkolach. Będzie co robić, zwłaszcza, że muszę zrzucać przednie błotniki i tylny zderzak. Do wymiany mam też wahacz z przodu. Jakieś 1,5 roku temu wymieniałem tuleje wahaczy. Teraz przy skręcaniu w prawo ta po stronie pasażera puściła olej i skrzeczy jak stara wersalka. Kupiłem wahacz, ale ni bata nie mogę wybić sworznia starego wahacza. Ściągacze, które mam nie mają podejścia. Myślę kupić jeszcze jeden typ ściągacza i może się uda, ale już mam po mału dosyć walki. Przy sprawdzaniu inpą wyskoczył mi błąd dodatkowej pompki wody w module IHKA, czyli prawdopodobnie pompka do wymiany, bo webasto również nie chce funkcjonować. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic401/v2018051820332571027970.jpg I taki to urok wiekowych aut. :D
  14. Najprawdopodobniej masz rozjechane mapy Pb z LPG i to jest powodem problemów na gazie. Jak juz tu sugestia padła, jedź to gazownika, który dostroi dynamicznie mapę LPG - w czasie jazdy. Ja miałem podobnie. Gazownik, który mi zakładał LPG zrobił "strojenie" na postoju. Naturalnie wywalało check engine. Pojechałem do szpeców, którzy podłączyli kompa i wzięli auto na drogę. Wrócili i od dwóch lat check engine ani myśli się zaświecić.
  15. Ledy do oświetlenia tablicy za 200pln?? Nie chcę nikomu zaglądać w portfel, ale za te 200pln można kupić cały zestaw oświetlenia led i zostanie jeszcze na paliwo. Teraz ciężko znaleźć diody oświetlenia bez wbudowanych rezystorów. Tutaj ewidentnie jest brak zasilania, tym bardziej, że autor tematu napisał, że działało rok i przestało.
  16. yaz odpowiedział(a) na kifiu temat w E39
    Szybę możesz otworzyć ponieważ szyba ma swój przekaźnik, K90.
  17. yaz odpowiedział(a) na kifiu temat w E39
    A ucho klapy jest na odpowiedniej wysokości? Może jest np. zbyt schowane i zamek go nie łapie prawidłowo? Czujnik przechyłu klapy jest zamontowany w klapie. trzeba zdjąć tapicerkę klapy i będzie widać taką małą, czarną kostkę, S236 na zdjęciu poniżej. http://rozneroznosci.pxd.pl/gallery/pic903/v2018041912212810503888.jpg Sygnały z przycisków otwierających klapę z wnętrza auta i tego na klapie wchodzą bezpośrednio do GM. Możesz również sprawdzić przekaźnik silnika klapy, ma oznaczenie K70 http://rozneroznosci.pxd.pl/gallery/pic394/v2018041912203114108413.jpg
  18. Sprawdź bezpiecznik 38 (5A).
  19. yaz odpowiedział(a) na Jakub0007 temat w E39
    Masz ŚCIĄGACZ DO SWORZNI? Jeżeli nie, to zainwestuj. Opłaci się. Tę tulejkę ściągniesz takim ściągaczem w zasadzie bezinwazyjnie. Jaki wahacz tylny kupiłeś, producent i numer części?
  20. Link kieruje Cię do pdf'a. Konretniej, po kliknięciu wyskakuje okno zapisania pliku na dysku. Może masz zablokowane wyskakujące okienka i z tego powodu nic nie widzisz. Z opisu wynika, że masz poprawnie zamontowane sprężyny. Poniżej wklejam screen'a ze wspomnianego pdf'a. http://rozneroznosci.pxd.pl/gallery/pic545/v2018040508495393801231.jpg
  21. Spreżyna np. w połączeniu z amorem Sachs'a musi być zlicowana z wycięciem w górnym talerzyku, a nie dolnym. Zobacz sobie np. pod TYM LINKIEM. Tyczy się to zwykłych amorów jak i tych do aut z zawieszeniem mpakietowym.
  22. yaz odpowiedział(a) na K0N1RAD temat w E39
    Jeżeli padnie czujnik PDC to całe PDC nie działa. System sygnalizuje usterkę długim, ciągłym sygnałem, trwającym kilka sekund. Po czym dioda przycisku PDC mruga. Nie ma żadnych komunikatów na monitorze. Jeżeli chodzi o webasto to najlepiej podpiąć pod INPĘ i odczytać błędy ze sterownika pieca.
  23. W panelu nad nogami kierowcy masz gong.
  24. Taki przebieg to mleko pod nosem. :D
  25. Panowie, darujcie, że nie odpisuję w temacie, ale nie dostaję powiadomień o odpowiedziach. Jeżeli są jakieś pytania to piszcie priv. Nie używałem zaciskarki. Kombinerki, ew takie z długimi szczypcami. Auto już jakiś czas temu sprzedane, ale z tego co pamiętam to miałem FRM2. Najprościej będzie jeżeli dostaniesz się do swojego modułu i podepniesz miernik pod odpowiednie wyjście z wtyczki. Wtedy będziesz widział czy pojawia sie tam napięcie. Nie mam takiego schematu, ale rzecz nie jest trudna, chociaż wg mnie bardziej pracochłonna - więcej pracy z przeciąganiem przewodów. Nie kupowałem ori wtyczek. Kupiłem w sklepie z elektorniką takie, które wg mnie spełniały swoje zadanie najlepiej. Spokojnie można coś dobrać.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.