Treść opublikowana przez yaz
-
530iA w/g yazg.o.t.
Mała aktualizacja. W zasadzie pierdoły, które męczyły mój zmysł estety :mrgreen: Wymieniłem w końcu wygłuszenie maski. W starym było rozdarcie i sypał się złoty proszek. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic436/v2018081100154655507519.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic756/v2018081100154663540223.jpg Wymieniłem również znaczki na masce i klapie. Stare miały dosyć. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic489/v2018081100154662732943.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic281/v2018081100154733931112.jpg Za przykładem Manolito77 wymieniłem uchwyty na napoje. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic209/v2018081110424125929027.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic636/v2018081110424192343877.jpg Trochę powalczyłem z rdzą na progach i narożniku. Zostały mi jeszcze tylnie nadkola. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic901/v2018081110481637738542.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic459/v2018081110481676111812.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic811/v2018081110481655197206.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic325/v2018081110481648695876.jpg I już było pięknie, do momentu kiedy nie zaświeciła się kontrolka dsc. INPA wypluła coś takiego. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic994/v2018081100131735532428.jpg Kasowanie nie pomagało. Uznałem, że to uwalona pompa doładowująca, ale po lekturze w necie zdecydowałem się oddać sterownik abs do regeneracji. Został wymieniony układ sterujący pracą dsc jak również poprawione pozostałe styki. Nie przeszkodziło to jednak w ponownym uwaleniu sterowania dsc. Okazało się, że pompka robi zwarcie i ciągnie prąd, który usmażył 180W tranzystor. Musiałem wymienić pompkę i oddać sterownik do ponownego przelutowania. Obecnie wszystko działa jak należy.
-
[e39] maglownica w V8 + serwotronic
Nie chcę pisać, że servotronic to rarytas, ale z pewnością nie montowali go seryjnie. Najprościej stwierdzić czy masz lub nie servotronic zaglądając pod auto. Dokładniej, patrząc na przekładnię od spodu. Jeżeli servotronic jest to będziesz miał na niej, od spodu, elektrozawór z wtyczką dwupinową - jak na ZDJĘCIU. Jeżeli masz taki EZ, a masz wrażenie, że kiera chodzi jednakowo, niezależnie od prędkości, to możliwe, że się przytkało sitko w nim i trzeba go rozebrać i je wyczyścić. Nierzadko sam EZ pada z przegrzania i w zasadzie wtedy ratuje wymiana na nowy - koszt nowego to ca. 900PLN...niestety. Są też inne usterki, np. padnięty sterownik. Można go ratować, bo najczęściej siadają kondensatory, ale lepiej chyba kupić używkę. A'prpos kasowania luzu. masz elegancko wytłumaczone i pokazane jak to robić w takich przekładniach.
-
[e39] maglownica w V8 + serwotronic
Spróbuj sam ją doregulować. Na przekładni, od góry, masz naciętą śrubę z nakrętką kontrującą. Luzujesz nakrętkę, dociągasz lekko śrubę, dociągasz nakrętkę i sprawdzasz czy luz jest skasowany. Jeżeli za mocno dociągniesz śrubę to kiera nie będzie odbijać i nastąpi szybsze zużycie przekładni. Poszukaj w necie filmów na temat kasowania luzu w takich przekładniach. Obecność servotronica nie ma znaczenia w przypadku luzów.
-
e39 520i naprawa tylnego zawieszenia - wahacze, tuleje.. ?
Reifen to opona - w tym wypadku chodzi o oponę radialną prawy tył (hinten rechts), czyli tę uszkodzoną. Warsztaty w DE to typowi wymieniacze części, wymieniają co im podpowiada komputer. Jeżeli mieszkasz gdzieś w okolicach Kolonii to jest tam Słowak, który zajmuje się BMW i robi to za rozsądne pieniądze. Mogę poprosić znajomego o kontakt do niego. Zerknij też na coś co się nazywa clicktrans - to portal gdzie ofeują przewozy towarów. Opisujesz co chcesz przewieźć, kiedy, itd i czekasz na oferty. Wybierasz odpowiadającą i gość przyjeżdża pod dom, zabiera towar i dostarcza pod wskazany adres. Wyjdzie z pewnością taniej niż 2700pln.
-
E39 520i touring - zawieszenie
No to masz głównego podejrzanego - taka opona do kosza się tylko nadaje.... Kolega napisał, że ma "niezhamowane" opony, więc jak rozumiem ten termin, u niego wszystko ok z oponami. @Dammer1998, podnieś przód auta, może być osobno każda ze stron, złap za koło na godzinie 3 i 9 i ruszaj prawo-lewo, następnie złap na godzinie 12 i 6 i również ruszaj przód tył. Jeżeli będzie luz na jakimś elemencie, np. na maglu to wyczujesz go w takim domowym teście. Co do amorów to możesz pobujać budą naciskając na maskę kiedy auto stoi na płaskim. Będziesz widział czy zachowuje się jak kanapa, ale pewnie tak. Co znaczy, że amorki do wymiany.
-
E39 520i touring - zawieszenie
Nie do końca rozumiem co oznacza termin "niezhamowane opony". Amorki możesz wymienić, to z pewnością wpłynie na komfort jazdy. Natomiast ich stan nie ma wpływu na konieczność ciągłego kontrowania kierownicą, aby utrzymać auto na pasie. Sam miałem wywalone przednie amory i auto jechało swoim torem bezproblemowo. Natomiast podobną do twojej sytuacji miałem w e24. Walka z kierownicą żeby utrzymać auto na swoim pasie. I tu ewidentnie winne były elementy układu kierowniczego. Sprawdzałeś czy maglownica nie ma luzu? Brak wycieków wcale nie oznacza braku luzów. Co do wibracji to bicie tarcz nie będzie wyczuwalne przy każdej prędkości. Chodzi o częstotliwość obrotu tarczy. Jeżeli nie czujesz wzmocnionych wibracji przy hamowaniu np ze 100kmh to tarcze można zrzucić na dalszy plan, kiedy wszystko inne okaże się ok. W moim przypadku to ewidentnie wina opony. Na innym komplecie kół zero problemów. Potwierdziła to również maszyna z testem drogowym, więc nie ma żadnych wątpliwości, ale dzięki za chęci.
-
E39 520i touring - zawieszenie
Drązki kierownicze masz dobre? Wibracje mogą być również spowodowane bijącymi tarczami lub oponami. Ja obecnie walczę z wibracjami od 120kmh wzywż i powodem okazała się jedna przednia opona, która ma wadę fabryczną. Koło wyważone na cacy, a po teście drogowym wyszło, że opona na śmietnik. Na stacji diagnostycznej nie sprawdzili sprawności amorów? One, jeżeli są słabe to będą powodować bujaniem autem góra dół.
-
koszt zdjęcia i założenia podsufitki e39 touring
A ile chciałbyś żeby to kosztowało? Wbrew pozorom pracy przy demontażu/montażu jest sporo, nie jest ona może skomplikowana w egzekucji, ale wymaga uwagi, żeby czegoś nie połamać, etc. To wszystko przekłada się na czas poświęcony na całą operację, a czas kosztuje. Swoją drogą 200pln + koszty spinek to wg mnie wcale niewysoka kwota za taką usługę. Znajdź sobie filmy na yt pokazujące zagadnienie. Może finalnie sam podejmiesz rękawicę.
-
Guma dolotu powietrza 530i
Niestety, ta z 330 jest krótsza, nie podejdzie do e39.
-
Bmw e39 3.0d demontaż amortyzatorów przód
Możesz zrobić tak jak na podlinkowanym filmie, uprzednio wyjmując śrubę, a później wsadzając jakąś lagę między spód amora, a sworzeń wahacza. Zalej to, jak sugeruje maniek21112, jakąś colą czy innym siuwaxem i nie ma siły, żeby nie puściło.
-
Bmw e39 3.0d demontaż amortyzatorów przód
22 to rozmiar nakrętki sworznia wahacza. Nakrętka trzymająca śrubę zaciskającą zwrotnicę na amorze to chyba 16 lub 18. Mówimy o tej samej śrubie/nakrętce? Śrubę musisz wyjąć, inaczej nie rozepchniesz zwrotnicy.
-
Bmw e39 3.0d demontaż amortyzatorów przód
Zwrotnica, tam gdzie wchodzi amor, jest skręcona śrubą. Zakładam, że pozbyłeś się śruby. Kolejnym krokiem jest "rozepchanie" zwrotnicy od tylca np. jakimś dużym śrubokrętem. Tak jak na . Wtedy spokojnie zsuniesz zwrotnicę z amora. Ja robiłem to na chodniku i nie było większych problemów.
-
E39 M54B30 , Błąd poduszki drzwi pl, nie można skasować
Drugi błąd oznacza wewnętrzny błąd sterownika poduszek. Całkiem możliwe, że sterownik został uszkodzony i należy go wymienić. Możesz spróbować wgrać pusty plik man do sterownika poduszek, może pomoże.
-
[E39] NCS E39 Elektrycznie otwierana klapa - zakodowanie
Sprawdź najpierw jaką masz wersję modułu HKL, jest on po prawej stronie w bagażniku. Być może potrzebna będzie jego zmiana.
-
e39 530d słabe wspomaganie
Problemem może być sam elektrozawór na przekładni. Pod wpływem temperatury przestaje działać, ew. sitko w nim się zawaliło syfem.
-
WDS - czy macie dostęp?
Wygląda na to, że dostęp został przywrócony. Sprawdziłem na IE i działa jak przed awarią.
-
E39 wentylator błąd 16 w inpa - pomożecie w interpretacji?
Dokładnie, to oznacza przekaźnik podgrzewania dysz spryskiwaczy. Jesteś pewny, że wiatrak, który siedział u Ciebie w aucie - ten 4pinowy, nie został tam zainstalowany "na sztukę"? Działał wcześniej? Może ktoś go wsadził, żeby był i nie uruchamiał się od początku? Podłączałeś go na krótko?
-
Manual czy automat
Sam sobie odpowiedziałeś. To czy automat szarpie czy nie to subiektywne odczucie. Kwestia jak auto było używane i serwisowane i czy np olej w skrzyni był wymieniany i co ile mil/km. Automat w benzynowym 530 wg mnie bardzo dobrze sobie radzi. Możesz go przełączyć w tryb sport jeżeli chcesz ostrzej polatać, lub, jeśli to nie starcza, to jest jeszcze tryb semi manual, gdzie Ty decydujesz kiedy zmienić biegi. 160kkm to mały przebieg i jeżeli auto nie było pałowane to trzeba się przejechać, koniecznie na zimnym silniku (ocenisz wtedy czy skrzynia szarpie) i się decydować. Ja swoją 530 kupiłem z przebiegiem ca. 250kkm, zmieniłem olej w skrzyni i auto jeździ, a ma już blisko 300kkm.
-
WDS - czy macie dostęp?
Niestety, TIS zawiera ułamek ułamka informacji, które pokazywał WDS. Znalazłem plik mdf z obrazem DVD, ale po zamontowaniu wirtualnego dysku wywala mi błąd o niekompatybilności przeglądarki. Kiedyś WDS też umarł, ale to było krótkoterminowo. Teraz wygląda na poważniejszą awarię.
-
BMW e39 2.0 B 202 error fuel trim
Korekty na pierwszym banku - cylindry 1, 2 i 3 są martwe. Możliwe, że komputer ich nie widzi, nie dostaje sygnału i to prawdopodobnie przyczyna wywalania błędu 202. Ja bym przejrzał uszczelnienia wtrysków, cewki, etc. To może być również przyczyną za dużych (jak dla mnie) wartości na pozostałych cylindrach i ich chaotycznego skakania. Poczytaj o korekcjach wtrysku
-
WDS - czy macie dostęp?
Macie dostęp do schematów elektryczny online - BMW WDS na bmw-planet? Mnie wyskakuje informacja, że konto zostało zawieszone. Tak jakby właściciel konta nie opłacił myta i odcięli mu dostęp. Jest jakaś alternatywa?
-
Same zapalają się światła w kabinie
Założyłes dwa tematy. W drugim napisałeś o tym, że wyświetla się komunikat o niezamkniętych drzwiach kierowcy. Sugerowałbym najpierw iść tym tropem i jeżeli to nie pomoże to wtedy zakładać temat na forum.
-
[E39 - M54 3.0i] moduł komfortu kierunkowskazów
tomtom1994, ja tez jestem zainteresowany tą informacją. Przekopałem swego czasu nie tylko polskojęzyczne fora i wszędzie była informacja, że w e39 nie ma możliwości zakodowania komfortowych kierunków. NIezależnie czy to wersje przed czy po lifcie. Druga sprawa, z moich obserwacji i studiowania schematów wynika, że taki dodatkowy moduł kierunków w e39 nie zadziała. Sterownie kierunkami rozwiązali w jakiś inny sposób i nie jest to takie proste wpiąć się jakimś pudełkiem i po temacie. Nie mówię, że jest niemożliwe. Na necie jest trochę filmów z e39 pokazującyh taki typ działania kierunków, ale jakoś nikt się nie pali żeby zdradzić jak to jest zrealizowane.
-
Sterownik pompy abs
Nadal nie widzę związku. Co ma wyświetlanie błędu skrzyni po nastu sekundach do sterownika ABSu? Równie dobrze mógłbyś napisać, że przy opuszczaniu szyby pokazuje się getriebenotprogramm i szukałbyś przyczyny w module komfortu. Nie odczytuj tego jako złośliwość, ale chcę Ci pokazać, że szukasz w złym miejscu. Poprzedni raz, kiedy mechanik polutował sterownik ABSu i komunikat awaryjnego trybu skrzyni zniknął uznałbym za zbieg okoliczności. Sprawdź błędy w sterowniku skrzyni i będziesz wiedział deko więcej.
-
Sterownik pompy abs
Skąd wniosek, że komunikat na zegarach ma cokolwiek wspólnego ze sterownikiem pompy ABS? Getriebenotprogramm to komunikat związany ze skrzynią biegów i jej potencjalną usterką. Może za mało oleju, może olej stary, może sterownik skrzyni świruje, może nałapał błędów i trzeba je skasować, może... Podłącz inpę i odczytaj błędy. Wtedy można coś więcej mówić.